۶ راه برای درمان اضطراب بدون دلیل

۶ راه برای درمان اضطراب بدون دلیل

همینک در مجله آنلاین فارسی ها با مطلب”۶ راه برای درمان اضطراب بدون دلیل” در خدمت شما کاربران گرامی هستیم .

آیا تا به حال این جمله را شنیده اید که “تنها چیزی که باید از آن بترسیم ، خود ترس است؟” به زبان ساده ، این اساساً نشان می دهد که اگر تمام وقت خود را صرف نگرانی در مورد اتفاقات بد که ممکن است در آینده رخ دهد میکنید ، یعنی حال خود را فدای آینده ای میکنید که هنوز نیامده است. ناگفته نماند که اگر زندگی خود را بدون هیچ دلیلی دچار ترس و اضطراب کنید ، نمی توانید از زمان حال لذت ببرید.حالا ببینیم درمان اضطراب بدون دلیل چیست؟

طبق تعریف ، اضطراب به طور کلی به “یک نگرانی و ترس شدید بیش از حد و مداوم اشاره دارد که متناسب با شرایط زندگی مان تجربه می کنیم. برخی از رایج ترین علائم اضطراب شامل بی خوابی ، افکار وسواسی ، تمرکز ضعیف ، تحریک پذیری ، بی قراری ، تپش قلب ، لرزش ، حالت تهوع و تعریق است. اضطراب خود می تواند ناشی از عوامل مختلف استرس زا باشد ، مانند شرایط پزشکی ، روابط و مشکلات مالی.

شبیه به بازی ویدیویی مورد علاقه شما ، موانع موجود در زندگی بیشتر چالش برانگیزتر می شوند و با رسیدن به هر مرحله یا تکمیل هر مأموریت ، میزان استرس خود را افزایش می دهند. هیچ کس از تجربه استرس مصون نیست.

وقتی در حال زندگی کردن هستیم نوعی استرس را در برهه ای از زندگی خود احساس خواهیم کرد ، این امر اجتناب ناپذیر است. و همانطور که اکثر ما قبلاً می دانیم ، داشتن استرس زیاد در زندگی می تواند مستقیماً منجر به اضطراب شدید شود.

راه حل های کنار آمدن با اضطراب بدون دلیل چیست؟

۱- اهداف واقع بینانه تعیین کنید

سطح استرس موجود در هر کاری را که قصد انجام آن را دارید با دقت در نظر بگیرید.مثلا مانند کاهش وزن ، بهبود روابط خود یا کسب درآمد بیشتر.

 تا آنجا که ممکن است درباره افراد ، مکانها و چیزهای زندگی خود بیاموزید. خواه رویای شما این باشد که با ایجاد یک پلت فرم کاملاً جدید در رسانه های اجتماعی ، دنیا را به هم نزدیک کنید یا یک کافه گوشه ای خنک را در زادگاه خود باز کنید ، باید بتوانید با استرس موجود کنار بیایید .استرس در حد نرمال سازنده است اما هنگامی که به اضطراب تبدیل شود ناخوشایند میشود.

با این اوصاف ، اهدافی را تعیین کنید که چالش برانگیز است اما با سخت کوشی و عزم راسخ امکان پذیر است.

۲-برای کمک به اضطراب بدون دلیل، مرزهای مشخص را تعیین کنید

 از آغاز تاریخ ،استرس بخشی ذاتی از تجربه زندگی بشر بوده است. هرچه تعارض بیشتر ، استرس بیشتر و استرس بیشتر ، اضطراب بیشتر و غیره است.

علاوه بر یادگیری چگونگی تقویت جسم و روح خود ، می توانید با مراقبت بهتر از ذهن خود علائم اضطراب را به میزان قابل توجهی کاهش دهید. هنگامی که با دیگران مرزهای محکم برقرار می کنید ، فضای خوبی برای پردازش روابط خود با دیگران ایجاد میکنید.

به افرادی که شما را احاطه کرده اند ، اجازه دهید دقیقاً بدانند که شما مایل به انجام چه کاری هستید و تا چه حدی مایلید که پیش بروید. در نهایت ، این به شما کمک می کند با قرار دادن انتظارات واقع بینانه و قابل کنترل با دیگران احساس خستگی در روابط نکنید.

اضطراب بدون دلیل

۳-اولویت ها را تعیین کنید

نبردهای احساسی خود را هوشمندانه انتخاب کنید. هر موقعیت استرس زا لزوماً منجر به علائم ناتوان کننده اضطراب نمی شود. به جای اینکه بخواهید یکپارچه با عمیق ترین موانع موجود در راه خود کنار بیایید ، ابتدا با کنار زدن مسائل کوچکتر ، وضعیت را به نفع خودتان معکوس کنید.

چالش هایی را در نظر بگیرید که احساس می کنید می توانید با کمترین تلاش به طور موثر مدیریت کنید. اینگونه با تقویت نقاط مثبت خود مشکل را رهبری می کنید . و سپس ، همانطور که شروع به شکستن هر مانعی در راه خود می کنید ، از دستاوردهای خود یک لیست شخصی تهیه کنید. تمام پیشرفت هایی را که می توانستید در این راه به دست بیاورید و همچنین این که چگونه توانسته اید جرات و قدرت داخلی را برای ادامه حرکت به جلو حتی در سخت ترین و دشوارترین لحظات  به دست آورید را یادداشت کنید.

این امر می تواند به شما کمک کند تا ضمن تأمل در دستاوردهای خود ، احساس اعتماد به نفس بیشتری ایجاد کنید. این را بدانید هرچه از توانایی خود در کنترل شرایط استرس زا و غلبه بر مشکلات آگاهی بیشتری داشته باشید ، در نهایت احساس اضطراب کمتری خواهید داشت.

