نحوه تمیز کردن داخل ماشین لباسشویی

این که باید ماشین لباسشویی را هم تمیز کنیم تا حدودی باعث تعجب است، اما ماشین لباسشوئی می تواند بیش از آنچه شما فکر می کنید کثیفی جمع کند. کثیفی روی لباس و کپک ناشی از رطوبت بیش از حد، به خصوص اگر دستگاه به خوبی تهویه نشود، می تواند برای ماشین لباسشویی و سلامت ما مضر باشد. به همین منظور در فارسی ها و با ترجمه و تالیف از سایت  ecologiaverde راهنمای کاملی در مورد نحوه تميز كردن ماشين لباسشويی به روش خانگی به شما ارائه می کنیم.

نحوه تمیز کردن ماشین لباسشوی

هر چند وقت یکبار باید داخل ماشین لباسشویی را تمیز کنم؟

برای جلوگیری از گرفتگی، دوره توصیه شده این است که داخل ماشین لباسشویی را چهار بار در سال تمیز کنید. اگرچه برخی از قطعات باید زودتر تمیز شوند، مانند لاستیک ها، فیلتر یا سطل . بنابراین، این دستگاه باید چهار بار در سال از داخل تمیز شود، تا زمانی که تعمیر و نگهداری خوب به طور منظم انجام شود، اگر این کار انجام نشود، نیاز به تمیز کردن کاملتر زودتر اتفاق می افتد و ممکن است بیش از چهار بار انجام شود.

با سرکه ماشین لباسشویی را تمیز کنید

نحوه تمیز کردن درام ماشین لباسشویی

این ساده ترین قسمت است، برای تمیز کردن عمیق، تنها کاری که باید انجام دهید این است که نصف فنجان سرکه سفید را به کشوی مواد شوینده اضافه کنید و چرخه شستشوی ۳۰ درجه سانتیگراد را انتخاب کنید. فقط در موارد استثنایی باید دما را افزایش دهیم (زمانی که ماشین لباسشویی بسیار کثیف است یا بوی بدی از آن متصاعد می شود) .برای اینکه آن را بی عیب و نقص کنید، می توانید یک چرخه شستشوی معمولی را با چند حوله کهنه یا بدون لباس انجام دهید. و هرگز از سفید کننده برای این فرآیندها استفاده نکنید، زیرا اگر بقایای آن باقی بماند می تواند رنگ لباس شما را تغییر دهد.

نحوه تميز كردن لاستیک ماشين لباسشويی

این قسمتی از ماشین لباسشویی است که به دلیل استفاده زیاد از آن در هر شستشو و به دلیل حفظ آب در انتها، بیشترین کثیفی در آن جمع می شود، به همین دلیل بسیار مهم است که در ماشین لباسشویی را تا حد امکان بعد از استفاده باز نگه دارید. به همین دلیل، تجمع کثیفی روی لاستیک ظاهر می شود و دستگاه کارایی خود را از دست می دهد، بنابراین راحت است که ماهی یک بار آن را تمیز کنید.

برای تمیز کردن آن به سرکه سفید، یک سطل و پارچه نیاز داریم. در مرحله بعد، لاستیک را کمی بلند کنید. پارچه مرطوب شده با سرکه را وارد کنید تا کثیفی آن پاک شود. سپس با یک پارچه تمیز دیگر، باقی مانده ها را بردارید و خشک کنید.

نحوه تمیز کردن فیلتر ماشین لباسشویی

همانطور که در بالا ذکر شد، سرکه سلاح مخفی و زیست محیطی ما برای تمیز کردن و مراقبت از ماشین لباسشویی است. این کار برای از بین بردن صابون و باقی مانده های شیمیایی بسیار عالی است. و در مورد فیلتر، مکانی است که بیشترین مقدار باقیمانده مواد شوینده و پرزها در آن ته نشین می شود. این می تواند مجرای خروج آب را مسدود کند.

قبل از شروع کار با این بخش از ماشین لباسشویی، باید آن را از برق بکشیم تا از حوادث احتمالی جلوگیری شود. سپس دوشاخه فیلتر را باز می کنیم و در صورت افتادن آب روی زمین، یک پارچه در دسترس خواهیم داشت تا زود آب را تمیز کنیم. فیلتر را بیرون می آوریم و با یک پارچه آغشته به سرکه تمام کثیفی ها را پاک می کنیم. پس از تمیز شدن، فیلتر را در جای خود قرار داده و آن را می بندیم. اگر لباس‌ها از ماشین لباسشویی تمیز بیرون نمی‌آیند یا بعد از شستن درام آب را داخل آن نگه می‌دارد، این است که باید فورا فیلتر را تمیز کنیم.

