۱۸ کاری که نباید در ۳۰ سالگی انجام دهید

۲۰ سالگی ما برای همیشه دوام نمی آورد. وقتی زمان سفر به ۳۰ سالگی فرا می رسد، همه چیز شروع به جدی شدن می کند. پس از سه دهه در این سیاره، قرار است ما به “بزرگسالان خوب” تبدیل شویم. اما این به چه معناست؟ دریابید که تا ۳۰ سالگی باید از انجام چه کارهایی دست بکشید!

دهه ۳۰ شما یک دهه حیاتی برای رشد شخصی و حرفه ای شماست. این زمانی است که شما سطحی از ثبات را در زندگی ایجاد کرده اید و به دنبال آن هستید که بر روی آن پایه بسازید. با این حال، این یک دهه است که می توانید اشتباهاتی مرتکب شوید که می تواند شما را به طور قابل توجهی عقب بیاندازد. در این مقاله، ۱۸ اشتباهی که در ۳۰ سالگی باید از آنها اجتناب کنید را مورد بحث قرار خواهیم داد.

کارهای ممنوعه در ۳۰ سالگی

 بررسی مداوم رسانه های اجتماعی

در حالی که رسانه های اجتماعی اکنون بیش از هر زمان دیگری در زندگی ما هستند، این بدان معنا نیست که شما باید آن را به همین شکل حفظ کنید. استراحت از فیس بوک، توییتر و اینستاگرام بخشی ضروری از رشد شخصیت شما است. رسانه های اجتماعی منفی گرایی را ترویج می کنند و به شما دلیلی برای مقایسه خود با دیگران می دهند. نه تنها این، بلکه ریشه بسیاری از استدلال های غلط و احساسات منفی است.

 خوردن غذاهای ناسالم

خوردن فست فود در آخر شب دیگر نباید یک اتفاق مکرر برای شما باشد. همین امر در مورد غذا خوردن در رستوران ها در هر روز هفته و زیاده روی در فست فود صدق می کند. تمام این تغذیه ناسالم با افزایش سن شما را فرا می گیرد. اگر اکنون به جای بعداً تغییر رژیم غذایی خود را تغییر دهید، مفید خواهد بود.

ارتباط داشتن با افراد سمی

وقتی همیشه مشغول کار و خانواده هستید، آخرین چیزی که می خواهید با آن کنار بیایید روابط سمی است. دوستان سمی می توانند روز شما را تضعیف کنند و فقط شما را در حالت بد خلق کنند. یادگیری چگونگی شناسایی افراد سمی و در واقع خارج کردن آنها از زندگی، یک کاهش فوری استرس است.

 

 

 

حتما به ملاقات پزشک بروید

اگر سال‌هاست که دکتر نرفته‌اید، وقت آن است که با مطب تماس بگیرید و یک قرار ملاقات بگیرید. فقط به این دلیل که سن شما بالای ۵۰ سال نیست، به این معنی نیست که از مشکلات سلامتی مصون هستید. حتی اگر مشکلات جزئی دارید، مراجعه به پزشک در حال حاضر می تواند از مشکلات سلامتی بدتر در آینده جلوگیری کند.

 مراقبت نکردن از دندان

به عنوان یک نوجوان و جوان، ممکن است روزهایی را بدون مسواک زدن سپری کرده باشید. در سن ۳۰ سالگی، انتظار می رود که یک روال بهداشت دهان و دندان داشته باشید که هر روز به آن پایبند باشید. از این گذشته، هیچ کس دوست ندارد با کسی که بوی بد دهان دارد روبرو شود. در این سن، سرمایه گذاری روی مسواک برقی ممکن است ارزش این را داشته باشد که همه چیز را به خوبی تمیز کنید. علاوه بر مسواک زدن دو بار در روز، باید به نخ دندان کشیدن و سفید کردن دندان ها نیز عادت کنید.

نادیده گرفتن پوست

آیا متوجه شده اید که چین و چروک های پیشانی و خطوط لبخند روی صورت شما شکل می گیرد؟ حتی اگر اکنون پوست خوبی دارید اما باید به مراقبت از پوست خود توجه کنید. ما نمی‌توانیم پوستی صاف و بدون چروک را برای همیشه حفظ کنیم، بنابراین حداقل می‌توانید با شستن و مرطوب کردن روزانه صورتتان، دوام بیشتری داشته باشید.

