یوگا داغ چیست و چه فوایدی دارد؟

بر کسی پوشیده نیست که تمرین یوگا می تواند تأثیرات قدرتمندی بر سلامت روحی و جسمی ما داشته باشد یوگا نه تنها می تواند قدرت و انعطاف پذیری را بهبود بخشد، بلکه راهی عالی برای آرام کردن ذهن و کاهش استرس و اضطراب است. انواع مختلفی از یوگا وجود دارد و یکی از محبوب‌ترین آنها – و سودمند – یوگای داغ است.اما یوگای داغ دقیقا چیست و چرا برای شما خوب است؟ در اینجا همه چیزهایی است که باید بدانید.

یوگای داغ چیست؟

یوگای داغ، همانطور که از نامش پیداست، یوگای است که در محیط گرم انجام می شود. دما می تواند در استودیوهای یوگا متفاوت باشد اما معمولاً بین ۲۷ تا ۳۸ درجه سانتیگراد متغیر است.تمرین یوگا با افزایش گرما منجر به تمرین بسیار شدیدتر می شود و می تواند مزایای بیشتری برای قلب، ریه ها و عضلات شما داشته باشد.

اصطلاحات «یوگا داغ» و «یوگا بیکرام» گاهی اوقات به جای یکدیگر استفاده می‌شوند. اما در حالی که هر دو شامل تمرین یوگا در یک اتاق گرم است، تفاوت های کلیدی بین آنها وجود دارد.

یوگا بیکرام شکل بسیار خاص تری از یوگا است که در آن ۲۶ حالت و دو تمرین تنفسی به طور مداوم در طول یک کلاس ۹۰ دقیقه ای تکرار می شود. استودیوها تا ۴۰ درجه سانتیگراد گرم می شوند، و این یک تمرین بسیار جدی و تقریباً بی صدا است.

یوگای داغ می تواند شامل هر سبکی از تمرین یوگا باشد و دمای اتاق و همچنین طول کلاس می تواند متفاوت باشد. این بدان معناست که برای مبتدیانی که ممکن است دمای کمتر و کلاس کوتاه‌تری بخواهند مناسب‌تر است.همچنین، یوگای داغ تمایل به تعامل بین افراد دارد و موسیقی اغلب پخش می شود، به این معنی که احساس آرامش بیشتری می کند.

یوگا داغ چیست و چه فوایدی دارد؟

فواید یوگای داغ چیست؟

 یوگا خیلی خوب است،اما چرا نیاز به افزایش گرما وجود دارد. اما از آنجایی که گرما همه چیز را چالش برانگیزتر می کند، می تواند مزایای بیشتری به همراه داشته باشد. بیایید نگاهی به برخی از موارد زیر بیندازیم.

۱٫ یوگای داغ می تواند انعطاف پذیری را بهبود بخشد

این دانش عمومی است که کشش زمانی که ماهیچه‌های شما گرم هستند بسیار ایمن‌تر از کشش ماهیچه‌ها در زمان سرد است – به همین دلیل است که گرم کردن قبل از ورزش بسیار مهم است. بنابراین، منطقی است که کشش زمانی که تمام بدن شما گرم است، نه فقط عضلات، می تواند انعطاف پذیری را افزایش دهد.

گرمای بیشتر می تواند به شما امکان دستیابی به دامنه وسیع تری از حرکات را بدهد و باعث می شود وضعیت های خاصی – به ویژه آنهایی که نیاز به کشش عمیق دارند – راحت تر به آن برسید. از آنجایی که ماهیچه‌های شما آرام‌تر هستند، وضعیت‌ها و موقعیت‌های دشوار می‌توانند در دسترس‌تر شوند، که انعطاف‌پذیری را بهبود می‌بخشد.

علمی نیز برای تأیید این موضوع وجود دارد: یک مطالعه در سال ۲۰۱۳ نشان داد که پس از هشت هفته تمرین یوگای داغ، شرکت‌کنندگان در مقایسه با گروه کنترل که یوگا را بدون گرما انجام می‌دادند، انعطاف‌پذیری بهتری را در شانه‌ها، کمر و همسترینگ خود مشاهده کردند. همان شرکت‌کنندگان همچنین قدرت بهبود یافته‌ای را مشاهده کردند، زیرا می‌توانستند پس از پایان هشت هفته وزنه‌های بیشتری را ددلیفت کنند.

