۱۰ راه برای افزایش چربی سوزی و تسریع لاغری

ما نمی توانستیم بدون چربی زندگی کنیم! اما چربی بیش از حد خطرات قطعی برای سلامتی دارد. یکی از انواع چربی های بدن به حفظ یا افزایش وزن کمک می کند. دو نوع دیگر به شما این امکان را می دهد که چربی سوزی خود را افزایش داده و وزن خود را کاهش دهید! ما به هر سه نیاز داریم! نکته کلیدی، داشتن مقدار مناسب چربی ، توزیع مناسب چربی در بدن ، و ترکیب مناسب، در مکان های مناسب است! راهکارهای زیر برای افزایش چربی سوزی بدن و لاغر شدن بسیار خوب است اگر قصد لاغری دارید آن ها را امتحان کنید.

راه های افزایش چربی سوزی بدن

۱- بدن را خنک نگه دارید

دمای خانه خود را به مدت حداقل ۲ ساعت به ۶۶ فارنهایت کاهش دهید. در هوای خنک یا سرد ورزش کنید. این کار باعث افزایش فعالیت تیروئید و افزایش متابولیسم پایه می شود! تا زمانی که لباس مناسب بپوشید، ورزش در پاییز و زمستان عالی است! قرار گرفتن در معرض سرما با دمای ۴۳ درجه فارنهایت به مدت ده روز به طور چشمگیری ترکیب باکتری های روده را تغییر می دهد تا چربی ها را به طور موثرتری بسوزانند. این قرار گرفتن در معرض سرما همچنین متابولیسم گلوکز را بهبود می بخشد و وزن بدن را کاهش می دهد

۲-دوش آب سرد

دوش آب سرد گرفتن. چرا؟ فعال شدن اعصاب سمپاتیک به تبدیل چربی سفید به چربی بژ کمک می کند که از نظر متابولیکی فعال تر است. البته، همه نباید این کار را انجام دهند. به مدت ۲ دقیقه دوش آب گرم بگیرید و در نهایت یک یا دو دقیقه با آب سرد بمانید. تمرکز دوش روی وسط ستون فقرات تأثیر بیشتری خواهد داشت! ما این درمان را برای افرادی که کم خونی، نوروپاتی، کم کاری تیروئید، فشار خون بالا یا رگ های خونی دارند توصیه نمی کنیم.

۳-تمرینات ورزشی استقامتی

مبادله رفتار بی تحرک با فعالیت بدنی حتی با شدت کم، میزان بافت چربی را کاهش می دهد. تمرینات ورزشی استقامتی مداوم، ژن‌های موجود در WAT را تشویق می‌کند که باعث قهوه‌ای شدن چربی (برای ایجاد چربی قهوه‌ای) و در نتیجه سوزاندن چربی می‌شود. همچنین اندازه سلول‌های چربی، محتوای چربی آنها را کاهش می‌دهد و فعالیت میتوکندری یا سلولی را افزایش می‌دهد.

۴-برای چربی سوزی بدن ،قبل از غذا خوردن ورزش کنید

یک قدم زدن خوب بعد از خوردن غذا برای هضم غذا معجزه می کند. برای کاهش وزن، سعی کنید قبل از غذا ورزش کنید. افراد می توانند با ورزش صبحگاهی با معده خالی تا ۲۰ درصد بیشتر چربی بدن بسوزانند. انجام ورزش با معده خالی مطلوب ترین نتیجه را برای کاهش چربی دارد.

۵- گیاهخوار شوید!

در مقایسه با شرکت کنندگانی که از یک رژیم کم کالری معمولی استفاده می کردند و گیاهخوارانی که رژیم غذایی کم کالری داشتند گروه دوم تقریباً کاهش وزن خود را دو برابر کردند. هر دو گروه کاهش مشابهی را در چربی زیر پوستی ذخیره شده در زیر پوست تجربه کردند. فقط گروه گیاهخوار کاهش بیشتری را در چربی عضلانی (چربی داخل عضله) و چربی زیر فاسیال (چربی که عضلات را خط می‌کشد) نشان دادند.

۶- کربوهیدرات برای نجات!

خوردن مقدار زیادی پروتئین به میزان قابل توجهی سرعت چربی سوزی شما را افزایش می دهد. مصرف کربوهیدرات‌های سالم در واقع می‌تواند به بافت چربی قهوه‌ای شما کمک کند تا چربی‌ها را موثرتر بسوزانند. کربوهیدرات های خوب می توانند به اندازه چندین ساعت نشستن در یک اتاق سرد موثر باشند!  کربوهیدرات های حاوی فیبر حاوی بسیاری از ویتامین های B هستند که در متابولیسم اسیدهای چرب ضروری هستند.

حبوبات حاوی سطوح قابل توجهی نشاسته مقاوم هستند که سیری را افزایش می دهد و شاخص گلیسمی پایین تری دارد. نشاسته مقاوم نسبت به غذاهای با نشاسته بالا مانند سیب زمینی سفید و غلات تصفیه شده افزایش کمتری در گلوکز خون ایجاد می کند. ماکارونی غلات کامل و حبوبات برای سلامتی شما بسیار بهتر است و چربی سوز بسیار خوبی است.

۷-از انواع توت ها و انگور لذت ببرید.

