بهترین راه های استفاده از رنگ زرد در دکوراسیون خانه

رنگ زرد روشن رنگ گرمی است که چشم ها را به خود جلب می کند و هر نقطه ای از دکوراسیون تان را که می خواهید از آن استفاده کنید روشن می کند. از آنجایی که زمان زیادی را در داخل خانه میگذرانیم، شاید وقت آن رسیده است که این رنگ تقویت کننده روحیه را در طرح دکور خانه تان بگنجانید؟ در اینجا ۹ راه برای استفاده از رنگ زرد در دکوراسیون خانه شما، از زرد لیمویی شیرین گرفته تا خردلی خاکی آورده شده است.

بهترین راه های استفاده از رنگ زرد در دکوراسیون خانه

راه های استفاده از رنگ زرد در دکوراسیون خانه

با تکه های کوچک زرد آزمایش کنید

هر زمان که به فکر اضافه کردن رنگ جدیدی به خانه خود هستید، همیشه ایده خوبی است که از کم شروع کنید. به عنوان مثال، حتی یک گلدان کوچک زرد برای روشن کردن یک اتاق با رنگ پاستلی کار می کند. گلهای زرد مصنوعی به رسیدگی نیاز ندارند و یک حس خوب برای هر فضایی هستند.

اگر در استفاده از رنگ زرد در خانه تازه کار هستید، از کوچک شروع کنید و احساس کنید که چگونه برای شما کار می کند. لوازم جانبی ارزان‌تر یا اثاثیه کوچک مانند کوسن‌ها، گلدان‌ها مکان خوبی برای شروع هستند.

از رنگ زرد در رنگ کابینت و رنگ در استفاده نمایید

اگر نسبت به رنگ آفتابی احساس خوبی دارید، قدم بعدی این است که حضور آن را در خانه خود گسترش دهید. به دنبال ویژگی های طراحی باشید که می تواند با پاشیدن رنگ زرد برجسته شود، مانند طاق در، حتی در داخل کابینت. این بهترین کار است اگر که بیشتر دیوارهای شما سایه نسبتاً کم رنگی مانند سفید یا پاستلی روشن دارند.

یک ایده جالب این است که یک دایره زرد طلایی در پشت تخت خود بکشید تا برجسته شود. رنگ آفتابی به خوبی با تم های چوبی و سبزه‌های زنده هماهنگ می‌شود تا حس فضای باز را تقویت کند. رنگ زرد پر جنب و جوش و روشن می تواند یک فاکتور شگفت انگیز را در هنگام استفاده در پس زمینه یک طرح دکور تک رنگ اضافه کند و یک سبک واقعی ایجاد کند.

 

کاربرد رنگ زرد در دکور منزل
کاربرد رنگ زرد در دکور منزل

 

 برای دکور خانه تان به سراغ مبلمان زرد بروید

تا اینجای کار خیلی خوبه؟ سپس با سرمایه گذاری بر روی لوازم جانبی بزرگتر و ماندگارتر مانند مبلمان، آن را به یک درجه ارتقا دهید. با دادن رنگ زرد لیمویی به چند صندلی، ست ناهارخوری چوبی سفید را به روز کنید. سفید و زرد یک جفت بی خطر برای ایجاد حس تازه بهاری است با تخته‌های چوبی سفید که گرمای بافتی را نیز فراهم می‌کنند، ظاهر را ثابت کنید. سپس، با استفاده از رنگ آبی کلاسیک، روی یک دیوار ویژه در قسمت غذاخوری، ترکیب را عالی کنید.

 یک قسمت را به طور کامل به رنگ زرد اختصاص دهید

عشق خود را به رنگ مورد علاقه جدید خود در خانه با تزئین یک گوشه کاملاً با رنگ های روشن آن جشن بگیرید. یک منطقه مطالعه ای زرد عسلی به بازتاب نور کمک می کند و همچنین خلاقیت و تخیل را تشویق می کند که برای خواندن رمان بعدی شما عالی است. رنگ گرم و جذاب به‌ویژه با رنگ‌های بلوطی هماهنگ می‌شود تا محیطی دنج و راحت ایجاد کند. رنگی را بیابید که بیشتر از همه با مبلمان یا لوازم اتاق شما تحسین برانگیز است – زردهای خاکی و خاموش مانند خردلی و اخرایی ته رنگ قهوه ای دارند و بنابراین در کنار مواد طبیعی مانند بامبو و بلوط عالی به نظر می رسند.

 

مبلمان زرد رنگ
مبلمان زرد رنگ

 

 و شاید کاغذ دیواری طرح دار زرد برای دکور خانه عالی باشد؟

کاغذ دیواری طرح دار زرد، غیرمتعهد و مناسب برای فضاهایی که بزرگتر از یک گوشه هستند اما کوچکتر از یک اتاق کامل هستند، روشی شاد برای تغییر اوضاع است. شاید به یک حمام شیک رنگی از گل های زرد توسکانی اضافه کنید؟ الگوی شلوغ را با میزهای سفید براق عالی کنید . یک آینه بزرگ به روشن شدن فضا کمک می کند و در عین حال طراحی تازه را برای حداکثر تاثیر تقویت می کند.

