نحوه نصب زنجیر چرخ چگونه است؟

با توجه به اینکه چند روزی است که هوا در اکثر نقاط کشور برفی شده است، مهم است که برای شرایط رانندگی برفی آماده باشید. در مناطق کوهستانی یا بسیار برفی، استفاده از زنجیر چرخ گاهی اوقات تنها راه برای حرکت دادن ماشین شما است. این مقاله اصول اولیه زنجیر چرخ و نحوه نصب آنها را مورد بحث قرار می دهد.

در حالی که لاستیک های زمستانی می توانند کشش را برای شما فراهم کنند، آنها اغلب به اندازه کافی برای کمک به شما در شرایط برف عمیق یا شرایط لغزنده مناسب نیستند.

اگر تا به حال از زنجیر چرخ استفاده نکرده اید، ممکن است از خود بپرسید که “زنجیره های چرخ یا زنجیر برفی چگونه کار می کنند؟” آماده سازی پیشرفته، تمرین و تجهیزات مناسب، راحتی و ایمنی شما را هنگام رانندگی در هوای کولاک افزایش می دهد.

زنجیر چرخ چیست؟

زنجیر چرخ یک سیستم زنجیری است که برای پوشش چرخ یا تایر خودروی شما طراحی شده است. هنگامی که به درستی نصب شوند، کشش بهتر خودرو در برف را برای شما فراهم می کنند. زنجیر برف نیز می تواند در هنگام رانندگی روی سطوح یخ زده یا یخ، کشش بیشتری به شما بدهد.

چندین طرح مختلف زنجیر وجود دارد. یک طرح دور تایر می پیچد و توسط کشنده ها به هم متصل می شود. طرح دیگر الگوی آج لاستیک را پوشش می دهد و روی چرخ نصب می شود.

زنجیر چرخ چگونه کار می کند؟

زنجیر برف می تواند به طور موثر در برف و سطوح یخ زده حفاری کند. زنجیرها می توانند جاده را بگیرند و به چرخ های شما اجازه دهند آزادانه بچرخند. زنجیر چرخ نیز به جلوگیری از لغزش وسیله نقلیه شما کمک می کند.

به خاطر داشته باشید که وقتی زنجیر چرخ روی وسیله نقلیه خود نصب کرده اید، نمی توانید با سرعت بالا رانندگی کنید. نکته دیگری که باید در نظر داشته باشید این است که همیشه باید آنها را قبل از اینکه فکر کنید به آنها نیاز دارید روی وسیله نقلیه خود قرار دهید. هنگامی که جاده ها شروع به پوشاندن برف می کنند، همیشه تمرین خوبی است که خود را کنار بزنید و زنجیر خود را ببندید.

اقدامات ایمنی برای رانندگی با زنجیر چرخ

بستن زنجیر خطرناک نیست. چیزی که باید به آن توجه داشته باشید سایر رانندگان و شرایط جاده در آن زمان است.

پس از بستن زنجیر چرخ، قبل از اینکه دوباره به جاده برگردید، آنها را آزمایش کنید. شما می خواهید مطمئن شوید که هیچ قسمت آویزان یا شلی وجود ندارد. این می تواند منجر به پریدن زنجیر برف و ایجاد آسیب شود.

مکان ایده آل برای نصب زنجیر چرخ در یک پارکینگ است، اما همیشه اینطور نیست. اگر نیاز به نصب آن‌ها در کنار جاده دارید، تا جایی که می‌توانید کنار بکشید. چراغ های خطر خود را روشن کنید تا سایر رانندگان بتوانند شما را ببینند، به خصوص در هنگام طوفان برف.

قبل از خروج از وسیله نقلیه خود، مطمئن شوید که ترمز دستی خود را گرفته است. می خواهید از حرکت خطرناک یا دور زدن ماشین جلوگیری کنید.

 

نحوه نصب زنجیر چرخ چگونه است؟

نحوه نصب زنجیر چرخ چگونه است؟

تنها چیزی که برای نصب زنجیر برف نیاز دارید، خود زنجیر است. همچنین می توانید یک کیت ایمنی کنار جاده با بازتابنده های اضطراری برای محافظت از خود نگه دارید. یکی از مواردی که قبل از نصب زنجیر برف باید بررسی کنید این است که کدام یک از چرخ های شما چرخ های محرک هستند.

