نحوه تمیز کردن سینک برای رفع بوی بد: از شیر تا سیفون

برای تمیز کردن سینک و جلوگیری از بوی بد، نیازی به صرف هزینه زیاد نیست. کافی است از برخی محصولات خانگی استفاده کنید.
امروز می خواهیم به شما آموزش دهیم که چگونه سینک را به طور موثر از شیر تا سیفون تمیز کنید. این دو بخش اساسی هستند که باید همیشه تمیز باشند تا از بوی بد جلوگیری شود.این امر ظاهر آن را بدتر می کند، عملکرد صحیح آن را محدود می کند و آشپزخانه شما را کثیف می کند. شما باید بدانید چگونه سینک را به طور کلی تمیزکنید، برای این کار می توانید توصیه هایی را که در اینجا داریم دنبال کنید.

نحوه تمیز کردن سینک برای جلوگیری از بوی بد: از شیر تا سیفون

بهترین توصیه برای تمیز کردن سینک: از شیر آب شروع کنید

برای تمیز کردن موفقیت آمیز سینک خود باید از شیر آب شروع کنید. این لوازم جانبی بسیار مورد استفاده قرار می گیرند، بنابراین طبیعی است که آنها شروع به کثیف شدن و پر شدن با رسوب آهکی کنند که از آب تصفیه شده می آید.

از طرف دیگر، رطوبت ثابت باعث اکسیده شدن آنها، از دست دادن درخشندگی و تأثیر بر عملکرد آنها می شود. بنابراین، آنها باید تحت درمان ویژه قرار گیرند. توجه داشته باشید زیرا ما به شما می گوییم که چگونه شیرها را با توجه به شرایط آنها تمیز کنید.

برای تمیز کردن شیرهای سینک و ضدعفونی آنها باید از صابون خنثی و یک پارچه نرم استفاده کنید. آنها محصولاتی هستند که با آنها قسمت خارجی را تمیز خواهید کرد.

در مورد ضدعفونی قسمت های داخلی شیرآلات باید فیلتر و توری را جدا کنید تا در مخلوطی از یک قسمت سرکه به سه قسمت آب فرو برید. بعد از چند دقیقه قطعات را بیرون آورده و در جای خود قرار دهید. نیازی به شستشو با آب ندارید. علاوه بر ضد عفونی کردن و تمیز کردن، به شما کمک می کند تا رسوبات آهک را از بین ببرید.

برای تمیز کردن سینک زنگ زدگی را از بین می برد

زنگ زدگی بر روی شیرهای سینک به دلیل رطوبت و گذشت زمان ظاهر می شود. این اثر به شدت عملکرد آن را بدتر می کند و زیبایی شناسی آشپزخانه را تحت تأثیر قرار می دهد.اگرچه این عناصر یک عمر دارند و پس از آن باید تغییر کنند، قبل از انجام این کار باید مطمئن شوید که زمان مناسب است. اگر اینطور نیست، با چند ترفند ساده می توانید به این مشکل پایان دهید:

برای مقابله با زنگ زدگی این قطعات، آنتی اکسیدان های شیمیایی مخصوص خریداری کنید.
روی سطح شیر آب که زنگ زده است یک لایه نمک بزنید و آبلیمو را روی آن اضافه کنید. بگذارید چند ساعت بماند و از یک برس نرم برای شستشو استفاده کنید. در نهایت با آب بشویید.
با دو قاشق غذاخوری جوش شیرین و آب نصف لیمو خمیر درست کنید. قسمت های زنگ زده را با یک برس نرم با آن بمالید.
سرکه سفید بمالید، ضدعفونی کنید و زنگ و آهک را پاک کنید. با این حال، این ترفند می تواند به شیرهای شما در صورتی که طلایی هستند آسیب برساند، بنابراین از آن اجتناب کنید.

نحوه تمیز کردن سینک برای جلوگیری از بوی بد

رسوب آهک از شیرها ناپدید می شود

آهک به صورت لکه ای ظاهر می شود که درخشش شیرآلات را کدر می کند و در موارد شدید، به صورت لایه ای ضخیم از رنگ زرد یا سیاه است. طبیعی است که این ترکیب کربنات کلسیم روی این قطعه جمع شود، اما لازم نیست آن را در آنجا رها کنید.همانطور که اشاره کردیم، وظیفه کاهش عمر مفید و ترویج خرابی ها را بر عهده دارد. برای تمیز نگه داشتن سینک خود، می توانید چندین مسیر را دنبال کنید:

یک ضد رسوب شیمیایی بخرید و استفاده کنید که نتیجه آن فوری است اما آب را آلوده می کند.
یک لیمو را هر چند بار که لازم است مستقیماً روی لکه آهک برش دهید و بمالید تا از بین برود. برای بهبود نتیجه می توانید آب لیمو را با اسفنج حکاکی کنید. اگر شیرهای آب طلایی رنگ هستند از آن استفاده نکنید.
سرکه را با آب گرم مخلوط کرده و با پارچه بمالید، چون باید خیلی خشک باشد تا زنگ نزند. از یک برس نرم برای مالش دادن مفاصل استفاده کنید که این مفاصل نیز تحت تأثیر رسوب آهک قرار می گیرند.
با آب گرم خمیری از جوش شیرین درست کنید. بمالید، بگذارید عمل کند و با آب فراوان بشویید.
لکه های آهک را با خمیر دندان بمالید. بگذارید عمل کند و با آب بشویید. خواهید دید که چگونه آهک ناپدید می شود.
روی لکه ها آرد بمالید و با پارچه بمالید. باور نکردنی به نظر می رسد، اما بسیار خوب کار می کند.

