۱۰ راه آسان برای کاهش درد مزمن

راه های ساده برای کاهش درد

شاید اولین چیزی که بعد از احساس درد به ذهن ما انسانها خطور میکند خوردن یک قرص یا کپسول مسکن است ،اما ما امروز در این مقاله قصد داریم به شما راه هایی را نشان دهیم که هنگامی که یک عضو از بدنتان درد داشت میتوانید آن را امتحان کنید تا درد را تسکین دهید.این راهها ساده را اگر دچار درد شدید امتحان کنید به احتمال خیلی زیاد منجر به کاهش درد شما میشود.

از ورزش به عنوان بخشی از برنامه مدیریت درد خود استفاده کنید

همه ما به ورزش نیاز داریم، اما درد ممکن است شما را از فعالیت باز دارد. مشکل اینجاست که وقتی ورزش نمی‌کنید، ماهیچه‌ها ضعیف‌تر می‌شوند و ممکن است از درد بیشتری رنج ببرید. سعی کنید تا جایی که می توانید فعال باشید زیرا ورزش باعث ترشح اندورفین می شود، مواد شیمیایی که درد را کاهش داده و خلق و خوی شما را تقویت می کند. فقط ۳۰ دقیقه ورزش هوازی این کار را انجام می دهد و اندورفین آزاد می کند که درک شما از درد را کاهش می دهد. از پزشک خود بپرسید که چه نوع تمرینات هوازی برای شما مناسب است. به یاد داشته باشید، یک برنامه ورزشی جامع شامل تمرینات قدرتی و فعالیت های کششی نیز می شود.

کاهش درد مزمن

مداخلات ذهنی برای کاهش درد مزمن مؤثر است

مداخلات ذهنی-بدنی از جمله تنفس عمیق، بیوفیدبک و مدیتیشن ممکن است به شما در کنترل درد مزمن کمک کند. در برخی از مطالعات، مدیتیشن به افراد مسن مبتلا به کمردرد یا استئوآرتریت کمک کرد تا بهتر با آن کنار بیایند و عملکرد بهتری را تجربه کنند. در مطالعه دیگری، افراد مسن و جوان‌تر پس از شرکت در کارآزمایی بیوفیدبک، درد کمتری را تجربه کردند. تای چی با تنفس عمیق دیافراگمی ممکن است به کاهش علائم ناشی از انواع شرایط درد مزمن از جمله فیبرومیالژیا، آرتریت روماتوئید، آرتروز و کمردرد کمک کند. از پزشک خود بپرسید که کدام مداخلات برای شما مناسب است.

 سیگار نکشید

بسیاری از مردم در تلاش برای خوددرمانی درد مزمن به سیگار دست می زنند، اما این ایده خوبی نیست. سیگار کشیدن ممکن است باعث تسکین کوتاه مدت استرس و درد شود، اما مصرف دخانیات با بسیاری از اثرات مضر سلامتی همراه است که ممکن است درد را در دراز مدت افزایش دهد. سیگار روند بهبود زخم را کند می کند، خطر ابتلا به بیماری دژنراتیو دیسک را افزایش می دهد، باعث آرتریت روماتوئید می شود و گردش خون را مختل می کند و خطر حمله قلبی و سکته را افزایش می دهد. همه اینها ممکن است منجر به افزایش درد مزمن شود. اگر سیگار می کشید، آن را ترک کنید. اگر به کمک نیاز به ترک سیگار دارید، از پزشک خود بخواهید که داروها و برنامه های درمانی که می تواند به شما کمک کند این عادت را برای همیشه ترک کنید.

رژیم غذایی سالم

خوردن یک رژیم غذایی سالم که سرشار از غذاهای ضد التهابی مانند پروتئین بدون چربی، میوه ها و سبزیجات رنگارنگ، غلات کامل، آجیل، حبوبات و چربی های سالم است، بدن شما را قوی نگه می دارد و به تقویت دفاع شما در برابر درد کمک می کند. اسیدهای چرب امگا ۳ مانند اسیدهای چرب موجود در ماهی های چرب مانند سالمون ممکن است برای دردهای التهابی از جمله آرتریت روماتوئید بسیار مفید باشد. ترکیبات ضد التهابی به نام فلاونوئیدها، مانند اسید آلفا لیپوئیک (ALA) که در غذاهایی مانند بروکلی و اسفناج یافت می شود، ممکن است به کاهش درد ناشی از نوروپاتی دیابتی کمک کند. این در مورد ویتامین E نیز صدق می کند. از پزشک خود بپرسید که چه نوع رژیم غذایی برای وضعیت درد شما مناسب است.

علائم درد مزمن را یادداشت کنید

نوشتن ابزاری است که می تواند به شما و پزشکتان کمک کند علائم خود را ردیابی کنند، اثربخشی درمان را ارزیابی کنند و یک دوره اقدام آینده را برنامه ریزی کنند. درد روزانه خود را با ثبت نمره درد بین ۱ تا ۱۰ در پایان هر روز پیگیری کنید. در مورد فعالیت هایی که در آن روز انجام دادید و احساسی که در حین انجام آنها داشتید یادداشت برداری کنید. نمرات و این یادداشت ها را بیاورید و دفعه بعد که قرار ملاقات دارید با پزشک خود در میان بگذارید. این به متخصص مراقبت های بهداشتی شما کمک می کند تا ایده بهتری در مورد چگونگی پیشرفت وضعیت شما، نحوه عملکرد درمان شما و اینکه آیا باید اصلاحاتی انجام شود، پیدا کند.

