۱۳ توصیه عملی برای کسانی که تازه پدر و مادر شدن

۱۳ توصیه عملی برای کسانی که تازه پدر و مادر شدن

همینک در مجله آنلاین فارسی ها با مطلب” ۱۳ توصیه عملی برای کسانی که تازه پدر و مادر شدن” در خدمت شما کاربران گرامی هستیم .

اگر مانند اکثر ما باشید که از پدر و مادر شدن برخوردار شده ایم ، هنگام ورود نوزاد تازه وارد به خانه خود ، روزانه فراز و نشیب هایی را تجربه خواهید کرد. به دنیا آوردن یک کودک سعادت محض نخواهد بود. آنها انرژی فوق العاده ای را از مادر و پدر می گیرند. با این حال ، آنها می توانند قلبی سرشار از عشق و شادی را که نمی دانید امکان پذیر است ، برای شما فراهم کنند.حتی اگر همه نوزادان شبیه هم نباشند ، من می توانم نکاتی را برای کمک به شما در جهت یابی در دنیای والدین ارائه دهم. در زیر ۱۳ نکته عملی آورده شده است که من برای همه والدین تازه دارم.

نکته هایی برای کسانی که تازه پدر و مادرشدن

۱- بدانید که سال اول معمولاً چالش برانگیز است

من شنیده ام که مردم می گویند وقتی بچه دار شوند زندگی آنها تغییری نخواهد کرد. آنها به راحتی هر کجا که می روند کودک را با خود می برند. این یک فکر خوب است ، اما در واقعیت اینطور نیست.
اگر می خواهید در یک کنسرت شرکت کنید ، احتمالاً یک نوزاد تازه متولد شده نمی تواند همراه شود. آنها در کنسرت گریه می کنند و حرف دیگران را قطع می کنند. نوزادان نمی توانند به هر جایی که می رویم برویم و همه کارهایی را که انجام می دهیم انجام می دهند. آنها در آن سال اول بسیار گریه می کنند. آنها همچنین نیاز به تغذیه هر چند ساعت دارند.

سال اول چالش برانگیز است زیرا داشتن یک کودک دنیای هر کس را وارونه می کند. اگر مراقب اصلی یک نوزاد هستید ، زندگی و برنامه شما دیگر مربوط به خود شما نیست. شما برای تغذیه ،  آرامش دادن، نگه داشتن ، تاب دادن ،خوابیدن و هر چیز دیگری که کودک شما از شما بخواهد ، باید در دسترس انها باشید.

 واقعیت این است که بیشتر نوزادان نیاز به نگهداری زیادی دارند. آنها به مراقبت شبانه روزی نیاز دارند و این خود سال اول را چالش برانگیز می کند.

13 توصیه عملی برای کسانی که تازه پدر و مادر شدن
13 توصیه عملی برای کسانی که تازه پدر و مادر شدن

۲-پدر و مادر عزیز وقتی کودک می خوابد بخوابید.

از آنجا که بچه ها در حالی که بیدار هستند بسیار کار می کنند ، هنگام خواب آنها از فرصت استفاده کنید. وقتی بیدار هستند نمی توانید چرت بزنید. بنابراین ، فرصت خوابیدن هنگام خواب را از دست ندهید.

بیدار ماندن برای تماشای نمایش مورد علاقه خود می تواند وسوسه انگیز باشد. با این حال ، واقعیت تلاش برای مراقبت از کودک در طول روز که بی خواب هستید زیرا دیر بیدار مانده اید و سپس آنها شما را در شش ساعت چهار بار از خواب بیدار می کنند ، روز شما را بسیار بد خواهد کرد.سعی کنید خواب کافی داشته باشید.

اغلب اوقات ، تنها راهی که امکان پذیر است این است که هنگام خواب کودک بخوابید. دقیقاً به همین دلیل است که وقتی دوقلوهایم به رختخواب می روند من ساعت ۸ شب به خواب رفتم. می دانستم که هر دو تا سه ساعت یک بار از خواب بیدار می شوم ، بنابراین زود خوابیدن تنها راهی است که می توانم ساعت کافی بخوابم.

۳-خانه را برای خواب کودک زیاد ساکت کنید بگذارید بچه ها به سروصدا عادت کنند.

برادرم و همسرش چند سال پیش به ملاقات ما آمدند. در واقع این مدت ۱۰ روز اقامت طولانی بود زیرا آنها در منطقه خود طوفان داشتند. آنها یک نوزاد تازه متولد شده داشتند که دو ماهه بود. من همچنین سه بچه کوچک داشتم که در طول روز بسیار پر سر و صدا بودند. ما سعی کردیم بچه ها را ساکت نگه داریم تا نوزاد بتواند چرت بزند. مانند اکثر نوزادان ، زیاد میخوابید.