هدف گذاری نکردن

بدون هدف، شما فقط بی هدف در زندگی سرگردان هستید. در ۳۰ سالگی، تعیین اهداف و تلاش برای دستیابی به آنها بسیار مهم است. اهداف کوتاه مدت و بلند مدت تعیین کنید و پیشرفت خود را دنبال کنید.

عدم تعیین اهداف در دهه ۳۰ شما می تواند منجر به فقدان جهت و هدف شود و رسیدن به موفقیت شخصی و حرفه ای را چالش برانگیز کند. اهداف به شما چیزی می دهد که به سمت آن کار کنید و نقشه راهی برای دستیابی به رویاهایتان فراهم می کند.

تعیین اهداف می تواند به شما کمک کند اولویت های خود را شناسایی کرده و تلاش های خود را بر روی چیزهایی متمرکز کنید که برای شما مهم هستند. همچنین می تواند به شما در اندازه گیری پیشرفت و جشن گرفتن موفقیت های خود در این راه کمک کند. بدون هدف، ممکن است احساس گیر افتادن یا بی هدفی کنید و برای یافتن انگیزه برای حرکت رو به جلو تلاش کنید.

۵ واقعیت زندگی که پذیرفتن آنها فوق‌العاده دشوار است

 بیش از توان خود خرج نکنید

دهه ۳۰ زندگی شما زمان آن است که به عادات خرج کردن خود فکر کنید. وقتی متوجه می‌شوید پول نقد ندارید، پول دادن به لباس‌ها یا کوکتل‌های گران‌قیمت به سرعت قدیمی می‌شود. اگر مقصر خرج های بیهوده هستید، در مخارج خود تجدید نظر کنید و سعی کنید فقط روی خرید چیزهایی که نیاز دارید تمرکز کنید.

دوست بد بودن

لغو برنامه ها به دلیل تنبلی، فراموش کردن تولد دوستان، یا شرکت نکردن در مهمانی دوست، جالب نیست. برای حفظ روابط دوستانه خود وقت بگذارید و اعتماد دوستان خود را به دست خواهید آورد.

ماندن در گذشته

در ۳۰ سالگی، ممکن است آرزو کنید ای کاش زندگی تان طور دیگری رقم می خورد. نگاه کردن به فرصت های از دست رفته، روابط گذشته و تجربیات منفی کاری است که همه ما انجام می دهیم. در نهایت، ۳۰ سالگی به این معنی نیست که نمی توانید بیشتر از این پیشرفت کنید. زمان عالی برای فراموش کردن گذشته و تلاش برای تأثیرگذاری بر آینده است.

 

 

 

 نداشتن حساب پس انداز

ممکن است بازنشستگی دور از دسترس به نظر برسد، اما برای شروع پس انداز هرگز زود نیست. هرچه زودتر شروع کنید، در دراز مدت بیشتر خواهید داشت. بسیاری از مردم این اشتباه را مرتکب می شوند که در دهه ۳۰ زندگی خود برای بازنشستگی پس انداز نمی کنند، زیرا فکر می کنند زمان زیادی دارند. با این حال، زمان می گذرد، و قبل از اینکه متوجه شوید، بازنشستگی نزدیک است.

پس انداز نکردن برای بازنشستگی می تواند عواقب جدی در ۳۰ سالگی و بعد از آن داشته باشد. بازنشستگی ممکن است دور از دسترس به نظر برسد، اما هر چه زودتر پس انداز را شروع کنید، زمان بیشتری برای رشد پول شما نیاز دارد. ناکامی در پس انداز برای بازنشستگی می تواند منجر به ناامنی مالی در سال های طلایی شما شود و شما را مجبور به کار طولانی تر یا زندگی با درآمد محدود کند.

 بی توجهی به تمیز کردن خانه یا آپارتمان

متأسفانه، بسیاری از ما پول داشتن خدمات نظافت شخصی را نداریم. همه ما می دانیم که تمیز کردن یک کار آزاردهنده است، اما باید انجام شود (ترجیحا به صورت روزانه یا دو هفته ای). زندگی در یک خانه یا آپارتمان کثیف سالم نیست و راهی مطمئن برای جلوگیری از مهمانان است.

