چرا من همیشه گرسنه هستم؟ ۳ دلیل مهم برای گرسنگی مداوم

شکم شما غرغر می کند، همیشه گرسنه هستید ، احساس می کنید می لرزید، و ممکن است احساس کنید در حال ضعف کردن هستید. این حس را به خوبی می‌دانید: گرسنگی می‌کشید و وقت غذا خوردن است. دلایل مختلفی وجود دارد که ممکن است گرسنگی مداوم داشته باشید – از جمله برخی از علل معمول گرسنگی و همچنین برخی از دلایل نگران کننده با خواندن این مقاله همراه ما باشید.

Risa Groux، متخصص تغذیه خاطرنشان می کند که گرسنگی، طبق تعریف، یک نیاز فیزیولوژیکی به مواد مغذی برای تأمین سوخت برای بدن شما است. او توضیح می دهد: “درست مانند یک ماشین برای عملکرد، بدن ما برای ایجاد انرژی برای زنده ماندن و رشد به غذا نیاز دارد. هنگامی که مخزن خالی شد، بدن نیاز به پر کردن دارد.”

از نقطه نظر بیولوژیکی، بدن ما هورمونی به نام گرلین را در معده تولید می کند تا به مغز سیگنال دهد که بدن به غذا نیاز دارد. در حالی که گرلین قبل از غذا افزایش می یابد و بعد از خوردن غذا کاهش می یابد، لپتین – هورمون دیگری که در سلول های چربی ساخته می شود – به مغز اطلاع می دهد که انرژی کافی دارد و نیازی به مصرف غذای دیگری ندارد.

دلایل معمول برای گرسنه بودن

همانطور که گروکس می گوید، غذا سوخت است و بدن ما به آن نیاز دارد. و از آنجایی که بدن ما باهوش و پیچیده است، به ما اطلاع می دهد که چه زمانی از یک وعده غذایی لذت ببریم. برای جزئیات بیشتر درباره دلایل رایج گرسنگی به خواندن ادامه دهید.

خیلی وقته چیزی نخوردی

واضح ترین دلیلی که شکم شما را تشویق می کند به آن غذا بدهید؟ مدتی است که غذا نخورده اید! Lauren Minchen، مشاور تغذیه Freshbit توضیح می دهد: «کمبود غذا در طول زمان باعث گرسنگی بدن می شود، که شامل ناراحتی در ناحیه میانی و احساس ضعف ناشی از کمبود تغذیه است.

اگر متوجه شدید که وقتی غذا نخورده اید احساس تنبلی یا خستگی می کنید، این پاسخ طبیعی بدن شما به حفظ انرژی است. به گفته Minchen، مدت زمانی که طول می کشد تا یک فرد احساس ناراحتی ناشی از گرسنگی را احساس کند، می تواند متفاوت باشد، زیرا به عوامل مختلفی بستگی دارد. به طور کلی، افراد می توانند سه تا پنج ساعت پس از آخرین بار خوردن احساس گرسنگی کنند، اما اگر قبلاً یک وعده غذایی قابل توجه مصرف کرده باشند، می تواند طولانی تر شود.

باردار هستید یا در حال شیردهی هستید.

مینچن خاطرنشان می کند که در دوران بارداری، نیاز بدن به کالری و درشت مغذی ها افزایش می یابد تا سوخت مناسب برای رشد جنین فراهم شود. او می‌گوید: «این کالری‌ها و درشت مغذی‌ها مستقیماً به رشد و رشد مغز جنین و بافت اسکلتی، ماهیچه‌ای و چربی برای یک نوزاد سالم کمک می‌کنند.

علاوه بر این، شیردهی تقاضای زیادی برای بدن زن ایجاد می کند و باعث می شود که او احساس گرسنگی و تشنگی کند. به طور کلی، مینچن می گوید بارداری به ۳۰۰ کالری اضافی در روز نیاز دارد، در حالی که شیردهی می تواند بین ۵۰۰ تا ۱۰۰۰ کالری اضافی در روز نیاز داشته باشد.

علت گرسنگی مداوم
علت گرسنگی مداوم

سخت ورزش کرده اید

پس از دویدن شدید یا ورزش سخت ، لحظه شماری می کنید تا بتوانید خود را با یک میان وعده یا وعده غذایی خوشمزه پر کنید. ورزش، به ویژه یک فعالیت بدنی شدید یا پر از قلبی، از کالری و مواد مغذی برای سوخت کافی بدن ما استفاده می کند که می تواند منجر به گرسنگی شود.

مینچن همچنین خاطرنشان می کند که تجزیه عضلات در حین ورزش میل به غذا ایجاد می کند. او می‌گوید: آموزش بافت ماهیچه‌ای و تجزیه آن برای تحریک ساخت بافت عضلانی قوی‌تر، نیاز بیشتری به پروتئین، کربوهیدرات و چربی در این فرآیند بازسازی ایجاد می‌کند. بدون این درشت مغذی های ارزشمند بعد از تمرین، عضلات ما قوی تر و انعطاف پذیرتر نمی شوند.

