۶ راه آسان اما تاثیر گذار برای تبدیل شدن به یک فرد خوب

خوب بودن با دیگران راه مهمی برای گسترش مهربانی و مثبت اندیشی است. تحقیقات نشان می دهد که علاوه بر سودمندی برای دیگران، این نوع رفتار اجتماعی می تواند بهزیستی ذهنی شما را نیز افزایش دهد.تبدیل شدن به یک فرد خوب آنقدرها هم که فکر می کنید سخت نیست. کارهایی وجود دارد که می توانید برای نشان دادن شفقت، همدلی و مهربانی در تعاملات روزمره خود با دیگران انجام دهید.

چگونه خوب باشیم؟

با مهربانی عمل کنید

چگونه خوب باشیم؟

یک فرد خوب رفتار دلسوزانه و مهربانانه دارد و تحقیقات نشان می دهد که مهربانی می تواند تأثیر مثبتی بر مغز شما بگذارد. اعمال محبت آمیز فردی باعث آزاد شدن اکسی توسین و اندورفین می شود و به نظر می رسد که باعث ایجاد ارتباطات عصبی جدید می شود.

مهربان بودن عادتی است که خوبی را تقویت می کند. ما مشتاق احساس خوب مهربانی هستیم، بنابراین یک عمل مهربانانه می تواند به راحتی منجر به عکس العمل خوب دیگری شود.

از انتقاد بیش از حد خودداری کنید تا فرد خوبی باشید

وقتی افکار منفی شما را درگیر می کند، می تواند سخت باشد که آدم خوبی باشید. وقتی متوجه شدید که از کسی انتقاد می کنید، سعی کنید ذهنیت مثبت تری داشته باشید. چگونه می توانید شرایط را نسبت به او دوباره تنظیم کنید و خوشبین تر باشید؟

به عنوان مثال، اگر یک همکار اشتباه می کند، قبل از اینکه از کار او انتقاد کنید، مکث کنید. شاید اشتباه آنها را فرصتی برای کمک به آنها می بینید نه اینکه از آنها به خاطر نقص در کار ناراحت شوید.

صادق باش

به خود و ارزش های خود وفادار بمانید. شما هنوز هم می توانید خود را به خوبی بیان کنید و در عین حال صادق باشید.

خوب بودن به این معنا نیست که هرگز به مردم “نه” نگویید یا کارهایی را انجام دهید که نمی خواهید انجام دهید.

تعیین مرزهای قوی و منصفانه به این معنی است که از سلامت روانی و عاطفی خود مراقبت می کنید. وقتی احساس امنیت و احترام می کنید، خوب بودن با دیگران می تواند طبیعی تر باشد.

با خودت خوب باش تا فرد خوبی باشی

نحوه رفتار ما با خود، از جمله صحبت با خود، نقش مهمی در نحوه رفتار ما با دیگران دارد.

توجه کنید که چگونه با خودتان صحبت می کنید و وقتی مشکلی پیش می آید چگونه واکنش نشان می دهید – آیا خودتان را سرزنش می کنید یا مجازات می کنید؟ با تمرین صبورانه و نیکی نسبت به خود، رفتار خوب با دیگران را آسان‌تر می‌کنیم.

ذهن تان را باز نگه دارید،بسته فکر نکنید

زندگی پر از تغییر است. وقتی با ایده‌ها، موقعیت‌ها یا افرادی مواجه می‌شویم که برایمان ناآشنا هستند، ممکن است احساسات منفی به وجود بیاید که خوب بودن را دشوار می‌کند.

ذهن باز یک ویژگی ضروری برای یادگیری و جذب اطلاعات بدون قضاوت است. باز نگه داشتن ذهن می تواند به شما کمک کند در حالی که آرام و آرام بمانید در قلمرو ناآشنا حرکت کنید.وقتی با خود و محیط خود راحت هستید، خوب بودن بسیار آسان تر است – حتی در میان تغییرات زیادی که زندگی در راه شما ایجاد می کند.

برای اینکه فرد خوبی باشی ، مودب باش

ادب تنها یکی از جنبه های خوب بودن است، اما راه مهمی برای ایجاد لحن مثبت در تعاملات اجتماعی است. به یاد داشته باشید که رفتار دیگران نیازی به پایین آوردن رفتار شما ندارد.اگر دیگران تند یا بی ادبانه رفتار می کنند، پاسخ مودبانه می تواند راهی برای تغییر جهت تعامل باشد.در مکالمات روزمره، کلمات ساده ای مانند “لطفا” و “متشکرم” می توانند به کسی نشان دهند که از او قدردانی می کنید.

به دنبال راه هایی برای مفید بودن باشید

سعی کنید راه‌های کوچکی را بیابید تا در تعاملات روزانه خود با دیگران مفید باشید. از لبخند زدن به دیگران در فروشگاه مواد غذایی گرفته تا کمک به یک همکار در پروژه، مفید بودن می تواند راهی عالی برای تمرین خوب بودن در طول روز باشد.

پیشنهاد می کنیم مقاله “چگونه خود را ببخشیم؟ ” را نیز مطالعه بفرمایید.

بخشش را یاد بگیر

رها کردن رنجش‌های گذشته و بخشیدن دیگران می‌تواند به شما کمک کند با نگرش مثبت‌تری به جلو بروید. وقتی نسبت به دیگران احساس خوبی دارید، خوب بودن آسان تر است.بخشیدن خود نیز مهم است، بنابراین روی رها کردن تجربیات منفی گذشته که شما را از پرورش ذهنیت مثبت باز می دارد، کار کنید.

6 راه آسان اما تاثیر گذار برای تبدیل شدن به یک فرد خوب

قدردانی را تمرین کنید

هر روز چند دقیقه را صرف فکر کردن به چیزی کنید که برای آن سپاسگزار هستید. ممکن است برای شما مفید باشد که یک دفتر خاطرات سپاسگزاری داشته باشید.تحقیقات نشان می‌دهد که قدردانی می‌تواند فواید بسیاری برای سلامتی داشته باشد، از جمله کاهش استرس و افزایش شادی. ۵ تمرکز بر افکار مثبت می‌تواند به شما کمک کند نگرش مثبت‌تری داشته باشید و کنار آمدن با مشکلات و مشکلات روزمره زندگی را آسان‌تر کند.

برای خوب بودن ، احترام گذاشتن به دیگران را تمرین کنید

همدلی و احترام نیز مؤلفه های مهم خوبی هستند. در طول روز، سعی کنید چیزها را از دیدگاه سایر افراد زندگی خود ببینید و به کارهایی فکر کنید که می توانید برای احترام به نیازهای آنها انجام دهید.حتی اگر با کاری که شخص دیگری انجام می دهد مخالف هستید، سعی کنید با آنها با مهربانی و احترام رفتار کنید.

به وقت مردم هم احترام بگذارید. به عنوان مثال، اگر با دوستی ملاقات می کنید، سعی کنید به موقع حاضر شوید و در طول مکالمات خود حضور داشته باشید. از خیره شدن بیش از حد به گوشی خود خودداری کنید. گوش دادن فعال را تمرین کنید.

Rate this post
فیسبوک توییتر گوگل + لینکداین تلگرام واتس اپ کلوب
 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.