۱۱ کار ساده ای که می توانید برای از بین بردن ترس انجام دهید

۱۱ کار ساده ای که می توانید برای از بین بردن ترس انجام دهید

همینک در مجله آنلاین فارسی ها با مطلب”۱۱ کار ساده ای که می توانید برای از بین بردن ترس انجام دهید” در خدمت شما کاربران گرامی هستیم .

ترس چیست؟ احساسی که در اثر تهدید ، خطر یا درد ایجاد می شود. در بیشتر مواقع ، ما انسانها تمایل داریم بیش از حد وضعیت را جدی بگیریم و دچار ترس درونی شویم که به ناامنی و عدم توانایی ما برای عبور از آن اشاره دارد. برای برخی از افراد ، ترس درونی تمایل به ایجاد عقده ها و اختلالات شخصیتی خاصی در طولانی مدت دارد. این ۱۱ کار ساده را که می توانید برای از بین بردن ترس انجام دهید ، بخوانید.

راههای از بین بردن ترس:

۱- شما همان چیزی هستید که فکر می کنید

تا حدودی ، این گزاره درست است. با تفکر مثبت در مورد خود می توانید اعتماد به نفس ایجاد کنید. این دلیل بیشتری ایجاد می کند که کنترل تخیل خود را به جای اجازه دادن به آن به صورت تصاعدی ترس درونی خود جادو کنید. در طول لحظات اضطراب عمیق ، تمایل داریم که بدترین سناریوها را تصور کنیم که ممکن است با واقعیت مطابقت نداشته باشند. برای غلبه بر ترس خود می توانید به نتایج مثبت فکر کنید. با فکر کردن روی یک ذهنیت مثبت ، این احتمال وجود دارد که شما قدرت رویارویی با یک موقعیت را پیدا کنید. اجازه ندهید که ترس شما بهترین نتیجه را از شما بگیرد – مثبت بمانید و آرام باشید.

۲-نگرانی و ترس از مرگ باعث از بین رفتن مرگ نخواهد شد

در دوران کودکی ، اغلب چهره های خود را پشت دستان خود پنهان می کردیم و یک اتفاق ترسناک را برای عبور از کنار خود در نظر می گرفتیم. با تصوری که کودکان از آن برخوردارند ، این رویکردی ظاهراً عملی بود. با این حال ، به عنوان بزرگسالان ، ما می دانیم که ترس های درونی تنها با تقابل برطرف می شوند. احتمال مردن یک ترس درونی است که فقط شما را از زندگی باز می دارد. یک رویکرد عملی دیگر برای مقابله با ترس شما از مرگ ، بررسی افراد شجاعی است که در حال آماده شدن برای مرگ خود هستند و نمونه ای را برای دیگران به یادگار می گذارند.اینگونه ترس خود ر از بین ببرید.

۳-برای از بین بردن ترس ،خود را در معرض ترس قرار دهید

بهترین راه برای غلبه بر ترس این است که خودتان را کاوش کنید و آنچه را که باعث ترس بیشتر شما در مراحل مختلف می شود ، پیدا کنید. به عنوان مثال ، اگر از عنکبوت می ترسید ، با نگاه کردن به یک عنکبوت بدون اینکه ترسید از آن شروع کنید. دفعه بعدی می توانید آن را لمس کنید و سپس سرانجام آن را در دستان خود بگیرید. یک بار ، تمام این مراحل را طی کرده اید. پس این احتمال وجود دارد که شما بر آنچه که در کل ترسیده اید غلبه کنید.

11 کار ساده ای که می توانید برای از بین بردن ترس انجام دهید
11 کار ساده ای که می توانید برای از بین بردن ترس انجام دهید

۴- شیفته آن شوید تا ترس را از بین ببرید

بعضی اوقات چیزی که از آن می ترسیم چیزی است که می تواند احساس نشاط در بدن ما ایجاد کند. این همان چیزی است که شما می خواهید به آن دست پیدا کنید -آنقدر مجذوب ترس خود شوید که تمایل داشته باشید از تجربه آن لذت ببرید. به ورزشکاران فکر کنید. آیا آنها از ارتفاع ، آبشارها و سرعت نمی ترسند؟ اما به نوعی ، آنها در مقابله با ترس خود بیش از ترس از ترس هیجان زده می شوند. با دیدن ترس خود به عنوان یک منبع مثبت انرژی ، احتمالاً آن را بپذیرید و در نهایت بر آن غلبه کنید.

۵-پذیرش، اولین قدم برای از بین بردن ترس

آنچه باید به خاطر بسپاریم این است که گاهی ترسیدن اشکالی ندارد. انکار ترس درونی راهی رایج است که به آن اجازه می دهد خودش را با ناخودآگاه شما تلفیق کند و باعث اضطراب شما شود. یک ترس درونی با توجه به موقعیتی ایجاد می شود که از عهده شما خارج است. احساس ترس از طریق چیزی فقط یک واکنش طبیعی انسان است. به جای اجتناب یا واكنش بد نسبت به آن ، آن را بپذیرید. پذیرش اولین قدم برای غلبه بر ترس شماست.

۶- به خودتان پاداش دهید تا ترس را از بین ببرید

غلبه بر ترس داخلی ریشه دار ، به معنای برداشتن گام های کودک برای بهبودی کلی از آن است. این بدان معنی است که شما باید هر پیروزی را در طول مسیر جشن بگیرید. اگر پشت خود را به اندازه کافی ضروری ندانید ، این احتمال وجود دارد که به طور غیر مستقیم پیشرفت خود را ناامید کنید. مهم است که بهبودی تدریجی خود را تشخیص داده و به خود پاداش دهید تا بر ترس درونی کاملا غلبه کنید.