اگر ماشین شما دیفرانسیل جلو باشد، زنجیر چرخ ها روی چرخ های جلو می روند. زنجیر چرخ محرک عقب را روی چرخ های عقب خودرو نصب کنید. خودروهای چهار چرخ متحرک و چهار چرخ متحرک می توانند از چهار زنجیر چرخ استفاده کنند.

هنگام نصب زنجیر چرخ بر روی خودرو خود مراحل زیر را دنبال کنید:

وسیله نقلیه خود را با ترمز دستی در حالت پارک قرار دهید
زنجیر برف خود را بردارید و به صورت جداگانه آسیب یا گره خوردن زنجیرها را بررسی کنید
زنجیر برف را در کنار چرخ های وسیله نقلیه خود روی زمین قرار دهید
زنجیر را روی چرخ ببندید
زنجیر دور لاستیک را باز کنید
انتهای آن را زیر لاستیک قرار دهید تا در جای خود ثابت بماند
کمی رانندگی کنید تا ببینید اوضاع چگونه است
انتهای زنجیر برفی را با استفاده از سیستم لنگر متصل کنید
قبل از شروع مجدد رانندگی، اطمینان حاصل کنید که زنجیر چرخ خود را به طور مساوی نصب کرده اید. آنها باید مستقیماً در اطراف تایرها حرکت کنند. اگر آنها ناهمتراز یا شل هستند، قبل از شروع رانندگی مشکل را برطرف کنید.

 زنجیر برف خود بعد چند دقیقه را دوباره بررسی کنید. اگر همه چیز خوب به نظر می رسد، آماده هستید که به جاده برگردید..

تفاوت بین لاستیک زمستانی و زنجیر چرخ و کابل چیست؟

لاستیک های زمستانی برای عملکرد بهتر و کشش بهتر روی برف و یخ طراحی شده اند. در بسیاری از سناریوها، لاستیک های برفی تنها چیزی است که برای رانندگی در جاده های برفی نیاز دارید. شما اغلب به وسیله کششی دیگری مانند کابل یا زنجیر نیاز ندارید.

کابل ها مانند زنجیر دور تایرهای خودروی شما می پیچند. آنها به ماشین شما کمک می کنند تا در هنگام یخبندان یا برف بودن جاده را بگیرد.

کابل ها سبک تر از زنجیر هستند و می توانند راحت تر نصب شوند. با این حال، کابل ها به اندازه زنجیر برف دوام نمی آورند.

زمان نصب زنجیر برف

بخش حمل و نقل که در آن رانندگی می کنید، در صورت نیاز به زنجیر به شما اطلاع می دهد. قبل از شروع رانندگی می توانید وضعیت را از پلیس راهور جویا شوید. همچنین تابلویی در بزرگراه وجود دارد که نشان می دهد باید زنجیر خود را ببندید.

 

آیا زنجیر برف لاستیک ها را خراب می کند؟

نکته های طلایی برای رانندگی در هوای مه آلود

آیا زنجیر برف لاستیک ها را خراب می کند؟

زنجیر برف می تواند به لاستیک های شما آسیب برساند اگر به درستی نصب نشده باشند. آنها همچنین در صورت تماس با جاده می توانند باعث آسیب شوند.

مطمئن شوید که زنجیر چرخ خود را به درستی نصب کرده اید. فقط در جاده هایی که لایه ای از یخ یا برف دارند از آنها استفاده کنید. پس از باز شدن جاده، زنجیر را بردارید.

اکنون که به این سؤال پاسخ دادیم «چگونه زنجیر چرخ کار می‌کنند»، شما آماده رانندگی ایمن در زمستان هستید. رانندگی با زنجیر چرخ و حرکت آهسته کلیدی برای ایمن ماندن در هوای نامساعد است.

Rate this post
فیسبوک توییتر گوگل + لینکداین تلگرام واتس اپ کلوب
 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.