۱۰ مزیت فوق العاده صابون سیاه آفریقایی برای پوست

این روزها محصولات سلامتی کاملاً طبیعی در بازار وجود دارد. صابون سیاه آفریقایی ، ستاره در حال ظهور است و صابون سیاه که از منطقه یوروبا در نیجریه سرچشمه می گیرد، طرفداران بیشتری برای مراقبت از پوست پیدا کرده است.

صابون سیاه به طور سنتی با دستور العمل ها و روش های چند صد ساله به صورت دستی ساخته می شود. با این حال، اجزای اصلی یکسان هستند: پوست درخت شی، برگ درخت خرما، پوست چنار یا غلاف کاکائو، و چربی هایی مانند روغن نخل، روغن نارگیل، کره شی، کره کاکائو و روغن هسته خرما.

مواد مغذی در صابون سیاه

فواید صابون سیاه برای سلامتی ناشی از موارد زیر است:

پوست درخت چنار :

منبع قوی ویتامین های B1 و B2، آنتی اکسیدان ها – آنتوسیانین ها، ترکیبات فنلی و کاتکول آمین ها، پروتئین، اسید فولیک، پتاسیم و ویتامین C است.

غلاف های کاکائو :

اکثر خواص آنتی اکسیدانی و ضد التهابی صابون سیاه از غلاف های کاکائو ناشی می شود زیرا غنی از پلی فنول ها و متیل گزانتین ها هستند.

روغن نارگیل :

مواد مغذی، ویتامین ها و نرم کننده های موجود در روغن نارگیل مسئول خواص پاک کنندگی و مرطوب کنندگی هستند. همچنین گفته می شود روغن نارگیل باعث تولید کلاژن می شود

روغن هسته خرما:

استخراج شده از دانه Elaeis guineensis، روغن هسته خرما سرشار از ویتامین های A، E و K، اسید پالمیتیک، سدیم، پتاسیم، منگنز، منیزیم، آهن و فسفر است.

روغن پالم:

روغن پالم تصفیه نشده (معروف به روغن پالم قرمز) که از میوه خرما به دست می‌آید سرشار از ویتامین E، آلفا و بتاکاروتن و سایر آنتی‌اکسیدان‌ها، اسیدهای چرب تک و چند غیراشباع، مواد معدنی و غیره است.

کره شی:

همچنین سرشار از اسیدهای چرب، کره شی برای پوست های نرم و لطیف که به خوبی هیدراته شده اند، عالی است. این به ترمیم بافت های آسیب دیده پوست و تقویت تولید کلاژن کمک می کند.

فواید صابون سیاه آفریقایی

 پاک کننده طبیعی

اسید لوریک موجود در روغن هسته خرما و روغن نارگیل، عنصر قهرمانی است که کف عالی ایجاد می کند. با استفاده منظم از صابون سیاه آفریقایی، نه تنها پوست شما پس از استفاده منظم از آلودگی، چربی و کثیفی پاک می‌شود، بلکه پوست را شبنم‌دار و درخشان نگه می‌دارد.

علاوه بر این، اسید لوریک فواید ضد میکروبی برای پوست نیز دارد. این پاک کننده موضعی همچنین حاوی کره شی و سایر عوامل مرطوب کننده طبیعی است تا پوست کاملا تمیز شده را تسکین دهد.

 لایه بردار عالی

همانطور که می دانید، صابون سیاه آفریقایی یک محصول کاملا طبیعی است. این گیاه خام و تصفیه نشده است، از این رو، یافتن دانه ها یا ذرات ریز گیاه و پوست درختان که در ساخت آن استفاده می شود، تعجب آور نیست. این دانه های ریز صابون آفریقایی را به یک لایه بردار فوق العاده تبدیل می کند و پوست شما را به یک بوم صاف برای آرایش تبدیل می کند. همچنین مشخص شده است که ویتامین های C و E موجود در غلاف کاکائو ممکن است حذف سلول های مرده پوست را تحریک کند.

 ضد التهاب

صابون سیاه سرشار از ویتامین های E و A ضد التهابی و تقویت کننده سیستم ایمنی است. اسید سینامیک موجود در کره شی می تواند التهاب را کاهش داده و پوست تحریک شده را آرام کند. سایر ترکیبات آنتی اکسیدانی موجود در پوست درخت چنار، روغن نارگیل و مشتقات درخت خرما با التهاب میکروب های ایجاد کننده مبارزه می کنند و از آسیب به بافت های پوست جلوگیری می کنند.

 ایده آل برای انواع پوست

چه نوع پوست شما نرمال، خشک، چرب، حساس یا ترکیبی از اینها باشد، صابون سیاه می تواند اولین انتخاب برای پاکسازی باشد. جای تعجب نیست که صابون سیاه آفریقایی یکی از بزرگترین موفقیت های تمام دوران است.

این کاملاً حاوی هیچ ماده شیمیایی و عطر مصنوعی نیست که مانع طبیعی پوست را از بین ببرد و باعث تحریک شود. در عین حال، حاوی مواد طبیعی قفل کننده رطوبت مانند روغن نارگیل است.

پیشنهاد می کنیم مقاله “مراقبت از پوست به روش خانمهای ژاپنی” را نیز مطالعه بفرمایید.

