۹ قدم ساده برای افزایش امید به زندگی

امید به زندگی را می توان با مراحل و تغییرات ساده افزایش داد. این راهنما به شما کمک می کند تا راه هایی برای افزایش امید به زندگی، بهبود سلامتی و احساس عالی با افزایش سن پیدا کنید. بیایید با ساده ترین کار شروع کنیم – با نور خورشید امید به زندگی خود را افزایش دهید.

راهکارهای طلایی برای افزایش امید به زندگی

بیرون برو

امید به زندگی را می توان به سادگی با بیرون رفتن از خانه افزایش داد. وقتی بیرون می روید، پوست شما در معرض نور خورشید قرار می گیرد. این قرار گرفتن در معرض سلول های پوست شما را تحریک می کند تا ویتامین D تولید کنند.

این ویتامین برای سلامت استخوان ضروری است و در افسردگی، بیماری قلبی، دیابت و تقریباً همه چیز مهم است. حفظ سطح ویتامین D باید ساده ترین و ارزان ترین راه برای بهبود سلامت و افزایش امید به زندگی باشد.

برخی تخمین می زنند که ۵۰ درصد از بزرگسالان سطح ویتامین D پایینی دارند، زیرا ما به سادگی از بیرون خارج نمی شویم (نشستن در کنار پنجره به حساب نمی آید، شیشه بیش از حد نور خورشید را فیلتر می کند).

بیرون رفتن تنها به مدت ۱۵ دقیقه در روز و قرار دادن دست و صورت در معرض نور خورشید برای حفظ سطح ویتامین D در بیشتر موارد کافی است. قرار گرفتن مکرر و یا طولانی مدت در معرض نور UV، خطر ابتلا به سرطان پوست را افزایش می دهد.

افراد مسن باید به میزان ویتامین D خود توجه ویژه ای داشته باشند. اگر مراقب هستید، حتماً هر روز کمی به فرد مورد علاقه خود کمک کنید تا بیرون برود. این نه تنها سطح ویتامین D را بهبود می بخشد، بلکه می تواند خواب را نیز بهبود بخشد زیرا نور خورشید همچنین هورمون دیگری به نام ملاتونین را در بدن تنظیم می کند که چرخه خواب شما را کنترل می کند.

 امید به زندگی

با دوستانت خوش باش

امید به زندگی را می توان تنها با معاشرت با دوستان و خانواده خود افزایش داد. هرچه شخصی ارتباط بیشتری با دیگران داشته باشد، سلامت کلی او بهتر است. داشتن روابط مثبت با همسر، دوستان و خانواده بهترین راه برای برقراری ارتباط است.

ما مطمئن نیستیم که چرا روابط در سلامت و امید به زندگی نقش دارند. ممکن است افرادی که در روابط مثبت هستند کمتر رفتارهای مخاطره آمیزی انجام دهند و بیشتر از خود مراقبت می کنند. ممکن است وجود افراد در اطراف شما تأثیر استرس بر سلامتی شما را کاهش دهد

یکی از راه های بهبود روابط خود با مردم این است که به گفتن داستان های خوب عادت کنید. داستان نحوه ارتباط ما با یکدیگر است و گفتن یک داستان خوب ارتباطات را تقویت می کند.

به‌جای صحبت درباره مشکلاتتان از طریق تلفن به اعضای خانواده دور، داستانی درباره کار خنده‌داری که فرزندتان انجام داده است یا اتفاق خنده داری که در محل کار رخ داده است بگویید. داستان ها روابط را زنده نگه می دارند.

برای دوستان و خانواده وقت بیشتری بگذارید. با هم کارها را انجام دهید (با هم داستان بسازید)، و تلاش واقعی برای بهبود ارتباط خود با آنها (چه از طریق ایمیل، تلفن یا حضوری) با داشتن یک داستان خوب همیشه برای گفتن، انجام دهید.

        پیشنهاد می کنیم مقاله “۲۵ عادت خوب برای شادی بیشتر” را نیز مطالعه بفرمایید.      