۲٫ یوگای داغ ممکن است تراکم استخوان بهتری ایجاد کند

یکی دیگر از مزایای یوگای داغ این است که می تواند توده استخوانی را بهبود بخشد. این امر با افزایش سن بسیار مهم است زیرا شروع به از دست دادن تراکم استخوان می کنیم.زنان همچنین می توانند تا نیمی از توده استخوانی خود را در طول یائسگی از دست بدهند و بیشتر در معرض خطر ابتلا به پوکی استخوان هستند – بنابراین اعتقاد بر این است که یوگای گرم می تواند حتی برای زنان مفیدتر باشد.

مطالعات نشان می دهد که از آنجایی که تمرین یوگا در یک محیط گرم می تواند گردش خون، تنفس و تعریق را بهبود بخشد، می تواند به طور مستقیم سلامت استخوان ها را بهبود بخشد. یک مطالعه در سال ۲۰۱۴ روی زنانی که انواع یوگای داغ را در یک دوره پنج ساله انجام دادند، نشان داد که توده استخوانی در گردن، باسن و کمرشان افزایش یافته است.

۳٫ یوگای داغ ممکن است سلامت قلب را تقویت کند

یوگای داغ نه تنها برای سلامت استخوان‌ها مفید است، بلکه می‌تواند برای سلامت قلب نیز مفید باشد. دمای بالاتر به این معنی است که قلب شما باید بیشتر کار کند تا خون بیشتری را به سمت پوست فشار دهد تا شما را خنک نگه دارد. برای رسیدن به این هدف، سریع‌تر می‌زند و یک تمرین قلبی عروقی نیروبخش به شما می‌دهد.

یک مطالعه در سال ۲۰۱۴ نشان داد که یوگای داغ قلب شما را با همان سرعت راه رفتن تند (۳٫۵ مایل در ساعت) پمپاژ می کند و این در مطالعه دیگری در سال ۲۰۱۹ تأیید شد. بنابراین، از آنجایی که هم قلب و هم عضلات شما سخت‌تر کار می‌کنند، افراد می‌توانند ضربان قلب، تنفس و متابولیسم را نیز افزایش دهند.

فواید یوگای داغ چیست؟

۴٫ یوگای داغ می تواند استرس را کاهش دهد

یوگا روشی مستند برای کاهش سطح استرس، اضطراب و تنش است. به عنوان یک تمرین کلی، شما را تشویق می کند که به درون خود نگاه کنید و از عوامل خارجی که باعث استرس شما می شوند آگاه شوید. و تمرین منظم یوگا به شما کمک می کند تا بفهمید چگونه تنفس و سکون می تواند به آرامش بدن و ذهن شما کمک کند.

اما از آنجایی که دمای بالای یوگای داغ باعث می‌شود تمرکز بیشتری روی تنفس خود داشته باشید، می‌تواند برای کاهش استرس مفیدتر باشد. تنفس عمیق و آهسته برای آرامش و تسکین استرس ضروری است، و یک مطالعه در سال ۲۰۱۷ در مجله سلامت روان نشان داد که تنها یک جلسه یوگای داغ می تواند خلق و خو را بهبود بخشد و سطح استرس را کاهش دهد.

مطالعه دیگری در سال ۲۰۱۸ روی بزرگسالان پر استرس و در عین حال کم تحرک نشان داد که یک برنامه ۱۶ هفته ای یوگای داغ به طور قابل توجهی سطح استرس شرکت کنندگان را کاهش می دهد.

۵٫ یوگای داغ می تواند کالری بیشتری بسوزاند

در حالی که یک کلاس استاندارد یوگا می تواند حدود ۱۸۰ کالری در ساعت بسوزاند، انجام یوگا در محیط گرم می تواند به میزان قابل توجهی بیشتر بسوزاند.

