همه آرزو دارند، این نقص مادرزادی را داشته باشند

چال گونه، فرورفتگی هایی در گوشه دهان شما هستند و به دلیل تغییر در ماهیچه صورت، zygomaticus major، که حالات صورت را نیز کنترل می کند، ایجاد می شوند. در بیشتر افراد، این عضله از استخوان گونه شما شروع می شود و برای اتصال تا دهان به پایین می رود. در افراد مبتلا به چال گونه، عضله قبل از اتصال به دهان جدا می شود.

در اصطلاح علمی به آن ها به عنوان رشته های عضلانی دوگانه یاد می شود. چال گونه هنگام لبخند زدن بیشتر دیده میشود. این یک نقص مادرزادی در نظر گرفته می شود زیرا معمولاً در طول رشد جنین اتفاق می افتد. با این حال، آنها هیچ تاثیر منفی بر سلامت شما ندارند و در بین مردم در سراسر جهان زیبا هم توصیف میشوند. در حالی که تشخیص دقیق علت فرورفتگی ها ممکن است دشوار باشد، اما آنها ژنتیکی هستند و به طور طبیعی ایجاد می شوند.

چگونه بدون جراحی به صورت دائمی چال گونه داشته باشیم؟

برای ایجاد چال گونه طبیعی می توانید راه های زیر را امتحان کنید:

 تمرینات صورت

تمرینات صورت اغلب برای حالت دادن به صورت شما استفاده می شود. می تواند به تقویت ماهیچه های صورت شما کمک کند و ظاهری باریک تر به صورت شما ببخشد. برخی از تمرینات صورت به ایجاد گودی نیز معروف هستند. تعداد کمی از افراد ادعا می کنند که این تمرینات می تواند باعث ایجاد گودی طبیعی در شما شود. برخی از تمرینات برای ایجاد گودی عبارتند از:

خندیدن

لبخند می تواند باعث حرکت بسیاری از عضلات صورت شود. لبخند بزنید و آن را برای چند ثانیه نگه دارید. سعی کنید عضلات هر دو گونه را درگیر کنید. این تمرین را چند بار در روز تکرار کنید تا گودی ایجاد شود.

 

چگونه بدون جراحی به صورت دائمی چال گونه داشته باشیم؟

ورزش ماهی

با جمع کردن لب‌ها، گونه‌های خود را به داخل بکشید. لب های خود را ببندید و دندان های خود را از هم جدا نگه دارید. این تمرین می تواند یک فرورفتگی در گونه های شما ایجاد کند که ممکن است شبیه گودی باشد. فشار دادن محل ایجاد فرورفتگی می تواند باعث ایجاد گودی در شما شود.

فشار دادن و نگه داشتن تورفتگی ها

نواحی دارای بیشترین فرورفتگی روی گونه های خود را شناسایی کنید و انگشتان خود را روی آن ناحیه نگه دارید. همچنین می‌توانید انگشت یا خودکار خود را در جایی که می‌خواهید فرورفتگی‌هایی روی پوست ایجاد کنید، قرار دهید. چندین بار انجام این کار به مدت ۳۰ ثانیه ممکن است باعث ایجاد گودی شود.

ایجاد چال گونه با آرایش

آرایش می تواند ظاهر فیزیکی شما را به شدت تغییر دهد. اگر طرفدار زیادی هستید، می‌توانید از طریق آرایش، گودی روی صورتتان ظاهر شود. لبخند زدن ناحیه ای را که باید در آن فرورفتگی ها داشته باشید مشخص می کند. یک مداد قهوه ای را روی پوست خود بمالید یا یک سایه تیره تر از رنگ پوست معمولی خود. ابتدا و انتهای مکانی را که می خواهید گودی ظاهر شود علامت بزنید.

شروع به کشیدن یک خط منحنی از بالای گودی تا یک اینچ زیر آن کنید. آن را به آرامی با بقیه لوازم آرایش خود ترکیب کنید تا طبیعی به نظر برسد. سعی کنید لبخند خود را در حالت عادی نگه دارید زیرا تغییر لبخند ممکن است اثر مطلوب آرایش را نداشته باشد.

سوراخ کردن

سوراخ کردن گونه می تواند توهم فرورفتگی را به وجود آورد. هنگامی که پوست شما سوراخ می شود، می تواند یک فرورفتگی خفیف در آن ناحیه ایجاد کند، هرچند این اثر موقتی است. پیرسینگ خطرات خاص خود را دارد. پیرسینگ می تواند باعث عفونت شود، بنابراین قبل از انجام پیرسینگ مراقب باشید. انجام پیرسینگ توسط یک متخصص بسیار مهم است. برخی ممکن است از سوراخ کردن گونه امتناع کنند زیرا غضروفی برای ایجاد فرورفتگی ندارند. علاوه بر این، سوراخ کردن می تواند به اعصاب شما نیز آسیب برساند، بنابراین تصمیم خود را عاقلانه بگیرید.

