۲۰ ارزش در زندگی که شما را به سمت خوشبختی میبرد

۲۰ ارزش در زندگی که شما را به سمت خوشبختی میبرد

همینک در مجله آنلاین فارسی ها با مطلب”۲۰ ارزش در زندگی که شما را به سمت خوشبختی میبرد” در خدمت شما کاربران گرامی هستیم .

جاستین آلدریج ،مربی ، نویسنده و سخنران موفقیت به مردم کمک می کنند تا با پتانسیل خود در ایجاد زندگی بهتر و رسیدن به خوشبختی کمک میکند .آیا دوست دارید در زندگی خود شادی و موفقیت بیشتری داشته باشید؟ پاسخ شما احتمالاً “بله” تأکیدی است.

خوشبختی و موفقیت چیزهایی است که ما به طور طبیعی آرزو می کنیم.خبر خوب این است که همه ما می توانیم با بهره گیری از ارزش های زندگی خود ، خوشبختی و موفقیت خود را به حداکثر برسانیم.درست است ، ارزش های شما در زندگی به طور مستقیم بر میزان خوشبختی و موفقیت شما در زندگی تأثیر می گذارد.

۲۰ ارزش برای زندگی که شما را به سمت خوشبختی میبرد:

۱-به جای کمال به دنبال رشد خود باشید.

قبلاً شنیده اید که گفته می شود چیزی به نام کمال وجود ندارد،البته که مردم این کلمه را زیاد تکرار میکنند پس حتما کمال وجود دارد.

یکی از بزرگترین مواردی که مردم را از دستیابی به سطوح بیشتری از سعادت و موفقیت باز می دارد ، میل به کمال است یعنی هر چیزی باید در نهایت خوبی خود باشد. اما در اینجا یک واقعیت جالب برای شما وجود دارد: جستجوی کمال فقط شکل دیگری از تعلل و دست روی دست گذاشتن است . اغلب اوقات ، دنبال کردن كمال برای ما ریشه در ترس از قضاوت دیگران دارد و به خاطر این ترس میخواهیم همه کارها را عالی و بی نقص انجام دهیم و این تقریبا نشدنی است.

اگر می خواهید به سرعت به شادی و خوشبختی خود را افزایش دهید ، تمرکز خود را به جای کمال به سمت رشد معطوف کنید.

وقتی رشد استاندارد برای شما و اهدافتان شکل بگیرد ، تعریف شما از موفقیت تغییر خواهد کرد و شما تجربه بیشتری از آن را تجربه خواهید کرد.

۲- چیزی به نام شکست وجود ندارد.

خوشبختی و موفقیت ظاهراً نقطه مقابل شکست است. اما اگر شکست وجود نداشت چه می کردید؟

اگرچه این امر در ابتدا به نظر  غلط می رسد ، اما واقعاً ممکن است شکست در زندگی شما وجود نداشته باشد.

یک تفاوت بزرگ بین افراد بسیار موفق و افراد ناموفق این است که افرادی که در سطوح بالاتر به موفقیت می رسند که سطح شکست هایشان را مرحله به مرحله کم میکنند.

برای اکثر مردم ، شکست امری منفی است. اما برای افراد با موفقیت بالا ، شکست به عنوان یک تجربه مثبت یادگیری درباره آنچه که نباید انجام شود ، تعریف می شود.

اگر می بینید که دائماً از شکست می ترسید ، یاد بگیرید که دیدگاهتان را تغییر دهید و متوجه افزایش فوری سطح شادی و موفقیت خود خواهید شد.

20 ارزش در زندگی که شما را به سمت خوشبختی میبرد

۳- موفقیت ذهنی است.

یکی از بزرگترین ارزشهای زندگی این است که یاد بگیرید موفقیت ظاهراً ذهنی است – یعنی همان چیزی است که شما آن را به وجود می آورید. یکی از بزرگترین دلایل انزجار از خود تعریف اشتباه موفقیت است.

