۹ تکنیک برای تغییر چیدمان و دکور خانه

دستیابی به محیطی که دارای هارمونی زیبا، تناسب بین رنگ ها و اشیاء باشد می تواند سخت و پیچیده باشد. با این حال، تعدادی از تکنیک ها برای تسهیل چیدمان منزل ایجاد فضایی دلنشین وجود دارد. دو دلیل اصلی برای تغییر ظاهری فضا و چیدمان خانه وجود دارد. از یک طرف حرکت به سمت ایجاد یک فضای جدید. از سوی دیگر، تمایل به تجدید زیبایی اتاق. در هر دو موقعیت، تکنیک‌های مختلفی برای چیدمان خانه‌تان وجود دارد بدون اینکه  خسته شوید.

دکوراسیون خانه مستلزم تفکر در مورد جزئیات متعدد است که به نوبه خود باید با یکدیگر هماهنگی داشته باشند. طراحی یک اتاق شامل ایجاد تعادل بین زیبایی شناسی بصری، عملکرد و سلیقه شخصی مرتبط با رنگ ها، اندازه ها و الگوها است. برای انجام چیدمان مناسب و رضایت از فضا، رعایت یک سری نکات لازم است.

 ۹ تکنیک برای تغییر چیدمان و دکور خانه

با در نظر گرفتن جزئیات زیر می توان به دکور دلخواه رسید. اندازه ها و فاصله ها را در هر گوشه بگیرید، رنگ های مورد علاقه خود را کشف کنید و طرح هایی را که بیشتر توجه شما را به خود جلب می کنند، شناسایی کنید. حالا نکات زیر را عملی کنید!

 9 تکنیک برای تغییر چیدمان و دکور خانه

۱٫ فضا را به طور کامل بشناسید

اولین قدم برای رسیدن به طراحی داخلی رویایی این است که فضا را به خوبی بشناسید. این شامل چندین موضوع است. به عنوان مثال، اندازه گیری کنید. تنها با چند ابزار اساسی می توان تمام اندازه گیری های خاص خانه را انجام داد. با این داده ها، انتخاب و توزیع مبلمان آسان تر می شود و با ابعاد واقعی سازگار می شود. این نه تنها در مورد داشتن یک اتاق نشیمن از نظر بصری دلپذیر، بلکه کاربردی بودن آن برای کارهای روزانه هم مورد نیاز است.

۲٫ موانع را تجسم کنید و فاصله ها را اندازه بگیرید

هنگام اندازه گیری، می توان برخی از معیارهای استاندارد فاصله را رعایت کرد، مانند فاصله گذاری ۱۰ سانتی متری بین مبل و میز. همچنین پیشنهاد می شود که قاب ها را به طور متوسط ​​در فاصله یک و نیم متری از زمین نصب کنید. تا زمانی که مطابق با فضا تزیین شود، نتیجه دقیق و کارآمدتر خواهد بود.

با این حال، بسته به توزیع سازه هایی در فضا، مانند ستون ها یا رادیاتورها، می توان طرح را به هر سانتی متر تنظیم کرد. ورود کابل تلفن و قرار گرفتن رادیاتورها یا دودکش ها نیز قرارگیری مبلمان را تغییر خواهد داد.

۳٫ در تغییر چیدمان و دکور خانه بودجه را در نظر بگیرید

اگرچه تکنیک های تغییر دکور خانه به شما پیشنهاد نمی کند که اشیاء جدید و گران قیمت زیادی را خریداری کنید، اما احتمالاً باید روی مبلمان یا عناصر دکوراسیون سرمایه گذاری کنید. بنابراین، راحت است که قبل از انتخاب مبلمان و لوازم دکوری ، بودجه ای جمع آوری کنید.

با تخمین زدن برای خرج کردن در هر فضا، می توان یک محیط دلچسب با امکانات را کنار هم قرار داد. همیشه باید پس انداز داشته باشید، زیرا ممکن است از یک مبلمان بسیار خوشتان بیاید و نیاز باشد فوری آن را تهیه کنید.

۴٫ سبک دلخواه خود را در چیدمان خانه  پیدا کنید

تزیین به روشی تقریباً تخصصی مستلزم دانستن ترجیحات شخصی برای تطبیق آنها با اتاق است. اگر سبک مورد علاقه‌تان کاملاً مشخص است، باید آن طیف رنگ‌ها، آن نوع دکوراسیون و آن پارچه‌ها را انتخاب کنید. با این حال، احتملا ندانیم از کجا شروع کنیم. برای الهام گرفتن در هنگام جستجوی طرح ها، پورتال هایی مانند مجلات دکوراسیون وجود دارند که می توانند به شما در ایده گرفتن کمک کنند.

۵٫ توجه به نور طبیعی و مصنوعی در دکور خانه

یکی از مهمترین موارد در دکوراسیون، میزان، شدت و توزیع نور است. البته هیچ چیز شبیه نور طبیعی نیست، اما نور مصنوعی همیشه در طراحی معماری قرار گرفته است. مهم است که از نور طبیعی از طریق پنجره ها یا دریچه ها استفاده کنید و آنها را با مبلمان یا پرده های ضخیم نپوشانید.

