بهترین روتین مراقبت از پوست در زمستان

هوای سرد و وزش باد شدید در طول زمستان می تواند پوست شما را سفت و خشک کند. آب و هوا به سد محافظ پوست شما آسیب می زند و پوستی را به همراه می آورد که در ماه های سردتر احساس خشکی و تشنگی می کند، البته همراه با سایر علائم پوست تشنه. اما یک راه برای برگرداندن آن به حالت اولیه وجود دارد – این است که پوست خود را هیدراته کنید و آن را در تمام طول روز مرطوب نگه دارید. وقت آن است که یک روال مراقبت از پوست در زمستان را انتخاب کنید، مطمئن نیستید از کجا شروع کنید؟ در اینجا یک روال مراقبت از پوست زمستانی آسان و موثر به همراه چند نکته مراقبت از پوست زمستانی وجود دارد.

روتین مراقبت از پوست در زمستان

استفاده از پاک کننده پوست

یک قانون طلایی مراقبت از پوست که در زمستان باید وجود داشته باشد، یک پاکسازی خوب است! به محض کاهش دما، پوست شما خشک و پوسته پوسته می‌شود، بنابراین حذف پاک‌سازی روزانه یک مشکل بزرگ است زیرا می‌تواند منافذ شما را مسدود کند و منجر به مشکلات پوستی دیگر شود و باعث شود پوست شما بیش از حد خشک شود. علاوه بر این، اگر از پاکسازی خودداری کنید، پوست شما دیگر نمی تواند اکسیژن رسانی کند و به آرامی پوست خفه می شود. توصیه می کنیم از یک پاک کننده ملایم و در عین حال موثر استفاده کنید که پوست شما را بیشتر از این خشک نکند.

بهترین روتین مراقبت از پوست در زمستان
بهترین روتین مراقبت از پوست در زمستان

لایه بردار پوست را در زمستان استفاده کنید

زمستان می تواند مشکلات پوستی کم آب و خشک را تشدید کند. این نیاز به لایه برداری برای حذف سلول های مرده ایجاد شده روی پوست و اجازه دادن به محصولات مراقبت از پوست زمستانی شما برای نفوذ به عمق پوست را می طلبد. با این حال، باید مطمئن شوید که بیش از حد لایه برداری نکنید زیرا می تواند باعث تحریک پوست و سایر مشکلات شود.

استفاده از سرم برای شادابی پوست در زمستان

گام بعدی در روتین مراقبت از پوست در زمستان این است که با استفاده از یک سرم صورت غیر چسبنده و سبک، به پوست خود تغذیه مورد نیاز خود را تقویت کنید. سرم اسید هیالورونیک را امتحان کنید تا فورا به آبرسانی شدید برسید.

در زمستان از ماسک ورقه ای استفاده نمایید

ماسک ورقه ای مغذی راهی عالی برای محبت و مراقبت از پوست شما در طول زمستان است. ماسک صورت با مواد فعال ساخته شده است که به عمق پوست نفوذ کرده و سلامت کلی پوست شما را افزایش می دهد. با افزودن ماسک ورقه ای سرم هیالورونیک به روتین مراقبت از پوست زمستانی خود فوراً پوستی حجیم و هیدراته داشته باشید!

مرطوب کننده

با استفاده از مرطوب کننده های مرطوب کننده از علائم کم آبی پوست جلوگیری کنید. باید از کرم هایی استفاده کنید که حاوی مواد آبرسانی مانند اسید هیالورونیک، اسید گلیکولیک، گلیسیرین یا آلوئه ورا هستند تا مانع رطوبت طبیعی پوست خود را حفظ کرده و به حداکثر فواید آن کمک کنند. این نه تنها پوست شما را هیدراته نگه می دارد، بلکه آن را نرم، لطیف و سالم می کند.

نکات مراقبت از پوست در زمستان

نکات مراقبت از پوست در زمستان
نکات مراقبت از پوست در زمستان

جدای از پیروی از روال مراقبت از پوست زمستانی خود به صورت خانگی، شما همچنین باید برخی از نکات مراقبت از پوست در زمستان را رعایت کنید تا پوست سالم رویاهای خود را به نمایش بگذارید. برای کمک به شما در این زمینه، در اینجا لیستی از نکات ضروری مراقبت از پوست در زمستان وجود دارد که باید در نظر داشته باشید:

نکته شماره ۱ مراقبت از پوست در زمستان – دمای مطلوب را در خانه حفظ کنید

اطمینان حاصل کنید که روال مراقبت از پوست زمستانی شما با اجتناب از گرمای بیش از حد خانه به هدر نمی رود. در زمستان، خانه ای به گرمی یک فر ممکن است احساس راحتی کند، اما به حفظ رطوبت پوست شما کمکی نمی کند. با این حال، اگر نمی توانید تحمل کنید که خود را از رادیاتور خود دور کنید، برای حفظ رطوبت هوا روی یک مرطوب کننده سرمایه گذاری کنید.

نکته شماره ۲ مراقبت از پوست زمستانی – روتین مراقبت از پوست شبانه خود را نادیده نگیرید

نادیده گرفتن روتین مراقبت از پوست در شب زمستانی یک مشکل بزرگ است زیرا به حفظ رطوبت پوست شما کمک می کند در حالی که از خواب زیبایی خود لذت می برید.