دیشب خوب نخوابیدی

باور کنید یا نه، خواب ناکافی باعث احساس گرسنگی شما شود. به گفته کاتلین وینستون، دکترای RN، از دانشگاه فونیکس، این دو ممکن است به نظر مرتبط نباشند، اما خواب برای کنترل اشتها ضروری است. شما میپرسید که چگونه کار می کند؟ در حالی که ما در سرزمین رویایی هستیم، مغز و سیستم ایمنی ما تقویت شده و هورمون گرسنگی گرلین را تنظیم می کند. به گفته وینستون، برای کسانی که به طور منظم استراحت کافی ندارند، این هورمون بالاتر است و باعث افزایش اشتها می شود.

شما پروتئین، چربی و فیبر کافی نمی خورید

علاوه بر گذراندن دوره های طولانی بدون وعده غذایی، نخوردن غذاهای مناسب نیز می تواند باعث ایجاد این احساس گرسنگی شود. گروکس اشاره می کند که همه ما به یک رژیم غذایی متعادل با مقادیر کافی پروتئین، چربی و فیبر نیاز داریم تا احساس رضایت کنیم. او توضیح می دهد: “پروتئین گرلین و لپتین را تنظیم می کند و به ما کمک می کند احساس سیری کنیم.” چربی با کیفیت به تولید لپتین کمک می کند تا سیری را نشان دهد و هضم ما را کند کند.

او می افزاید: «مصرف زیاد فیبر تولید اسیدهای چرب با زنجیره کوتاه را تحریک می کند، که باعث می شود بدن احساس سیری کند، همراه با ایجاد تنوعی از باکتری های خوب روده در میکروبیوم». فیبر محلول یا غذاهایی که در آب حل می شوند، تمایل به کاهش اشتها و ایجاد احساس سیری دارند.

        پیشنهاد می کنیم مقاله “چرا وقتی استرس داریم عرق میکنیم؟” را نیز مطالعه بفرمایید.      

چرا همیشه گرسنه ام؟۳ دلیل مهم برای گرسنگی مداوم

برخی از شرایط پزشکی، جسمی و روحی وجود دارد که می تواند احساس گرسنگی مداوم ایجاد کند. اگر هر یک از این علائم را تجربه کردید، یک قرار ملاقات با پزشک رزرو کنید تا به این سوال پاسخ دهد “چرا من همیشه گرسنه هستم؟” سوال کنید و امیدوارم راه حل هایی پیدا کنید.

شما یک مشکل جسمی دارید

پرکاری تیروئید شرایطی است که در آن هورمون‌های بیشتری نسبت به مقدار مورد نیاز در بدن وجود دارد. به گفته وینستون، این می تواند منجر به گرسنگی بیش از حد شود. سایر مقصران پزشکی که می توانند باعث گرسنگی شوند عبارتند از دیابت، عفونت انگلی در دستگاه روده و هیپوگلیسمی.

همانطور که گروکس اشاره می کند، نوسانات در سطح قند خون یکی از دلایل رایج گرسنگی بیش از حد یا دائمی است. او می‌گوید: وقتی قند خون بالا می‌رود یا دیابت وجود دارد، اشتها و تشنگی افزایش می‌یابد. این اتفاق می‌افتد زیرا گلوکز نمی‌تواند به سلول‌ها نفوذ کند و بدن آن را از طریق ادرار دفع می‌کند. وقتی قند خون کاهش می‌یابد و هیپوگلیسمی وجود دارد، بدن برای کمک به تنظیم سطح قند خون غذا میل می‌کند.

دلیل گرسنگی مداوم، هورمون های شما به هم ریخته است

 زمانی که دوران پر استرسی را پشت سر می گذارید، ممکن است برای کنار آمدن به سراغ شیرینی ها یا دیگر غذاهای راحت بروید. این یکی دیگر از ملاحظات هورمونی است زیرا کورتیزول هورمونی است که بر روی غدد فوق کلیوی تولید می شود و با استرس مزمن افزایش می یابد. گروکس می افزاید: کورتیزول می تواند میل به غذا و افزایش اشتها را افزایش دهد.

گرسنگی مداوم

شما الگوی غذایی نامناسبی دارید

در موارد شدید، اختلالات خوردن مانند بی اشتهایی، پرخوری عصبی یا سایر شرایط بدشکلی بدن می تواند منجر به الگوهای غیر طبیعی گرسنگی شود. مینچن خاطرنشان می‌کند، افرادی که این شرایط را دارند، کالری‌های ضروری و سایر مواد مغذی را به شدت محدود می‌کنند و احساس گرسنگی رو به رشد ایجاد می‌کنند سپس، گرسنگی آنها می تواند در تجزیه وظایف ضروری و بافت در بدن ظاهر شود. مینچن هشدار می‌دهد: تخریب پوست، ریزش مو، یبوست، ضربان قلب سریع و خستگی برخی از علائم اولیه تجزیه بدن در نتیجه گرسنگی و محدودیت مزمن است.

Rate this post
فیسبوک توییتر گوگل + لینکداین تلگرام واتس اپ کلوب
 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.