۱۳ افسانه بارداری که باید آنها را بدانید

۱۳ افسانه بارداری که باید آنها را بدانید

همینک در مجله آنلاین فارسی ها با مطلب”۱۳ افسانه بارداری که باید آنها را بدانید” در خدمت شما کاربران گرامی هستیم .

بارداری یک زمان هیجان انگیز و تحریک کننده اضطراب است. اجازه ندهید دوستان و بستگان با افسانه های خود شما را تحت فشار قرار دهند.بارداری می تواند سختی هایی مانند حالت تهوع ، استفراغ و کمر درد ایجاد کند . اجازه دهید برخی از افسانه ها را برطرف کنیم تا بتوانید آرام باشید و از بارداری خود لذت ببرید.

افسانه های بارداری

۱- اولین کودک همیشه زودتر به دنیا می آید. نادرست

نوزادان با هر بارداری بزرگتر می شوند. مراقب باشید که به خصوص در سه ماهه آخر افزایش وزن خود پیگیری کنید. تولد نوزادان خیلی بزرگ ممکن است از طریق واژن دشوار باشد.

۲- می توانید جنسیت کودک را با ضربان قلب آن تشخیص دهید. نادرست

آیا می توانید جنسیت کودک را با ضربان قلب آن تشخیص دهید؟
ضربان قلب طبیعی کودک شما از ۱۲۰ تا ۱۶۰ ضربه در دقیقه است.  ضربان قلب کودک با فعالیت متفاوت است و در طول روز نوسان می کند. این دامنه ها برای دختران و پسران یکسان است ، بنابراین ضربان قلب نمی تواند جنسیت کودک شما را پیش بینی کند.

آناتومی و جنسیت معمولاً در بیست هفته اسکن آناتومی مشخص شده است. اکنون ، آزمایشات جدید خون می تواند جنسیت کودک شما را از ۹ هفته قبل تأیید کند.

۳- رابطه جنسی در دوران بارداری خطرناک است. نادرست

اگر راحت هستید ، باید بتوانید رابطه جنسی را ادامه دهید. با این حال ، در برخی شرایط ، مقاربت ممکن است خطرناک باشد.

اگر جفت سرراهی تشخیص داده شود ، باید از رابطه جنسی اجتناب کنید ، شرایطی که جفت از دهانه رحم کاشته می شود. اگر این تشخیص را داشته باشید ، مقاربت ممکن است باعث انقباضاتی شود که دهانه رحم را باز می کند. سپس جفت می تواند از گردن رحم جدا شده و خونریزی کند.

اگر خونریزی واژینال ، انقباضات زودرس یا زایمان زودرس دارید و یا سقط می کنید ، باید از رابطه جنسی خودداری کنید.

در پایان یک بارداری طبیعی ، مقاربت باید خوب باشد. حتی تصور شده است که رابطه جنسی به القای زایمان کمک می کند زیرا منی پروستاگلاندین دارد. پروستاگلاندین ها عواملی هستند که در هنگام القای برای نرم شدن دهانه رحم استفاده می شوند.

پزشکان حتی رابطه جنسی را برای زایمان خوب توصیه می کنند.اگر در مورد ایمنی در رابطه جنسی نگرانی دارید ، حتماً از پزشک خود راهنمایی بخواهید.

13 افسانه بارداری که باید آنها را بدانید
13 افسانه بارداری که باید آنها را بدانید

۴- شما نباید در دوران بارداری ورزش کنید. نادرست

آیا زنان باید در بارداری ورزش کنند؟
میزان ورزشی که می توانید در بارداری انجام دهید به عوامل مختلفی بستگی دارد. به طور کلی ، اگر سالم هستید ، مطمئناً باید ورزش کنید. اگر قبلاً ورزش کرده اید ، می توانید ادامه دهید.

به یاد داشته باشید ، شما به یک رژیم تمرینی عظیم نیازی ندارید: ۳۰-۶۰ دقیقه پیاده روی در روز کافی است. وزنه برداری ، شنا ، دوچرخه سواری و بیضوی هم گزینه های خوبی هستند.

ورزش به انرژی ، خواب و اضطراب کمک می کند. همچنین باعث افزایش مقاومت در هنگام زایمان می شود.

به طور کلی ، ضربان قلب شما در حین ورزش باید زیر ۱۴۰ باشد. اگر وزنه را بلند می کنید ، پس از ۲۰ هفته وزن اسکوات خود را کاهش دهید.

تمرینات شکمی که به صورت صاف بر روی پشت شما انجام می شوند و تمریناتی که نیاز به تحمل دارند نیز باید کاهش یابد. ممکن است لازم باشد با پیشرفت بارداری ، فعالیت شدید و وزنه برداری سنگین اصلاح شود.

تشخیص خود را با پزشک خود مرور کنید تا ببینید چه تمریناتی را توصیه می کند.

