۴ راه مراقبت روزانه از دست ها

دست های شما ابزاری ضروری برای انجام کارهای روزانه هستند پس مطمئنا به مراقبت احتیاج دارند و همه همیشه اهمیت شستن دستها را به شما می گویند. در طی یک روز ، دستان شما در معرض انواع میکروب ها ، آلودگی ها ، مواد خشن ، نور خورشید و موارد دیگر قرار دارند و شستشوی مکرر که برای بهداشت شما در دست است می توانند آنها را خشک ، ترک خورده و چروکیده کند.مراقبت خوب از دست ها لزوماً استفاده از کرم ها و لوسیون های گران قیمت بازاری نیست.

چیزهایی وجود دارد که می توانید هر روز انجام دهید تا به دستانتان کمک کند تا ظاهر خوبی داشته و احساس خوبی داشته باشند. یک روال خوب ایجاد کنید و از زیبایی دست هایتان لذت ببرید.

شما یک میلیون بار آن را شنیده اید: شستن دستان بهترین کاری است که می توانید انجام دهید تا از انتشار باکتری ، ویروس و سایر موارد ناخوشایند به خودتان و از خودتان به دیگران جلوگیری کنید.

دستان خود را مرتبا بشویید. اگر شستن دستان خود را به روش صحیح انجام می دهید ، ظاهر و احساس آنها نباید صدمه ای به عادت های سالم شما باشد.

کمی دانش در مورد پوست می تواند به شما کمک کند تا درک کنید چگونه دستان خود را به درستی بشویید. پوست از لایه ها تشکیل شده است. لایه خارجی (لایه شاخی) بیشتر از سلولهای پوستی مرده احاطه شده توسط روغنهای طبیعی تولید شده توسط سلولهای زنده در لایه زیر ساخته شده است.

روغن های طبیعی یک محافظ محافظ ایجاد می کنند که آب را در داخل بدن و میکروب ها و سایر مواد تحریک کننده خارج می کند. اگر لایه خارجی روغن طبیعی کافی نداشته باشد ، آب کافی را در خود نگه نمی دارد – و ممکن است پوست شما خشک ، خشن ، قرمز ، ترک خورده و خارش داشته باشد.

وقتی می خواهید تمام روغن یا چربی را از ظروف کثیف بیرون بیاورید ، از آب بسیار داغ با صابون محکم استفاده می کنید که باعث تمیز ماندن آنها می شود. این دقیقاً همان چیزی است که شما نمی خواهید با دستان خود انجام دهید. شما می خواهید میکروب ها و مواد زائد را پاک کنید ، اما نمی خواهید همه روغن های طبیعی را از دست خود پاک کنید. در عوض با آب گرم بشویید.همچنین باید از صابون های خشن خودداری کنید.

مراقبت روزانه از دست ها

روش های مراقبت از دست ها

۱-بعد از شستن دست ها مرطوب کننده بزنید تا نرم و لطیف بماند.

مرطوب کننده های خوب می توانند به جلوگیری یا درمان خشکی پوست دست کمک کنند. آنها آب مورد نیاز را در لایه خارجی پوست نگه می دارند و باعث می شوند دستان شما صاف و نرم شود. آنها همچنین به پوست خارجی شما کمک می کنند تا به عنوان یک محافظ محافظ موقتی عمل کند.

بسیاری از افراد دوست دارند از نوعی لوسیون با پایه آب استفاده کنند ، اما این ممکن است بهترین انتخاب نباشد. لوسیون ها ممکن است در ابتدا احساسات خوبی در دست شما ایجاد کنند ، اما آب به سرعت تبخیر می شود و پوست شما از نو خشک می شود.

کرم ها ماندگارتر از لوسیون ها هستند. بیشتر کرم ها بر پایه آب هستند ، اما افرادی که پوست بسیار خشک دارند ممکن است بخواهند از کرم های روغنی استفاده کنند. روغن مدت بیشتری آب را در داخل پوست شما نگه می دارد ، اما کرم پس مانده ای روی دست شما باقی می گذارد.

هنگام انتخاب مرطوب کننده برای استفاده روزانه ، اطمینان حاصل کنید که مواد تشکیل دهنده را بخوانید:

مواد مرطوب کننده مانند گلیسیرین ، اسیدهای هیدروکسی آلفا و اوره در واقع رطوبت را از هوای اطراف شما وارد پوست می کنند. اگر هوا خشک باشد کار نمی کنند.

نرم کننده ها به فضای بین سلولهای لایه خارجی پوست وارد می شوند. آنها جایگزین روغنهای شسته شده برای صاف شدن پوست می شوند. نرم کننده ها ممکن است در درجه اول مبتنی بر آب یا روغن باشند.

مراقبت روزانه از دست

۲-با پوشیدن دستکش در خانه از دست های خود در برابر تمیز کننده های خشن محافظت کنید.

 با محافظت از آنها در معرض غیرضروری قرار گرفتن در معرض هر چیزی که باعث بدتر شدن اوضاع شود ، به آنها استراحت دهید.

تمام کاری که شما باید انجام دهید این است که پوشیدن دستکش را بخشی از برنامه روزانه خود قرار دهید. تا زمانی که به این عادت عادت نکنید ، گذاشتن دستکش قبل از انجام فعالیت های مختلف برای شما چند دقیقه وقت صرف می کند. ممکن است در ابتدا پوشیدن آنها ناراحت کننده باشد ، اما ارزش وقت گذاشتن را دارد.