ورزش روزانه داشته باشید

امید به زندگی خود را با تعهد به ورزش روزانه بهبود بخشید. یک مطالعه نشان داد افرادی که حدود سه ساعت در هفته به شدت ورزش می کنند دارای DNA و سلول هایی هستند که چندین سال جوان تر از افراد غیر ورزشکار هستند. سه ساعت در هفته کمی بیشتر از ۳۰ دقیقه در روز است

ساده ترین راه برای ایجاد یک عادت ورزشی از طریق تکرار روزانه است. وقتی به خود قول می‌دهید که روزانه ورزش کنید، ممکن است یک روز را رها کنید اما روز بعد دوباره به برنامه خود ادامه دهید.

اگر هفته‌ای سه بار ورزش می‌کنید و جمعه را حذف می‌کنید، در مجموع چهار روز بدون ورزش (از دیدگاه عادت‌سازی بسیار خطرناک است). ورزش روزانه نیز به بهبود کمک می‌کند. خواب و سطح انرژی شما مهم است که فقط کل بدن خود را هر روز افزایش دهید. به یاد داشته باشید، ورزش روزانه به معنای رفتن هر روز به باشگاه نیست. ورزش های خانگی مانند یوگا، کشش، وزنه های سبک و غیره می توانند فوق العاده موثر باشند.

از نخ دندان استفاده کنید

این واقعیت که نخ دندان کشیدن روزانه می تواند طول عمر را افزایش دهد، در دسته عجیب و غریب اما واقعی قرار می گیرد.۶ نخ دندان کشیدن دو کار انجام می دهد: از بیماری لثه جلوگیری می کند (که کاملاً واضح است) و از بیماری قلبی (نه چندان واضح) جلوگیری می کند. جلوگیری از هر دوی اینها با هم چیزی است که سالها به زندگی شما می افزاید.

وقتی از نخ دندان استفاده می کنید، از ملتهب شدن لثه ها جلوگیری می کنید. زمانی که لثه‌های شما ملتهب می‌شوند این است که یک عفونت باکتریایی مزمن در دهان دارید. این از طریق دو مکانیسم به شریان های شما آسیب می رساند.

اولین مورد این است که باکتری‌ها راه خود را به داخل شریان‌های شما پیدا کرده و آویزان می‌شوند (باعث ایجاد پلاک). همچنین، بدن شما به باکتری های موجود در دهان پاسخ ایمنی می دهد و باعث التهاب می شود که به نوبه خود می تواند باعث باریک شدن شریان ها شود. این کار قلب شما را برای انجام کار خود سخت می کند و می تواند منجر به بیماری قلبی شود.

نخ دندان خود را کنار خمیر دندان خود قرار دهید. اینجوری فراموش کردن سخته سپس فقط آن را انجام دهید. شما قبلاً عادت دارید که حداقل دو بار در روز دندان های خود را مسواک بزنید، بنابراین عادت نخ دندان کشیدن خود را به این عادتاضافه می کنید.

با همسرتان بیشتر رابطه جنسی داشته باشید

امید به زندگی شما ممکن است با داشتن رابطه جنسی بیشتر افزایش یابد. در یک مطالعه، مردان با فرکانس بالای ارگاسم کاهش ۵۰ درصدی در مرگ و میر نشان دادند.

اینکه چرا رابطه جنسی باید با امید به زندگی مرتبط باشد، یک راز است. البته، ممکن است افراد سالم‌تر احتمال بیشتری داشته باشند که رابطه جنسی بیشتری داشته باشند و یافته‌هایی که رابطه جنسی را با امید به زندگی مرتبط می‌کنند منعکس‌کننده این موضوع هستند، اما من فکر می‌کنم این موضوع بیشتر است.

ما در جاهای دیگر دیده ایم که داشتن روابط خوب و مثبت بودن با امید به زندگی طولانی تر مرتبط است. شاید رابطه جنسی ارتباط شما را با همسرتان را بهبود میبخشد.

البته، می تواند یک مزیت مستقیم برای سلامتی نیز داشته باشد. رابطه جنسی باعث تحریک انواع اندورفین ها و هورمون ها در بدن می شود. شاید اینها به افزایش امید به زندگی کمک کند.

 شبیه یک گیاهخوار باشید

امید به زندگی را می توان به سه عامل مرتبط دانست که گیاهخواران در چربی های بد کمتر، آنتی اکسیدان های بیشتر و وزن کمتر برتری دارند. .

