۱۰ سبک محبوب طراحی آشپزخانه

گفته می شود آشپزخانه قلب خانه است و این روزها فقط مکانی برای آشپزی نیست، بلکه مکانی است که می توانید در آن استراحت کنید، معاشرت کنید و الهامات خلاقانه پیدا کنید. اگر به بازسازی آشپزخانه خود فکر می کنید لطفا این مطلب را بخوانید. برای کمک به شما، فهرستی از ۱۰ سبک محبوب طراحی آشپزخانه، از اسکاندیناوی تا مدیترانه ای و خانه های کشاورزی تا مینیمالیست را گردآوری کرده ایم.

۱۰ سبک محبوب طراحی آشپزخانه

طراحی آشپزخانه معاصر

10 سبک محبوب طراحی آشپزخانه

طراحی آشپزخانه معاصر یکی از محبوب ترین سبک های اطراف است و به راحتی می توان دلیل آن را فهمید.آشپزخانه‌های شیک، مدرن و شیک و معاصر بی‌نهایت قابل انطباق هستند، بنابراین در حالی که به طور گسترده توسط صاحبان خانه پذیرفته شده‌اند، واقعاً آسان است که مهر خود را بر اتاق بگذارید.

از آنجایی که معاصر به طرح‌هایی اطلاق می‌شود که در حال حاضر به‌جای ظاهری خاص، در حال ترند هستند، آشپزخانه‌های معاصر اغلب ترکیبی از سبک‌های مختلف را در خود جای می‌دهند – به عنوان مثال، جدید و قدیمی، یا معمولی و هوشمند.طرح‌های محبوب آشپزخانه معاصر اغلب شامل میزهای مرمری، لوازم استیل ضد زنگ و رنگ‌های رنگی برای نرم کردن ظاهر کلی می‌شود.

در حال حاضر، پالت های رنگی اغلب به رنگ سفید یا خاکستری هستند، تمیز هستند و تزئینات مینیمالیستی هستند. با استفاده از لبه‌های تیز و عناصر هندسی می‌توان به ظاهری نرم و روان دست یافت. اما آشپزخانه‌های معاصر نیز می‌توانند بازیگوش باشند و از عناصر غیرمنتظره استقبال می‌شود، خواه لهجه‌های جسورانه باشد یا به سبک‌های رنگارنگ دیگر.

سبک های سنتی آشپزخانه

آشپزخانه‌های سنتی یکی دیگر از محبوب‌ترین سبک‌های اطراف هستند – و در حالی که به اندازه آشپزخانه‌های امروزی کاربردی و کاربردی هستند، با جزئیاتشان تعریف می‌شوند.ترکیب عناصر سنتی و مدرن به این سبک زیبایی شناسی ظریف و جاودانه می بخشد. و اگرچه آشپزخانه های سنتی باید تمیز و مدرن به نظر برسند، اما همچنان باید سبک شخصی شما را به نمایش بگذارند.

رنگ‌ها به طراوت و روشن بودن تمایل دارند و از کاشی‌های سفید، رنگ و برجسته برای ایجاد ظاهری شفاف و تازه استفاده می‌شود.

کابینت‌ها معمولاً سفید یا خنثی هستند، اگرچه رنگ‌های تیره‌تر نیز می‌توانند به خوبی کار کنند، از رنگ‌های چوبی غنی گرفته تا رنگ مشکی براق. و آشپزخانه های سنتی به طور مرتب از تضادها مانند دیوارهای روشن و روشن با واحدهای تیره و پررنگ استفاده می کنند.

 سبک های آشپزخانه انتقالی

اگر نمی‌توانید بین یک طراحی معاصر یا سنتی تصمیم بگیرید، می‌تواند سبک آشپزخانه‌ای انتقالی برای شما باشد. طرح های انتقالی بهترین های سنتی و مدرن را ادغام می کنند. دارای خطوط تمیز، براق و ویژگی های تیز، و همچنین رنگ ها و بافت های گرم.

کابینت‌های آشپزخانه معمولاً از چوب، لمینت یا روکش چوب ساخته می‌شوند و اغلب با رنگ‌های سفید یا دیگر رنگ‌های خنثی کم‌رنگ مانند بژ و خاکستری رنگ‌آمیزی می‌شوند، یا دارای روکش چوبی هستند که چوب انتخابی را نشان می‌دهد. کابینت های شیکر محبوب هستند و برخی از آنها دارای جلو شیشه ای یا درهای پنل داخلی هستند. موادی که ظاهر طبیعی دارند نیز اغلب انتخاب می شوند.

