بهترین تمرینات یوگا برای داشتن رحم سالم

فواید کلی یوگا برای سلامتی یک واقعیت است که برای همه ما شناخته شده است. انجام منظم یوگا تغییرات خوبی را در سلامت کلی شما به ارمغان می آورد. یوگا همچنین نقش اساسی در حفظ سلامت دستگاه تناسلی شما دارد.ی وگا همچنین به بهبود شرایطی رحم مانند فیبروم رحم، پولیپ و اندومتریوز کمک می کند. گردش خون مناسب و تقویت رحم را تضمین می کند.

امروزه زنان اغلب از مشکلات مربوط به رحم یا دستگاه تناسلی شکایت دارند. دلیل اصلی این امر، سبک زندگی پر هیجان است که در آن به سلامت خود اجازه می دهیم در جایگاه دوم قرار گیرد. اینجاست که نقش یوگا در بهبود کیفیت سبک زندگی ما بسیار مهم است.

از این رو، تمرینات ساده یوگا پتانسیل ایجاد تغییرات شگفت انگیز در سلامتی شما را دارند. بنابراین، اگر شما نیز به دنبال برخی نکات یوگا برای داشتن رحمی سالم هستید، اینجا مکان مناسبی برای شماست.

برخی از موثرترین ژست های یوگا برای سلامت رحم

بیایید برخی از موثرترین تمرینات یوگا را که می توانند برای سلامت رحم شما معجزه کنند، معرفی کنیم.

ژست بادها کوناسانا یوگا

 

 

برخی از موثرترین ژست های یوگا برای سلامت رحم

 

 

این آسانا یوگا ثابت می کند که برای رحم بسیار مفید است. بادها کوناسانا به طور موثر روی عضلات شکم، به ویژه رحم و تخمدان ها کار می کند. این حالت زاویه محدود همچنین گردش خون در رحم را تقویت می کند و عضلات آن را کش می دهد. این آسانا همچنین برای تقویت باروری شناخته شده است.

در حالی که پاهای خود را دراز کرده در مقابل خود بنشینید. همانطور که نفس خود را بیرون می دهید، زانوهای خود را خم کنید و پاشنه ها را به لگن خود بیاورید. زانوهای خود را به دو طرف استراحت دهید و پاها را به هم فشار دهید، طوری که کف پاها یکدیگر را لمس کنند.

انگشتان پا را با دستان خود نگه دارید تا پاها در حالت زاویه دار قرار گیرند. همانطور که پاهای خود را نگه می دارید، بدن خود را نیز به سمت جلو بیاورید تا تا جایی که می توانید وضعیت را حفظ کنید. با انجام این آسانا به مدت ۵-۱۰ دقیقه شروع کنید و به تدریج زمان را افزایش دهید.

تمرین بوجانگاسانا (ژست کبرا) یوگا برای رحم سالم

 

 

تمرین بوجانگاسانا (ژست کبرا) یوگا برای رحم سالم

 

 

حالت کبرا باعث کشش و تقویت عضلات رحم می شود. این تمرین یوگا گردش خون اکسیژن دار را از طریق ستون فقرات و لگن افزایش می دهد. پوز کبرا همچنین عضلات پایین تنه را تقویت می کند و تنش را از بدن خارج می کند. این تمرین یوگا را امتحان کنید تا رحم خود را سالم نگه دارید و چرخه قاعدگی خود را تنظیم کنید.

روی شکم دراز بکشید و پاهای خود را روی زمین دراز کنید. دست ها را زیر شانه قرار دهید و کف دست ها رو به زمین باشد. ماهیچه های پاهای خود را محکم نگه دارید و در حالی که بالاتنه خود را بالا می آورید شروع به صاف کردن دست ها کنید.

همانطور که قفسه سینه خود را بالا می آورید، فشار را به طور مساوی روی ستون فقرات خود احساس کنید. وقتی بازوهای خود را کاملاً صاف کردید، سعی کنید ژست را برای ۱۲-۱۵ ثانیه نگه دارید و تمرکز خود را روی تنفس خود نگه دارید. سپس به تدریج حالت کبری را رها کنید تا آرام شود.

پاشیموتاناسانا – یوگا خم به جلو نشسته برای رحم سالم

Paschimottanasana (خم شدن به جلو) – این آسانا یوگا برای سلامت باروری ساده و در عین حال موثر است و فواید سلامتی بسیاری نیز دارد. Paschimottanasana عضلات رحم و تخمدان را کشیده و دردهای قاعدگی را تسکین می دهد. مطمئن شوید که Paschimottanasana را با معده خالی انجام می دهید.

