۶ تغییر کوچک که تفاوت بزرگی در زندگی شما ایجاد می کند

من فکر می‌کنم که هدف اکثر ما ایجاد تغییراتی است که ما را شادتر و سالم‌تر می‌کند. با این حال، ایجاد تغییرات بزرگ می تواند بسیار ترسناک باشد. اگر به شما بگویم که می توانید تغییرات کوچکی ایجاد کنید که تغییر بزرگی در زندگی شما ایجاد کند، چه؟ به‌جای برداشتن گام‌های بزرگ، روی این ۶ تغییر کوچک تمرکز کنید که می‌توانید فوراً برای بهبود زندگی روزمره خود از آن بهره ببرید.

چگونه تغییرات مثبت در زندگی مان ایجاد کنیم؟

۱- روال صبحگاهی خود را کامل کنید

روشی که روز خود را شروع می کنید تعیین می کند که بقیه روز شما چگونه خواهد گذشت. به همین دلیل، ایجاد یک روال صبحگاهی بسیار مهم است که برای شما خوب عمل کند. روال هر کس بسیار متفاوت به نظر می رسد . برخی از ما در خانه کار می کنیم در حالی که برخی دیگر مجبوریم این سفر را به محل کار خود تبدیل کنیم. در مورد شما هر چه که باشد، ایده بسیار خوبی است که صبح ها زمانی برای خود پیدا کنید، حتی اگر فقط پانزده دقیقه باشد. می توانید از این زمان برای لذت بردن از قهوه صبح، نوشتن در دفترچه یادداشت خود یا حتی انجام برخی تمرینات سبک استفاده کنید. پیدا کردن روال صبحگاهی مناسب کلیدی است و زمینه را برای یک روز عالی فراهم می کند.

در زیر پنج کار فوق العاده مثبت برای ایجاد یک روال صبحگاهی را برایتان آورده ایم:

تغییرات مثبت در زندگی

۵ راه مثبت برای شروع روز

 در اینجا چند راه برای شروع صبح وجود دارد که به شما احساس مثبت، انرژی و آمادگی برای انجام روز می دهد.

زود بیدار شوید :

می دانم که فشار دادن دکمه چرت زدن و داشتن خواب زیبایی اضافی بسیار وسوسه انگیز است، اما این کار را نکنید! بیدار شدن طولانی مدت در واقع می تواند شما را بیشتر خسته کند. زود بیدار شدن فواید زیادی دارد. شما می توانید از استرس ناشی از آماده شدن سریع اجتناب کنید، این به شما زمان بیشتری برای دستیابی به همه چیزهایی که می خواهید می دهد و منجر به بهره وری بیشتر می شود.

شکرگزار باشید:

هر روز صبح، کمی وقت بگذارید و برای همه چیزهایی که در زندگی دارید (خانواده، سلامتی، سقف بالای سرتان) سپاسگزار باشید. شروع روز با سپاسگزاری همه چیز را تغییر می دهد. این به ذهن شما می آموزد که به جای بدی، روی چیزهای خوب تمرکز کند و کلید زندگی شاد و رضایت بخش است.

اهداف خود را برای روز تعیین کنید :

یک لیست کوتاه از کارهایی که می خواهید در آن روز انجام دهید، بنویسید. این کار شما را با انگیزه نگه می‌دارد و برنامه‌های روزمره‌تان افزایش می‌یابد زیرا زمانتان عاقلانه‌تر و کارآمدتر صرف می‌شود. برای شروع روز خود، همیشه می توانید این لیست را شب قبل بنویسید.

ورزش :

حالا می دانم به چه فکر می کنید – چه کسی وقت دارد صبح ورزش کند؟ پیدا کردن زمان ممکن است دشوار باشد، اما گنجاندن مقدار کمی ورزش در برنامه صبحگاهی شما فواید زیادی دارد. این به تقویت خلق و خوی شما کمک می کند، انرژی بیشتری به شما می دهد و بهره وری شما را در کل روز افزایش می دهد. شما مجبور نیستید یک تمرین سخت انجام دهید؛ فقط انجام حرکات کششی یا پیاده روی کوتاه به سلامت شما کمک زیادی می کند.

یک صبحانه سالم بخورید:

همانطور که مطمئنم همه شما قبلا شنیده اید، صبحانه مهم ترین وعده غذایی است زیرا انرژی شما را برای روز تامین می کند. یک صبحانه متعادل حداقل شامل سه گروه غذایی مختلف است. موارد مورد علاقه شخصی من شامل تخم مرغ و نان تست با یک لیوان آب پرتقال است. یک کاسه غلات با شیر بادام و مقداری ماست؛ و نان تست فرانسوی و میوه. بسیار مهم است که غذاهایی را انتخاب کنید که انرژی زیادی به شما بدهد و تا زمان ناهار راضی نگه دارید.

        پیشنهاد می کنیم مقاله “۱۳ اشتباه در کسب و کار که باید از آنها اجتناب کنید” را نیز مطالعه بفرمایید.      