عذرخواهی نکردن برای اشتباهاتتان

بلوغ یعنی تسلط بر اشتباهاتت. به همان اندازه که ممکن است از عذرخواهی متنفر باشید، زمانی که کار اشتباهی انجام داده اید، این کار مناسبی است. یک معذرت خواهی صمیمانه می تواند شما را با فردی که به او ظلم کرده اید، رابطه بهتری داشته باشد و شما را از شر احساس گناه خلاص کند.

دست از سرزنش کردن خود بردارید

اجازه ندهید افکار منفی شما را نابود کنند. حتی اگر نمی توانید همه اینها را تا ۳۰ سالگی خود به پایان برسانید، این کار را با سرعت خود انجام دهید. از سرزنش کردن خود برای کارهایی که انجام دادید یا نکردید دست بردارید و منتظر دوره جدیدی از زندگی خود باشید.

 کار بیش از حد

در دهه ۲۰ زندگی ما بالا رفتن از نردبان شغلی و کسب درآمد است. با این حال، بسیاری از مردم آنقدر در شلوغی کار غرق می شوند که تعادل بین کار و زندگی را فراموش می کنند و به خاطر کسب درآمد از خود غافل می شوند. هنگامی که وارد ۳۰ سالگی می شوید، این شلوغی می تواند منجر به فرسودگی شغلی شود و بر سلامت شما تأثیر بگذارد.

اگر ساعت‌های بسیار کار می‌کنید یا به ندرت از کار جدا می‌شوید، وقت آن است که مرزهای بهتری تعیین کنید و برای خود و خانواده‌تان وقت بگذارید.

عدم درخواست تایید دیگران

به عنوان یک جوان، آسان است که در تلاش برای جلب تایید دوستان، همکاران و مربیان خود گرفتار شوید. با این حال، بین تلاش و کوشش خود در محل کار و اینکه زندگی شما حول محور تایید دیگران بچرخد، تفاوت وجود دارد. وقتی به ۳۰ سالگی رسیدید، باید نسبتاً تثبیت شده باشید و بدانید که چه کسی هستید. پس وقت آن است که صادقانه زندگی کنید و از تلاش برای جلب رضایت دائمی دیگران دست بردارید.

 

 

 

عدم تکیه بر والدین

بسیاری از افراد هر از گاهی به والدین خود تکیه می کنند. با این حال، اگر در ۳۰ سالگی خود هستید و هنوز به مادر و پدر اجازه می دهید برخی از صورت حساب های شما را بپردازند یا حتی بدتر از آن، مسئولیت زندگی تان کلا با والدین تان است، وقت آن رسیده است که این بند را قطع کنید و استقلال خود را در آغوش بگیرید.

فراموش کردن رشد شخصیت تان

سرمایه گذاری روی خودتان در دهه ۳۰ زندگی ضروری است. این به معنای گذراندن دوره ها، شرکت در سمینارها و توسعه مهارت های جدید است. سرمایه‌گذاری نکردن روی خودتان می‌تواند شما را راکد کند و پیشرفت در حرفه‌تان چالش برانگیز است.

سرمایه گذاری نکردن روی خودتان می تواند رشد شخصی و حرفه ای شما را در دهه ۳۰ سالگی محدود کند. سرمایه گذاری روی خود به معنای اختصاص زمان، تلاش و پول برای فعالیت هایی است که مهارت ها، دانش و رفاه کلی شما را بهبود می بخشد. این می تواند شامل ادامه تحصیل، شرکت در کنفرانس ها، پیوستن به سازمان های حرفه ای و توسعه مهارت های جدید باشد.

سرمایه گذاری روی خودتان می تواند منجر به پیشرفت شغلی، افزایش پتانسیل درآمد و افزایش رضایت شغلی شود. با گسترش دانش و مهارت‌های خود، بازارپذیرتر می‌شوید و می‌توانید در بازار کار رقابتی برجسته شوید. سرمایه‌گذاری روی خودتان نیز می‌تواند به شما در دستیابی به اهداف شخصی کمک کند و منجر به یک زندگی رضایت‌بخش‌تر شود.

Rate this post
فیسبوک توییتر گوگل + لینکداین تلگرام واتس اپ کلوب
 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.