آشپزخانه های روستایی

آشپزخانه های روستایی که به آن آشپزخانه های کانتری نیز می گویند، گرمتر و دنج تر از سه سبک قبلی هستند و به جای طرح های مینیمالیستی و خطوط واضح و تمیز، احساس راحتی و زندگی را القا می کنند.آشپزخانه‌های روستایی معمولاً بسیار تزئینی و پر از جزئیات هستند، همچنین از مواد طبیعی زیادی استفاده می‌کنند که به لنگر انداختن خانه شما به زمین کمک می‌کند.

تیرهای چوبی اکسپوز مانند قفسه‌بندی‌های باز، تزئینات آجری، سینک‌های عریض، کف‌پوش‌های کلاسیک، رنگ‌های روشن و میزهای بزرگ و دلپذیر آشپزخانه محبوب هستند. کابینت‌ها معمولاً دارای طرح‌های سنتی برجستگی هستند و با رنگ‌های سفید تمیز، رنگ‌های خنثی گرم یا رنگ‌های الهام‌گرفته از طبیعت نقاشی می‌شوند. از طرف دیگر، چوب طبیعی همانطور که هست حفظ می شود.

سبک های آشپزخانه روستیک

آشپزخانه‌های روستایی شباهت‌هایی با آشپزخانه‌های خانه‌های مزرعه دارند، اما تاکید بیشتری بر مواد طبیعی و حس زندگی وجود دارد. چوب معمولاً اساس آشپزخانه‌های روستایی را تشکیل می‌دهد، از تیرهای نوردهی و کف‌های چوبی سخت گرفته تا کابینت‌ها و میزها. سنگ و آجر نیز اغلب دارای ویژگی های زیادی هستند.آشپزخانه های روستیک جذابیتی راحت و خاکی دارند و سبکی گرم، دوستانه و التقاطی با تأثیرات طبیعت محور است.

پارچه های دستباف، روکش های فرسوده و سطوح فرسوده، به ویژه برای میز آشپزخانه محبوب هستند. و نور در یک آشپزخانه روستایی همیشه باید گرم و جذاب باشد – برخلاف آشپزخانه های خنک و مدرن.

پالت‌های رنگی معمولاً طبیعی هستند و کابینت‌ها معمولاً یا در رنگ‌های سفید یا خنثی یا رنگ‌های تیره پررنگ هستند – یا در روکش چوب طبیعی خود نگهداری می‌شوند.

سبک های مینیمالیستی آشپزخانه

در طرف دیگر این طیف، آشپزخانه های مینیمالیستی قرار دارند که ایده «کمتر بیشتر است» را پذیرفته اند. ایده آل برای آشپزخانه های کوچکتر، طرح های مینیمالیستی معمولا دارای رنگ های تک رنگ ساده – معمولا سیاه، سفید، یا خنثی – خطوط تمیز و مواد ساده هستند.

در حالی که خانه‌های مزرعه و آشپزخانه‌های روستایی دارای دکوراسیون دنج و لمس شخصی گرم هستند، در آشپزخانه‌های مینیمالیستی برعکس این امر صادق است. تاکید بر عملی بودن و سادگی است و نباید چیزی در اتاق وجود داشته باشد که شما مطلقاً به آن نیاز نداشته باشید. هیچ جزئیات غیر ضروری مجاز نیست!

 لوازم خانگی پنهان می شوند و ذخیره سازی باید همیشه بهینه باشد. به این ترتیب، تمرکز بر وجود فضای تمیز و عدم وجود شلوغی است و باعث می شود آشپزخانه شما مانند یک بوم خالی برای خلاقیت های آشپزی شما احساس شود. برخی از آشپزخانه‌های مینیمالیستی حاوی رنگ‌های پررنگ هستند، اما بسیار کم.

سبک آشپزخانه التقاطی

سبک آشپزخانه التقاطی

از آنجایی که طرح های التقاطی بسیار شخصی هستند، توصیف اینکه واقعاً یک آشپزخانه التقاطی چگونه به نظر می رسد دشوار است. با این حال، آنها تمایل دارند که از نظر بصری محرک باشند، رنگ‌ها و بافت‌های غنی را در خود جای دهند و دکور شخصی را انتخاب کنند.

بسیاری از آشپزخانه های التقاطی دارای عناصری از طرح های مدرن، اواسط قرن و روستایی هستند، در حالی که برخی دیگر دارای رنگ های جسورانه و آیتم های منحصر به فرد مبلمان هستند.سبک التقاطی همه چیز در مورد کنتراست و مخلوط است. میزهای شیک با دیوارهای کاشی کاری طرح دار یا کابینت های جواهری رنگ با کف چوبی سنتی و میزهای مدرن.

زیبایی طراحی یک آشپزخانه التقاطی این است که می تواند هر طور که می خواهید به نظر برسد و هر چقدر که دوست دارید جنبه های مختلف را از سبک های دیگر به عاریت بگیرید. این باید شخصیت شما را نشان دهد – برای مثال، اگر عاشق سفر هستید، می توانید از کشورهای مورد علاقه خود الهام بگیرید و آشپزخانه خود را با تزئینات دنیای مورد علاقه خود تزئین کنید.