 

 فضا را با سقف زرد رنگ یا چراغ روشن کنید

وقتی شک دارید که کجا می توانید رنگ زرد را امتحان کنید، به بالا نگاه کنید. نوارهای زرد روی تیرهای سقف، فوراً فضای اتاق را برای حسی آرام و مطبوع ایجاد می کند. برای ظاهری مدرن، به مبلمان و لوازم جانبی با خطوط باریک و خطوط تمیز، ترجیحا با پایه های مشکی براق توجه کنید.

یا به دنبال یک چراغ زرد با روکش فلزی باشید که راهرو را هم با نور و هم با رنگ روشن کند. تضاد چشمگیر رنگ زرد تا بالا در مقابل ورودی سفید باعث می شود فضا بلندتر به نظر برسد و در عین حال شخصیت متهور شما را به نمایش بگذارد. حفظ یک پالت نسبتاً خاموش به نور زرد کمک می کند تا بیشتر به عنوان یک رنگ مشخص جلوه کند.

 سایه‌های روشن و پررنگ زرد نشاط‌بخش‌تر هستند و در آشپزخانه‌ها یا دفاتر خانه به خوبی کار می‌کنند. همچنین می تواند راهی عالی برای افزودن روشنایی به راهروی تاریک باشد.

معرفی انواع رنگ سبز برای دکوراسیون اتاق خواب

 یک دیوار زرد را در آغوش بگیرید تا دکور خانه تان جان بگیرد

از زرد کم رنگ گرفته تا خردلی پررنگ و خاکی، زرد یک گزینه رنگ دیوار همه کاره است که می تواند برای اکثر سبک ها مناسب باشد. راه خود را به سمت یک اتاق خواب آرام و ملایم با رنگ زرد پوستی تسکین دهنده رنگ آمیزی کنید و ظاهر را با مبلمان چوبی روشن و رنگ های کم رنگ مانند خاکستری و عاج کامل کنید.

اما اگر عاشق گیاهان آویزان هستید و می‌خواهید فضایی از جنگل شهری داشته باشید، اجازه دهید رنگ‌های خاکی زرد خردلی مکمل سبزی‌های شما باشد و بهترین جنبه آن‌ها را نشان دهد. فضایی را که می خواهید هنگام استفاده از رنگ زرد ایجاد کنید در نظر بگیرید. زنگ‌های ملایم‌تر و آرامش‌بخش هستند. مناسب برای اتاق نشیمن و اتاق خواب.

 

رنگ دیوار زرد
رنگ دیوار زرد

 

 زرد را با آبی و صورتی مخلوط کنید

زرد و آبی ترکیبی است که آزمایش و تایید شده است. اما ما به خصوص این جفت رنگ آبی کلاسیک و زرد خردلی را دوست داریم. دو رنگ پررنگ با یکدیگر تضاد کامل دارند تا عمق و درام ایجاد کنند و در عین حال یک جلوه بی نظیر را ایجاد کنند.

یکی دیگر از رنگ‌هایی که باید در نظر بگیرید، صورتی است، به‌ویژه رنگ‌های پاستلی مانند صورتی ماهی سالمون یا فلامینگو. با سایه تیره تر مانند زرد دیژون یا صورتی توت فرنگی برای شدت و شادابی مخلوط کنید.

 برای دکور فضاهای راحت می توانند از رنگ زرد و خاکستری استفاده کنند

راحت و معاصر، زرد و خاکستری زوج قدرتمندی هستند که هر بار کار می کنند. تکه‌های کوچک رنگ زرد پر جنب و جوش به راحتی یک محیط خاکستری ایجاد می‌کند و در عین حال گرما و شخصیت را به ارمغان می‌آورد.

رنگ زرد را در لایه های مختلف تغییر دهید، مانند مبل مخملی یا آثار هنری آویزان. در یک محیط مدرن و مینیمالیستی، ته رنگ گرم زرد معجزه می کند تا یک محیط خاکستری سرد بالقوه را متعادل کند.

 اتاق‌های نشیمن خاکستری را می‌توان با رنگ‌های روشن و پر جنب و جوش زرد به عنوان یک لهجه، که با رنگ‌های خنک و آرام‌بخش تمجید می‌کند و شخصیت مضاعفی را اضافه می‌کند، تقویت کرد.

مانند تمام پالت هایی که به وفور از یک رنگ استفاده می کنند، ترفند این است که سایه های متفاوت و ترکیب خوبی از بافت داشته باشید. از رنگ‌های تیره‌تر برای برجسته کردن ویژگی‌های دیوار، گل‌های زرد برای شکستن بافت و کاغذ دیواری طرح‌دار زرد برای جذابیت بصری استفاده کنید. در همین حال، یک تقلب کوچک برای اضافه کردن نکاتی از طلا است – که در اصل یک زرد تیره و متالیک است!

طلاهای فلزی غنی می توانند حس واقعی مجلل و درام را به فضای داخلی تاریک اضافه کنند. به عنوان مثال، به رنگ طلایی در نورپردازی، دکور دیوار و آینه، در طراحی چشم مؤثر است و به عنوان یک کنتراست شدید عمل می کند.

Rate this post
فیسبوک توییتر گوگل + لینکداین تلگرام واتس اپ کلوب
 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.