نحوه تمیز کردن واشر و کویل های یخچال

یخچال جزء اصلی و لاینکف آشپزخانه است ، اما احتمالاً شما آن را به اندازه سایر سطوح خانه تمیز نمی کنید. بدون مراقبت منظم ، لکه ها و بقایای غذا می توانند روی سطوح بیرونی یا قفسه های داخلی و کشوها جمع شوند ، در حالی که مواد فاسدشدنی می توانند هر بار که در را باز می کنید بوهای بدی ایجاد کنند. در حالی که یخچال برای تازه نگه داشتن و خنک نگه داشتن غذا است اما با این نکات آسان تمیز کردن یخچال همراه ما باشید تا از تمیزی آن لذت ببرید.

و برای اینکه یخچال خود را در شرایط خوبی نگه دارید و بوهای نامطبوع را دفع کنید ، از این نکات برای بهترین روش تمیز کردند ر داخل و خارج یخچال استفاده کنید. چند ماده طبیعی تمیز کننده و وسایل معمولی خانه مانند جوش شیرین ، آب ، مایع و پارچه های خشک را جمع آوری کنید و همه شما آماده کار تمیز کردن یخچال هستید.

نحوه تمیز کردن قفسه ها و کشوهای یخچال

ابتدا قفسه های جداشدنی یخچال ، قفسه های سیمی و کشوها را در آب گرم و مایع شستشو با دست بشویید. اجازه دهید اجزای شیشه ای قبل از تماس با آب داغ تا دمای اتاق گرم شوند. در غیر این صورت ، ممکن است ترک بخورند.

برای کشوها و قفسه هایی که نمی توانید جدا کنید ، همراه با کناره های محفظه داخلی ، جوش شیرین و مقداری آب بردارید. داخل یخچال خود را با مخلوطی از ۱ قسمت جوش شیرین و ۷ قسمت آب تمیز کنید. مراقب پاک کننده های تجاری باشید زیرا ممکن است بوی آنها به غذا منتقل شود. از بالا به پایین کار کنید تا از نشستن قطرات روی سطوح تمیز جلوگیری شود. از مسواک مخصوص تمیز کردن یا خلال دندان برای رسیدن به ترک ها و شکاف هایی که با یک پارچه نمی توانید به آنها برسید ، مانند لولا استفاده کنید. همه چیز را با یک حوله تمیز خشک کنید.

تمیز کردن قفسه ها و کشوهای یخچال

نحوه از بین بردن بوی بد یخچال

 یخچال شما می تواند محیطی ایده آل برای بوی بد ایجاد کند. خوشبختانه می توانید بوی بد یخچال را بدون استفاده از پاک کننده های شیمیایی سخت مقابله کنید. هنگامی که همه سطوح را آبکشی و خشک کردید ، یخچال خود را بو کنید و یک ظرف را با جوش شیرین خشک پر کرده و در قفسه پایینی بگذارید. این کار بوی نامطبوع غذاهای شما را از بین می برد ، بنابراین وقتی یخچال خود را دوباره پر می کنید ، آن را در آنجا نگه دارید.

هنگامی که یخچال شما تمیز و خوشبو شد ، همه چیز را بر سر جای خود برگردانید. در حال حاضر زمان مناسبی برای شستن و مرتب کردن یخچال و فریزر است. هرگونه غذای منقضی شده یا فاسد شده را دور بریزید ، اقلام را مانند هم جمع کنید و از ظروف و ظروف برای قرار دادن اجسام استفاده کنید.

بوی بد یخچال

نحوه تمیز کردن واشر یخچال

توجه ویژه ای به واشر لاستیکی اطراف درب یخچال داشته باشید. برای حفظ سلامت یخچال باید مرتباً تمیز شود. در صورت مشاهده کپک از آب گرم و صابون مایع ظرفشویی برای چربی معمولی و پاک کننده های سفید کننده استفاده کنید. کاملاً بشویید و خشک کنید.

نحوه تمیز کردن نمای بیرونی یخچال

یخچال فریزر خود را با یک تمیز کننده خوب تمیز نگه دارید. به سادگی با پارچه ای که با پاک کننده همه منظوره اسپری شده است ، پاک کنید. به یاد داشته باشید که گاهی اوقات قسمت بالای یخچال را نیز پاک کنید.

روش تمیز کردن یخچال از جنس استیل کمی متفاوت است ، بنابراین از این نکات برای از بین بردن لکه ها و اثر انگشت استفاده کنید. برای تمیز کردن سریع ، ابتدا سطح را با یک پارچه مرطوب میکرو فیبر و سپس با یک پارچه خشک پاک کنید. وقتی لکه کمی سرسخت تر است ، سعی کنید الکل بزنید. چند قطره الکل را روی یک پارچه نرم بگذارید و روی لکه ها بمالید.

