۵ دمنوش طبیعی برای کاهش فشار خون بالا

در طب سنتی برخی از گیاهان شناخته شده است که می توان آنها را به صورت دم کرده برای کاهش فشار خون تهیه کرد.درمان فشار خون بالا را می توان با دمنوش های طبیعی تکمیل کرد. یعنی می توان برای کمک به کنترل فشار خون، برخی از دمنوش گیاهی را به رژیم غذایی اضافه کرد.

دمنوش های طبیعی برای کاهش فشار خون بالا به خودی خود کار نمی کنند. اما این امکان وجود دارد که آنها اثر داروها و اصلاح شیوه زندگی را که معمولاً برای بیماران مبتلا به فشار خون توصیه می شود، تقویت کنند.

بیایید ببینیم چه استدلال های علمی برای استفاده از دمنوش های گیاهی برای پایین آوردن فشار خون بالا وجود دارد. به یاد داشته باشید که این مقاله تنها یک راهنمای کلی است و باید با یک متخصص بهداشت مشورت کنید تا هر گونه شک و تردیدی که ممکن است در مورد مصرف آن ایجاد شود را روشن کنید.

 فشار خون بالا

هنگامی که یک فرد مبتلا به فشار خون شریانی تشخیص داده می شود، ارقام به دست آمده از فشار خون او بر اساس شدت طبقه بندی می شود. شرایط اضطراری با فشار سیستولیک بیشتر از ۱۸۰ میلی متر جیوه (میلی متر جیوه) با وضعیت پیش فشار خون یکسان نیست.

طبقه بندی فشار خون شریانی

همانطور که توسط کلینیک مایو گزارش شده است، یک بیمار را می توان در یکی از گروه های زیر قرار داد:

پیش فشار خون:

افرادی هستند که فشار سیستولیک ۱۲۰ تا ۱۲۹ میلی متر جیوه و فشار دیاستولیک زیر ۸۰ میلی متر جیوه دارند. هنوز به عنوان تشخیص واضح فشار خون شریانی در نظر گرفته نمی شود، اما زمینه اش را دارند.

پرفشاری خون درجه اول:

وقتی فشار سیستولیک از ۱۳۰ میلی متر جیوه تجاوز می کند و از ۱۴۰ میلی متر جیوه تجاوز نمی کند، یا فشار دیاستولیک بین ۸۰ تا ۸۹ میلی متر جیوه است، در این صورت فشار خون درجه ۱ وجود دارد.

فشار خون درجه دوم:

این بیماران مقادیر مکرر فشار خون سیستولیک بیش از ۱۴۰ میلی متر جیوه و دیاستولیک بیش از ۹۰ میلی متر جیوه دارند. این یک تصویر پاتولوژیک آشکار با خطر آسیب اندام در میان مدت است.

شرایط خاص بحران فشار خون یا فوریت، زمانی که فردی با مقادیر بیش از ۱۸۰/۱۲۰ میلی متر جیوه وارد اورژانس می شود، نیاز به اقدامات درمانی فوری دارد. پس از پایان دوره حاد، احتمال اینکه بیمار در یکی از دسته بندی هایی قرار گیرد که قبلاً ذکر کردیم، بسیار زیاد است.

        پیشنهاد می کنیم مقاله “آیا میدانستید آقایان هم دچار یائسگی میشوند؟” را نیز مطالعه بفرمایید.      

درمان فشار خون بالا

بیماران پرفشاری خون نشانه هایی برای ایجاد تغییرات در سبک زندگی خود دریافت خواهند کرد. اینها اقدامات و عادات غذایی هستند که به طور طبیعی مقادیر فشار خون را کاهش می دهند. اگر این رویکرد اول موفقیت آمیز باشد، بیماران پیش فشار خون ممکن است نیازی به انتخاب گزینه های دارویی نداشته باشند.

از جمله توصیه های بهداشتی-رژیمی توصیه شده موارد زیر است:

فعالیت بدنی متوسط ​​داشته باشید و از سبک زندگی کم تحرک خودداری کنید.

استرس را با تنظیم اضطراب و تکنیک های آرامش کنترل کنید.

وجود نمک را در رژیم غذایی معمول کاهش دهید.

مصرف دخانیات و الکل را کنار بگذارید.

برای مبتلایان به پرفشاری خون درجه ۲ و کسانی که نمی توانند با توصیه های بالا فشار خود را کنترل کنند، داروشناسی انواع مختلفی از مواد را ارائه می دهد که می توان آنها را تجویز کرد. مصرف یک ترکیب یا ترکیب دو یا سه ترکیب به تصمیم پزشکی بستگی دارد.

در میان داروهایی که برای درمان فشار خون شریانی تجویز می‌شوند، گروه دیورتیک‌ها، مهارکننده‌های آنزیم مبدل آنژیوتانسین (ACEIs)، مسدودکننده‌های بتا، مسدودکننده‌های کانال کلسیم و گشادکننده‌های عروق را داریم. آنها هرگز نمی توانند بدون نشانه های حرفه ای مناسب مصرف شوند.

دمنوش های طبیعی برای کاهش فشار خون بالا

با توجه به ملاحظات قبلی، می توان در مورد ۴ دمنوش طبیعی صحبت کرد که شواهد علمی در مورد توانایی آنها در کاهش فشار خون ارائه می دهد. مجدداً توضیح می دهیم که آنها یک درمان خط اول نیستند. آنها می آیند تا اقدامات بهداشتی-رژیمی و داروهایی را که قبلاً ذکر کردیم، تکمیل کنند.

