۷ نوع استراحتی که همه به آن نیاز داریم

شاید درک این موضوع که انواع مختلفی از استراحت وجود دارد اولین قدم برای رسیدن به آرامش مورد نیاز باشد. چند بار تا به حال به رختخواب رفته اید و ۶ تا ۸ ساعت خوابیده اید و در زمانی که دراز کشیده اید چند بار از خواب بیدار شده اید؟ همه اینها به این دلیل است که شما نوع صحیح استراحت را دریافت نمی کنید.

اگر نگاه خود را به استراحت و آرامش در زندگی خود تغییر دهید، می توانید برخی از این عادات مضر را که شما را فرسوده می کنند، از بین ببرید. شما می توانید ده ساعت در روز بخوابید، اما اگر احساس خستگی ناشی از نیاز شدید به یک استراحت اجتماعی باشد، این کار فایده ندارد . این اطلاعات که در زیر آمده است زندگی را متحول می کند، و شاید در نهایت بتوانید به نوع آرامشی که بدنتان می خواهد دست پیدا کنید.

هفت نوع استراحت که اکثر مردم آنها را نادیده می گیرند

هنگامی که تفاوت بین خواب و استراحت را کشف کردید، ممکن است متوجه شوید که از استراحت محروم هستید. چگونه می توانید تعادل سالمی بین بیداری و خواب ایجاد کنید و در عین حال استراحت لازم را داشته باشید؟ در اینجا هفت نوع استراحتی که برای بدن شما مفید است ، آورده شده است.

۱- استراحت فیزیکی

بدن شما می تواند به صورت فعال یا غیرفعال استراحت کند. یک راه فعال برای استراحت، رفتن به طبیعت گردی یا انجام حرکات کششی ملایم است. البته، استراحت غیرفعال می تواند شامل یک استراحت بعدازظهر روی مبل باشد.

هر کدام از این نوع استراحت را انتخاب کنید، به بدن خود اجازه می‌دهید تا استراحت کند و تجدید قوا کند. یک روز از هفته را برای استراحت و لذت بردن از وقت با خانواده و دوستان در نظر بگیرید. از نظر جسمی برای شما شفابخش خواهد بود.

استراحت

۲- استراحت ذهنی

تمام خواب های دنیا شما را سرحال نمی کند اگر ذهنتان خسته باشد. ممکن است در خانه و محل کار با مشکلاتی دست و پنجه نرم کنید. حتی بعد از اینکه در نهایت به خواب می روید، مغز شما ممکن است نشخوار کند و خواب شما را مختل کند یا رویاهای بد بسازد.

نوع دیگری از استراحتی که به آن نیاز دارید، استراحت ذهنی است. شما فقط با یک انحراف می توانید این کار را انجام دهید. وقتی مغز شما در تمام طول روز با سرعت فوق العاده حرکت می کند، برای بهبودی نیاز به استراحت دارد. استراحت گاه به گاه در محل کار برای استراحت دادن به مغز ایده مفیدی است.

آیا به نظر می رسد ذهن شما در شب در فکر مشکلات غرق شده است؟ نگرانی های خود را روی کاغذ فهرست کنید و تا زمانی که تایمر ۱۵ دقیقه ای شما تمام شود، برای نگرانی هایتان ناراحت باشید. حالا مشکلات خود را رها کنید و به چیزهای مثبت فکر کنید.

۳- استراحت حسی

همین فناوری که به شما کمک می‌کند سریع‌تر و کارآمدتر کار کنید، می‌تواند انرژی شما را نیز تخلیه کند. به صداها، زنگ ها، سوت ها و چراغ های بی شماری که توسط دستگاه های فنی شما تولید می شود فکر کنید. شما غرق ایمیل ها، تماس های تلفنی و تلویزیون های با صدای بلند هستید.

تمام این صداها و چراغ های چشمک زن برای ایجاد بار حسی کافی است. گرفتن وقت از آنها یکی از انواع استراحت ضروری است. می توانید با اعلام وعده های  بدون فناوری و تعطیلات آخر هفته گاه به گاه به آرامش برسید.

۴- استراحت خلاق

مسئولیت در خانه، محل کار و در جمع کافی است تا ذهن شما را خسته کند. در حالی که ممکن است از حل مشکلات و طوفان فکری لذت ببرید، محدودیت انسانی دارید. کشف انواع استراحتی که نیاز دارید می تواند کلید کارآمدتر بودن در هر کاری باشد.

دفعه بعد که احساس کردید تحت فشارهای روزانه نشسته اید، کمی استراحت خلاقانه به خودتان بدهید. برای لذت بردن از شگفتی های طبیعت به پیاده روی در جنگل یا پارک بروید. خلاقیت خود را با سرگرمی ها و سایر فعالیت های سرگرم کننده که روحیه شما را احیا می کند، انجام دهید.