نکته شماره ۳ مراقبت از پوست در زمستان – مواد مرطوب کننده را انتخاب کنید

کرم ها یا لوسیون های مغذی غنی شده با کره شی یا روغن بادام شیرین را انتخاب کنید تا پوست خود را تسکین دهد و از احساس سفت و ناراحتی آن جلوگیری کند.

نکته ۴ مراقبت از پوست در زمستان – از دوش های طولانی و آب گرم خودداری کنید

دوش آب گرم و طولانی مدت یا حمام نگیرید. آب داغ به سد محافظ پوست ما آسیب می رساند و در این فرآیند آن را خشک می کند. بنابراین، اگر می خواهید پوست خود را زیبا، شبنم دار و درخشان نگه دارید، دوش آب گرم یا حمام با آب ولرم بهترین است.

پوست شما در زمستان فریاد می‌زند: احساس سفت، خارش و لکه‌های خشک می‌کند. اجازه ندهید هوای زمستان پوست شما را دیوانه کند. در عوض، از روال و نکات مراقبت از پوست زمستانی ذکر شده در بالا پیروی کنید تا پوست خود را هیدراته کنید، رطوبت از دست رفته را بازگردانید و پوست خود را در تمام طول سال سالم و شاداب نگه دارید!

هر آنچه باید درباره فیلر لب بدانید

دستورالعمل هایی برای پیروی از روتین مراقبت از پوست در زمستان

پس از مالیدن روغن شب روی پوست، هر روز پوست خود را با یک پاک کننده ملایم تمیز کنید. اجازه دهید روغن یک شب بماند، سپس صبح آن را با آب معمولی بشویید.

هفته ای دو بار لایه برداری کنید، سعی نکنید زیاده روی کنید.
هر بار که صورت یا دست های خود را می شویید از یک سرم آبرسان استفاده کنید
ماسک صورت را دو بار در هفته، اما یک روز پس از لایه برداری انجام دهید
در زمستان پوست خود را بیشتر مرطوب کنید، این نوشدارویی است که پوست شما را نجات می دهد، بنابراین بیشتر از آن استفاده کنید.

بهترین روتین مراقبت از پوست در زمستان برای پوست های خشک

خشکی در فصل های زمستان یا هوای سرد بیش از حد است، اما به طور طبیعی، درمان پوست خشک پیچیده تر است. زمستان برای افرادی که پوست خشک دارند ویران می کند. پوست خشک به طور طبیعی چربی کمتری تولید می کند یا رطوبت را حفظ می کند.

همه چیز ثابت خواهد ماند، اما مردم باید چند نکته را در مورد روتین های مراقبت از پوست در زمستان برای پوست های خشک بدانند که باید روی آن تمرکز بیشتری داشته باشند. در اینجا آنها هستند:

از لایه برداری منظم خودداری کنید یا این کار را دو بار در ماه انجام دهید، پوست را تحریک می کند
پوست خود را فقط با پاک کننده های طبیعی یا ملایم تمیز کنید
از مرطوب کننده و ژل دوش با آبرسانی شدید استفاده کنید تا رطوبت داخل آن قفل شود

بهترین روتین پوست در زمستان برای پوست های حساس

پوست حساس نیاز به عشق و مراقبت ملایم دارد. باید بیشتر مراقب چنین پوستی باشید زیرا خراش می تواند آسیب بیشتری به جای بادهای تند یا خشکی در زمستان وارد کند. روال مراقبت از پوست برای پوست های حساس در فصل زمستان بدون تغییر باقی می ماند، همچنین این سه نکته. به خوبی از پوست خود مراقبت کنید، این به پوست شما کمک می کند سالم بماند و از آسیب دور بماند.

بهترین روتین مراقبت از پوست در زمستان برای پوست های چرب
بهترین روتین مراقبت از پوست در زمستان

بهترین روتین مراقبت از پوست در زمستان برای پوست های چرب

اگر پوست شما چربی بیشتری تولید می کند، فکر نکنید که لازم نیست از پوست خود به خوبی مراقبت کنید. افرادی که پوست چرب دارند نیز باید در فصل زمستان به خوبی از پوست خود مراقبت کنند. مانند این دو، روال زمستانی مراقبت از پوست برای پوست های چرب نیز بدون تغییر باقی می ماند. بله، باید بیشتر روی این موارد تمرکز کنید.

هفته ای سه بار لایه برداری کنید اما لایه بردار مناسبی برای پوست های چرب پیدا کنید
برای شستشوی صورت خود از آب معمولی یا شیر آب استفاده کنید
به دنبال مرطوب کننده ای باشید که ژل یا پایه آب باشد، برای پوست سبک خواهد بود

اکنون بدون نگرانی در مورد پوست خود از زمستان خود لذت ببرید زیرا این روال مراقبت از پوست زمستانی اگر با دقت آن را دنبال کنید، هیچ آسیبی به پوست شما وارد نخواهد شد. علاوه بر این، جذابیت بیشتری به پوست شما می بخشد که سلامت و تغذیه آن را از اعماق قلب تشویق می کند. در مکان های باشکوه با پوست طبیعی زیبا بگردید و کاوش کنید، فقط از پوست خود به خوبی مراقبت کنید.

Rate this post
فیسبوک توییتر گوگل + لینکداین تلگرام واتس اپ کلوب
 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.