 ضد آکنه

آیا غدد چربی بیش فعال و پوست مستعد آکنه دارید؟ بهترین ضد آکنه کاملا طبیعی – صابون سیاه آفریقایی را امتحان کنید. محتوای اسید لوریک (از روغن نارگیل و روغن هسته خرما) صابون سیاه در مبارزه با باکتری مولد آکنه Propionibacterium acnes موثر است.

روغن نارگیل همچنین حاوی اسیدهای چرب دیگری مانند کاپریلیک، اولئیک، لینولئیک، اسیدهای کاپریک و ویتامین E است که PH پوست را متعادل می کند، قرمزی و سوزش پوست را آرام می کند، پوست را مرطوب و التیام می بخشد.

لکه های تیره را کاهش می دهد

 لکه‌های تیره و ترک‌ها با صابون سیاه آفریقایی قابل درمان هستند . این ماده دارای ترکیباتی است، به عنوان مثال، کره شی، ماده اولیه ای که با افزایش تولید کلاژن، پوست را ترمیم می کند.

یکی دیگر از مواد مهم موجود در صابون سیاه، روغن پالم قرمز است که با تغذیه آن با ویتامین E، پوست کدر و تیره را از بین می برد. اسیدهای چرب ضروری موجود در روغن نارگیل، روغن هسته خرما و روغن پالم قرمز ممکن است به طور کامل پوشش دهند. لکه ها را با تثبیت بازسازی سلولی. به طور مرتب از صابون سیاه به عنوان پاک کننده یا شستشوی بدن استفاده کنید تا از مزایای بیشتری بهره مند شوید.

 خطوط ریز و چین و چروک را کاهش می دهد

ما نمی‌توانیم جلوی چین و چروک‌ها را بگیریم که پیشانی و خطوط لبخندمان را ببوسند. اما ما می توانیم از آنها جلوگیری کنیم . دو ماده اصلی موجود در غلاف کاکائو صابون سیاه آفریقایی و پوست درخت چنار حاوی ترکیبات معروف مبارزه با رادیکال های آزاد هستند. اسید گالیک، تانن‌ها و کاتچین‌های موجود در غلاف کاکائو و روتین، پروتوکاتچوئیک اسید و کوئرستین موجود در پوست درخت چنار به طور هم افزایی برای کاهش چین و چروک و خطوط ریز عمل می‌کنند.

 رنگ پوست را یکدست می کند

اگر به طور منظم از صابون سیاه آفریقایی استفاده کنید، هایپرپیگمانتاسیون اغلب ناشی از التهاب، جای زخم، آکنه، قرار گرفتن در معرض نور خورشید و غیره در نهایت به گذشته تبدیل خواهد شد. به نظر می رسد غلاف کاکائو موجود در آن فعالیت تیروزیناز را مهار می کند، در نتیجه پوست را روشن تر و یکدست می کند (تیروزیناز آنزیمی در تولید ملانین است؛ سطح ملانین افزایش می یابد و در صورت اختلال عملکرد آنزیم منجر به تغییر رنگ یا افزایش رنگدانه می شود).

همچنین نور مضر UV را که باعث ایجاد لکه های تیره یا برنزه شدن پوست می شود را جذب می کند. آلاتونین موجود در برگ درخت چنار و شی باتر نیز ممکن است به روشن شدن لکه ها و علائم تیره روی پوست کمک کند.

 پسوریازیس را تسکین می دهد

اگرچه مطالعات بیشتری برای ارتباط صابون سیاه آفریقایی و پتانسیل آن در کاهش پسوریازیس مورد نیاز است، پزشکان می گویند که ممکن است خارش و خشکی بیماری را تسکین داده و آرام کند. کره کاکائو مرطوب کننده و کره شی در صابون سیاه ممکن است با کوتاه کردن خشکی، سوزش و شعله ور شدن، کمی به آرامش کمک کند. از آنجایی که صابون دارای ترکیبات ضد التهابی است، استفاده از آن می تواند برای جلوگیری از التهاب بیشتر مفید باشد.

 محو کردن جای آکنه

کره شی با ویتامین های A و E به طور طبیعی آسیب را ترمیم می کند و جای زخم های زشت آکنه را محو می کند. فراموش نکنید، خشکی جای زخم ها را بیشتر روی پوست آشکار می کند. خواص مرطوب کنندگی روغن هسته خرما و کره کاکائو نه تنها ظاهر را کاهش می دهد، بلکه باعث تسریع در بهبود اسکار می شود. صابون سیاه به عنوان یک لایه‌بردار عالی، به حذف سلول‌های مرده پوستی که در بالای جای زخم‌ها و لک‌ها رسوب می‌کنند، کمک می‌کند.

نکته های مهم در استفاده از صابون سیاه

اگر به کافئین یا لاتکس حساسیت دارید، قبل از استفاده از صابون سیاه با پزشک خود مشورت کنید.
اگر نوع پوست شما فوق العاده خشک است، از صابون سیاه با احتیاط استفاده کنید زیرا ممکن است اثرات نامطلوبی روی پوست شما ایجاد کند.

Rate this post
فیسبوک توییتر گوگل + لینکداین تلگرام واتس اپ کلوب
 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.