نحوه تمیز کردن کویل های یخچال

حتی قسمتهایی از یخچال که نمی توانید ببینید ، مانند کویل ها ، هر چند وقت یکبار نیاز به تمیز کردن دارند. اگرچه تمیز کردن کویل های یخچال کمی سخت است ، اما تکمیل کار می تواند به کارکرد بهتر یخچال و ماندگاری بیشتر آن کمک کند. این مراحل را برای نحوه تمیز کردن کویل های یخچال دنبال کنید و می توانید این کار تعمیر و نگهداری خانه را با اطمینان از لیست کارهای خود حذف کنید.

قبل از شروع ، دفترچه راهنمای یخچال خود را بررسی کنید. اگر نمی توانید آن را پیدا کنید ، آنلاین جستجو کنید. بیشتر تولیدکنندگان لوازم خانگی دفترچه راهنمای خود را دارند و شما می توانید با جستجوی شماره مدل ، آن را پیدا کنید.

صرف نظر از نوع یا مدل شما ، اولین قدم در تمیز کردن کویل ها همیشه جدا کردن یخچال از برق است. سپس سیم پیچ ها را پیدا کنید (برخی در پشت یخچال و برخی دیگر در قسمت زیرین قرار دارند). اگر دستگاه شما پشت یخچال است ، دستگاه را با دقت از دیوار دور کنید. برای تمیز کردن اطراف کویل ها از یک برس سیم پیچ (یک برس بلند و لاغر مانند برس تمیز کننده بطری) استفاده کنید. هرگونه زباله روی زمین را جارو کنید یا جاروبرقی بکشید ، یخچال را به جای خود برگردانید و دوباره آن را به برق وصل کنید.

برای مدل هایی که دارای سیم پیچ در قسمت پایینی دستگاه هستند ، قطعه گریل جلوی یخچال را بردارید. برای تمیز کردن اطراف کویل ها از برس سیم پیچ استفاده کنید. قبل از اتصال مجدد دستگاه یخچال بکشید و گریل را تعویض کنید.

پیشنهاد می کنیم مقاله “استفاده از جوش شیرین برای درمان بواسیر و اگزما” را نیز مطالعه بفرمایید.

نحوه نظافت آبسرد کن یخچال

برای ادامه لذت بردن از آب تازه و تصفیه شده از یخچال خود ، هر از گاهی به آب سردکن یک تمیز کننده خوب بدهید. مانند کویل های یخچال ، قبل از تمیز کردن باید دفترچه راهنما مطالعه کنید. سیستم ها از مدل به مدل دیگر متفاوت است ، و دفترچه راهنما اغلب منبع خوبی برای دستورالعمل های خاص ، و همچنین اطلاعاتی برای عیب یابی مشکلات عمده توزیع کننده آب است. دفترچه راهنمای تعویض آب و فیلتر یخ ساز را نیز تعویض کنید. تعویض فیلتر طبق توصیه به توزیع کننده و یخ ساز در شرایط کاری خوب کمک می کند.

سینی پخش کننده آب مستعد لکه و لکه های آب است. برای تمیز کردن آن ، سینی را با یک پاک کننده حاوی سرکه پاک کرده و خشک کنید. اگر سینی قابل جابجایی است ، آن را بیرون آورده و در سینک ظرفشویی خود تمیز کنید. مطمئن شوید که زیر سینی را نیز تمیز می کنید. یک مسواک نرم می تواند به هر گوشه و دریچه ای نفوذ کند.

نحوه تمیز کردن قالب از یخچال

با محیط خنک و گاهی مرطوب ، یخچال ها می توانند مستعد کپک زدن باشند. برای از بین بردن کپک داخل یخچال خود ، از پاک کننده های ساینده یا سفید کننده خودداری کنید. در عوض ، جوش شیرین بریزید و ۱ قاشق غذاخوری را با یک چهارم آب گرم مخلوط کنید. سطح کپک زده را پاک کنید ، سپس کاملاً خشک کنید تا رطوبت اضافی از بین برود.

تمیز کردن یخچال

اقدامات پیشگیرانه برای تمیز نگه داشتن یخچال

چند مرحله ساده می تواند یخچال شما را برای مدت طولانی تری تازه نگه دارد. برای جلوگیری از چسبندگی ، از بارگیری مجدد یخچال با ظروف شلخته غذا یا میوه ها و سبزیجات خراب خودداری کنید. فوراً هر چیزی را که تاریخ مصرف آن گذشته و یا دارای طراوت مشکوک است ، دور بریزید. از جوش شیرین و آب برای پاک کردن شیشه ها ، بطری ها یا قوطی ها با قطره یا درپوش تمیز استفاده کنید. مطمئن شوید که از پارچه های تمیز استفاده می کنید و قبل از قرار دادن همه چیز ، آن را کاملاً خشک کنید. برای سهولت این کار ، وسایل یخچال را تمیز کنید زیرا از آنها در آشپزی و آماده سازی غذا استفاده می کنید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]
فیسبوک توییتر گوگل + لینکداین تلگرام واتس اپ کلوب
 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.