زمانی را برای آرامش اختصاص دهید

اگر از دردهای مزمن رنج می برید، لازم است زمانی را برای استراحت و ایجاد محدودیت برای فعالیت های خود اختصاص دهید. انجام زیاد و خستگی بیش از حد ممکن است علائم درد شما را بدتر کند. یاد بگیرید به مهمانی ها و رویدادهایی که انرژی شما را کاهش می دهند، نه بگویید. قرارهای منظمی را با یک ماساژور بگیرید تا با ماساژ آرامش بخش خود را آرام کنید. شاید همیشه بعد از دیدن برخی دوستان خوب احساس انرژی می کنید. برای افراد و فعالیت هایی که روحیه شما را تقویت می کند و حال شما را بهتر می کند وقت بگذارید. یاد بگیرید به افراد و فعالیت هایی که شما را پایین می آورند و ممکن است علائم شما را تشدید کنند، نه بگویید. با درون خود هماهنگ شوید.

از حواس پرتی استفاده کنید

درد توجه شما را به خود جلب می کند، اما توجه به درد احتمالا آن را بدتر می کند. حواس پرتی یک تکنیک قدرتمند است که توجه شما را از علائم شما دور می کند، بنابراین ممکن است درد کمتری احساس کنید. محققان فکر می کنند حواس پرتی سیگنال های دریافتی درد را که به سمت نخاع حرکت می کند و توسط مغز دریافت می شود، مهار می کند. بنابراین، برای احساس درد کمتر مشغول شوید. به یک باشگاه کتاب بپیوندید، تنیس بازی کنید یا در کلاس آشپزی شرکت کنید. ممکن است نتوانید درد خود را کنترل کنید، اما ممکن است بتوانید شدت درد را کاهش دهید. بافندگی و انجام پازل جدول کلمات متقاطع راه هایی هستند که فعالیت بدنی کمتری برای منحرف کردن حواس خود از درد مزمن دارند.

داروها را طبق دستور پزشک مصرف کنید

ارائه دهنده مراقبت های بهداشتی شما ممکن است از اشعه ایکس، آزمایش خون و سایر آزمایش ها برای تشخیص وضعیت درد مزمن شما استفاده کند. پزشک از این نتایج به همراه نتایج یک معاینه فیزیکی و شرح علائم شما برای طراحی یک برنامه درمانی استفاده می کند. پزشک شما ممکن است یک یا چند داروی ضد درد را به عنوان بخشی از برنامه مدیریت درد شما توصیه کند. ایده خوبی است که بدانیم داروهای مسکن بدون نسخه و تجویزی چگونه کار می کنند. خود را برای عوارض جانبی احتمالی زیر نظر بگیرید. از پزشک خود بپرسید که آیا استراتژی های پزشکی جایگزین مانند طب سوزنی، مدیتیشن مبتنی بر ذهن آگاهی و سایر درمان های مرتبط برای شما مناسب است یا خیر. داروها را طبق دستور پزشک مصرف کنید. در صورت تجویز به فیزیوتراپی بروید.

پیشنهاد می کنیم مقاله “۹ درمان خانگی برای تنگی نفس” را نیز مطالعه بفرمایید.

حمایت اجتماعی می تواند مقابله با یک بیماری مزمن را آسان تر کند

حمایت اجتماعی به شما کمک می کند تا با درد مزمن کنار بیایید. یک مطالعه در بیمارانی که فیبرومیالژیا داشتند نشان داد که آنهایی که در حضور دیگری بودند درد کمتر و حساسیت درد کمتری را در مقایسه با افرادی که تنها بودند تجربه کردند. حمایت اجتماعی خلق و خوی را بهبود می بخشد، بهزیستی را افزایش می دهد و به شما کمک می کند با شرایط درد مزمن خود کنار بیایید. خود را منزوی نکنید. بیرون بروید و دوستان خود را ملاقات کنید، با خانواده خود ارتباط برقرار کنید، یا اگر نمی توانید از خانه خارج شوید، عزیزان خود را به خانه خود دعوت کنید. اگر به کمک احتیاج داشتی بگو. خود را در مورد وضعیت خود آموزش دهید و اجازه دهید دیگران نزدیک شما بدانند که در چه شرایطی هستید و به چه چیزی نیاز دارید.

کاهش درد مزمن

به موسیقی گوش دهید

اگر از درد مزمن رنج می برید، موسیقی آرامش بخش و دلپذیر را روشن کنید. در مطالعه‌ای بر روی افرادی که از فیبرومیالژیا رنج می‌برند، افرادی که به موسیقی گوش می‌دادند، کاهش درد حاد و درد مزمن را تجربه کردند. گوش دادن به موسیقی دلپذیر نیز به افزایش تحرک عملکردی بیماران منجر شد. محققان فکر می کنند موسیقی از طریق مکانیسم های شناختی و احساسی منجر به کاهش درد می شود. چه نوع موسیقی را باید گوش دهید؟ انواع موسیقی‌هایی که بیماران در این مطالعه به آن‌ها گوش می‌دادند، بر اساس سن و پیشینه فرهنگی متفاوت بود. مهمترین چیز این است که موسیقی را انتخاب کنید که از آن لذت ببرید و احساس خوبی به شما بدهد.
Rate this post
فیسبوک توییتر گوگل + لینکداین تلگرام واتس اپ کلوب
 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.