کرم روز و کرم شب چه تفاوت هایی باهم دارند؟

آیا تا به حال به این فکر کرده اید که چرا روتین های مختلف مراقبت از پوست برای روز و شب وجود دارد؟ آیا واقعاً نیاز دارید که یک کرم پوست برای روز و یک کرم برای شب داشته باشید؟ اگر هنوز جواب را نیافته اید به این مقاله که ترجمه و تالیف از این میباشد glamot توجه کنید! تفاوت زیادی بین مراقبت از پوست در روز و شب وجود دارد. اگر در مورد مراقبت از پوست خود جدی هستید، باید هر دو این کرم ها را داشته باشید!

کاربرد کرم روز چیست؟

کرم های روز (معروف به مرطوب کننده ها) برای روتین مراقبت از پوست صبحگاهی در نظر گرفته شده اند و پوست را برای تمام روز تغذیه، آبرسانی و مهمتر از همه محافظت می کند. هنگامی که نور در بیرون وجود دارد، پوست در حالت دفاعی قرار دارد. در طول روز، پوست در معرض عوامل زیادی قرار می گیرد که می تواند به آن آسیب برساند. اینها شامل نور خورشید، آلودگی، دود، گرد و غبار، نور آبی و غیره است. بنابراین کرم های روز مجهز به فیلترهای UV، آنتی اکسیدان ها، ویتامین ها و سایر مواد برای محافظت در برابر این مهاجمان هستند.

اگر از پوست محافظت نکنیم، ممکن است عواقبی به شکل پیری زودرس و ایجاد لکه های رنگدانه بر روی پوست بگذاریم. همچنین اغلب می توانید موادی را در کرم های روز پیدا کنید که از پوست در برابر اثرات نامطلوب آب و هوا محافظت می کنند. به همین دلیل، خوب است که کرم ها را با توجه به فصل تغییر دهید – در تابستان، محصولاتی با غلظت سبک تر انتخاب کنید، در زمستان، برعکس، به سراغ کرم های غلیظ تر بروید.

اگرچه کرم روز گاهی اوقات می تواند خواص ضد پیری داشته باشد، اما معمولا مرطوب کننده است و مواد فعال کمتری مانند رتینول یا اسیدهای مختلف دارد. این یک دلیل ساده دارد. این مواد در برابر چین و چروک و سایر علائم پیری پوست عالی هستند، اما از طرفی پوست را نسبت به نور خورشید حساس تر می کنند. ترکیب این مواد و اشعه ماوراء بنفش می تواند لکه های زیبایی به صورت جوش، قرمزی و غیره روی پوست باقی بگذارد.

بنابراین کرم ها و سرم های مرطوب کننده ای که استفاده می کنید باید عمدتا حاوی آنتی اکسیدان هایی مانند ویتامین E و مرطوب کننده قوی باشند. و مواد محافظ مانند اسید هیالورونیک که باعث تقویت و حمایت از پوست در مبارزه با مهاجمان خارجی می شود. از سوی دیگر، بعید است که مواد فعال ضد پیری اصلی مانند اسیدهای آلفا هیدروکسی، اسید گلیکولیک و رتینول را در کرم‌های روز پیدا کنید، که در صورت قرار گرفتن در معرض نور خورشید می‌توانند باعث تحریک پوست شوند.

از نظر بافت، اکثر کرم های روز قوام سبک تری دارند که به سرعت جذب پوست می شوند، بنابراین به عنوان پایه ای برای آرایش نیز ایده آل هستند.

کرم روز و کرم شب چه تفاوت هایی باهم دارند؟

سی سی کرم چیست و چه تفاوتی با بی بی کرم دارد؟

کاربرد کرم شب چیست؟

کرم های شب برای روتین مراقبت از پوست در شب در نظر گرفته شده اند. در شب، پوست ما دیگر در معرض عوامل خارجی مضر نیست، دیگر در حالت دفاعی نیست، بنابراین می تواند به طور طبیعی در طول خواب خود را ترمیم کند. علاوه بر این، میکروسیرکولاسیون در پوست به طور طبیعی در شب افزایش می یابد و اکسیژن بهتر به سلول ها نفوذ می کند. در این صورت است که پوست برای دریافت مواد مغذی لازم بیشتر باز می شود. بنابراین وظیفه اصلی کرم شب تقویت بازسازی و تامین دوز لازم از تغذیه و آبرسانی به پوست است. در طول بازسازی، کرم شب به ترمیم آسیب سلول های پوستی ناشی از تأثیرات خارجی در طول روز کمک می کند و علائم پیری و رنگدانه های پوست را کاهش می دهد.