چرا؟ زیرا مصرف منظم آنها چربی سفید اضافی را به چربی “بژ” کالری سوز تبدیل می کند. دقیقاً، پلی فنول های موجود در میوه ها، از جمله رسوراترول از انگور قرمز و زغال اخته، فعالیت ژنی را افزایش می دهد که اکسیداسیون چربی های رژیم غذایی را افزایش می دهد تا بدن چاق نشود. پلی فنول ها به تبدیل چربی سفید به چربی بژ کمک می کنند که چربی ها را به عنوان گرما می سوزاند – و خطر چاقی و اختلالات متابولیک را کاهش می دهد. مراقب مصرف منظم آب میوه باشید، زیرا مقدار زیاد آن باعث افزایش چربی خون به نام تری گلیسیرید می شود. از دانه ها لذت ببرید

اسیدهای چرب امگا ۳ قادر به تحریک بافت چربی قهوه ای هستند. دانه چیا و بذر کتان منابع گیاهی غنی برای چربی های امگا ۳ هستند. از آنجایی که دانه های کنجد سرشار از پروتئین و فیبر هستند، به کاهش گرسنگی و بهبود متابولیسم کمک می کنند.

پیشنهاد می کنیم مقاله “این ویتامین ها مثل بمب انرژی زا میمانند” را نیز مطالعه بفرمایید.

۸-برای چربی سوزی بدن ، تعادل بدنتان را حفظ کنید

نورون های تنظیم کننده گرسنگی و اشتها در مغز می توانند چربی سفید را به قهوه ای شدن تشویق کنند! خوردن کالری کم می تواند از قهوه ای شدن چربی سفید جلوگیری کند. با این حال، خوردن غذای کافی برای رفع گرسنگی – که باعث فعالیت نورون ها می شود – چربی سفید را به قهوه ای تبدیل می کند. در مقابل، مصرف بیش از حد مواد غذایی چربی سفید را افزایش می دهد و با توانایی چربی قهوه ای برای سوزاندن کالری تداخل می کند.

۹-از زردچوبه و زنجبیل زیاد استفاده کنید

کورکومین که معمولا به عنوان ادویه در آشپزی استفاده می شود، ارزش بالقوه ای به عنوان یک عامل ضد چاقی دارد. کورکومین متابولیسم BAT را فعال می کند. یک کارآزمایی بالینی اخیر ایمنی و اثربخشی درمان ۳۰ روزه با کورکومین همراه با فسفاتیدیل سرین (نوعی لسیتین) را ارزیابی کرد. این مطالعه بر روی افراد دارای اضافه وزن که با مداخله رژیم غذایی و سبک زندگی کاهش وزن داشتند، انجام شد.

در این مطالعه، تجویز کورکومین باعث افزایش کاهش وزن، افزایش از دست دادن توده چربی و کاهش دور کمر و باسن شد. علاوه بر این، کورکومین یک عامل ضد التهابی قوی است. قرار گرفتن در معرض نور باعث کاهش کارایی کورکومین می شود. نکته احتیاط: استفاده همیشگی از غذاهای حاوی کورکومین ممکن است جذب آهن را کاهش دهد. افرادی که از داروهای رقیق کننده خون استفاده می کنند نباید از زنجبیل یا زردچوبه استفاده کنند.

۱۰- اسید اورسولیک

اسید اورسولیک همچنین ماهیچه های اسکلتی، چربی قهوه ای و مصرف انرژی را در مدل موش چاقی ناشی از رژیم غذایی افزایش می دهد. این اثرات با قدرت بیشتر و ظرفیت ورزش، کاهش چاقی، بهبود تحمل گلوکز و کاهش چربی در کبد مرتبط است.

کجا پیداش کنیم؟ در پوست سیب، زغال اخته، گیلاس، انار و آلو خشک است. آب این میوه ها فاقد اسید اورسولیک است. گیاهان حاوی اسید اورسولیک شامل ریحان، سنجد، نعناع، ​​رزماری، پونه کوهی، آویشن، مریم گلی و مرزنجوش است.

راه های چربی سوزی بدن

۱۱- برای چربی سوزی بدن ، آرام بخواب!

خواب خوب متابولیسم شما را افزایش می دهد! آیا می دانستید برای یک فرد ۱۵۰ پوندی، تخمین زده شده کالری سوزانده شده در یک شب استراحت ۷ ساعته چیزی بیش از ۴۴۰ کالری است؟ این یک دویدن ۴۰ دقیقه ای روی تردمیل است! خواب عمیق با موج آهسته تولید هورمون رشد را بهبود می بخشد. این هورمون از هیپوفیز قدامی سوزاندن اسیدهای چرب را افزایش می دهد و سنتز پروتئین را بهبود می بخشد.

خوابیدن در محیط خنک در چربی سوزی موثرتر از خوابیدن در اتاق گرمتر است. خواب با کیفیت بالا، چرخه منظم و منظم خواب و بیداری، و محافظت از بیوریتم‌های شبانه‌روزی روزانه در برابر اختلال به تشویق تولید ملاتونین کمک می‌کند. برای اطلاعات بیشتر در مورد تأثیر خواب بر اشتها و وزن، به کلید فراموش شده برای کاهش وزن موفق مراجعه کنید.

 

Rate this post
فیسبوک توییتر گوگل + لینکداین تلگرام واتس اپ کلوب
 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.