ما درگیر الگویی شده ایم که موفقیت را داشتن موفقیت مالی تعریف میکند. بنابراین ، برای ما بسیار آسان می شود که قربانی مقایسه شویم ، فکر کنیم که شخص دیگری موفق تر از ما است ، فقط به این دلیل که در این مقیاس استاندارد از ما بهتر عمل می کند.

مشکل این تعریف موفقیت این است که همه ما برای چیزهای مختلف ارزش قائل هستیم. اگرچه پول می تواند تعیین کننده موفقیت باشد ، اما لزوما همه چیز نیست.مثلا یک ورزشکار میتواند موفق باشد بدون اینکه پولدار باشد.

اگر راهی مطمئن برای دستیابی به خوشبختی و موفقیت بیشتر می خواهید ، بیاموزید که شروع به نوشتن تعاریف خود از معنای خوشبختی و موفقیت کنید و آنها را دنبال کنید.

۴- صبر واقعاً یک فضیلت است.

گمشده هرج و مرج و اغتشاش های جامعه امروز ،عجول بودن همه ما در رسیدن به خواسته هایمان است. ما همه را می خواهیم ، و اکنون نیز می خواهیم.

اما زندگی همیشه به این شکل کار نمی کند. گرچه مطمئناً پیروز خواهید شد ، اما این یک قانون نیست که با عجله همه چیز را به دست بیاورید.

بگذارید صریح بگویم که صبر به این معنا نیست که فقط دور هم بنشینید و منتظر موفقیت و خوشبختی باشید تا شما را پیدا کند. افراد موفق ، برای دستیابی به موفقیتهایی که آرزو می کنند ، اقدامات عظیمی انجام می دهند.

اما لذت واقعی در تحمل است و صبر و شکیبایی بخشی ضروری برای ساختن زندگی ای است که دوست دارید. وقتی صبر را با عملکرد حساب شده مخلوط می کنید ، خود را برای مقادیر زیادی خوشبختی و موفقیت آماده می کنید.

۵- حرف و عمل

یکی از تأثیرگذارترین درسهایی که در بزرگسالی آموختم این بود که “حرف شما بابد با عملتان یکی باشد.” این کلمات ساده و در عین حال عمیق ، زمینه ساز نحوه برخورد با خودم و دیگران در طول زندگی ام بودند.

وقتی شما فردی برجسته و دارای صداقت قوی باشید ، به نوعی تبدیل می شوید که افراد می خواهند با او معاشرت کنند. توانایی ایجاد این روابط قوی تر ، شما را برای یافتن سطوح بیشتری از موفقیت و خوشبختی در زندگی باز می کند.

۶- مسئولیت را بر عهده بگیرید.

مسئولیت پذیری برای گذراندن زندگی خوب و شاد ضروری است. یا به عبارت دیگر ، اگر می خواهید زندگی خوشبخت و موفقیت داشته باشید ، باید یاد بگیرید که مسئولیت را بپذیرید.

مسئولیت اصلی است که قفل قدرت شخصی را باز می کند. بنابراین بسیاری از افراد با تصور اینکه زندگی برای آنها اتفاق می افتد با ذهنیت قربانی در حال قدم زدن هستند. با انتخاب ذهنیت قربانی ، شخص اساساً اعتراف می کند که در کنترل شرایط زندگی خود ناتوان است.

از طرف دیگر ، با به عهده گرفتن مسئولیت در مورد زندگی خود در همه زمینه ها ، در حال باز کردن قدرت خود برای تغییر دادن آنها به بهترین شکل است. بنابراین ، اگر می خواهید از موفقیت و خوشبختی بیشتری برخوردار شوید ،مسئولیت پذیری باید در زندگی شما وجود داشته باشد.

۷- قبل از اینکه آماده شوید شروع کنید.

وقت زیادی در زندگی تلف می شود تا اهدافمان را بررسی کنیم و مدام به جای عمل کردن فقط به انها فکر کنیم. برگردیم به اولین ارزش ذکر شده در بالا ، زیرا ما با ترس از چیزهایی مانند شکست و قضاوت دیگران زندگی می کنیم ، بنابراین باید صبر کنیم تا “کامل” شویم.اما باز هم کمال واقعی نیست.