۲-فعال باشید

فعال بودن  و ورزش کردن فواید بی شماری دارد. اگر تازه شروع به ورزش کرده اید، بهتر است کم کم پیش بروید. می توانید در ابتدا برای پیاده روی کوتاه ۱۵-۲۰ دقیقه ای در منطقه خود بروید. در نهایت، می توانید شروع به انجام برخی تمرینات سبک و سپس تمرینات روزانه کنید – فقط چیزی را پیدا کنید که برای شما بهترین کار را دارد. چه از نظر جسمی و چه از نظر روحی احساس بسیار بهتری خواهید داشت. تحقیقات نشان داده است که ورزش سطح انرژی شما را افزایش می دهد، خلق و خوی شما را بالا می برد و بیشتر به شما کمک می کند استرس کمتری داشته باشید. اگر برای پیاده روی سریع یا دویدن بیرون بروید، هوای تازه نیز به شما کمک زیادی می کند.

۳-شکرگزاری را تمرین کنید

تمرین قدردانی یکی از بهترین تغییرات کوچکی است که می توانید ایجاد کنید. چیزهای زیادی وجود دارد که ما هر روز آنها را بدیهی می دانیم: خانواده، سلامتی، غذایی که باید بخوریم، لباس های تنمان، وسیله نقلیه ای که داریم ، شادی فرزندم ،مهرانی همسرم ، همسایه خوب و … . اگر شکرگزاری برای نعمت های خود را به عادت روزانه خود تبدیل کنید، زندگی خود را کاملا متحول خواهید کرد. یک راه عالی برای تمرین قدردانی، نوشتن سه چیز است که هر روز بابت آنها سپاسگزار هستید. قدردانی شما را بسیار مثبت‌تر می‌کند و به مغزتان کمک می‌کند تا روی چیزهای خوب تمرکز کند و باعث شادی شما شود. این بیماری همه گیر کرونا واقعاً چیزهای زیادی را برای بسیاری از مردم در معرض دید قرار داده است و ما را به خاطر آنچه واقعاً در زندگی مهم است سپاسگزاریم.

۴- از مقایسه خود با دیگران دست بردارید

من مطمئن هستم که قبلاً عبارت “مقایسه دزد شادی است” را شنیده اید – این بسیار درست است! مقایسه خود با دیگران فقط شما را بدبخت و ناراضی می کند. بنابراین، نگران چیزهایی که دیگران دارند و شما ندارند، نباشید. ترفند این است که بر سفر خود در زندگی و تعریف خود از موفقیت تمرکز کنید. به عنوان مثال، ممکن است افرادی در زندگی خود داشته باشید که موفقیت را اینگونه تعریف می کنند که ۲۴ ساعت ۷ روز هفته را کار کنید و تا حد امکان درآمد کسب کنید. در حالی که، برای خودتان، ممکن است ترجیح دهید از خانه کار کنید یا روی خانواده تمرکز کنید. همیشه روی اهداف خود و آنچه شما را خوشحال می کند تمرکز کنید.

۵- سازماندهی بیشتری داشته باشید

یک فرد منظم بودن قطعا زندگی شما را بهبود می بخشد. بدون شک، سازماندهی به شما کمک می کند تا کارآمدتر و سازنده تر باشید. با توجه به این واقعیت که در فهرست کارهای خود در صدر قرار خواهید گرفت، بدون استرس و شادتر خواهید بود. همچنین خانه مرتب تری خواهید داشت که تأثیر مثبتی بر ذهن شما دارد. اگر فردی منظم هستید، زمان بیشتری برای تهیه و برنامه ریزی غذا خواهید داشت، بنابراین احتمال بیشتری وجود دارد که گزینه های سالم تری را انتخاب کنید. مهمتر از همه، مزایای سازماندهی داشتن زمان بیشتر برای شما و اجازه دادن به شما برای زندگی عمدی تر است.

۶- بیشتر کتاب بخوانید

تغییرات در زندگی

نه تنها بدن شما به ورزش نیاز دارد، بلکه مغز شما نیز به ورزش نیاز دارد. خواندن مغز شما را تیز نگه می دارد و به آن تمرین ذهنی می دهد. مطالعات نشان داده اند که خواندن فواید زیادی دارد: مغز شما را تحریک می کند، حافظه شما را بهبود می بخشد، تمرکز شما را افزایش می دهد و استرس را کاهش می دهد. چه از خواندن داستان های تاریخی لذت ببرید و چه کتاب های خودیاری، خواندن یک سرگرمی بسیار مثبت و لذت بخش است و یکی دیگر از بهترین تغییرات کوچک برای اضافه کردن به زندگی شماست. اگر خواننده باتجربه ای نیستید، با شروع با یک کتاب در ماه یا ۲۰ صفحه در روز، یک هدف قابل دستیابی برای مطالعه برای خود تعیین کنید.

آیا سعی کرده اید تغییرات کوچکی در زندگی خود ایجاد کنید؟ در بخش نظرات به من اطلاع دهید!

3.7/5 - (3 امتیاز)
فیسبوک توییتر گوگل + لینکداین تلگرام واتس اپ کلوب
 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.