در طول یک کلاس یوگای گرم، واضح است که شما خیلی بیشتر از کلاس یوگای سنتی عرق می کنید – و زمانی که عرق می کنید، بدن شما برای گردش خون بیشتر و تنظیم دمای بدن شما سخت تر کار می کند. این بدان معناست که شما کالری بیشتری می سوزانید.

یک مطالعه که در ژورنال Medicine & Science in Sports & Exercise منتشر شد، نشان داد که در طول یک جلسه ۹۰ دقیقه ای Bikram یوگا، مردان حدود ۴۶۰ کالری و زنان حدود ۳۳۰ کالری می سوزانند (افراد بزرگتر راحت تر کالری می سوزانند).

پیشنهاد می کنیم مقاله “رژیم غذایی مناسب برای کاهش چربی شکمرا نیز مطالعه بفرمایید.

۶٫ یوگای داغ می تواند سلامت پوست را بهبود بخشد

یکی دیگر از مزایای غیرمنتظره یوگای داغ این است که در واقع می تواند ظاهر و سلامت کلی پوست شما را بهبود بخشد. یکی از نکات اصلی یوگای داغ این است که شما عرق کنید، که گردش خون را بهبود می بخشد و جریان خون غنی از اکسیژن را به سلول های پوست شما افزایش می دهد.

این نه تنها به شما درخشندگی پس از یوگا می دهد، بلکه می تواند پوست شما را از درون نیز تغذیه کند. عرق کردن ناشی از ورزش می تواند پوست شما را تشویق کند تا کلاژن بیشتری تولید کند، که نشان داده شده است که هیدراتاسیون و الاستیسیته پوست را بهبود می بخشد.

۷٫ یوگای داغ می تواند سطح قند خون را کاهش دهد

در حالی که بیشتر مردم از یوگای داغ سود می برند، می تواند به ویژه برای افراد مبتلا به دیابت نوع ۲ یا افرادی که در معرض خطر ابتلا به آن هستند مفید باشد.

بر اساس مطالعه‌ای در سال ۲۰۱۳ در مجله Bodywork and Movement Therapies، شرکت در یک کلاس یوگای گرم هشت هفته‌ای باعث بهبود تحمل گلوکز در افراد مسن مبتلا به چاقی شد.

در حالی که یوگای داغ می‌تواند به حفظ سطح قند خون سالم کمک کند، اما در بهبود تحمل گلوکز در بزرگسالان جوان‌تر و لاغرتر مؤثر نیست. با این حال، برای افراد مسن که اضافه وزن دارند، نشان داده شده است که یوگا داغ ابزار مفیدی است.

آیا یوگای داغ خطرناک است؟

آیا یوگای داغ خطرناک است؟

در حالی که علم نشان می دهد که فواید زیادی برای یوگای داغ وجود دارد، اما اگر به فکر انجام دادن آن هستید، ارزش دارد از برخی از خطرات احتمالی آن آگاه باشید. این شامل…

خطر کشش بیش از حد. این به این دلیل است که گرما به طور مصنوعی ماهیچه‌ها را گرم می‌کند و آنها را شل‌تر از حد معمول می‌کند و احتمال کشش بیش از حد را افزایش می‌دهد.

خستگی و کم آبی در برخی افراد به دلیل گرمای شدید هوا. متخصصان به طور کلی موافق هستند که افرادی که مشکلات قلبی یا فشار خون دارند و کسانی که قبلا از گرمازدگی یا عدم تحمل یا مشکلات کم‌آبی رنج می‌بردند، احتمالاً باید از یوگای داغ اجتناب کنند.

خطر عفونت. استودیوهای گرم و مرطوب می توانند بستری برای رشد میکروب ها باشند. بنابراین اگر در یک کلاس شرکت می کنید، مهم است که به دنبال استودیوهایی باشید که تمیز و به خوبی نگهداری شوند. استفاده از حصیر و حوله خود نیز می تواند به شما کمک کند.

Rate this post
فیسبوک توییتر گوگل + لینکداین تلگرام واتس اپ کلوب
 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.