برای تمیز کردن سینک باید شیرهای سینک استیل را تمیز کنید

با توجه به استحکام آن، اکثر افراد ترجیح می دهند سینک ها را با شیرهای ضد زنگ نصب کنند. این موارد در هنگام ضدعفونی کردن نیاز به درمان خاصی دارند. اگرچه آنها بسیار خوب هستند، اما از آهک و لکه های آب مصون نیستند، بنابراین نیاز به تمیز کردن مداوم دارند.
این لوازم جانبی را باید با صابون ظرفشویی یا سرکه سفید تمیز کنید. این دومی همیشه باید در آب گرم رقیق شود، زیرا ساینده است و در حالت خالص خود می تواند بیشتر از اینکه مفید باشد ضرر داشته باشد.

با بوی بد سینک خداحافظی کنید: باید سیفون را تمیز کنید

با بوی بد سینک خداحافظی کنید

بوی بد سینک تنها با تمیز کردن سطح آن و شیرهای آب از بین نمی رود. لازم است سیفون را در روال قرار دهید.بقایای مواد غذایی و محصولات شیمیایی که باید دور ریخته شوند در این لوله باقی می مانند. هنگامی که آنها شکسته می شوند، شروع به بوی بد می کنند.
تبلیغاتاگر این مشکل را دارید و حتی زمانی که آشپزخانه را به طور کامل تمیز کرده اید، همچنان ادامه دارد، برخی از ترفندهایی را که در زیر به اشتراک می گذاریم، اعمال کنید.

روش های مختلفی برای تمیز کردن تله سینک و از بین بردن بوی بد وجود دارد. شما می توانید از ترکیبات طبیعی گرفته تا مواد شیمیایی تجاری را انتخاب کنید.
جوش شیرین، سرکه و آب داغ را با هم مخلوط کنیدوقتی نوبت به نتایج مقرون به صرفه می رسد، این ترفند تمیز کردن را امتحان کنید. نه تنها بوی بد را از بین می برد، بلکه فضای داخلی فاضلاب را نیز ضد عفونی می کند.کافی است یک فنجان جوش شیرین را با دو فنجان سرکه مستقیماً به سیفون اضافه کنید. باید اجازه دهید مخلوط اثر کند و سپس آب داغ را (با دقت زیاد) داخل سوراخ بریزید.

حالا اگر سرکه ندارید می توانید آن را با آب لیمو جایگزین کنید. واکنشی که رخ می دهد به عنوان ردوکس شناخته می شود و تأثیری مشابه آنچه قبلاً ذکر کردیم دارد. تهاجمی تر باشید و از سفید کننده استفاده کنید.

اگر محصولات طبیعی مورد علاقه شما نیستند یا سیفون در شرایط بسیار سختی قرار دارد، از مخلوطی از نصف فنجان سفید کننده و نصف فنجان آب سرد استفاده کنید. آن را در سینک بریزید و بگذارید ۲۰ دقیقه بماند. پس از گذشت این مدت، شیر آب را باز کنید و اجازه دهید آب جاری شود و کثیفی های باقی مانده را از بین ببرید.

حال برای کاهش بوی تند سفید کننده، می توانید پس از پختن میوه دلخواه، با اضافه کردن آب لیمو یا پرتقال، تمیز کردن را به پایان برسانید. این مایع برای ماندگاری بیشتر بوی خوب باید داغ ریخته شود.

برای تمیز کردن سینک باید روزانه از سیفون سینک نیز مراقبت کنید

آخرین نکته ای که در مورد تمیز کردن سیفون سینک به شما خواهیم داد، مربوط به جلوگیری از بوی بد است. برای رسیدن به این هدف، سعی کنید غذا را دور نیندازید.

مخصوصاً باید مراقب روغنی باشید که اغلب در زهکشی ریخته می شود، اما آسیب جدی به آن وارد می کند. این در تماس با آب سرد جامد می شود و لایه ای تشکیل می دهد که بقایای غذا را به دام می اندازد و خود به خود تجزیه می شود. علاوه بر این، اثرات آن بر منابع آبی و گونه های آبزی پس از رسیدن زباله به طبیعت است.

Rate this post
فیسبوک توییتر گوگل + لینکداین تلگرام واتس اپ کلوب
 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.