در شب، خوب است تمام منابع روشنایی موجود را در نظر بگیرید تا فضایی شاد به دست آورید. به عنوان مثال، چراغ های رومیزی یا زمینی. به طور کلی، مقدار سه منبع نور در هر اتاق کافی است. البته قطعا به متراژ فضای شما بستگی دارد. یک اصل دیگر نشان می دهد که نور گرم برای مناطق آرامش بخش مانند اتاق نشیمن مناسب تر است، در حالی که نور سرد در حمام یا آشپزخانه بهتر است.

رنگ های ترند برای دکوراسیون در سال ۲۰۲۲

۶٫ رنگ دیوارها عاملی مهم در تغییر چیدمان و دکور خانه

نکته کلیدی دیگر در طراحی، استفاده هماهنگ از رنگ ها است. برخی افراد ابتدا دیوار را رنگ می کنند و سپس مبلمان را انتخاب می کنند، در حالی که برخی دیگر این کار را برعکس انجام می دهند.

می توان از رنگ های مختلف برای جستجوی احساسات مختلف استفاده کرد، مانند آبی برای محیطی فعال تر یا پالت بژ برای محیطی آرام تر. یک ترفند خوب این است که تمام دیوارها را به یک رنگ رنگ کنید و فقط دیوار اصلی را با رنگ دیگری برجسته کنید، دیواری که به دلیل موقعیتش اول از همه برجسته می شود.

همچنین می توان آن را با کاغذ دیواری، آینه یا نقاشی ها تزئین کرد و این بستگی به سلیقه شخصی دارد. بسیاری سبک کلاسیک را ترجیح می دهند، در حالی که برخی دیگر سبک نوردیک یا مینیمال را انتخاب می کنند.

۷٫ منسوجات و اثاثه یا لوازم داخلی

رنگ دیوارها و نور طبیعی باید با مبلمان و مواد ساخت آن هماهنگ باشد. همه چیز در خانه حرفی برای گفتن دارند. در اتاق نشیمن، روکش مبل تاثیر زیادی بر دکوراسیون شما دارد. به طور کلی، استفاده از رنگ های روشن آسان تر است.

رنگ های سفید، خاکستری یا بژ در تطبیق با دیوارها، کوسن ها و دکوراسیون چالش های بزرگی ایجاد نمی کنند. رنگ‌های قوی‌تر مانند قرمز، سبز یا آبی باید با احتیاط استفاده شوند، زیرا ست کردن آنها با بقیه دکور خانه می‌تواند سخت باشد. در مورد منسوجات، منسوجات طبیعی، مانند چرم، ابریشم یا پشم، متداول‌تر و بادوام‌تر هستند. با این حال، مواد مصنوعی، مانند میکروفیبر، پلی استر، و وینیل، مقاومت خوبی ارائه می دهند.

۸٫ گیاهان را در چیدمان خانه حتما قرار دهید

فکر کردن به یک طراحی داخلی بدون حضور گیاهان دشوار است. آنها علاوه بر اکسیژن رسانی به فضاها، یک جزء طبیعی به محیط ارائه می دهند. البته بسته به اندازه و مکان به عنوان یک عنصر تزئینی عمل می کنند. برخی از گونه های ایده آل درخت یشم، پوتوس یا فیکوس هستند.

۹٫تزئینات را به صورت منطقی بچینید

آخرین مورد برای تزئین خانه خود مانند یک متخصص، قرار دادن وسایل نزئینی است. لازم نیست فضاها را بیش از حد پر و شلوغ کنید، بلکه هر مبلمان را حداقل با یک شی تزئین کنید. چراغ ها، گلدان ها، قاب روی دیوار، آینه ها، کتاب های روی قفسه ها و سوغاتی های سفرهای مختلف جزئیات نهایی طراحی فضا را ارائه می دهند.

در برخی بخش‌ها، می‌توان چیدمان متقارن مبلمان و دکوراسیون را انجام داد. به این معنی که مثلاً تابلوهایی با اندازه یکسان در دو طرف مبل نصب کنید. یا لامپ را روی هر دو میز کنار تخت و  کوسن ها را روی تخت اتاق قرار دهید.

طرح ها، رنگ ها، اندازه ها و منسوجات زیادی وجود دارد که می توان آنها را در یک فضا ترکیب کرد. یکی از ترفندهای اصلی این است که در کل ساختار، حتی در جزئیات هم ، به دنبال منطق بگردید. به عنوان مثال، کل اتاق را با انتخاب یک رنگ اصلی متحد کنید.

این رنگ باید در اشیاء کوچک مانند تزئینات روی میز وسط، کوسن ها و قاب آینه وجود داشته باشد. بقیه مبلمان باید از طیفی پیروی کنند که آن تناژ را ادغام می کند. به این ترتیب هیچ شیئی در چیدمان خانه بی اثر نخواهد بود.

Rate this post
فیسبوک توییتر گوگل + لینکداین تلگرام واتس اپ کلوب
 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.