کرم های شب معمولاً حاوی غلظت بیشتری از مواد فعال نسبت به کرم های روز هستند. علاوه بر این، به لطف این واقعیت که کرم شب فقط در شب استفاده می شود، مواد بسیار موثر برای جوان سازی پوست می توانند به کمک پوست بیایند، مانند رتینول که تحقیقات نشان داده است به تحریک بازسازی سلولی و تولید کلاژن کمک می کند. حتی علائم قابل مشاهده آسیب UV را معکوس کند. این موارد به یک دلیل ساده به کرم های روز اضافه نمی شود. رتینول، اسیدهای AHA، اسید گلیکولیک و بسیاری دیگر از ترکیبات فعال ضد پیری حساس کننده به نور هستند که حساسیت پوست را به خورشید افزایش می دهد و این می تواند باعث قرمزی، پوسته پوسته شدن یا خارش پوست شود.

اسید هیالورونیک برای اطمینان از هیدراتاسیون، کوآنزیم Q10 برای جلوگیری از پیری پوست، پپتیدها برای سفت و صاف شدن و ویتامین A برای حمایت از تولید کلاژن نیز اغلب استفاده می شود. یک موفقیت جدید به نام باکوچیول نیز نباید دور از ذهن بماند. این یک جایگزین طبیعی برای رتینول است که حساسیت به نور ندارد و عوارض جانبی ندارد.

در مقایسه با کرم روز، کرم شب معمولا دارای قوام سنگین تر، غنی تر و چرب تر است که به آرامی جذب پوست می شود. در شب، برایتان مهم نیست که پوستتان براق یا چرب به نظر برسد. از این گذشته، به همین دلیل است که کرم شب به عنوان پایه ای برای آرایش مناسب نیست. اما بافت سنگین تر و متراکم تر منطقی است. این به این دلیل است که پوست ما به طور طبیعی یک شبه آب خود را از دست می دهد، بنابراین یک کرم غلیظ تر می تواند به محفظه رطوبت کمک کند، همراه با مواد فعالی که به تدریج در طول خواب آزاد می شوند، به طوری که پوست شما در صبح آرام و با طراوت به نظر می رسد. علاوه بر این، قوام متراکم تر از خشکی پوست به دلیل مواد فعالی مانند رتینول جلوگیری می کند که در صورت استفاده بیش از حد می تواند اثرات خشکی داشته باشد.

آیا می توان از کرم شب در طول روز استفاده کرد و برعکس؟

این سوالی است که بسیاری از ما می پرسیم: “آیا می توانم کرم روز را در شب و کرم شب را در روز استفاده کنم؟”. اگر در مورد مراقبت از پوست جدی هستید، این کار را نکنید. ترکیب خاص کرم پوست در صورت استفاده در زمان نامناسب، هیچ سودی برای پوست نخواهد داشت و تاثیری نخواهد داشت.

اگر قرار بود از کرم روز در شب استفاده کنید، بدون نیاز به پوست با فیلتر UV موجود در آن فشار می آورید و کرم روز احتمالاً تغذیه و آبرسانی لازم را که پوست شما در مرحله ترمیم در شب به آن نیاز دارد را تامین نمی کند. . همچنین می تواند با فرآیندهای طبیعی نوسازی پوست تداخل داشته باشد.

در مورد استفاده از کرم شب در روز، نه شما و نه پوستتان راضی نخواهید شد. استفاده از کرم شب در طول روز می‌تواند باعث شود که پوست شما به اندازه کافی در برابر نور خورشید و سایر عوامل خارجی به دلیل کمبود مواد محافظ محافظت نشود. علاوه بر این، برخی از کرم های شب ممکن است حاوی مواد حساس به نور باشند که عملکرد محافظتی پوست را بیشتر مختل می کند. علاوه بر این، بافت متراکم کرم شب می تواند احساس سنگینی و ظاهری چرب ایجاد کند که احتمالاً هیچ یک از ما آن را نمی خواهیم. بافت چرب‌تر همچنین اجازه نمی‌دهد آرایش به خوبی به پوست بچسبد، که می‌تواند ظاهری لکه‌دار ایجاد کند. به همین دلیل من همیشه کرم روز را در روز و کرم شب را ترجیح می دهم.

آیا می توان از کرم شب در طول روز استفاده کرد و برعکس؟

کرم ۲۴ ساعته روز و شب چیست؟

 اگر نمی‌خواهید پول زیادی در لوازم آرایشی و بهداشتی سرمایه‌گذاری کنید، یا اگر نمی‌خواهید هزار شیشه در حمام داشته باشید، کرم ۲۴ ساعته برای روز و شب برای شما ایده‌آل است که حاوی اثرات کرم روز و شب . این ساده ترین نوع کرم صورت است، یک کرم تمام روز است. طراحی آن به گونه ای است که می توانید در هر زمانی از روز، صبح یا عصر از آن استفاده کنید. آیا این چیز جالبی به نظر می رسد؟ اما یک گرفتاری وجود دارد. ممکن است عیب آن این باشد که حاوی SPF کافی برای محافظت از پوست شما در برابر اشعه های خورشید نیست، و همچنین دارای غلظت موثری از مواد ضد پیری نیست که به طور موثر با پیری پوست مبارزه می کند.

Rate this post
فیسبوک توییتر گوگل + لینکداین تلگرام واتس اپ کلوب
 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.