افرادی که به موفقیت های بیشتری دست می یابند و شادی و موفقیت بیشتری در زندگی خود ایجاد می کنند ، افرادی هستند که ارزش شروع را قبل از آماده شدن بسیار درک می کنند. از آنجا که حقیقت این است ، شما هرگز آماده نخواهید شد مگر اینکه شروع کنید!

خوشبختی
خوشبختی

۸-برای خوشبخت شدن به سمت ترس فرار کنید.

به قول نبوی جک کانفیلد ، “هر آنچه می خواهید در آن طرف ترس است.”

بسیاری از ارزشهای زندگی که در اینجا ذکر شده و فعالیتهای لازم برای دستیابی به موفقیت و سعادت بیشتر ، نیاز به مقابله با ترس آنها دارد.

تونی رابینز یک بار گفت لحظه ای که چیزی او را ترساند ، او دانست که در مسیر درست قرار دارد و قرار است آن کار را انجام دهد.

ترس بخشی ضروری از زندگی است. این به زنده ماندن و سلامتی ما کمک می کند. اگر می خواهید زندگی خوشبختی را داشته باشید ، از تونی یاد بگیرید و شروع به دویدن به سمت ترس خود کنید.

۹- حلقه اطراف خود را مثبت نگه دارید.

در بسیاری از ابعاد زندگی ، کیفیت بسیار مهمتر از کمیت است. حلقه اطرافیان شما قطعاً یکی از آن حوزه ها است.

همانطور که جیم بسیار معروف گفت: “شما به طور متوسط خلاصه ​​۵ نفری می شوید که بیشتر وقت را با آنها می گذرانید.” این بدان معنی است که دایره اجتماعی شما به طور قابل توجهی بر شادی ، موفقیت و زندگی شما تأثیر می گذارد.

بنابراین ، اگر می خواهید در زندگی خود شادی و موفقیت بیشتری داشته باشید ، باید خود را با افرادی خوشبخت و موفق محاصره کنید. اغلب اوقات ، ما به افرادی اجازه می دهیم که اطراف ما باشند که بر ما تأثیر منفی می گذارد.

به منظور جلوگیری از وقوع چنین اتفاقی ، می توانید حلقه اطراف خود را مثبت نگه دارید و در مورد افرادی که در آن حضور دارند وسواس به خرج دهید. زندگی برای گذراندن در جمع افرادی که شما را ارتقا نمیبخشند و به شما در رسیدن به خواسته شما کمک می کنند بسیار کوتاه است. با افرادی که ارزشهای شما بالا میبرند ارتباط داشته باشید.

خوشبختی
خوشبختی

۱۰- کنجکاو باشید تا به خوشبختی برسید.

برای زندگی به طور کلی ، ارزش کنجکاوی چیزی است که برای ایجاد یک زندگی خوشبخت و موفقیت بسیار مهم است. کنجکاوی باعث ایجاد خلاقیت و نوآوری می شود. همچنین به ما امکان می دهد چیزهایی درباره خود و زندگی را کشف کنیم که قبلا نمی دانستیم.

دوست دارم بگویم که کنجکاوی بچه گربه را از بین نبرد. کنجکاوی در واقع همان چیزی است که به گربه اجازه می دهد شیر درون را کشف کند.

اگر موفقیت و خوشبختی بیشتری می خواهید ، ارزش کنجکاوی سهم بزرگی در آن دارد.

۱۱٫ بیشتر اوقات “نه” بگویید.

زمان با ارزش ترین منبع ماست. برخلاف بیشتر موارد دیگر ، این منبعی است که هرگز نمی توانیم از آن بیشتر استفاده کنیم. اما اگر صداقت داشته باشیم ، اکثر مردم وقت خود را طوری استفاده می کنند که گویی منبع بی پایانی در اختیار دارند. به همین دلیل ، ما باید یاد بگیریم که با احترام بیشتری نسبت به زمان خود رفتار کنیم.