در ابتدا پسر آنها با هر صدای کوچکی که در خانه ایجاد می کردیم بیدار می شد. فقط کارهای بسیار زیادی بود که می توانستم انجام دهم. بیشتر اوقات روز نمی خواستم خانه مان را تخلیه کنم ، فقط برای اینکه نوزاد تازه متولد شده آنها بتواند بخوابد. من یک چیز در مورد نوزادان می دانستم که برادر و خواهر همسرم هنوز آنها را یاد نگرفته بودند. آنها این را بعد از چند روز در خانه پر سر و صدا ما یاد گرفتند. من به آنها گفتم که اگر به دلیل سر و صدا هر وقت از خواب بیدار می شود فوری نخواهید همه جا را ساکت کنید. در پایان هفته ، او کاملا با سروصدا میخوابید.

من همین کار را با فرزندان خودم انجام داده ام. ما اجازه می دهیم سر و صدای معمولی خانگی ، از جمله صحبت کردن ، آشپزی و فعالیت های روزمره شروع شود.

هنگامی که هنگام خواب کودک زمزمه می کنید و اصرار بر سکوت در خانه برای کودک خوابیده خود دارید ، سپس خانه شما به خوابگاهی تبدیل می شود که با هر صدایی به راحتی از خواب بیدار می شود. اگر کودک خود را مشروط به خوابیدن در سروصدا کنید ، او یاد می گیرد که با وجود سر و صدا ، به خوبی بخوابد.

۴-پدر و مادر عزیز ، نصیحت های دیگران و اطرافیان را زیاد جدی نگیرید.

والدین جدید بسیاری از توصیه های ناخواسته را دریافت می کنند ، خصوصاً از طرف خانواده و دوستان. بخاطر داشته باشید که آنها به شما مشاوره می دهند زیرا شما را دوست دارند و سعی می کنند به شما کمک کنند. با این حال ، لازم نیست که به توصیه دیگران عمل کنید ، فقط به این دلیل که دیگران آن را ارائه می دهند. شما بهترین کارها را برای کودک خود انجام می دهید.

فقط به این دلیل که خواهرتان به شما می گوید که باید از پوشک پارچه ای ارگانیک استفاده کنید زیرا این کار برای فرزندانش خوب بوده است ، به این معنی نیست که باید از این توصیه ها استفاده کنید. می توانید بگویید “متشکرم” و سپس هر کاری که برای خانواده خود بهتر است انجام دهید.

۵- در صورت پیشنهاد از دیگران کمک بگیرید.

 بچه های کوچک بسیار کار  دارند. من امیدوارم که اگر می توانید چیزی از من یاد بگیرید این است که هیچ نوزادی واقعاً “آسان” نیست. همه آنها به زمان ، انرژی ، تلاش و عشق زیادی نیاز دارند.

وقتی در زندگی خود به افرادی اعتماد کرده اید که به شما کمک می کنند ، کمک آنها را بپذیرید. مادرشوهرم بعد از تولد دوقلوها برای کمک به ما نزد ما آمد. او قصد داشت یک هفته بماند. او پیشنهاد کرد بیشتر بماند و در نهایت دو بار به مدت سه هفته ادامه داد.

اگر او پیشنهاد می کرد که بیشتر بماند ، من کمک را می پذیرفتم. این که او در همان چند ماه اول پیش ما بود ، برای ما یک نعمت بود.

۶- شیردهی یا شیرخشک: آنچه در وضعیت شما بهتر است انجام دهید

دانشمندان فواید شیر مادر را بهتر از شیر خشک ثابت کرده اند. با این حال ، چه بهتر؟ و با چه هزینه ای؟ زنان زیادی وجود دارند که از نظر عاطفی بر خود سخت میگیرند زیرا به یک دلیل یا دلایلی دیگر قادر به شیردهی نیستند.

اگر کودک شما در حال تغذیه است ، شما کار خوبی انجام می دهید.بسیاری از کودکان با شیرخشک تغذیه میشوند زیرا تنها گزینه موجود است. نگران نباشید شیرخشک مضر نیست.

بنابراین بهترین کار را برای شرایط خود انجام دهید. اگر سرانجام به کودک خود شیرخشک می دهید ، به خود یادآوری کنید که میلیون ها کودک ، اگر نه میلیاردها کودک ، با شیر خشک رشد کرده اند و در نهایت افراد سالم ، باهوش و زیبایی هستند.

۷- پدر و مادر گرامی کودک خود را با نوزادان دیگر مقایسه نکنید

همه نوزادان متفاوت هستند. بعضی از نوزادان دچار قولنج هستند. این بدان معنا نیست که بعداً با مشکلاتی روبرو می شوند. دوقلوهای من هر دو ریفلاکس و کولیک داشتند و اکنون شش ساله سالم و خوشحال هستند.

