مدت بارداری در حیوانات مختلف چقدر است؟

مچ پا متورم، کمر درد، رفلاکس معده و … بارداری می تواند برای همه موجودات چالش باشد و انسان‌ها تنها گونه‌ای نیستند که برای تولید مثل مجبورند برخی مشکلات را تحمل کنند. در این مقاله میخواهیم درباره بارداری حیوانات اطلاعات خوبی را در اختیار شما مخاطبان گرامی قرار دهیم.از بارداری حیولنات عظیم الثه مثل فیل تا حیوانات کوچک مانند کرم.

بارداری حیوانات چه مدت طول میکشد؟

بارداری دلفین

برای دلفین ها، بارداری به معنای واقعی کلمه یک مشکل است. هنگامی که مادران دلفین تقریباً تمام مدت شنا می کنند، کشش بدن آنها در مقایسه با همتایان غیرباردارشان ۵۰ درصد افزایش می یابد. بارداری دلفین ها حدود یک سال طول می کشد.

 شامپانزه

شامپانزه ها نزدیک ترین خویشاوندان انسان هستند، بنابراین جای تعجب نیست که آنها نیز مانند ما زایمان کنند. طبق یک مطالعه در سال ۲۰۱۱، بچه شامپانزه ها از کانال تولد بیرون می آیند و رو به مادرشان هستند. در بیشتر پستانداران، نوزادان رو به روی مادر به دنیا می آیند تا او بتواند به سرعت آنها را بگیرد. برخی از مردم شناسان مشکوک بودند که تمایل انسان به به دنیا آمدن رو به رو از مادر منجر به نیاز به کمک در هنگام تولد شده است، اما تجربه شامپانزه ها نشان می دهد که اینطور نیست.

شتر

شترها به شخصیت سرسخت و خرچنگی خود معروف هستند، اما این را در نظر بگیرید: دوره بارداری شتر ۱۳ تا ۱۵ ماه است. ماهی که در آن لقاح اتفاق افتاده است می تواند تاریخ تولد را تغییر دهد، به طوری که حاملگی های نوامبر تولد را ۱۸ روز طولانی تر از بارداری ماه مه می کند. سایر شترها مانند لاماها نیز دوره بارداری طولانی دارند – حدود ۳۳۰ روز.

بارداری در حیوانات مثل فیل

فیل ها تا ۲۳ ماهگی طولانی ترین دوره بارداری را در بین حیوانات خشکی دارند. آنها همچنین به تولد بچه های سنگیت می بالند: یک فیل تازه متولد شده حدود ۲۳۰ پوند (۱۰۵ کیلوگرم) وزن دارد.

بارداری حیوانات

کوسه

 این حیوانات بدوی و شبیه مارماهی، جنین‌هایی با رشد فوق‌العاده آهسته دارند که هر ماه تنها حدود نیم اینچ (۱٫۴ سانتی‌متر) رشد می‌کنند. با این نرخ، کل طول بارداری یک کوسه حدود سه سال و نیم تخمین زده می شود.

اپوسوم

در طرف دیگر طیف، اپوسوم ها این کار را آسان می کنند. بارداری آنها تنها حدود ۱۴ روز طول می کشد. به عنوان کیسه داران، اپوسوم ها بچه های بی پناهی را به دنیا می آورند که آنها را به مدت دو تا سه ماه در کیسه خود حمل می کنند.

بارداری اسب دریایی

اسب‌های دریایی نر پدران فعالی هستند که حتی نقش انکوباتور تخم‌مرغ را بر عهده می‌گیرند. ماده ها تخم های بارور نشده را در کیسه ای روی شکم نر قرار می دهند. او این تخم‌ها را برای چند هفته بارور می‌کند و از آن‌ها محافظت می‌کند و سپس بین ۵ تا ۱۵۰۰ بچه جوجه‌آوری به دنیا می‌آورد. سپس سفر خوبی برای بچه ماهی های کوچک است، زیرا اسب های دریایی بچه های خود را پرورش نمی دهند.