آنجاست که قدرت “نه” بازی می کند. در این کلمه کوتاه اما قدرتمند توانایی پس گرفتن کنترل زمان خود است. ما وقت زیادی را صرف انجام کارهایی می کنیم که به دلایل مختلف از انجام آنها واقعاً لذت نمی بریم.

با این کار ، مردم خود را برای زندگی آماده می کنند که واقعاً از آن لذت نمی برند.

بنابراین ، از زندگی خود یک لیست تهیه کنید و وقت خود را ارزیابی کنید. هر چیزی که سود و کمکی برای شما به همراه ندارد خط بزنید و بهش نه بگویید.

۱۲- خوشبختی یک انتخاب است.

باور کنید یا نکنید ، خوشبختی یک انتخاب است. افرادی که در زندگی راضی و شاد نیستند به این دلیل هستند که تصمیم گرفتند این کار را انجام دهند.

تصمیماتی که می گیرید درمورد اینکه زندگی خود را با چه کاری سپری کنید و زندگی خود را با چه کسانی سپری کنید مستقیماً بر میزان شادی شما تأثیر می گذارد. اما در پایان روز ، اینکه آیا شما خوشحال هستید یا نه به این می رسد که آیا شما خوشبخت بودن را انتخاب می کنید یا نه.

هر روز که از خواب بیدار می شوید ، باید یک انتخاب ساده انجام دهید – آیا امروز قصد دارم خوشبختی را انتخاب کنم ، یا نه؟ عاقلانه انتخاب کنید.

۱۳-حضور داشته باشید.

متأسفانه ، ما در یک جامعه متمرکز بر موفقیت زندگی می کنیم ، جایی که همه در تلاش برای رسیدن به سطح بعدی موفقیت هستند.

دلیلی برای جملاتی مانند “توقف کنید و گلهای رز را بو کنید” وجود دارد. این به این دلیل است که ما قصد داریم از این زندگی که داریم ، با افرادی که برای ما باارزش ترین هستند ، لذت ببریم.

همانطور که قبلاً اشاره کردم ، ما هرگز نمی توانیم وقت خود را پس بگیریم. بنابراین ، اگر می خواهید شادی و موفقیت بیشتری داشته باشید ، یاد بگیرید که بیشتر اوقات حضور داشته باشید.

۱۴- دست از تلاش برندارید.

من به عنوان یک ورزشکار در باشگاه بدنسازی ، اوایل روزهای ورزشی خود  را “بدون درد ، بدون پاداش” پذیرفتم.یعنی چون سخت ورزش نمیکردم دردی هم حس نمیکردم.

هر چه پیرتر شدم ، فهمیدم که این گفتار بیشتر از ورزش در زندگی بیشتر به کار می رود. من همچنین فهمیدم که این حقیقت بزرگ در این گفته وجود دارد که برای موفقیت ، فرد باید دائما تلاش کند.

درست مانند تلاش برای رسیدن به یک هدف آمادگی جسمانی لازم است که بدن خود را در یک حالت دائمی ورزشی قرار دهید ، رسیدن به هر هدفی در زندگی نیاز به تلاش و سخت کوشی دارد و اینگونه در خوشبختی را به سمت خود باز میکنید.

راههای خوشبختی
راههای خوشبختی

۱۵-نگرش قدردانی داشته باشید تا خوشبختی را بیشتر حس کنید.

قدرشناسی چنین احساسی تحول آفرین است که اگر به طور منظم تمرین شود می تواند زندگی شما را تغییر دهد. زندگی در بعضی مواقع ممکن است دشوار باشد و بسیار آسان است که قربانی منفی گرایی اطرافمان شویم.

اما درست مثل اینکه شادی یک انتخاب است ، انتخاب شکرگذار بودن نیز به جای تمرکز روی همه موارد منفی نقطه قوت شما است. قدردانی را به عنوان یک ارزش اساسی در زندگی خود قرار دهید و بدانید بدون شک از سعادت و موفقیت بیشتری برخوردار خواهید شد.

