۶ راه برای کمک به همسرتان برای مقابله با افسردگی

اگر همسر شما از افسردگی رنج می برد، ممکن است احساس درماندگی کنید، اما راه هایی وجود دارد که می توانید از شریک افسرده خود حمایت کنید.شما ممکن است احساس سردرگمی، ناامیدی و سرخوردگی کنید. ممکن است احساس کنید هر تلاشی که برای “کمک کردن” به شریک زندگی خود انجام می دهید رد می شود یا بدتر از آن نادیده گرفته می شود. حتی ممکن است به نحوی در قبال افسردگی شریک زندگی خود احساس مسئولیت کنید. شما نمی توانید افسردگی همسرتان را درمان کنید، اما می توانید در مسیر بهبودی به او کمک کنید.

افسردگی یک بیماری است که می تواند بر روابط تأثیر منفی بگذارد و باعث شود که عزیزان احساس درماندگی و ترس کنند.

خلق و خوی در افسردگی اساسی اغلب به صورت غمگینی، ناامیدی، دلسردی یا احساس ناراحتی توصیف می شود، اما می تواند شامل خشم مداوم نیز باشد. طغیان خشم و سرزنش دیگران امری رایج است. کناره گیری اجتماعی و عدم علاقه یا لذت در میان افراد افسرده رایج است. اعضای خانواده متوجه می شوند که به نظر می رسد افراد افسرده دیگر به کسب شادی اهمیتی نمی دهند.همه این عوامل می توانند دانستن چگونگی کمک به شریک افسرده را دشوار کنند. اما حمایت شما مهم است.

با افسردگی آشنا شوید

در حالی که ویژگی اساسی اختلال افسردگی اساسی یک دوره حداقل دو هفته ای است که در طی آن خلق افسرده یا از دست دادن علاقه یا لذت وجود دارد، افسردگی یک بیماری ساکن نیست.

افراد مبتلا به افسردگی می توانند روزهای بسیار خوبی را داشته باشند، حتی چند روز خوب پشت سر هم، فقط یک بار خلق و خوی افسردگی قابل توجهی را تجربه کنند. افسردگی جزر و مدی وجود دارد که همیشه توسط عزیزان قابل درک نیست.

افسردگی می تواند شامل علائم زیر باشد:

احساس غم، اشک، یا ناامیدی
تغییر در اشتها (از جمله افزایش یا کاهش وزن)
اختلال خواب (کم یا زیاد خوابیدن)
از دست دادن علاقه یا لذت در فعالیت های عادی
خستگی (حتی کارهای کوچک ممکن است به زمان اضافی نیاز داشته باشد)
اضطراب یا بی قراری
فوران خشم
احساس بی ارزشی یا گناه (از جمله نشخوار فکری در مورد رویدادهای گذشته)
در فکر کردن، تمرکز کردن یا تصمیم گیری مشکل دارید
افکار مکرر مرگ، از جمله افکار خودکشی
علائم فیزیکی غیر قابل توضیح

 کمک به همسرتان برای مقابله با افسردگی

کمک به همسر برای گذر از افسردگی

اولین قدم مهم در کمک به همسرتان، درک بیماری است. علائم افسردگی ممکن است متفاوت باشد و در طول زمان تغییر کند. مطمئناً می‌توانید درباره افسردگی بخوانید و برای اطلاعات بیشتر با یک متخصص مشورت کنید، اما بهترین راه برای درک اینکه همسرتان چگونه افسردگی را تجربه می‌کند، پرسیدن سؤالات باز و استفاده از گوش دادن همدلانه است.

ممکن است احساس کنید بهترین راه برای مفید بودن این است که بهترین درمان موجود را پیدا کنید، گروه های حمایتی را بیابید، یا با افراد دیگری که با افسردگی مبارزه می کنند صحبت کنید تا بفهمید چه چیزی “کار می کند”، اما اغلب بهترین کاری که می توانید انجام دهید این است که بنشینید و گوش دهید. می توانید دست همسرتان را بگیرید، بغل کنید و کنار او حضور داشته باشید. می توانید با جملات تشویق کننده پاسخ دهید:

“به من بگو چه کمکی می توانم انجام دهم.”
“تو برای من مهمی.”
“من بخاطر تو اینجا هستم.”
“ما با هم از این امر عبور خواهیم کرد.”

همسرتان را تشویق به درمان افسردگی کنید

برای بسیاری از افراد مبتلا به افسردگی، علائم آنقدر شدید است که باعث ایجاد مشکلات قابل توجه در فعالیت های روزانه، مانند کار،دانشگاه ، فعالیت های اجتماعی یا روابط می شود. با این حال، افراد دیگر ممکن است تشخیص ندهند که افسرده هستند. آنها ممکن است علائم افسردگی را درک نکنند و فکر کنند که احساسات آنها چیزی است که باید تحمل کنند.

