ایده هایی برای اجرای سبک روستایی در دکور منزل

چگونه سبک روستایی را به دکوراسیون منزل خود اضافه کنیم؟ آیا تا به حال فکر کرده اید که لذت بردن از آرامش یک خانه روستایی در وسط شهر چگونه خواهد بود؟ خوب، این احساس را می توان با گنجاندن این ایده‌ها در دکوراسیون، دکوری به سبک روستایی در خانه خود به دست آورد.

این رویکرد طراحی داخلی، فضاهای شما را به مکان های دلپذیر تبدیل می کند. ما کلیدهای اضافه کردن سبک روستایی، از انتخاب دقیق مواد گرفته تا گنجاندن جزئیات روستایی و پالت رنگ مناسب را بررسی خواهیم کرد. شما یاد خواهید گرفت که چگونه ماهیت اصیل روستایی را در هر گوشه ای القا کنید.

سبک دکوراسیون کانتری یا روستایی چیست؟

دکوراسیون به سبک روستایی با طبیعت پیوند خورده است که از طریق انتخاب مواد و پالت رنگی خاکی و ملایم آشکار می شود. چوب، سنگ، آجر، گچ آهک و منسوجاتی مانند کتان، پنبه و پشم، و همچنین چوب و بید به عنوان قهرمان‌های داستان ظاهر می‌شوند.

رنگ‌های این زیبایی‌شناسی منبع الهام خود را در مناظر طبیعی پیدا می‌کنند و رنگ‌های کوه‌ها، دریاچه‌ها و سواحل را تداعی می‌کنند. رنگ‌های پاستلی و پر جنب و جوش غالب هستند، شبیه به گل‌های وحشی، باغ‌ها و میوه‌های آبدار که باغ‌ها را پر می‌کنند.

از سوی دیگر مس، فرفورژه و فولاد به مواد اضافی تبدیل می شوند که به این دکوراسیون شخصیت و اصالت می بخشند. در سال های اخیر، این نوع دکوراسیون وارد شهرهای بزرگ شده است تا با سبک های معاصر ادغام شود.

۱۰ سبک محبوب طراحی آشپزخانه

ایده های اجرای سبک کانتری یا روستایی در دکور خانه

سبک کانتری به دنبال ایجاد محیط های دنج است که گرمای خانه را ساطع می کند و در عین حال دوزهایی از رمانتیسم و ​​ظرافت را تزریق می کند. بیایید دستورالعمل هایی را بررسی کنیم که به شما کمک می کند تا ماهیت روستا را به خانه خود بیاورید!

 دیوار پوشیده از گچ آهک

دیوارهای گچ بری شده با آهک، حس روستایی و رمانتیک را در محیط ها بیدار می کنند، به ویژه هنگامی که با مواد دیگری مانند چوب، پارچه های سبک، چرم، فرفورژه، پوست حیوانات و حصیری ترکیب شوند.

سبک دکوراسیون کانتری یا روستایی چیست؟

 در آشپزخانه خود از جزئیات مسی استفاده کنید

در میان مواد تزئینی مورد استفاده در آشپزخانه های روستایی، مس نقش برجسته ای را بر عهده می گیرد. قوری، قابلمه و تابه لوازمی هستند که می توان آنها را به دیوار آویزان کرد و تضادی بین بافت براق آنها و روستایی بودن قفسه های چوبی ایجاد کرد.

 به کاغذ دیواری بله بگویید!

کاغذ دیواری با طرح های متنوع می تواند دکور اتاق را متحول کند. چه از آن بر روی یک دیوار برای ایجاد یک نقطه کانونی استفاده کنید یا همه آنها را برای ایجاد یک فضای محصور کننده خط بکشید، این ماده به تکمیل پالت رنگی دکوراسیون شما کمک می کند.

ویترین و بوفه در دکور روستایی بسیار شیک به نظر می رسند

ویترین و بوفه قطعات کلیدی برای دکوراسیون زیبای روستایی هستند. آنها نه تنها به شما این امکان را می دهند که ظروف و تزئینات را با یک لمس شیک به نمایش بگذارید، بلکه اگر آن را با رنگی چشمگیر رنگ آمیزی کنید، محیط شما را مدرن جلوه می دهند.

تیرهای چوبی در سقف برای سبک روستایی

تیرهای چوبی یک عنصر کلاسیک در دکوراسیون به سبک کانتری هستند و ظرافتی را به هر فضایی می بخشند. اگر می خواهید ماهیت اصیل حومه شهر را به تصویر بکشید، نباید از دکوراسیون شما غایب باشند.

ایده های اجرای سبک کانتری یا روستایی در دکور خانه

شومینه را با سنگ بپوشانید تا دکوراسیونی به سبک روستایی ایجاد کنید

شومینه ها نقطه کانونی در دکوراسیون روستا هستند و پوشاندن آنها با سنگ های طبیعی به اتاق گرما می بخشد و آن را به قلب خانه تبدیل می کند.

به دنبال لامپ های مسی باشید

لامپ های سبک صنعتی را در دکوراسیون خود بگنجانید که با فولاد، برنز و مس ساخته شده اند. این عناصر به خوبی با چوب دیوارها و کف ها ترکیب می شوند.