۵- سوزش سر دل باعث می شود کودک شما موی سر زیادی داشته باشد. نادرست

در حالی که دیدن یک نوزاد تازه متولد شده با سر پر از مو و سوزش جانبی بسیار زیباست ، سوزش معده این موضوع را تضمین نمی کند. هیچ ارتباطی بین افزایش اسید معده و رشد موهای کودک وجود ندارد.

دل درد در بارداری به دلیل استروژن و پروژسترون معمول است.  این هورمون ها بر حرکت روده تأثیر می گذارند و ممکن است باعث کندی تخلیه معده شوند.

برای جلوگیری از سوزش درد معده ، باید از مصرف قهوه ، شکلات و سس گوجه فرنگی اجتناب کنید. سعی کنید ۳ ساعت قبل از خواب غذا و نوشیدنی نخورید. معده شما خالی خواهد بود و در حالت خوابیده اسید کمتری به مری برمی گردد.

۶- غذای پرادویه کودک را تحت تأثیر قرار می دهد. نادرست

اگر معده شما غذاهای پرادویه را تحمل می کند و آنها را هوس می کنید ، خوب است که بخورید. به یاد داشته باشید ، ارتباط بین شما و کودک شما جفت است.

جفت از طریق تبادل پیچیده مواد مغذی و اکسیژن را به کودک شما منتقل می کند. مواد مغذی منتقل شده از طریق خون بر دستگاه روده کودک شما تأثیر نمی گذارد.

اگرچه در دوران شیردهی هستید ، غذاهایی که می خورید ممکن است بر هضم کودک شما تأثیر بگذارد. در صورت مشاهده تأثیرات روی کودک ، بهتر است رژیم خود را در دوران شیردهی تغییر دهید.

۷-در صورت انجام سزارین می توانید تعداد فرزندان کمتری داشته باشید. نادرست

اگر زایمان شما برای کودک شما پیچیده یا خطرناک است ، ممکن است لازم باشد که به روش سزارین عمل کنید.

بعضی اوقات بیماران می ترسند که با انجام سزارین به این معنی باشد که هرگز قادر به زایمان طبیعی نیستند. آنها همچنین نگران هستند که سزارین های متعدد به این معنی است که قادر به زایمان طبیعی نیستند.

درست است که خطر ایجاد زخم در شکم  افزایش می یابد. هنوز هم باید بتوانید با موفقیت فرزندان زیادی داشته باشید.

سزارین و زایمان طبیعی خطرات عفونت و خونریزی را به همراه دارد. این خطرات را با پزشک خود در میان بگذارید. با هم تصمیم خواهید گرفت که کدام مسیر زایمان برای شما بهترین است.

۸- خوابیدن به پشت کودک شما را آزار می دهد. نادرست

آیا خوابیدن صاف به پشت می تواند برای کودک مضر باشد؟
رگهای بزرگی که بدن شما را تأمین می کنند در نزدیکی ستون فقرات قرار دارند. وقتی صاف به پشت دراز می کشید ، رحم در حال رشد می تواند آنها را فشرده کند.

این شناورها بسیار بزرگ بوده و منقبض می شوند. فشار به طور کلی برای انسداد جریان خون به جفت کافی نیست.

اگر هنگام خواب جریان خون به دست ها و پاها کاهش یابد ، بی حسی و گزگز خواهید داشت. این امر شما را از خواب بیدار یا تغییر موقعیت می دهد. اگر از پشت بیدار شدید ، وحشت نکنید. فقط به پهلو بپیچید و بخوابید.

۹- بند ناف خطرناک است. نادرست

بند نوکال به بند نافی گفته می شود که به دور گردن کودک پیچیده شده است. نوزادان می توانند بدون هیچ مشکلی با بندهای گردن خود متولد شوند.

ممکن است نگران باشید و بخواهید طناب حلقوی را در سونوگرافی شناسایی کنید. حتی وقتی در سونوگرافی یادداشت می شود ، بند ناف به تنهایی دلیل بر زایمان نیست.

اگر بند ناف بسیار محکم باشد ، ممکن است خونرسانی و اکسیژن رسانی به کودک در حین زایمان کاهش یابد. این ممکن است منجر به پریشانی جنین و احتمالاً یک بخش C شود.

نظارت بر جنین قبل و حین زایمان می تواند به شناسایی ناراحتی جنین کمک کند.

۱۰- زنان باردار باید غذای دونفر را بخورند. نادرست

آیا زنان باردار باید زیاد غذا بخورند؟
شما مجبور نیستید که مصرف مواد غذایی خود را افزایش دهید زیرا باردار هستید. اگر در وزن ایده آل خود هستید ، افزایش وزن ۲۵ تا ۳۰ پوند ایده آل است.

ممکن است لازم باشد نوجوانان کم وزن و بیماران دارای دوقلو رژیم خود را تنظیم کنند تا از وزن مناسب نوزادان اطمینان حاصل کنند. در صورت رشد مناسب نوزادان ، بیماران بسیار دارای اضافه وزن ممکن است نیازی به اضافه وزن نداشته باشند.

