۱۲ حقیقت شگفت انگیز در مورد کشور هلند

چه در کشور هلند زندگی کنید یا فقط به این کشور سفر کنید،دانستن برخی از حقایق سرگرم کننده در مورد این کشور به شما کمک می کند تا آن را بهتر بشناسید. پس آماده شوید تا دانش خود را درباره هلندی خود را زیاد کنید زیرا ما ۱۲ واقعیت در مورد کشور هلند را به اشتراک می گذاریم که ممکن است شما را شگفت زده کند.

دانستنی های جالب درباره کشور هلند

 تعداد دوچرخه در کشور هلند از تعداد افراد بیشتر است

بله این درست است. بیش از ۲۲ میلیون دوچرخه در کشور وجود دارد و تنها ۱۷ میلیون نفر ساکن هستند. این شامل باکفیت های هوشمندانه (اگر نه چندان ظریف) است که دوچرخه را با یک ظرف بزرگ در جلو برای حمل و نقل کودکان، حیوانات خانگی و خرید ترکیب می کند. برخی منابع ادعا می کنند که هلندی ها به طور متوسط ​​۲٫۹ کیلومتر در روز مسافت را دوچرخه سواری می کنند و برای بیش از یک چهارم تمام سفرها از دوچرخه استفاده می کنند.

این در مقایسه با تنها ۲٪ در بریتانیا است. برخی دیگر پیشنهاد می کنند که به طور متوسط، یک فرد هلندی ۱۰۰۰ کیلومتر در سال را در حدود ۲۵۰ تا ۳۰۰ سفر دوچرخه سواری می کند. نقطه ضعف داشتن دوچرخه های زیاد این است که دزدی بسیار زیاد است. به خصوص در آمستردام که در آن شایع ترین جنایت است. سالانه بیش از ۱۰۰۰۰۰ دوچرخه در هلند به سرقت می رود، بنابراین مراقب باشید که دوچرخه های خود را در کجا پارک می کنید.

دانستنی های جالب درباره کشور هلند

 هلند دارای بالاترین تراکم جمعیت در اروپا است

بر اساس داده های سازمان ملل، کل جمعیت هلند در آگوست ۲۰۲۰، ۱۷,۱۴۰,۰۹۸ نفر بود. مساحت کل این کشور ۳۳,۷۲۰ کیلومتر مربع است که تراکم جمعیت آن ۵۰۸ نفر در هر کیلومتر مربع است. این امر هلند را به پرجمعیت ترین کشور اتحادیه اروپا و یکی از پرجمعیت ترین کشورهای جهان تبدیل می کند. جالب اینجاست که حدود ۹۲٫۵ درصد از جمعیت در مناطق شهری زندگی می کنند. و بیش از ۴۰ درصد از کل جمعیت کشور در رندستاد زندگی می کنند. مجموعه ای از شهرهای آمستردام، روتردام، لاهه و اوترخت.

کشور هلند پایین ترین کشور اروپاست

خوب، پس این واقعیت ممکن است تعجب آور نباشد، با توجه به اینکه جهان هلند به معنای واقعی کلمه به عنوان “کشورهای پایین ” ترجمه می شود. با این وجود، فکر اینکه بیش از یک چهارم (۲۶ درصد) هلند در واقع زیر سطح دریا قرار دارد، شگفت انگیز است. علاوه بر این، حدود ۶۰ درصد از جمعیت در حال حاضر ۵ متر زیر سطح دریا زندگی می کنند. بلندترین نقطه این کشور تپه ای در Vaalserberg در جنوب لیمبورگ است که در ارتفاع ۳۲۲٫۵ متری از سطح دریا قرار دارد. در همین حال، پایین ترین نقطه، Zuidplaspolder است که ۷ متر زیر سطح دریا قرار دارد. فرودگاه اسخیپول آمستردام نیز ۵ متر زیر سطح دریا قرار دارد.

پیشنهاد می کنیم مقاله “سلبریتی هایی که چپ دست هستند از باراک اوباما تا آنجلیا جولی” را نیز مطالعه بفرمایید.

