نکات تخصصی برای انتخاب ساعت دیواری

ساعت دیواری کالایی ضروری و لازم برای هر خانه ای است. گاهی اوقات پر کردن فضای خالی دیوار سخت به نظر می آید، به خصوص هنگام تغییر دکوراسیون یا زمانی که به تازگی به خانه جدیدی نقل مکان کرده اید. با این حال، ساعت دیواری یک انتخاب کاربردی است که می‌تواند به عنوان یک قطعه برجسته تزئینی عمل کند – هفت نکته تخصصی را در زیر برای انتخاب ساعت دیواری مناسب برای فضای خانه خود بررسی کنید.

فهرست

اندازه یک ساعت دیواری چقدر باید باشد؟
چگونه یک ساعت دیواری مناسب انتخاب کنیم؟
ساعت دیواری از چه موادی ساخته شده است؟
چگونه رنگ مناسب ساعت دیواری را انتخاب کنیم؟
انواع مختلف ساعت دیواری چیست؟
ساعت دیواری را کجا در اتاق نشیمن قرار دهیم؟
چگونه یک ساعت دیواری سنگین را با خیال راحت آویزان کنیم؟
کلام پایانی

 

نکات تخصصی برای انتخاب ساعت دیواری
نکات تخصصی برای انتخاب ساعت دیواری

برای خرید و انتخاب ساعت دیواری به چه نکاتی باید توجه کنیم؟

اندازه ساعت دیواری چقدر باید باشد؟

اندازه ایده‌آل ساعت‌ دیواری شما به این بستگی دارد که آیا می‌خواهید به عنوان یک قطعه ظریف در دکوراسیون کلی شما عمل کند یا اینکه می‌خواهید ساعت دیواری شما بیشتر به عنوان یک قطعه تزئینی عمل کند که در مرکز توجه قرار می‌گیرد. ساعت های دیواری به طور متوسط بین ۲۵تا ۷۰ سانتیمتر است.

 یک ساعت دیواری با اندازه کوچک یا متوسط، چیزی در محدوده ۲۵ تا ۴۰ سانتیمترانتخاب کنید. یک طرح دیواری می‌تواند دارای رنگ‌های پررنگی باشد یا جذابیت درخشانی را ارائه دهد که با دیگر عناصر طراحی شما هماهنگی ایجاد کند.

برای یک ساعت تزئینی، به اندازه بزرگتر، چیزی حدود ۵۵ تا ۷۵ سانتیمتر بروید. یک الگوی چشم نواز، مانند یک قاب چوبی حکاکی شده پیچیده یا یک قاب فلزی درخشان و دستی انتخاب کنید تا دکورتان را زیبا کند.

چگونه یک ساعت دیواری مناسب انتخاب کنیم؟

هنگامی که شروع به خرید ساعت دیواری می کنید، به سرعت متوجه خواهید شد که آن ها در سبک ها و مدل های مختلفی در دسترس هستند.

اگر دکوراسیون داخلی مدرنی دارید، ساعت دیواری را انتخاب کنید که دارای فریم های فلزی با رنگ برجسته باشد. جزئیات دقیق پخش شده در سراسر صفحه ساعت این ظاهر را کامل می کند. در واقع این سبک ساعت دیواری به خوبی محیط های صنعتی را نیز تکمیل می کند.
هنگامی که محیط شما سنتی تر یا مینیمال است، ساعت دیواری که اعداد رومی را به عنوان نمادهای ساعت ترکیب می کند، به خوبی طراحی کلی محیط شما را افزایش می دهد.

 

 

چگونه یک ساعت دیواری مناسب انتخاب کنیم؟
چگونه یک ساعت دیواری مناسب انتخاب کنیم؟

هنگام انتخاب ساعت دیواری به مواد سازنده ساعت دقت کنید

پلاستیک

پلاستیک مقرون به صرفه ترین ماده است. پلاستیک نازک ارزان ترین خواهد بود در حالی که گزینه های ضخیم تر قیمت کمی بالاتر خواهند داشت. پلاستیک در رنگ‌های متنوعی وجود دارد که به راحتی می‌تواند با هر سبک طراحی داخلی مطابقت داشته باشد، اما به اندازه مواد دیگر مانند چوب و فلز دوام ندارد.

چوب

چوب در محیط های روستایی و خانه های محلی شگفت انگیز به نظر می رسد. اگر می‌خواهید روکشی غنی‌تر داشته باشید، می‌توانید ساعت‌های دیواری ساخته شده از کاج معمولی، اکالیپتوس و حتی چوب ماهون را پیدا کنید. چوب سنگین است، بنابراین هنگام آویزان کردن ساعت دیواری چوبی، مطمئن شوید که فضای دیوار محکم و مقدار لازم فضا در اختیار دارید.

فلز

ساعت های دیواری فلزی به خوبی محیط های مینیمالیستی و صنعتی را تکمیل می کنند. فلز صیقلی با دکورهای ظریف‌تر، مانند آنچه در فضاهای شیک و شیک دیده می‌شود، عالی به نظر می‌رسد.

