کاربردهای جالب خلال دندان از تعمیر زیور آلات تا پخت سوسیس

کاربردهای جالب خلال دندان

 پرکننده چوب:

کاربرد خلال دندان در خارج از آشپزخانه هم زیاد است. یکی از بهترین و پرطرفدارترین کاربردها به عنوان پرکننده چوبی موقت اما محکم است. اگر سوراخ‌های پیچ را برای لولا، سخت‌افزار کشو یا نقاط دیگر باز کرده‌اید، می‌توانید سوراخ را با خلال دندان پر کنید. روی انتهای هر خلال دندان چسب بزنید، سپس آن را به داخل بلغزانید و انتهای آن را جدا کنید. هنگامی که سوراخ محکم با خلال دندان پر شد، سوراخ خالی شده را دوباره دریل کنید.

مبلمان و وسایل چوبی را مرتب کنید:

خلال دندان ابزار مناسبی برای افزودن رنگ به خراش های کوچک در مبلمان، کارهای چوبی و کابینت است. این کوچکتر، ارزان تر و تمیزتر از قلم مو است و فقط ترک های کوچک را به جای اطراف آن رنگ می کند.

 کاربرد خلال دندان در تعمیر زیور آلات:

خلال دندان برای چسباندن چسب به فضاهای کوچک و روی سطوح کوچک مانند مجسمه ها یا زیور آلات نیز مفید است.

سوراخ های کوچک را پر کنید:

خلال دندان همچنین می تواند سوراخ های تصادفی و آشکار میخ را در پروژه های چوبی پنهان کند. مقداری چسب روی خلال دندان بزنید و آن را به داخل نگهدارنده فشار دهید. انتهای آن را بشکنید، سپس سمباده بزنید و در صورت لزوم لکه یا رنگ اضافه کنید.

 منظم کردن جای دکمه ها با خلال دندان:

برخی از کارشناسان خیاطی چند خلال دندان را برای منظم کردن دکمه ها چه با ماشین و چه با دست در جعبه خیاطی نگه می دارند. آنها از خلال دندان به عنوان ساقه نخ برای ایجاد فاصله بین دکمه و پارچه استفاده می کنند. فضای لازم برای بستن صحیح دکمه است. خلال دندان برای تمیز کردن و تعمیر چرخ خیاطی نیز مفید است.

 

کاربرد های جالب خلال دندان

 برس ها را تمیز کنید:

یک خلال دندان را از میان موهای برس سگ یا برس های دیگر فرو کنید تا به راحتی موهای انباشته شده را بیرون بکشید.

 ترک ها و شکاف ها را با خلال دندان تمیز کنید:

یک خلال دندان را به الکل مالشی یا محلول تمیز کننده دیگر استریل آغشته کنید، سپس از آن برای خراش دادن شکاف ها و شکاف های مبلمان و وسایل استفاده کنید. همچنین ممکن است تنها راه دسترسی به فضاهای کوچک و پاک کردن تار عنکبوت و خاک باشد.

 تلفن را تمیز کنید:

دانشمندان پزشکی قانونی از خلال دندان برای جمع آوری بقایای مواد مخدر از تلفن های فروشندگان مواد مخدر استفاده کرده اند. باقیمانده به عنوان مدرک علیه فروشندگان استفاده می شود. ممکن است بر روی گیرنده گوشی خود شواهدی مجرمانه نداشته باشید، اما ممکن است کثیفی  در سوراخ های گیرنده وجود داشته باشد. بهترین راه برای پاک کردن سوراخ ها با خلال دندان است.

کاربرد خلال دندان در تمیز کردن صفحه کلید :

به همین ترتیب، کیبوردها فضاهای تنگ و کوچک زیادی دارند که تمیز کردن آنها با چیزهای بزرگتر از خلال دندان دشوار است.

ناخن هایتان را تمیز کنید:

بعد از باغبانی یا انجام کارهای کثیف دیگر، پاک کردن کثیفی از زیر ناخن‌ها سخت است، حتی اگر دست‌هایتان را به مدت ۳۰ ثانیه با آب گرم و صابون بشویید. با این حال، یک خلال دندان در زیر ناخن‌ها می‌تواند به سرعت آن‌ها را از کثیفی نجات دهد.

قوطی های رنگ کوچک را هم بزنید:

خلال دندان ها همزن های مینیاتوری خوبی برای ظروف رنگ می سازند که با کیت های مدل و سایر پروژه های کوچک همخوانی دارند. همانطور که در بالا ذکر شد، خلال دندان برای استفاده از رنگ در فضاهای کوچک و دقیق نیز کار می کند.