هلند ششمین کشور شاد دنیاست

بر اساس گزارش جهانی در سال ۲۰۲۰، هلند به عنوان ششمین کشور شاد جهان رتبه بندی شده است. این مطالعه سالانه ۱۵۶ کشور را با در نظر گرفتن عواملی مانند امید به زندگی سالم، آزادی، اعتماد، فساد و حمایت اجتماعی رتبه‌بندی می‌کند. و به نظر می‌رسد که هلندی‌های شوخ‌طبع، با کسب سطوح بالایی از اعتماد اجتماعی و نهادی، و همچنین ارتباط اجتماعی، چیزهای زیادی برای شکرگزاری دارند. نکته جالب این است که این کشور به طور قابل توجهی بالاتر از همسایگان خود، آلمان (هفدهم) و بلژیک (۲۰) قرار دارد. بر اساس این گزارش، تنها فنلاند، دانمارک، سوئیس، ایسلند و نروژ کشورهای شادتر هستند.

هلندی ها از نظر رژیم غذایی سالم ترین در جهان هستند

هلندی ها علاوه بر اینکه یکی از شادترین ملت های روی کره زمین هستند، از نظر رژیم غذایی و تغذیه نیز یکی از سالم ترین کشورها هستند. در فهرست غذایی آکسفام ۱۲۵ کشور، آنها رتبه اول را برای داشتن فراوان ترین، مغذی ترین، سالم ترین و مقرون به صرفه ترین مواد غذایی دارند. بالاتر از فرانسه و سوئیس. علیرغم ولع مردم به برخی از خوراکی های هلندی ، به نظر می رسد که ساکنان در واقع در خوردن سبزیجات خود بسیار خوب هستند. و این منطقی است، با توجه به اینکه هلند دومین صادرکننده بزرگ سبزیجات در جهان است.

کشور هلند فعال ترین کشور اروپایی از لحاظ فیزیکی هستند

هلندی‌ها علاوه بر کسب امتیازات مهم برای سلامتی و شادی، فعال‌ترین جمعیت اروپا از لحاظ فیزیکی هستند. حدود ۵۶ درصد هلندی ها به طور هفتگی ورزش می کنند، در حالی که میانگین اروپا ۴۰ درصد است. این تا حد زیادی به دلیل زیرساخت های فوق العاده در سراسر کشور است که به مردم اجازه می دهد برای کار یا تفریح ​​پیاده روی و دوچرخه سواری کنند. این کشور مسطح معروف دارای ۲۰۰۰۰ کیلومتر فضای سبز است

 هلندی ها اولین بازار سهام در جهان را اختراع کردند

اکنون، در اینجا یک واقعیت نسبتاً شگفت انگیز در مورد هلند وجود دارد. به طور شگفت انگیزی، اولین بازار سهام در جهان توسط قانونگذاران و بازرگانان هلندی در سال ۱۶۰۲ اختراع شد. این به عنوان وسیله ای برای تامین مالی شرکت هند شرقی هلند و سفرهای تجاری طولانی مدت آن از هلند انجام شد. بورس اوراق بهادار آمستردام نیز در همان سال ایجاد شد و بسیاری این بورس را قدیمی ترین بورس “مدرن” در جهان می دانند. هلندی ها همچنین اولین کسانی بودند که گواهی تجارت منصفانه را توسعه دادند و گواهی Max Havelaar را در دهه ۱۹۸۰ ارائه کردند. خیلی خوبه، هلند!

 هلند دارای بالاترین مهارت انگلیسی در جهان است

آیا به هلند مهاجرت می کنید اما نمی توانید یک کلمه هلندی صحبت کنید؟ پسر خوش شانس هستی چون این ملت باهوش بهتر از هر کشور غیر بومی دیگری انگلیسی صحبت می کند. بر اساس شاخص مهارت زبان انگلیسی EF، هلندی‌ها در زبان انگلیسی در صدر کلاس هستند و دانمارک و سوئد را با اختلاف کمی پشت سر گذاشته‌اند. بین ۹۰ تا ۹۳ درصد از مردم می توانند انگلیسی را به عنوان زبان دوم صحبت کنند. گویا این به اندازه کافی قابل توجه نبود، حدود ۹۴٪ از مردم هلند می توانند دو زبان صحبت کنند، که بسیار بالاتر از میانگین اتحادیه اروپا (۵۴٪) است. با این حال، هیچ ضرری برای تقویت مهارت های هلندی خود در این مدت وجود ندارد.