۵- استراحت عاطفی

آیا می دانستید که ابراز احساسات به انرژی قابل توجهی نیاز دارد؟ به رشته ای از احساساتی که هر روز به شما سرازیر می شود فکر کنید. اگر شنونده ای همدل هستید، می دانید چگونه احساسات گوینده را منعکس کنید و این نیز انرژی می گیرد.

طبق مقاله ای که توسط دانشگاه لسلی منتشر شده است، همدلی می تواند یک پاسخ شناختی یا احساسی باشد. در حالی که پاسخ ذهنی یک مهارت برجسته است، همدلی عاطفی از شفقت درونی ناشی می شود. شما ممکن است فردی دلسوز باشید که تمام احساسات را جذب می کند، که شما را تحت تأثیر قرار می دهد.

مهم نیست که چه نوع همدلی دارید، باید از امواج جزر و مدی احساسی فاصله بگیرید. از هفت نوع استراحت، استراحت عاطفی ممکن است نزدیک به اوج باشد. چگونه می توانید احساسات خود را حل کنید؟

شاید شما همیشه از مردم خشنود بوده اید و احساس می کنید موظف هستید آنچه را که آنها می خواهند انجام دهید. شما به دلیل ترس از رد شدن به تمام درخواست های غیر منطقی آنها “بله” می گویید. بنابراین، شما لبخند می زنید، احساسات خود را پنهان می کنید و سعی می کنید یک فرد “خوب” باشید.

افراد می توانند با وفاداری به احساسات خود به آرامش و آسودگی دست یابند. شما این حق را دارید که مودبانه درخواست‌ها و دعوت‌هایی را که در برنامه شما قرار ندارند رد کنید. با افراد سمی یا روابطی که دیگر برای شما مفید نیستند خداحافظی کنید.

پیشنهاد می کنیم مقاله “قارچ سیاه چه علائمی دارد؟” را نیز مطالعه بفرمایید.

۶- استراحت اجتماعی

استراحت اجتماعی به این معنی است که شما از دنیای اطراف خود جدا می شوید و مدتی را برای تمرکز روی خود اختصاص می دهید.

در حالی که خوب است که با مردم ارتباط برقرار کنید، اما جنبه های منفی خود را نیز دارد. آهنگی قدیمی توسط هنک کوکران در سال ۱۹۶۳ نوشته شده بود که می‌گفت دنیا را از روی شانه‌هایت دور کن. در واقع، او در مورد چیزی می خواند که همه در یک مقطع زمانی این احساس را دارند.

ورود به مرحله خواب اجتماعی بسته به نیازها و رفتارهای شما می تواند معانی مختلفی داشته باشد. به عنوان مثال، اگر دائماً در محاصره افراد هستید و وقت انفرادی ندارید، این نوع استراحت برای شما ممکن است نوعی کناره گرفتن از بیرون رفتن باشد. این به شما زمان می‌دهد تا باتری‌های خود را شارژ کنید و زمانی را در سکوت بگذرانید.

برای دیگران، این به معنای خاموش کردن رایانه، بازی های ویدیویی، و تلفن های همراه است. گرفتار شدن درگیر دغدغه های زندگی بسیار آسان است، و وقتی هفت روز هفته در محافل اجتماعی باشید، بارها و دردهای دیگران را می شنوید و احساس می کنید. برعکس، جدا کردن و رها شدن از همه اطرافیان و تمرکز بر نیازهای خود بسیار سالم است.

در واقع، بسیاری اصرار دارند که درونگرا بودن یکی از بهترین چیزها است، زیرا این افراد می دانند که چه زمانی باید خود را رها کنند و استراحت کنند.

استراحت معنوی

۷- استراحت معنوی

یکی از انواع استراحتی که ممکن است فراموش کنید برای روحیه شما عالی است استراحت معنوی است. انسان ها موجودات سه گانه ای هستند که از بدن، ذهن و روح تشکیل شده اند و هر جزء نیاز به استراحت و احیای دارد. وقتی به طور مزمن خسته هستید و هیچ چیز کمکی نمی کند، ممکن است روحیه شما دچار تضاد شود.

برای ورود به مرحله استراحت معنوی، می توانید کارهای زیادی انجام دهید. آیا تا به حال بعد از یک گریه خوب احساس بهتری داشته اید؟ به این دلیل است که شما تمام آن استرس درونی را رها می کنید و روح خود را پاک می کنید. اگر احساس می کنید غرق شده اید و از نظر روحی ضعیف هستید، حرف زدن با خداوند میتواند کمک شایانی به شما بکند.

Rate this post
فیسبوک توییتر گوگل + لینکداین تلگرام واتس اپ کلوب
 

2 دیدگاه در “۷ نوع استراحتی که همه به آن نیاز داریم

از کار زیاد همه خسته ایم

چقدر جالب و جذاب بود این مقاله

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.