 بعد از استفاده از ماشین لباسشویی درب آن را باز بگذارید

نحوه تميز كردن کشو ماشين لباسشويی

برای تمیز کردن کشو ابتدا باید آن را برداشته و در ظرفی از سرکه فرو ببریم. به این ترتیب تمام باقی مانده مواد شوینده به راحتی جدا می شوند. بعد از ۵ دقیقه آن را بیرون می آوریم و با آب ولرم می شوییم تا اثری باقی نماند. آن را با یک پارچه تمیز خشک کنید و دوباره در ماشین لباسشویی قرار دهید و کارتان تمام است.

نحوه ضدعفونی یا از بین بردن بوی بد ماشین لباسشوئی

هنگامی که یک دستگاه بوی بد منتشر می کند، مطمئناً کپک انباشته شده است. ساده ترین راه حل شستن و تسهیل تهویه است. ابتدا یک چرخه کوتاه با آب گرم و نیم لیتر سرکه سفید انجام دهید. وقتی چرخه تمام شد، درب ماشین لباسشویی را باز کنید و بگذارید یک روز باز بماند. اگر بوی بسیار قوی است، توصیه می کنیم یک کاسه جوش شیرین بگذارید تا بوی بد را جذب کند.

نکاتی برای تمیز نگه داشتن ماشین لباسشویی

از آنجایی که پیشگیری بهتر از درمان است، ما همچنین می خواهیم یک روال خوب برای تمیز نگه داشتن ماشین لباسشویی و عملکرد خوب آن را به شما آموزش دهیم.

ماشین را خیلی سنگین نکنید

اگرچه با پر کردن لباس کمتر از ماشین لباسشویی استفاده کنید، اما باید فضایی را برای آب و جابجایی لباس و شستشوی صحیح بگذاریم.

پس از هر بار شستشو، درام را تهویه کنید

همیشه به یاد داشته باشید که بعد از شستن درب را باز بگذارید تا تهویه شود و از تشکیل کپک جلوگیری کنید.

لاستیک را تمیز کنید

هر از چند گاهی لاستیکی را که درب ماشین لباسشویی را بسته نگه می دارد با یک پارچه مرطوب پاک کنید. علاوه بر این، باز گذاشتن درب بعد از هر بار شستشو نه تنها به تهویه درام کمک می کند، بلکه خشک شدن و تهویه لاستیک را نیز تسهیل می کند. به این ترتیب از تجمع کثیفی و ظاهر شدن کپک جلوگیری می کنید.

ماشین لباسشویی را از بیرون نیز تمیز نگه دارید

فراموش نکنید که قسمت بیرونی ماشین لباسشویی را تمیز کنید، زیرا همچنین مهم است که از مسدود شدن فیلترها، ورودی لوله، جلوگیری کنید و کثیفی بیشتری را به داخل درام یا کشوها نکشید. می توانید این کار را با یک پارچه مرطوب با یک پاک کننده انجام دهید.

از سرکه استفاده کنید

هنگام تمیز کردن، یک فنجان جوش شیرین یا سرکه سفید را به کشو اضافه کنید تا ماشین لباسشویی تمیز شود تا کلسیفیکاسیون از بین برود.

سوپاپ آب را ببندید

اگر به تعطیلات می روید یا چند ماهی در خانه ، شیر آب را ببندید تا در زمان غیبت شما در خانه از نشتی جلوگیری کنید.

از شوینده های زیست محیطی استفاده کنید

شوینده های سازگار با محیط زیست نه تنها به دلیل تمیز نگه داشتن لباس های شما، بلکه برای تمیز نگه داشتن ماشین لباسشویی و محیط زیست نیز شناخته شده اند.

نحوه تمیز کردن سینک برای رفع بوی بد: از شیر تا سیفون

تمیز کردن ماشین لباسشویی بعد از استفاده

مزایای تمیز کردن ماشین لباسشویی

لباس ها فقط بوی مواد شوینده را می گیرند.
ما ظاهر قارچ ها، کپک ها و باکتری ها را نجات می دهیم.
ما عمر مفید ماشین لباسشویی خود را افزایش می دهیم و خرابی درام، فیلتر و لاستیک را کاهش می دهیم.

به عنوان جمع بندی، خواهیم گفت که ممکن است تمیز نگه داشتن ماشین لباسشویی کار اضافی به نظر برسد، اما واقعاً اینطور نیست. فقط به سرکه سفید و کمی وقت آزاد نیاز دارید. به یاد داشته باشید که برای تمیز نگه داشتن ماشین لباسشویی خود نباید زیاده روی کنید. امیدواریم این مقاله به شما کمک کرده باشد تا در مورد نحوه تمیز کردن محیط داخلی ماشین لباسشویی خود بیشتر بدانید.

Rate this post
فیسبوک توییتر گوگل + لینکداین تلگرام واتس اپ کلوب
 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.