تقریبا ۸۰ درصد از پیازهای گل دنیا از هلند می آیند

شاید تعجب آور نباشد که هلند صادرکننده برتر گل در جهان است که بیشتر آنها گل لاله هستند. سالانه حدود دو میلیارد گل لاله کشور را ترک می کنند و به مقاصد مختلف در سراسر جهان سفر می کنند. در بیشتر موارد، گل‌ها در حراج‌های معروف FloraHolland در Naaldwijk، Rijnsburg، و Aalsmeer، بزرگترین مرکز تجارت گیاهان و گل‌ها در جهان فروخته می‌شوند. هزاران بازدید کننده هر ساله به آنجا می آیند تا عملیات لجستیکی عظیم مورد نیاز برای انتقال گل ها را در سراسر جهان کشف کنند. در همین حال، برخی دیگر به یکی از مشهورترین مکان‌های دیدنی هلند، باغ زیبای Keukenhof می‌روند تا دریای دیدنی لاله‌ها را شگفت زده کنند.

کشور هلند یک زبان رسمی دارد

هلندی تنها زبان رسمی کشور هلند است، اگرچه اکثر مردم به زبان انگلیسی نیز صحبت می کنند. تخمین زده می شود که کمتر از ۴۰۰۰۰۰ نفر به زبان فریزی یا فریسی صحبت می کنند که در استان شمالی فریزلند نیز زبان رسمی است. این بدان معناست که از قضا، هلندی‌های بسیار بیشتری انگلیسی صحبت می‌کنند تا فریزی. لیمبورگی، هلندی لو ساکسون، و گرونینگ نیز زبان‌های اقلیت هستند، اگرچه این زبان‌ها اغلب فقط در سراسر مرز هلند-آلمانی شنیده می‌شوند، جایی که به یک پیوستار گویش مشترک هلندی-آلمانی تعلق دارند. جالب اینجاست که هلند زبان اشاره هلندی خود را نیز دارد، Nederlandse Gebarentaal (NGT) که توسط حدود ۱۵۰۰۰ نفر استفاده می شود.

 هلندی ها سالانه حدود شش میلیون پاپوش سوغاتی تولید می کنند

در بین سوغاتی هلندی نمادین‌تر از یک جفت پاپوش چوبی پیدا نخواهید کرد. هلندی ها از قرون وسطی این کفش های سخت (یا کلمپن) را برای محافظت از پاهای خود در حین انجام کارهای سخت می پوشیدند. این کفش‌های ضخیم ایده‌آل بودند زیرا محکم، ضد آب و تمیز کردن آسان هستند. اگرچه هنوز هم گاهی اوقات آنها را در مزارع مناطق روستایی هلند خواهید دید، اما امروزه آنها تا حد زیادی به عنوان سوغاتی توریستی فروخته می شوند. و با تولید بیش از شش میلیون عدد از آنها در سال، مطمئناً برای یافتن سایز خود مشکلی نخواهید داشت – این در صورتی است که به اندازه کافی جسور باشید که آنها را بپوشید!

 لاله ها در واقع بومی کشور هلند نیستند

دانستنی های جالب درباره کشور هلند

اکنون، این واقعیت ممکن است شما را شگفت زده کند، زیرا باور کنید یا نه، گل نمادین هلند، لاله، در ابتدا در خاک هلند رشد نکرده است. لاله رنگارنگ در واقع در قرن شانزدهم از ترکیه وارد شد، اما از آن زمان تاکنون نقشی حیاتی در فرهنگ هلند ایفا کرده است.

در دهه ۱۶۳۰، شیدایی لاله ها هلند را فرا گرفت و قیمت ها افزایش یافت تا اینکه قیمت پیازها به اندازه خانه ها بود! این امر بسیاری از کشاورزان را جذب کرد تا به کشت گل روی بیاورند، قبل از اینکه صنعت به طور ناگهانی در سال ۱۶۳۷ سقوط کرد و بسیاری از مردم را در فقر رها کرد. تا آخرین زمستان جنگ جهانی دوم بود که هلندی های گرسنه پیاز لاله را به عنوان منبع غذایی کشف کردند. اکنون، هر سومین شنبه در ژانویه، هلندی ها روز ملی لاله – آغاز رسمی فصل لاله – را با چیدن گل رایگان و جشنواره های گل جشن می گیرند.

Rate this post
فیسبوک توییتر گوگل + لینکداین تلگرام واتس اپ کلوب
 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.