        پیشنهاد می کنیم مقاله “رنگ های ترند برای دکوراسیون در سال ۲۰۲۲” را نیز مطالعه بفرمایید.      

سبک آشپزخانه صنعتی

ظاهر آشپزخانه صنعتی از آشپزخانه های رستوران الهام گرفته شده است، و در حالی که این سبک به خصوص گرم یا دنج نیست، می تواند بسیار شیک باشد و اگر زیبایی شهری بیشتری را ترجیح می دهید، ایده آل است.ویژگی‌های بارز آشپزخانه‌های صنعتی اغلب شامل مفهوم باز، رنگ‌های خنثی و روشنایی تیره‌تر است.

با این حال، آشپزخانه‌های صنعتی معمولاً با موادشان شناسایی می‌شوند، زیرا آجر، فلزات و چوب زیادی در آن‌ها وجود دارد. سازه های اکسپوز مانند لوله های آب، تیرهای فلزی و سایر تزئینات صنعتی نیز مانند دیوارهای آجری اکسپوز محبوب هستند. پیشخوان ها و کف ها اغلب بتنی هستند.

پالت های رنگی متشکل از سفید، مشکی، خاکستری، قهوه ای و آبی تیره هستند، اگرچه گاهی اوقات از قرمز نیز استفاده می شود، و قفسه بندی باز برای کابینت های بالایی یکی دیگر از ویژگی های رایج است. به‌علاوه، گلدان‌های چدنی یا فولادی ضد زنگ به طور مرتب در قفسه‌های باز یا آویزان از قفسه‌های بالای سر به نمایش گذاشته می‌شوند.

سبک آشپزخانه اسکاندیناوی

اگر به زیبایی سبک، روشن و ساده علاقه دارید، ممکن است بخواهید به طراحی آشپزخانه اسکاندیناویایی بپردازید.

طرح‌های اسکاندیناوی که سبک نوردیک نیز نامیده می‌شود، شباهت‌هایی به سبک مینیمالیستی دارند، اما در حالی که در مورد کاربردی بودن، کاربردی بودن و ظاهری نامرتب هستند، گرم‌تر و آرام‌تر هستند.

رنگ سفید معمولاً رنگ اصلی است که اجازه می دهد نور بیشتری به داخل دیوارها وارد شود و از آن منعکس شود و آشپزخانه آرام، تازه و تمیز به نظر برسد. اگرچه، برای ظاهری چشم نوازتر، کاغذ دیواری طرح دار نیز می تواند کارساز باشد.چوب و سایر مواد طبیعی نیز عمدتاً دارای ویژگی هستند، اما اینها باید چوبهای سبک باشند – و کف تقریباً همیشه از چوب بلوند است.

برخلاف آشپزخانه های مینیمالیستی، می توانید رنگ و شخصیت را به سبک های آشپزخانه اسکاندیناوی اضافه کنید. این معمولاً از طریق مبلمان روشنی که دارای رنگ‌ها یا الگوهای پر جنب و جوش یا هنر دیواری سرگرم‌کننده و معاصر است به دست می‌آید.

 سبک آشپزخانه مدیترانه ای

اگر ترجیح می‌دهید آشپزخانه‌تان کمی گرم‌تر و سرزنده‌تر به نظر برسد، آشپزخانه‌ای به سبک مدیترانه‌ای می‌تواند برای شما مناسب باشد.

آشپزخانه‌های مدیترانه‌ای طراحی شده‌اند تا گرما و زیبایی آشپزخانه‌های آفتاب‌بوس شده در این قاره را به نمایش بگذارند، و به طور کامل بین ثروت دنیای قدیم و جذابیت روستایی تعادل برقرار کنند.

از ویژگی‌های بارز آشپزخانه‌های مدیترانه‌ای می‌توان به لهجه‌های سفالی، کابینت‌های چوبی گرم، کاشی پیچیده، سقف‌های تیره‌ای و طاقچه‌های آشپزی قوسی با هودهای گشاد شده اشاره کرد. طرح رنگ معمولاً متعادل است و رنگ‌های گرم و غنی را در کنار رنگ‌های خنثی خاکی نشان می‌دهد.

برخلاف زیبایی‌شناسی ساده آشپزخانه اسکاندیناوی، آشپزخانه مدیترانه‌ای معمولاً دارای رنگ‌ها، خلاقیت‌ها و جزئیات باکیفیت است – از کاشی‌های رنگ‌آمیزی شده با دست و مبلمان چوبی مرغوب گرفته تا دیوارهای با بافت منحصربه‌فرد و تکنیک‌های لعاب دهی روستایی.

Rate this post
فیسبوک توییتر گوگل + لینکداین تلگرام واتس اپ کلوب
 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.