از طرف دیگر، اگر می‌خواهید به طراحی‌تان رنگ‌های رمانتیک اضافه کنید، گزینه پوشاندن آباژورهای چراغ‌های رومیزی را با رنگ‌های صورتی، سفید یا بژ در نظر بگیرید.

 خانه خود را با شمع معطر کنید

شمع ها علاوه بر افزودن حسی رمانتیک، به شما کمک می کنند تا فضایی آرام بخش به خصوص در فصول سرد، مانند پاییز و زمستان ایجاد کنید. از طرفی فضای آرام روستا را تداعی می کنند.

 مبلمان باید از چوب ساخته شود

ماهیت دکوراسیون به سبک کانتری در استفاده از چوب های جامد و طبیعی برای ساخت مبلمان نهفته است. اگر بخواهید آنها را با رنگ های روشن رنگ کنید یا روی آنها را روکش کنید، این قطعات می توانند ظاهری تازه پیدا کنند.

در میان عناصر ضروری در دکوراسیون به سبک کانتری، مبلمان زیر خودنمایی می کنند:

صندلی ها: معمولاً با پارچه های چرمی یا نخی روکش می شوند که به احساس راحتی کمک می کند.
میزهای چوبی: مشخصه آنها طراحی خطوط ساده و سطحی است که بافت پوست درخت را شبیه سازی می کند.
مبل‌ها: مانند صندلی‌ها، مبل‌ها در این سبک راحتی را در اولویت قرار می‌دهند و دارای دسته‌بندی هستند. اگر انتخاب می‌کنید که آنها را با رنگ‌های روشن بپوشانید، توصیه می‌شود با کوسن‌های رنگی تضاد ایجاد کنید که به دکوراسیون حس سرزندگی می‌بخشد.

        پیشنهاد می کنیم مقاله “رنگ های ترند برای دکوراسیون در سال ۲۰۲۲” را نیز مطالعه بفرمایید.      

در دکور روستایی از فرش استفاده کنید

کفپوش های چوبی با رنگ های تیره می توانند نور اتاق را از بین ببرند. برای مقابله موثر با این موضوع، فرشی با سایه روشن تر و تزئین شده با چاپی که نشاط را به دکور می بخشد، در نظر بگیرید.

 دیوارهای خود را با پانل های چوبی بپوشانید

پانل های چوبی جذابیت روستایی را به دیوارهای شما القا می کند. چه ترجیح می دهید آنها را با دانه های طبیعی خود نگه دارید، آنها را لاک بزنید یا آنها را در سایه های آبی سرمه ای، زغالی، سبز جنگلی، پاستلی یا سفید رنگ کنید، این عنصر به شما کمک می کند تا بافت و گرما را به محیط خود اضافه کنید.

مبلمان حصیری برای دکوراسیون روستایی

ایده های اجرای سبک روستایی در دکوراسیون

در دکوراسیون به سبک روستایی می توانید از صندلی های ناهار خوری حصیری، تخت خواب، آینه، سبد برای نگهداری مجلات، لباس، حوله، پتو و اسباب بازی استفاده کنید. و همچنین لامپ های آویز حصیری. این عناصر حس گرما و اصالت را به خانه شما می آورند.

مزایای دکور کانتری یا روستایی برای خانه شما

سبک کانتری یا روستایی مجموعه ای از مزایایی را ارائه می دهد که می تواند به شما کمک کند خانه خود را به فضایی دنج تبدیل کنید:

احساس گرما و راحتی: دکوراسیون به سبک کانتری با فضای گرم آن مشخص می شود. مواد طبیعی مانند چوب و سنگ در کنار رنگ های ملایم پرده های لنسیلو  محیطی ایده آل برای احساس راحتی ایجاد می کنند.

شخصیت را به دکوراسیون اضافه کنید: در سبک کانتری می‌توانید قطعات سنتی با عناصر مدرن ترکیب کنید تا فضایی ایجاد کنید که شخصیت و سبک را منعکس کند. علاوه بر این، بسیاری از عناصر تزئینی مشخصه را می توان در انبارهای عتیقه و فروشگاه های دست دوم یافت.

درخشندگی بیشتر: سبک کانتری منابع طبیعی نور مانند پنجره های بزرگ و منابع مصنوعی مانند لامپ های استراتژیک را در خود جای داده است. این کمک می کند خانه شما روشن تر و شادتر شود.

هرگز از مد نمی افتد: یکی از برجسته ترین مزایای سبک کانتری این است که هرگز از مد نمی افتد. تمرکز آن بر سنت و ارتباط با طبیعت، آن را به عنوان یک انتخاب ماندگار برای دکوراسیون داخلی نگه می دارد.

این به شما امکان می دهد با طبیعت ارتباط برقرار کنید: گنجاندن نقاشی های گل و گیاهان در دکوراسیون، فضایی دنج و آرام را در خانه شما ایجاد می کند و تنوع طبیعی مزارع را تداعی می کند.

Rate this post
فیسبوک توییتر گوگل + لینکداین تلگرام واتس اپ کلوب
 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.