اغلب اوقات، افراد احساس می کنند که فقط باید خودشان را بهتر کنند، اما افسردگی به ندرت بدون درمان بهبود می یابد. شما می توانید با تشویق به درمان و حضور در حین قرار ملاقات به همسرتان کمک کنید.

با انجام موارد زیر به همسرتان کمک کنید تا تحت درمان قرار گیرد:

علائمی را که متوجه شده اید به اشتراک بگذارید
نگرانی خود را بیان کنید.
تمایل خود را برای کمک، از جمله قرار ملاقات و آماده شدن برای کمک، ابراز کنید.
درباره آنچه در مورد افسردگی آموخته اید بحث کنید.
در مورد گزینه های درمانی، از جمله روان درمانی، داروها، و تغییر سبک زندگی صحبت کنید.
یک محیط خانه حمایتی ایجاد کنید
مهم است که به یاد داشته باشید که افسردگی شریک زندگی شما تقصیر کسی نیست. در حالی که نمی‌توانید آن را برطرف کنید، حمایت شما به شریک زندگی شما کمک می‌کند تا در این دوران سخت کار کند.

        پیشنهاد می کنیم مقاله “با این روش ها آرامش را در خانه تان بیشتر کنید” را نیز مطالعه بفرمایید.      

تغییر در شیوه زندگی برای کمک به درمان افسردگی همسرتان

تغییر در شیوه زندگی می تواند تفاوت بزرگی در طول فرآیند درمان ایجاد کند. از آنجایی که افسردگی می تواند انرژی فرد را از بین ببرد و بر خواب و اشتها تاثیر بگذارد، انتخاب های سالم برای افراد افسرده می تواند دشوار باشد. شما می توانید کمک کنید:

روی تغذیه سالم تمرکز کنید

شریک زندگی خود را در برنامه ریزی و پختن وعده های غذایی سالم با هم مشارکت دهید تا انتخاب بهتر غذا را تشویق کنید.
با هم ورزش کنید. ورزش روزانه می تواند خلق و خوی شما را تقویت کند. برای الهام بخشیدن به ورزش کردن، پیاده روی یا دوچرخه سواری روزانه برنامه ریزی کنید.

به همسرتان کمک کنید تا درمان را ادامه دهد

تا جایی که ممکن است، با هم به سمت قرارهای ملاقات رانندگی کنید و در اتاق انتظار بنشینید. روان درمانی در مراحل اولیه می تواند از نظر احساسی خسته کننده باشد. داشتن پشتیبانی کمک می کند.

یک محیط کم استرس ایجاد کنید

روتین ها می توانند به افراد افسرده کمک کنند تا کنترل بیشتری بر زندگی روزمره خود داشته باشند. ایجاد یک برنامه روزانه برای رسیدگی به وعده های غذایی، داروها و کارهای روزمره را در نظر بگیرید.

با هم برنامه ریزی کنید

افسردگی می تواند باعث از دست دادن علاقه به فعالیت های لذت بخش شود. برای این منظور، افراد افسرده گاهی از تعاملات اجتماعی اجتناب می کنند. یک قرار هفتگی برای اجاره فیلم، پیاده روی یا حتی بازی های رومیزی بگذارید. از کوچک شروع کنید تا به عزیزتان کمک کنید تا دوباره معاشرت را آغاز کند.

تقویت مثبت بدهید

وقتی مردم احساس ناامیدی می کنند، تمایل دارند خود را سخت قضاوت کنند. حتماً به نقاط قوت و زمینه های بهبود اشاره کنید تا به شریکتان کمک کنید تا پیشرفت کند.

روی اهداف کوچک تمرکز کنید

احساس افسردگی طاقت فرسا است. هنگامی که فردی به شدت افسرده است، حتی عمل بلند شدن از رختخواب می تواند مانند یک کار بزرگ به نظر برسد.

شما می توانید با تعیین و تصدیق اهداف کوچک و دستاوردهای روزانه به شریک زندگی خود کمک کنید. تقسیم وظایف بزرگتر (یعنی درخواست برای مشاغل جدید) به کارهای کوچکتر (به عنوان مثال به روز رسانی رزومه، نوشتن نامه پوششی، تحقیق در مورد فرصت های در دسترس) می تواند به شریک زندگی شما کمک کند تا قدم های کوچکی برای بازگشت به فعالیت های عادی روزانه بردارد.

کمک به درمان افسردگی همسر

مراقبت از شریک زندگی مبتلا به افسردگی از نظر عاطفی برای مراقب او مضر است. مهم است که در این مدت خودمراقبتی کنید و شبکه پشتیبانی خود را افزایش دهید حواستان به خودتان باشد.

Rate this post
فیسبوک توییتر گوگل + لینکداین تلگرام واتس اپ کلوب
 

1 دیدگاه در “۶ راه برای کمک به همسرتان برای مقابله با افسردگی

روی اهداف کوچیک تمرکز کردن بسیار عالی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.