۴- سرعت مناسب خود را حفظ کنید

وقتی بی دلیل احساس اضطراب می کنید ، یکی از بهترین کارها این است که از آن لحظه تجربه بیاموزید. زندگی یک ماراتن است ، نه یک سرعت. کلید ماندگاری در هر کاری که انجام می دهید تنظیم سرعت قابل کنترل برای جلوگیری از سوختن قبل از رسیدن به خط پایان است.

بنابراین ، سعی کنید که جلوتر بروید و بدانید حتما قضایای قریب الوقوع که در نهایت همه ما در طول زندگی با آن روبرو می شویم رخ خواهد چه از الان برایشان مضطرب بشویم و چه نشویم.

رم در یک روز ساخته نشده است ، و امپراتوری شخصی شما نیز ساخته نخواهد شد ، مهم تلاش شما برای ساخت شخصیتی آرام و خودساخته است.

به جای اینکه بخواهید همه اهداف خود را در سریعترین زمان ممکن به انجام برسانید ، بهتر است در تلاش برای رسیدن به نقاط عطف قابل دستیابی باشید. خواه در کار با مشکلی روبرو هستید یا در خانه ، تا جایی که می توانید برای رسیدگی و حل مشکلات خود تلاش کنید بدون اینکه خود را تحت فشار قرار دهید.

و اگر نمی توانید از پس شرایط برآیید ، سخت نگیرید یا از دیگران کمک بگیرید یا با تجدید قوای برگردید.

۵-برای درمان اضطراب بدون دلیل ،با کسی صحبت کنید

جنگل را نمی توانید از جاده ببینید. مگر اینکه شما قادر باشید به طریقی بالاتر از چارچوب آن را ببینید. بسیاری از ما وقتی با چیزی روبرو می شویم که تصور می کنیم یک مشکل اساسی در زندگی ماست ، دیدمان مانند ورود به یک تونل سیاه و تاریک و مسقف است. یعنی ممکن است در شرایط مختلف با بزرگنمایی کردن مشکلات اضطراب بدون دلیل را تجربه کنیم.

من می دانم که باز کردن احساسات شما پیش دیگران چقدر دشوار است ، به خصوص اگر شما وقت خود را بیش از حد صرف کار میکنید و از خانواده و دوستانتان دور هستید،امکان گفتگو برایتان کمتر میشود.

تحقیقات نشان می دهد که وقت گذاشتن درباره بزرگترین ترسهای خود با یک فرد مناسب می تواند به شما کمک کند حتی از دیوارهای اضطراب به ظاهر غیر قابل نفوذی که تجربه کرده اید ، عبور کنید. اگر کار خوب و حرفه ای کار کنید گفتگو درمانی جواب می دهد. من اکیداً پیشنهاد می کنم که بررسی کنید که چرا احساس اضطراب میکنید و این احساسات از کجا ناشی می شود.

به عبارت دیگر ، اگر می خواهید میوه درخت را تغییر دهید ، باید از ریشه شروع کنید. هرچه بیشتر درمورد چیزهایی که باعث می شوند احساس اضطراب کنید با مشاور خوب صحبت کنید، احتمال اینکه این موارد روی حرکت رو به جلو شما تأثیر منفی بگذارد ، کمتر میشود.

اضطراب بدون دلیل

۶- نفس بکشید

آیا تا به حال نگران چیزی شده اید آنقدر نگران باشید که در نهایت احساس بیماری جسمی ، خستگی عاطفی ، حتی نفس نفس زدن داشته باشید؟ من می دانم که گاهی اوقات ، ممکن است بدون دلیل احساس اضطراب کنیم.

اگر تاکنون متوجه آن نشده اید ،بدانید که زندگی مانند یک سد مانع همیشگی دارد. پر از فراز و نشیب ، پیچ و تابهای غیرمنتظره ، تعداد زیادی مانع و حتی چند درب قفل دار در طول راه است. با این حال ، شما ممکن است بخواهید به جای اینکه اولین کسی باشید که به یک خط پایان می رسد ، توجه خود را معطوف به این کنید که چگونه مسیر را با آرامش و حال خوب طی کنید و به هدف برسید.

پس با آرامش نفس بکشید ،عاقلانه برنامه ریزی کنید و خود را از دام های استرس و اضطراب بیرون بکشید.

نتیجه پایانی درباره درمان اضطراب بدون دلیل:

در پایان ، بدانید که هر چقدر خونسرد ، آرام و صبور باشید در یک نقطه از زندگی خود به یک شکل استرس را تجربه خواهید کرد. استرس زیاد در نهایت می تواند منجر به انواع علائم ناتوان کننده اضطراب شود که به نوبه خود بر کیفیت زندگی شما تأثیر منفی می گذارد.

اکنون و پس از همه گیری کرونا، بیش از هر زمان دیگری تلاش میکنیم سطح استرس را در زندگی خود کنترل کنیم. با یادگیری نحوه کنار آمدن موثر با اضطراب ، در نهایت می توانیم از پس آن برآییم تا بتوانیم زندگی پربارتر و رضایت بخشی داشته باشیم.

با این وجود ، شاید رایج ترین استراتژی عقل سلیم برای کاهش علائم اضطراب ، جلوگیری از قرار دادن خود در موقعیت های استرس زا در وهله اول در صورت امکان باشد.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]
فیسبوک توییتر گوگل + لینکداین تلگرام واتس اپ کلوب
 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.