در هر زمان که قصد استفاده از محصولات تمیزکننده خشن را دارید دستکش بپوشید. اگر دست خود را در معرض تمیز کننده های منزل قرار می دهید ، مراقب صابونی که برای شستن دست استفاده می کنید ، فایده ای ندارد. برای تمیز کردن سنگین ، دو جفت دستکش لاستیکی به طول آرنج در اطراف خود داشته باشید. برای جلوگیری از تعریق و خارش از یک جفت دستکش نخی ارزان قیمت به عنوان آستر استفاده کنید.

دستکش های سفید و نخی ارزان قیمت را می توانید در اکثر داروخانه ها پیدا کنید. همچنین می توانید از آنها برای پوشاندن دستان خود بعد از مرطوب نگه داشتن آنها در شب یا استفاده از دارو برای جذب استفاده کنید.

دستکش های یکبار مصرف مانند دستمال های پزشکی و کارگران خدمات غذا در محیط خانه نیز نگهداری کنید. اگر تهیه پیاز ، گوجه فرنگی یا سایر غذاهای قوی یا اسیدی دست شما را تحریک کند ، دستکش می تواند به شما کمک کند.هنگام محافظت از باغ و یا انجام کارهای حیاط برای محافظت از دست و ناخن از دستکش استفاده کنید.

در هوای سرد هنگام بیرون رفتن از دستکش استفاده کنید. این فقط برای این نیست که دستان خود را از سرما حفظ کنید. دستکش ها همچنین باعث می شوند تا هوای زمستانی خشک نشود .

در طول سال ، هر زمان که در معرض آفتاب قرار بگیرید ، از دستان خود با محافظ نامرئی ضد آفتاب محافظت کنید. به خصوص پشت دستها ، هر روز حداقل باید با کرم ضد آفتاب با SPF 15 محافظت شود. مرطوب کننده ای که شامل ضد آفتاب SPF 15 نیز می باشد.

پیشنهاد می کنیم مقالهبهترین مرطوب کننده های طبیعی پوست ” را نیز مطالعه بفرمایید.

۳-برای مراقبت از دست ها ، به خودتان یک مینی درمان بدهید

مانیکور ممکن است نوعی درمان و تدارک دهنده روحیه باشد یا برای یک موقعیت خاص آماده شود. بسیاری از ما هر روز مانیکور نخواهیم کرد ، اما می توانیم به خودمان یک مینی درمان یا چیزهای کوچکی که به سلامت و جذابیت ناخن ها کمک می کنند ، بدهیم. مثلا:

ناخن های خود را نجوید.

از مرطوب کننده روی ناخن ها و همچنین روی پوست خود استفاده کنید. برای یک درمان اضافی در شب ، یک روغن ضروری مورد علاقه را گرم کنید و به ناخن های خود بزنید.

کوتیکول ها ناخن را برش ندهید .

وقتی کوتیکول ها نرم و مرطوب هستند ، آنها را با یک پارچه نرم به آرامی به عقب فشار دهید.

در صورت بی رنگ شدن ناخن ها ، استفاده از لاک را متوقف کنید.

استون موجود در پاک کننده لاک ناخن می تواند به ناخن ها آسیب برساند ، بنابراین از آن کم استفاده کنید.

ناخن های خود را تمیز نگه دارید.

ناخن ها و کوتیکول های خود را برای نظافت آماده کنید با بریدن نیم لیمو ، ناخن های خود را داخل آن بچسبانید و آنها را به دور هم بچرخانید تا تمیز شود.

 مراقبت روزانه از دست مراقبت روزانه از دست ها

۴-اگر می خواهید از دستان خود مراقبت کنید ، با مراقبت از بقیه بدن شروع کنید.

بسیاری از نکات متخصصان پزشکی در مورد مقدار مراقبت از پوست نکاتی برای سلامتی عمومی ارائه می دهند. این منطقی است بدن واحدی است که از قسمتهای جداگانه اما در هم آمیخته ای ساخته شده است. پوست و ناخن های دستان شما از یک روال سالم و سالم روزمره بهره مند می شوند.

اگر می خواهید دست و ناخن های خود را سالم ، صاف و جوان جلوه دهید ، به آنچه می خورید فکر کنید. تحقیقات نشان داده است که یک رژیم غذایی که دارای مقدار زیادی ویتامین C است اما به راحتی بر روی چربی ها و کربوهیدرات ها تأثیر می گذارد ، می تواند به جوان تر شدن پوست کمک کند .

اطمینان حاصل کنید که به خوبی هیدراته باشید. شرایط خارجی – هوای خشک ، صابون های خشن و مانند آن – می تواند باعث خشکی پوست شود. نوشیدن آب فراوان به پوست شما کمک می کند تا رطوبت خود را حفظ کند.

از قرار گرفتن طولانی مدت در معرض آفتاب خودداری کنید. هر روز از یک مرطوب کننده ضد آفتاب یا ضد آفتاب با SPF 15 یا بیشتر در پشت دست خود استفاده کنید.

پرهیز از سیگار همچنین کمک می کند: سیگار کشیدن باعث می شود پوست شما – از جمله روی دستان شما – پیرتر و چروکیده به نظر برسد. همچنین باعث لک شدن ناخن ها می شود.

استرسی که به خوبی کنترل نشود می تواند به پوست و ناخن آسیب برساند. اگر با بثورات یا اگزما در دستان خود مشکل دارید ، احتمالاً استرس باعث شعله ور شدن می شود. استرس همچنین باعث شکنندگی ناخن ها می شود. و اگر مستعد ناخن جویدن هستید ، استرس می تواند شما را به عادت قدیمی و بد خود بازگرداند.

 

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]
فیسبوک توییتر گوگل + لینکداین تلگرام واتس اپ کلوب
 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.