چگونه مژه ها را بلندتر کنیم؟

آیا راهی برای ایجاد چال گونه برای همیشه وجود دارد؟

ایجاد گودی به طور دائمی تنها از طریق یک روش جراحی به نام جراحی گودی ممکن است. یک جراح پلاستیک می تواند اطلاعات دقیقی در مورد این جراحی در اختیار شما بگذارد. هزینه جراحی ممکن است از بیمارستانی به بیمارستان دیگر متفاوت باشد.

اگر پوست حساسی دارید، این هک ها می توانند با ایجاد عفونت، آسیب بافتی یا کبودی به پوست شما آسیب برسانند. قبل از امتحان روش های جدید مراقب باشید، به خصوص اگر منبع آنها رسانه های اجتماعی است و صحت آنها را بررسی کنید تا از آسیب رساندن به سلامت خود نجات پیدا کنید. اگر عاجزانه می خواهید گودی ایجاد کنید، جراحی گودی تنها راه برای انجام آن است.

دیمپلاستی چیست؟

دیمپلاستی یک عمل جراحی است که توسط جراحان پلاستیک انجام می شود و می تواند گودی روی گونه شما ایجاد کند. برخی از متخصصان پوست نیز ممکن است بتوانند این کار را انجام دهند. معمولاً تحت بی حسی موضعی برای به حداقل رساندن ناراحتی در حین جراحی انجام می شود. این روش شامل ایجاد یک ناحیه ۲ تا ۳ میلی متری از طریق ابزار بیوپسی است. سپس پزشک می تواند پوستی را که لایه بیرونی پوست را با عضله متصل می کند بخیه بزند. این یک جراحی سریع است و خطر زیادی ندارد.

اطمینان حاصل کنید که از قبل برای جراحی آماده شده اید. یک شب خوب بخوابید و قبل از رفتن به جراحی ترتیب یک سواری به خانه را بدهید. یک مکان امن برای استراحت خود با تمام وسایل مورد نیاز در کنار خود ایجاد کنید تا به بهبودی شما کمک کند. پس از جراحی از مصرف داروهایی که ممکن است با داروی شما تداخل داشته باشد، خودداری کنید. شما باید با پزشک خود مشورت کنید و جزئیات تاریخچه پزشکی خود را ارائه دهید.

بهبودی پس از جراحی چال گونه

ممکن است بعد از جراحی با مقداری اسکار و تورم مواجه شوید. پزشک ممکن است برخی از داروها از جمله آنتی بیوتیک ها، مسکن ها و داروهای ضد التهابی را برای کاهش اثرات پس از جراحی توصیه کند. همچنین می توانید کمپرس یخ را روی ناحیه ملتهب بمالید زیرا می تواند به تسکین پوست کمک کند.

پس از جراحی باید از لبخند زدن خودداری کنید و برای جلوگیری از عفونت، بهداشت دهان و دندان را رعایت کنید. در مورد بهبودی با پزشک خود صحبت کنید و از او در مورد مراقبت های بعد از جراحی گودی راهنمایی بخواهید.

خطرات جراحی چال گونه چیست؟

دیمپلاستی یا جراحی گودی یک روش ساده و ایمن است و اگر اقدامات احتیاطی لازم را انجام دهید ممکن است عوارض طولانی مدتی نداشته باشد. ممکن است در ابتدا زخم و درد را تجربه کنید که یک عارضه جانبی طبیعی است. پزشک شما را در مورد نحوه رسیدگی به این مسائل راهنمایی می کند. در برخی موارد، ممکن است خونریزی و عفونت وجود داشته باشد. بهداشت خود را رعایت کنید و در صورت بروز هرگونه عارضه با یک متخصص مشورت کنید.

آیا راهی برای ایجاد چال گونه برای همیشه وجود دارد؟

کلام آخر درباره ایجاد چال گونه طبیعی

گودی فرورفتگی در گوشه صورت است و رایج است. مردم عاشق داشتن گودی هستند زیرا نشانه زیبایی هستند. در حقیقت، آنها به دلیل تغییرات عضلانی در گونه های شما رخ می دهند. بسیاری از مردم می خواهند آنها را داشته باشند، و سعی می کنند راه های ارزان و آسان برای ایجاد گودی دائمی پیدا کنند. برخی از گرایش‌ها در TikTok ادعا می‌کنند که با ورزش کردن صورت، استفاده از آرایش و سوراخ کردن گونه‌ها می‌توانید در خانه گودی ایجاد کنید. در حالی که آزمایش برخی از آنها ممکن است مضر باشد، هیچ مدرکی وجود ندارد که ثابت کند این هک‌های TikTok می‌توانند کار کنند، بنابراین قبل از امتحان کردن این هک‌ها احتیاط کنید.

Rate this post
فیسبوک توییتر گوگل + لینکداین تلگرام واتس اپ کلوب
 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.