منظور ما از گیاهخوار شخصی است که مقدار زیادی سبزیجات تهیه شده با چربی های سالم (مانند روغن زیتون) مصرف می کند و در عین حال محصولات حیوانی مانند پنیر و خامه را محدود می کند. ما این نوع گیاهخواران را “غذاهای کامل گیاهی” می نامیم.

علت اصلی مرگ و میر و کاهش امید به زندگی شماره یک در ایالات متحده، بیماری قلبی است. با بالا رفتن سن قلب، ممکن است در شریان‌های شما انباشتگی ایجاد شود و خود شریان‌ها سخت‌تر شوند.

این باعث می شود فشار خون شما بالا برود و قلب شما سخت تر کار کند و شما را در معرض خطر بیماری قلبی قرار دهد. گیاهخواران برخی از بهترین شریان ها را در اطراف خود دارند زیرا خوردن سبزیجات سالم از چربی های بد و سایر غذاهای ناسالم جلوگیری می کند.

افرادی که سبزیجات زیادی مصرف می کنند آنتی اکسیدان های زیادی نیز دریافت می کنند. آنتی اکسیدان ها به بدن شما کمک می کنند تا برخی از آسیب های ناشی از افزایش سن را ترمیم کند. هر چه گیاهان بیشتری بخورید (و تنوع بیشتر) بدن شما مواد خام بیشتری برای تعمیر دارد.

افزایش امید به زندگی

استرس خود را کاهش دهید

امید به زندگی را می توان با استرس از دو طریق عمده مختل کرد. اولین راه از طریق اثرات مستقیم و ناسالم استرس بر بدن شما در دراز مدت است.

دومین راهی که استرس ممکن است امید به زندگی شما را کوتاه کند از طریق رفتارهای منفی است که استرس باعث می شود. این رفتارها شامل خوردن راحت و سیگار کشیدن است. یاد بگیرید که از طریق تکنیک های تنش زدایی یا مدیتیشن آرام شوید تا امید به زندگی خود را تا جایی که باید حفظ کنید.

استرس همچنین با احساس تحریک پذیری و خوب نخوابیدن مرتبط است. با تمرکز بر استرس، می توانید کیفیت زندگی خود را در حال حاضر بهبود بخشید و در عین حال سلامت بلندمدت و امید به زندگی خود را نیز بهبود بخشید. این یک معامله بسیار خوب است.

سالانه حداقل ۲ بار آزمایش کلی بدهید

افزایش امید به زندگی از طریق آزمایش‌های پزشکی و غربالگری‌های سلامت مطمئناً یکی از «راه‌های سرگرم‌کننده برای زندگی طولانی‌تر» نیست، اما بدون شک یکی از مؤثرترین راه‌ها برای افزودن سال‌های سالم به زندگی‌تان است.

آزمایش‌ها و غربالگری‌های پزشکی می‌توانند به درمان زودهنگام بیماری‌ها، زمانی که قابل درمان‌تر هستند، کمک کنند و امید به زندگی را حتی با وجود یک بیماری یا بیماری افزایش دهند.

البته، چالش این است که بفهمیم چه آزمایش هایی را باید در چه زمانی انجام دهیم. فقط ارائه دهنده مراقبت های بهداشتی شما می تواند واقعاً ۱۰۰٪ به شما بگوید (هر فردی از نظر عوامل خطر و سابقه خانوادگی متفاوت است). ثابت شده است که ماموگرافی، کولونوسکوپی و تست پاپ اسمیر باعث کاهش مرگ و میر و عوارض ناشی از بیماری هایی می شود که غربالگری می کنند.

تلویزیون را خاموش کنید

افزایش امید به زندگی

هیچ کس مطالعه ای انجام نداده است که امید به زندگی تماشاگران تلویزیون و افراد غیر تماشاگر را مقایسه کند (احتمالاً به این دلیل که آنها نمی توانند به اندازه کافی نابینا برای یک مطالعه خوب پیدا کنند). اما کاهش تماشای تلویزیون احتمالاً سلامت بیشتر افراد را بهبود می بخشد و (بنابراین) امید به زندگی آنها را افزایش می دهد.

Rate this post
فیسبوک توییتر گوگل + لینکداین تلگرام واتس اپ کلوب
 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.