همه نوزادان با سرعت های مختلف رشد می کنند. شما می توانید نوزادی داشته باشید که نه ماه راه برود و دیگری که ۱۴ ماه طول نکشد و هر دو سالم و خوشحال باشند.

کودک خود را با نوزادان دیگر مقایسه نکنید. دامنه “طبیعی” برای توسعه بسیار گسترده است. اگر واقعا از پیشرفت آنها نگرانی دارید ، از متخصص اطفال خود بپرسید.

۸- دوش بگیرید ، این باعث می شود احساس بهتری داشته باشید

ما غالباً از خود به عنوان مادر یا پدر جدید مراقبت نمی کنیم. بسیاری از والدین زندگی خود را صرف مراقبت از فرزندان خود می کنند در حدی که مراقبت از خودشان در کنار هم باشد.

به عنوان والدین جدید ، یکی از روش های مراقبت از خود دوش گرفتن روزانه است. این به شما کمک می کند تا سرحال باشید. حتی اگر پنج دقیقه سریع حمام باشد به شما کمک می کند احساس بهتری داشته باشید.

۹- از خانه بیرون بروید و با مادران و پدران دیگر ملاقات کنید

فکر نکنید که باید به تنهایی بچه داری کنید! گروه های والدین زیادی برای عضویت وجود دارد.

به دنبال گروه های محلی مادر در منطقه خاص خود باشید. اتصال چیزی است که برای همه ما مفید است. به خصوص ارتباط با دیگران که همان مرحله از زندگی را می گذرانند و تجربه های مشابهی دارند.

۱۰- بیرون بروید و راه بروید

اگر شما کسی هستید که زایمان کرده اید ، در ابتدا برخاستن و فعال شدن می تواند سخت باشد. تولد واقعاً برای بدن ما سخت است. یک راه ساده برای فعالیت که به خلق و خوی شما نیز کمک می کند بیرون رفتن و پیاده روی است.

کودک را در کالسکه بگذارید و بیرون قدم بزنید ، حتی اگر برای شروع فقط در حوالی ساختمان شما باشد. خواهید فهمید که هوای تازه از طریق بدن به شما کمک می کند تا روحیه شما شاداب شود.

۱۱- پدر و مادر عزیز ،شوخ طبعی را در زندگی جدید خود پیدا کنید

زندگی خود را خیلی جدی نگیرید. حاضر باشید وقتی اتفاقات مسخره آمیز رخ می دهد ، به آنها بخندید. به عنوان مثال ، پوشک منفجر شده که بلافاصله پس از استحمام و لباس پوشاندن کودک رخ می دهد. کودک کوچک شما هنگام اتفاق افتادن با خوشحالی درحال لبخند زدن به شما است ، در حالی که به معنای واقعی کلمه تحت پوشش ….

این اتفاقات قطعاً اتفاق می افتد. حاضر باشید بخندید و شوخ طبعی را در زندگی پیدا کنید.

پدر و مادر شدن
پدر و مادر شدن

۱۲- از آنجا که زمان به سرعت میگذرد از کودکتان عکس زیاد بگیرید

روزها ممکن است طولانی به نظر برسند اما سالها کوتاه است. زمان سریعتر از آنچه که متوجه می شوید می گذرد.

حتی وقتی اتفاق خاصی نمی افتد عکس و فیلم بگیرید زیرا آنها سریع رشد می کنند. شما چشمک می زنید و آنها دیگر نوزاد نیستند ، دوباره پلک می زنند و دیگر کودک نوپایی نیستند.

زندگی را همانطور که اتفاق می افتد ضبط کنید ، زیرا فردا آنها یک روز دیگر بزرگتر هستند و شما نمی توانید آن روز را برگردانید.

۱۳-پدر و مادر گلم با کودک خود پیوند برقرار کنید و از زمان حال لذت ببرید

از زندگی در کنار کودک خود لذت ببرید و لحظات کوچک را همانطور که اتفاق می افتد گرامی بدارید. وقت بگذارید کودک لمس کنید ، وقتی آرام در آغوش شما می خوابند به او خیره شوید و خنده کودک خود را ضبط کنید. اینها لحظات و خاطرات گرانبهایی هستند که متاسفانه همیشگی نیستند.

آنها فقط یکبار نوزاد هستند ، بنابراین حتماً از آن لحظات ارزشمندی که می خواهید برای یک عمر ثبت کنید پس عکسهای ذهنی بگیرید.

دکتر مگدالنا نبردها
دکتر روانشناسی با تخصص کودکان و روابط خانوادگی

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]
فیسبوک توییتر گوگل + لینکداین تلگرام واتس اپ کلوب
 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.