به یاد داشته باشید ، ممکن است در حین زایمان ۱۰-۱۲ پوند وزن کم کنید ، اما مجبور خواهید بود چربی های خود را از دست بدهید. شیردهی می تواند کمک کند ، اما شما نمی خواهید پوندهایی تهیه کنید که از دست دادن آنها سخت خواهد بود.

همچنین ، اضافه وزن بیش از حد ، به خصوص در سه ماهه سوم ، احتمال بزرگ شدن کودک در هنگام زایمان را افزایش می دهد.

در تمام دوران بارداری مراقب مصرف شیرینی و کربوهیدرات های ساده باشید. این مسئله به ویژه در صورت ابتلا به دیابت بارداری بسیار مهم است. این کالری های خالی می تواند منجر به افزایش وزن شود. در صورت امکان میزان مصرف آنها باید به حداقل برسد.

۱۱- در بارداری نمی توانید قهوه بخورید. نادرست

چندین مطالعه خطرات مصرف کافئین در دوران بارداری را بررسی کرده است. اثرات کافئین اضافی هنوز مشخص نیست.

به نظر نمی رسد مصرف متوسط ​​کافئین (کمتر از ۲۰۰ میلی گرم در روز) خطر سقط جنین یا زایمان زودرس را افزایش دهد.

یک فنجان قهوه هشت اونسی حاوی حدود ۱۳۷ گرم کافئین است. چای ، نوشابه و شکلات همگی حاوی کافئین هستند ، بنابراین کل مصرف روزانه خود را در دوران بارداری در نظر بگیرید.

مصرف کافئین در دوران بارداری
مصرف کافئین در دوران بارداری

۱۲-باید از وان آب گرم خودداری کنید. درست است، واقعی.

هنگامی که بیش از حد گرم می شوید ، بدن شما مکانیسم هایی برای خنک شدن دارد. کودک شما اما راهی برای خنک شدن درون رحم ندارد.

مطالعات روی حیوانات نشان داده است که درجه حرارت بالا می تواند به خصوص در دوازده هفته اول رشد آسیب برساند.

سعی کنید در دوران بارداری بیش از حد گرم نشوید. در حالی که آب حمام خنک می شود ، آب در وان ها در دمای بالا تنظیم می شود. برای جلوگیری از گرم شدن بیش از حد کودک ، وان های گرم را تا بعد از زایمان ذخیره کنید.

۱۳- سیگار کشیدن و نوشیدن الکل در اوایل بارداری بی خطر است. نادرست

آیا سیگار کشیدن و نوشیدن در اوایل بارداری برای خانم ها بی خطر است؟
در سه ماهه اول ، سیستم های اندام کودک شما در حال رشد است. قلب ، روده و سیستم عصبی کودک در ۱۲ هفته اول تشکیل می شود. این سیستم ها می توانند تحت تأثیر اشعه ، سموم ، داروها و برخی از عفونت ها قرار بگیرند.

پرهیز از تراتوژن ها (موادی که باعث آسیب جنین می شوند) در این مدت مهم است. پرهیز از الکل و دخانیات در این دوره بسیار مهم است.الکل از جفت به کودک شما منتقل می شود.

“از آنجا که الکل در جنین کندتر از بزرگسالان تجزیه می شود ، سطح الکل بالا می ماند و مدت بیشتری در بدن کودک می ماند.” قرار گرفتن در معرض جنین در معرض الکل می تواند منجر به سندرم الکل جنین شود و هیچ سطحی از قرار گرفتن در معرض ایمن شناخته نشده است. در دوران بارداری از مصرف الکل خودداری کنید.

سیگار کشیدن عادت دیگری است که به نوزاد آسیب می رساند. سیگار کشیدن می تواند منجر به وزن کم هنگام تولد و زایمان زودرس شود. نوزادانی که نارس به دنیا می آیند ممکن است بلافاصله پس از تولد و از طریق کودکی با مشکل روبرو شوند. اگر سیگار را کنار بگذارید هم شما و هم فرزندتان سود خواهید برد.

حرف آخر  درباره ۱۳ افسانه بارداری که باید آنها را بدانید:

اگر از سلامتی خوبی برخوردار هستید ، باید بتوانید از بارداری خود لذت ببرید. به خوردن خوب و ورزش ادامه دهید. به نیازهای بدن خود توجه کنید و نگرانی ها را با ارائه دهنده خود در میان بگذارید.

امیدوارم که علائم بارداری شما خفیف باشد و شما می توانید سبک زندگی عادی خود را ادامه دهید. بارداری یک قسمت سرگرم کننده و مهم از زندگی است. اجتناب از نگرانی بی مورد به شما امکان می دهد از لذت خود لذت ببرید. سپس ، می توانید از آماده شدن برای کودک خود لذت ببرید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]
فیسبوک توییتر گوگل + لینکداین تلگرام واتس اپ کلوب
 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.