۱-دمنوش قاصدک برای کاهش فشار خون بالا

دمنوش های طبیعی برای کاهش فشار خون بالا

گیاه Taraxacum officinale W. مدر محسوب می شود. به همین دلیل است که قاصدک با احتمال کاهش فشار خون همراه است، زیرا مایعاتی را که می توانند سیستم قلبی عروقی را بیش از حد تحت فشار قرار دهند، از بین می برد. تقریباً به همان روشی که برخی داروها انجام می دهند.

اگرچه قاصدک در حذف سنگ کیسه صفرا نیز مفید است، اما در بیمارانی که علاوه بر فشار خون بالا، سنگ کلیه نیز دارند، باید با احتیاط مصرف شود. در صورت وجود انسداد در مسیر صفرا، اثر تحریک حرکات کیسه صفرا می تواند باعث ایجاد قولنج شدید شود. این موضوع توسط نشریه ای در مجله Naturist Medicine روشن شده است.

استفاده معمول در چای با افزودن یک قاشق غذاخوری قاصدک در آب جوش تهیه می شود. سپس ۳ دقیقه دیگر به جوشیدن ادامه دهید و صاف کنید تا بنوشید.قاصدک ادرارآور و کوله سیستوکینتیک است. در بیماران مبتلا به سنگ کیسه صفرا باید احتیاط کرد.

۲-پونه کوهی

پونه کوهی برای مدت طولانی به دلیل پتانسیل آن برای صنعت داروسازی مورد مطالعه قرار گرفته است. این فرضیه با این احتمال وجود دارد که بخشی از داروهایی است که به کنترل سندرم متابولیک، چاقی، دیابت و فشار خون شریانی کمک می کند.

همچنین جالب است که می تواند چاشنی برای کاهش مصرف نمک باشد. این چیزی است که بیماران مبتلا به فشار خون با آن مشکل دارند، زیرا اگر به طعم شور عادت داشته باشند، تمایلی به حذف این ماده از سفره خود ندارند. پونه کوهی می تواند طعم دهنده باشد و طعمی ایجاد کند که جایگزین طعم کلرید سدیم شود.

از سوی دیگر، پونه کوهی و ترکیبات مولکولی آن نمایه چربی را بهبود می بخشد. در مطالعات کنترل شده، باعث کاهش کلسترول بد یا LDL و افزایش غلظت HDL یا کلسترول خوب می شود. این به محافظت از قلب و عروق کمک می کند.

با قرار دادن یک قاشق چای خوری از این ماده در آب جوش می توان یک دم کرده طبیعی با پونه کوهی برای کاهش فشار خون تهیه کرد. بعد از ۱۵ دقیقه استراحت آماده خوردن است.

۳-دمنوش کرفس برای درمان فشار خون بالا

کرفس یکی از سبزیجات سنتی در درمان فشار خون بالا با دم کرده طبیعی است. این ماده ای است که دارای فیتوکمیکال ها و مواد ضد التهابی است. حدس زده می شود که این ماده دارای قدرت ادرارآوری خاصی نیز می باشد که به تخلیه مایعات اضافی اجازه می دهد که باعث افزایش فشار خون در برخی بیماران می شود.

اثری که در سال ۲۰۱۳ در مجله غذای دارویی منتشر شد، اثرات ضد فشار خون دانه کرفس را در موش صحرایی تایید کرد. از سوی دیگر، آب کرفس برای کاهش فشار خون در افراد مسن استفاده شده است. تصور می شود که ترکیبات آن مانع ورود کلسیم به سلول های ماهیچه صاف عروق می شود. تا کنون، یکی از بهترین دمنوش های طبیعی برای کاهش فشار خون بالا است.

یک گزینه برای تهیه دم کرده با کرفس، قرار دادن ۲۰ گرم کرفس در آب جوش است. بعد از ۱۵ دقیقه صاف کرده و بنوشید.

۴-دمنوش برگ زیتون

استفاده از زیتون تقریباً از هر نظر می تواند با سلامت قلب و عروق بهتر مرتبط باشد. باید به خاطر داشته باشیم که مشتقات آن بخشی از رژیم غذایی مدیترانه ای است.

این الگوی رژیم غذایی به عنوان راهی برای کاهش حوادث قلبی و عوامل خطری که عملکرد قلب و عروق را به خطر می اندازند مورد مطالعه قرار گرفته است.چند برگ زیتون را بشویید و یک ربع دم کنید سپس صاف کنید و نوش جان کنید.

دمنوش برای فشار خون

۵-دمنوش سیر

مهمترین ترکیب موجود در سیر آلیسین است. خواص آنتی اکسیدانی و مهار رادیکال های آزاد به این ترکیب نسبت داده شده است. برای استفاده بهتر از خواص آن، سیر را قبل از قرار دادن آن در قابلمه یا آب جوش خرد کنید. می توانید آن را با لیمو و زنجبیل همراه کنید.

دمنوش های طبیعی را برای کاهش فشار خون را با نظارت پزشک امتحان کنید

همانطور که قبلاً روشن کردیم، استفاده از این دمنوش های طبیعی برای کاهش فشار خون باید مکمل رویکرد پزشکی باشد. آنها چای معجزه آسا نیستند و تاثیری فوری بر فشار خون ندارند.

همچنین در صورت مصرف مکرر این دمنوش ها، اطلاع پزشک در اولویت است. به این ترتیب، متخصص قادر خواهد بود ارزیابی کند که آیا تداخلاتی با داروهای تجویز شده وجود دارد یا اینکه وضعیت سلامت دیگری منع مصرف آن است. این اتفاق غیرمعمول نیست، بنابراین پزشک باید نظارت کند که آیا انفوزیون ها متابولیسم یا اثربخشی داروهای تجویز شده را تغییر می دهند یا خیر.

Rate this post
فیسبوک توییتر گوگل + لینکداین تلگرام واتس اپ کلوب
 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.