 از بین بردن ترس
از بین بردن ترس

۷- تنفس آرام یک روش مفید برای از بین بردن ترس است

مواجه شدن با بیشترین ترس داخلی شما ممکن است باعث شود مغز شما خاموش شود و کل بدن واکنش منفعلانه نشان دهد. در چنین مواقعی به یاد داشته باشید: نفس بکشید . این به بدن شما کمک می کند تا فارغ از آنچه مغز باعث فکر شما می شود ، آرام شوید. سعی کنید سریع تا ۷ بشمارید تا ذهن خود را پاک کنید و نفس بکشید. سریع نفس بکشید ، تا ۱۱ را در ذهن خود بشمارید. این کار را آنقدر تکرار کنید تا بتوانید خود را آرام کنید که احتمالاً یک دقیقه طول می کشد. این یک روش موثر برای آرام سازی ذهن و بدن شما برای غلبه بر وضعیت موجود است.

۸- تحلیلی بودن را امتحان کنید

وقتی دچار حمله وحشت ناگهانی می شوید ، معمولاً مغز شما بیش از حد احساساتی می شود و منطق شما را فرو می نشاند. بهترین کاری که در این زمان باید انجام دهید این است که از قسمت دیگری از مغز خود استفاده کنید و خود را مجبور کنید که به روشی منطقی و تحلیلی فکر کنید. برای رسیدن به این هدف ، سعی کنید ترس خود را از ۱-۱۰ مقیاس بزنید ، جایی که ۱۰ بالاترین حالت ترسناک است. وقتی احساس اضطراب کردید ، از خود بپرسید سطح اضطراب شما در چه حدی است؟ با زیر سوال بردن حالت روحی خود ، شما به سمت یک روحیه آرامتر و بهتر تمایل پیدا می کنید.

۹-استفاده از روش “AWARE” برای از بین بردن ترس

هر زمان که از ترس درونی خود ناراحت شدید ، با استفاده از تکنیک AWARE که مخفف عبارت زیر است ، کنترل بیشتری به دست آورید.
اضطراب و ترس خود را بپذیرید – نمی توانید با آن مبارزه کنید مگر اینکه حضور آن را تشخیص دهید.
۱- اضطراب را تماشا کنید. سپس با استفاده از نکات ۷ و ۸ آن را تحلیل کنید.
۲- به طور معمول “اقدام” کنید. اگرچه انجام این کار برای بسیاری از افراد کاری دشوار است. با این حال ، هرچه بیشتر به طور عادی عمل کنید ؛ بهتر. شما قادر خواهید بود سیگنال های چیزهای کلی مغز خود را در شرایط ایده آل فراهم کنید.
۳- تکرار این مراحل در صورت لزوم است.
۴-انتظار بهترین ها را داشته باشید. پذیرفتن ترس درونی به معنای این است که شما شرایط را کنترل می کنید و انتظار دارید نتیجه به نفع شما باشد.

 از بین بردن ترس
از بین بردن ترس

۱۰- شما تنها نیستید و همین به از بین بردن ترس کمک میکند

بسیاری از مردم در ترس خود را منحصر به فرد می دانند. با در نظر گرفتن اینكه بسیاری از افراد دیگر همان نوع ترس را از سر گذرانده اند یا هنوز هم از آن عبور می كنند ، در حال قبول راه حل برای ترس خود هستید. بسیاری از گروه ها و جلسات بحث برای افرادی وجود دارد که ترس های مشابهی را تجربه می کنند. با پیوستن به چنین گروهی ، می توانید به طور آشکار درباره ترس خود بحث کنید و هر زمان که مشکل ایجاد شود ، یک رویکرد جامع برای حل مشکل خود پیدا کنید.

۱۱- یادداشت تهیه کنید تا ترس را از بین ببرید

بسیاری از روانشناسان به بیماران خود توصیه می کنند هر زمان ترس پیدا کردند ، یک یادداشت تهیه و احساسات خود را ثبت کنند. این یادداشت ها اغلب منبع مهمی برای افراد هستند زیرا در نشان دادن محرک ترس درونی آنها کمک می کند. با عبور از علت اصلی ترس ، شانس یافتن درمانی را بهبود می بخشید. همچنین بسیاری از انجمن های گفتگوی آنلاین وجود دارد که افراد احساس اضطراب و افسردگی خود را از بین می برند. مزیت اصلی ابراز وجود این است که به شما کمک می کند تا بیرون بیایید تا بتوانید شرایط را بدست آورید.

نتیجه پایانی درباره از بین بردن ترس:

اینها برخی از روشهای ساده برای غلبه بر ترس درونی شماست. با استفاده از این قوانین گاه به گاه ، به شما این فرصت را می دهد که در برابر ترس خود جبهه ای شجاعانه داشته باشید. به یاد داشته باشید ، شما بهترین قاضی و مدافع خود هستید. به جای سرازیری و نگهبانان خود ، می توانید این نکات ساده را تمرین کنید و خود را به یک حالت کلی برساند تا ترس های خود را تسخیر کنید. همه ما یک ترس درونی داریم که باید بر آن غلبه کنیم ، به ما بگویید چه چیزی برای شما مفید است که ترس خود را فروکش کنید و در زندگی خود جلو بیفتید. در صورت تمایل می توانید در زیر نظر دهید و داستان موفقیت خود را با ما در میان بگذارید.

 از بین بردن ترس
از بین بردن ترس

بنابراین چگونه از ترس  خود عبور می کنید؟ نظرات خود را در بخش نظرات زیر به اشتراک بگذارید

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]
فیسبوک توییتر گوگل + لینکداین تلگرام واتس اپ کلوب
 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.