چگونه رنگ مناسب ساعت دیواری را انتخاب کنیم؟

یک قانون بزرگ هنگام تصمیم گیری در مورد ساعت دیواری خود، اطمینان از تضاد رنگ ساعت با رنگ دیواری است که آن را به آن آویزان می کنید. اگر دیوارهای سفید سنتی دارید، رنگ های تیره و پررنگ را انتخاب کنید. اگر دیوار برجسته ای با رنگ پررنگ دارید، ساعت دیواری با رنگ روشن تر انتخاب کنید. برای ایجاد ظاهری منسجم تر در داخل اتاق، مطمئن شوید که رنگ روشن تر یا تیره تری که انتخاب می کنید با رنگ موجود در اتاق مطابقت داشته باشد. برای مثال، یک رنگ تیره یا روشن را از فرش منزلتان انتخاب کنید یا ساعت دیواری را با مجموعه ای از بالش های برجسته هماهنگ کنید.

تاریخچه مختصری از پادشاه ساعت ها یعنی ساعت رولکس

انواع مختلف ساعت دیواری برای انتخاب

ساعت های مکانیکی

ساعت های مکانیکی نیاز به سیم پیچی دوره ای دارند – گاهی اوقات هر ۱۴ روز یا هر ۷ روز یکبار. به دلیل این نیاز برای ورودی خارجی، این نوع ساعت ها دقت کمتری دارند. با این حال، اگر از عناصر طراحی سنتی لذت می برید، ساعت مکانیکی ارزش مراقبت بیشتر را دارد.

ساعت دیواری کوارتز

ساعت‌های کوارتز دقیق‌تر از ساعت‌های مکانیکی هستند، زیرا مجهز به یک نوسان‌گر کریستالی هستند که سیگنال‌های فرکانس دقیقی ایجاد می‌کند. می‌توانید با این ساعت‌ها از باتری‌ها استفاده کنید – معمولاً حدود یک سال عمر می‌کنند. این یک گزینه عالی برای نگهداری کم است که دقت بالایی را ارائه می دهد.

ساعت دیواری اتمی

ساعت های دیواری اتمی بسیار دقیق هستند – آنها توسط ارتعاشات سیستم های اتمی تنظیم می شوند. آنها حتی با ساعت تابستانی خود تنظیم می شوند و منبع قابل اعتمادی برای تعیین زمان در اختیار شما قرار می دهند که می توانید تنظیم کنید و فراموش کنید.

ساعت دیواری را کجا در اتاق نشیمن قرار دهیم؟

اتاق نشیمن رایج ترین و مناسب ترین مکان برای نمایش ساعت دیواری است. بهترین مکان برای آویزان کردن ساعت دیواری، بالای مرکز بزرگترین مبلمان شماست. در اکثر خانه ها این مبل بلند است. یکی دیگر از مکان های رایج برای قرار دادن ساعت دیواری بالای کنسول بازی شما است .

 

چگونه رنگ مناسب ساعت دیواری را انتخاب کنیم؟
چگونه رنگ مناسب ساعت دیواری را انتخاب کنیم؟

 

چگونه یک ساعت دیواری سنگین را با خیال راحت آویزان کنیم؟

هنگامی که یک ساعت دیواری بزرگ یا یک ساعت قاب چوبی را انتخاب می کنید، باید مطمئن شوید که آن را به درستی آویزان کرده اید تا از هر گونه مشکل ایمنی جلوگیری کنید. نه تنها می خواهید از آسیب دیدن دیوار خود جلوگیری کنید، بلکه می خواهید از احتمال لغزش، افتادن و آسیب رساندن به یکی از اعضای خانواده خود نیز جلوگیری کنید. مهم ترین نکته که باید هنگام آویزان کردن ساعت دیواری خود به خاطر بسپارید، اطمینان از پشتیبانی کافی از روی دیوار انتخابی خود است. مراحل زیر را دنبال کنید تا ساعت دیواری جدید خود را ایمن نگه دارید:

از یک گل میخ برای پیدا کردن تیرهای نگهدارنده در پشت دیوار خشک استفاده کنید.
محل را علامت گذاری کنید تا بدانید پیچ را کجا محکم کنید.
پیچ را با دریل برقی در جای خود محکم کنید. برای ایمنی بیشتر از بیش از یک مورد استفاده کنید.
ساعت خود را آویزان کنید و از آن لذت ببرید، زیرا می دانید که از اقدامات امنیتی مناسب استفاده کرده اید.

کلام پایانی درباره نحوه انتخاب ساعت دیواری

وقتی درک خوبی از اندازه ها، رنگ ها و مواد مختلف ساعت دیواری داشته باشید، می توانید تصمیم درستی بگیرید که برای خرید ساعت دیواری خود به کدام سمت بروید. به یاد داشته باشید، اگر به دنبال ساعت دیواری مناسب هستید، یک قطعه بزرگ و زیبا را انتخاب کنید که با رنگ دیوار شما تضاد داشته باشد. در غیر این صورت، ساعت دیواری را انتخاب کنید که به خوبی با دکوراسیون کلی شما هماهنگ باشد.

Rate this post
فیسبوک توییتر گوگل + لینکداین تلگرام واتس اپ کلوب
 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.