۱۶-سریع ببخشید

هر وقت کینه ها را نگه داریم ، آنها مانند وزنه هایی رفتار می کنند که ما را سنگین می کنند. آنها همچنین فضای ذهنی و عاطفی را در درون ما اشغال می کنند که مانع استفاده از این منابع برای زندگی بهتر می شود.

و به یاد داشته باشید ، بخشش برای شماست نه شخصی که می بخشید. هنگامی که شخصی را می بخشید ، مانند این است که یک جلیقه سنگین وزن را از تن خود بیرون میاورید.با یادگیری سریع بخشیدن ، خود را از وزنه آزاد کنید و برای شادی و موفقیت بیشتر در زندگی خود را آزاد خواهید کرد.

۱۷- اصیل باشید تا خوشبختی را حس کنید.

ما موجوداتی اجتماعی هستیم هیچ بحثی وجود ندارد. بخش عظیمی از زندگی شاد و موفق داشتن روابط معنادار است.برای ایجاد روابطی که رونق دارند ، باید یاد بگیرید که معتبر باشید یا نسخه واقعی کسانی که هستید باشید.

برای اینکه واقعاً خوشحال باشید و به موفقیتی برسید که برای شما مهم است ، باید بدانید که چگونه در زندگی خود واقعی ظاهر شوید. تمرکز خود را بر این بگذارید که از منظر ارزشی با آنچه شما هستید ارتباط برقرار کنید و مهمترین چیز را بدانید و هر روز به این شکل خود را نشان دهید.

۱۸- صداقت بهترین سیاست است.

صداقت ممکن است یکی از نادیده گرفته شده ترین ارزشهای زندگی باشد. این ممکن است قدیمی ترین کلیشه در تمام دوران باشد ، اما هنوز هم بسیار درست است – صداقت واقعاً بهترین سیاست است.

فقط راجع بهش فکر کن. آیا می خواهید وقت خود را با افرادی صادق باشید یا دروغگو؟.بدون هیچ فکر اضافه ای یقینا جوابتان افراد صاق است.

اگر می خواهید زندگی ای مملو از شادی و موفقیت فراوان داشته باشید ، صداقت باید همان چیزی باشد که در زندگی خود بسیار به آن ارزش میدهید.

۱۹-به خود احترام بگذارید.

خود کم بینی و سو استفاده شخصی در جامعه ما معمول است. در واقع ، من معتقدم که بیشتر مردم نسبت به دیگران بهتر رفتار می کنند تا خود. اما اگر می خواهید زندگی خوشبخت و موفقی داشته باشید ، باید تغییر کنید.

خواه یادگیری محبت بیشتر با خود باشد ، هم مراقبت بهتر از بدن ، و یا بالا بردن استانداردهای دوستی و روابط صمیمی ، یادگیری احترام گذاشتن برای خود،برای رسیدن به یک زندگی عالی بسیار مهم است.

۲۰- هدف خود را پیدا کنید.

من اعتقاد راسخ دارم که همه ما به یک دلیل روی این زمین قرار گرفته ایم و هر یک از ما به طور منحصر به فرد مجهز هستیم تا از طریق راهی که فقط می توانیم تأثیر بگذاریم. اما اکثر مردم زندگی هدفمندی ندارند. در حقیقت ، از آنجا که اکثر مردم در حال تعقیب برخی تعریف های کلی از موفقیت هستند ، اکثریت قریب به اتفاق مردم ناراضی هستند.

این در تحقیقات اخیر مشهود است که نشان می دهد ۸۵٪ مردم شغل خود را دوست ندارند. این یک واقعیت غم انگیز از دنیایی است که ما در آن زندگی می کنیم. اگرچه حرفه شما تنها هدف شما نیست ، اما بخش عمده ای از آن است.

اگر زندگی شاد و موفقیت برای شما مهم است ، پس ارتباط با هدف واقعی خود یکی از مهمترین ارزشهای زندگی است که باید داشته باشید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]
فیسبوک توییتر گوگل + لینکداین تلگرام واتس اپ کلوب
 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.