ساقه خم شده را با خلال دندان ترمیم کنید:

یک خلال دندان اغلب می تواند ساقه گیاهی که افتاده یا خم شده را مهار کند. ساقه را صاف کرده و خلال دندان را با چسب بچسبانید. گیاه را آبیاری کنید و مراقب سلامتی آن باشید. پس از رشد مجدد آتل خلال دندان را بردارید تا از خفگی ساقه جلوگیری شود.

 تعمیر نشتی شلنگ باغچه:

یک خلال دندان را به سوراخ شلنگ باغچه که نشتی دارد بچسبانید. آب چوب را متورم می کند و یک دوشاخه موقت خوبی ایجاد می کند.

 تست رطوبت خاک:

تست خلال دندان برای کیک برای گیاهان آپارتمانی برعکس عمل می کند. یک خلال دندان را به خاک اطراف گیاهان گلدانی فشار دهید. اگر تمیز بیرون بیاید نیاز به آب دارد. اگر خیس و پوشیده از خاک بیرون بیاید، هنوز نیازی به آب ندارد.

عینک شکسته را تعمیر کنید:

اگر پیچ عینک خود را گم کردید، سوراخ‌های پیچ‌ها را تراز کنید و یک خلال دندان وارد کنید. انتهای آن را جدا کرده و خلال دندان را در جای خود بچسبانید. تا زمانی که بتوانید آنها را به درستی تعمیر کنید، حداقل می توانید ببینید.

 شمع روشن کنید:

خلال دندان کندتر و طولانی تر از کبریت می سوزد، بنابراین از کبریت برای روشن کردن خلال دندان برای روشن کردن شمع استفاده کنید.

سیگار را ترک کنید:

عمل جویدن یک خلال دندان، به ویژه یک خلال دندان طعم دار، می تواند به ترک نیکوتین کمک کند.

فواید باور نکردنی گذاشتن پیاز در جوراب هنگام خواب

با خلال دندان نشانک بسازید:

خلال دندان می تواند روشی مفید برای علامت گذاری جای خود در کتاب بدون تا زدن صفحه باشد.

 غذاها را از نظر پخت آزمایش کنید:

در حین پخت، یک خلال دندان را به کیک و براونی بچسبانید. اگر تمیز بیرون بیاید، پخت و پز تمام شده است. تست خلال دندان نیز یک روش اثبات شده اما کمتر تبلیغ شده برای بررسی «تمام بودن» دنده های کباب شده است. با این حال، به چند هشدار توجه کنید. تست خلال دندان بی خطا نیست. شکلات چیپسی و سایر مواد ذوب شده می توانند آزمایش را مختل کنند. همچنین، آزمایش خلال دندان می تواند کیک پنیر را ترک کند. در نهایت، در برابر تمایل به باز کردن زود هنگام یا وسواس در فر برای چسباندن خلال دندان به کیک خود مقاومت کنید. باز کردن درب گرمای زیادی آزاد می کند و می تواند مشکلاتی ایجاد کند.

 غذاها را متمایز کنید:

در یک مهمانی یا غذاخوری، از خلال دندان با رنگ یا برچسب متفاوت برای علامت گذاری مواد غذایی با مواد مختلف یا پخته شده در سطوح مختلف استفاده کنید. برای مثال، می‌توانید رول‌های گندم و بدون گلوتن، یا کوفته‌های گوشتی و گیاهی، یا همبرگرهای کمیاب، متوسط و خوب را علامت بزنید.

کاربرد خلال دندان در ساخت دسته گل میوه :

از خلال دندان و سیخ های چوبی برای چیدمان خوراکی میوه یا سایر خوراکی ها استفاده کنید.

از اجاق گاز محافظت کنید:

برای جلوگیری از جوشیدن قابلمه ها، با چسباندن خلال دندان زیر درب، فاصله کمی برای خروج بخار ایجاد کنید.

با خلال دندان سیب زمینی را حتی سریعتر بپزید:

 

 

کاربرد جالب خلال دندان

 

مایکروویوها پختن سیب زمینی را سریعتر انجام می دهند، اما می توانید با آویزان کردن آنها روی پایه های خلال دندان، اسفنج و سایر سبزیجات را سریعتر بپزید. سیب زمینی از همه طرف، از جمله قسمت پایین، سریعتر و یکنواختتر پخته می شود.

 سوسیس ها را بپزید:

برای پختن یکنواخت و راحت سوسیس ها، آن ها را با خلال دندان بچینید. برگرداندن آنها راحت تر خواهد بود، در تابه نمی چرخند و فقط باید یک بار آنها را بچرخانید.

 غذا را از دندان های خود خارج کنید:

همانطور که از نام آن پیداست، این اولین استفاده از خلال دندان است. با این حال، برخی از دندانپزشکان در مورد خلال دندان هشدار می دهند و نخ دندان را برای برداشتن مواد بین دندان ها ترجیح می دهند.

Rate this post
فیسبوک توییتر گوگل + لینکداین تلگرام واتس اپ کلوب
 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.