صبح بهترین زمان برای انجام پاشیموتاناسانا است. فقط صاف بنشینید و پاهای جلو را دراز کنید. هنگام بازدم عمیق، بدن خود را به سمت جلو حلقه کنید تا صورت خود را به ران های خود لمس کنید و بازوهای خود را دراز کنید تا انگشتان پا را لمس کنید.

فقط تا جایی که می توانید حالت بدن را کشیده و نگه دارید و سپس پس از دم عمیق به تدریج آن را رها کنید. وقتی بالاتنه را به عقب می کشید، بازوها را کشیده نگه دارید. با بازدم عمیق بازوها را شل کنید.

Janu Sirsana (خم شدن سر تا زانو به جلو)- این حرکت یوگا باعث کشش عضلات پشت و لگن می شود. خم شدن سر تا زانو به جلو باعث تسکین دردهای قاعدگی می شود و همچنین ناراحتی در دوران یائسگی را کاهش می دهد. این یک ورزش عالی برای بهبود مشکل فیبروم رحم و دفع سموم از رحم است.

روی یک سطح صاف بنشینید و پشت خود را صاف نگه دارید. پای راست را دراز کنید و پای چپ را طوری بیاورید که کف پا با قسمت داخلی ران راست تماس پیدا کند. همچنین مطمئن شوید که بالاتنه شما با پای کشیده در یک راستا باشد.

دستان خود را در نزدیکی باسن قرار دهید تا از بدن حمایت کنید. همانطور که عمیق نفس می کشید، شروع به کشش بازوها و تنه به سمت بالا کنید. هنگامی که شما

پاها بر روی دیوار-viparita karani

 

 

 

بهترین تمرینات یوگا برای داشتن رحم سالم

 

با ستون فقرات صاف و سمت چپ به سمت دیوار بنشینید. استفاده از یک کوسن برای حمایت از کمر گزینه خوبی است. شروع به حرکت دادن بدن خود به سمت چپ کنید و پاهای خود را از دیوار بالا ببرید.

وقتی کمرتان را روی بالشتک قرار می دهید مراقب باشید و هنگام جابجایی از دستان خود برای حفظ تعادل استفاده کنید. بازوهای خود را در دو طرف قرار دهید به طوری که کف دست ها به سمت بالا باشد. عضلات لگن خود را شل کنید و به مدت ۵ تا ۱۰ دقیقه در این حالت ویپاریتا کارانی بمانید و به تنفس عمیق ادامه دهید.

این آسانا یوگا عضلات لگن را تقویت می کند. همچنین اثرات تسکین دهنده ای بر ذهن دارد و کل سیستم عصبی را آرام می کند. بنابراین، حتماً باید مولا باندا آسانا را برای مزایای سلامتی جامع امتحان کنید.

پیشنهاد می کنیم مقاله “۱۰ نکته برای بهبودی واژن پس از زایمان” را نیز مطالعه بفرمایید.

ژست مولا باندا ژست زاویه ای یوگا برای رحم سالم

روی زمین بنشینید و پاها را در جلو بکشید. برای قرار گرفتن در حالت، زانوهای خود را خم کنید و کف پاها را به سمت بدن خود بکشید. در حالی که پاشنه های خود را نزدیک می کنید، پاهای شما باید روی زمین قرار گیرند.

دستان خود را پشت باسن نگه دارید و باسن را روی پاشنه بلند کنید. همانطور که باسن را بالا می آورید، مطمئن شوید که دستان شما محکم و در تماس با پرینه هستند. در حین انجام این کار، زانوهای شما باید روی زمین و دست ها روی زانوها قرار گیرند.

در ابتدا این وضعیت را برای ۲-۳ دقیقه حفظ کنید و به تدریج زمان را هفته به هفته افزایش دهید. به تدریج وضعیت را به حالت اولیه پاهای کشیده رها کنید. فقط به یاد داشته باشید که هنگام اجرای مولا باندا آسانا نباید به مچ پا فشار بیاورید.

هنگامی که به طور منظم این آساناها را انجام می دهید، تقویت قدرت اصلی خود را احساس می کنید. فواید این آساناها، مخصوصاً روی رحم شما کافی است تا شما را وارد عمل کند. بنابراین، سبک زندگی غیرفعال را کنار بگذارید و این آساناهای فوق العاده یوگا را برای بهبود سلامت کامل در آغوش بگیرید.

Rate this post
فیسبوک توییتر گوگل + لینکداین تلگرام واتس اپ کلوب
 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.