 اختاپوس

خوب، اختاپوس ها از نظر فنی باردار نمی شوند. تخم می گذارند. اما بازتولید آنها به اندازه کافی عجیب است . اختاپوس‌های نر بسته‌هایی از اسپرم را به ماده‌ها با بازوهای تخصصی به نام هکتوکوتیلی وارد می‌کنند. زن می تواند اسپرم را ذخیره کند تا زمانی که به طور متوسط ​​۲۰۰۰۰۰ تخمک خود را بارور کند، سپس آنها را می گذارد و در اطراف لانه خود آویزان می کند یا به کف دریا می چسباند. سپس او با غیرت از تخم های خود محافظت می کند .

کرم مخملی

همه حیوانات با دوره بارداری طولانی پستانداران بزرگ نیستند. این موجود عجیب و غریب به مدت ۱۵ ماه بچه های خود را حمل می کند. با وجود نام، آنها کرم های واقعی نیستند و از مخمل ساخته نشده اند. بدن آنها با موهای حسی پوشیده شده است که ظاهری مخملی به آنها می دهد.آنها از بستگان نزدیک بندپایان (عنکبوت ها و حشرات) و کرم های واقعی (مانند کرم خاکی) در نظر گرفته می شوند – که آنها را به ویژه برای دیرینه شناسان جالب می کند.

پیشنهاد می کنیم مقاله “۱۶عکس از حیوانات که جایزه جهانی بردند” را نیز مطالعه بفرمایید.

کرگدن

شاید تعجب آور نباشد که کرگدن ها – به دلیل جثه بزرگشان – در رتبه های بعدی این لیست قرار می گیرند که بسته به گونه آنها، دوره بارداری حدود ۱۵ تا ۱۸ ماه است. این دوره طولانی حاملگی نیز مانعی برای پر کردن جمعیت است. هر پنج گونه کرگدن در معرض خطر انقراض یا آسیب پذیر در نظر گرفته می شوند و سه گونه از این پنج گونه به شدت در معرض خطر انقراض در نظر گرفته می شوند.

بارداری در حیوانات مانند خرها

یک الاغ ماده که به نام جنی یا مادیان شناخته می شود، معمولاً پس از حدود یک سال پس از جفت گیری، یک کره را به دنیا می آورد، اما برخی از حاملگی ها می تواند نزدیک به ۱۴ ماه طول بکشد.

آرمادیلو

آرمادیلوهای می توانند بارداری خود را به حالت تعلیق در آورند. مانند چندین نوع دیگر از پستانداران، از جمله خرس و گورکن، آرمادیلو کاشت را با تاخیر انجام می دهد. آنها می توانند جنین را در حالت خواب نگه دارند تا زمانی که شرایط برای بارداری خوب باشد. آرمادیل ها جنین های خود (معمولاً چهار چهار قلوهای یکسان) را حدود چهار ماه باردار می کنند، اما به دلیل تاخیر در لانه گزینی، نوزادان معمولاً تا ۸ ماه پس از جفت گیری به دنیا نمی آیند.

بارداری حیوانات

مدت زمان بارداری زرافه

دوره بارداری زرافه ها بین ۴۰۰ تا ۴۶۰ روز است. مادر علیرغم اینکه بلندترین حیوان خشکی در جهان است، در حالت ایستاده فرزندش به دنیا می‌آید – بنابراین کودک باید آنقدر بزرگ باشد که بتواند برای این کار آماده شود. (جالب اینجاست که سقوط معمولاً همان چیزی است که کیسه جنینی را می ترکاند.) با وجود شیرها و سایر شکارچیان فراوان، جهان مکانی خطرناک برای بچه زرافه ها در بدو ورود به جهان است .

بارداری گور خر چند ماه است؟

گورخر سه گونه مختلف گورخر در جهان وجود دارد – گورخر ساده، گورخر کوهی و گورخر گروی. گورخرهای ماده تا سن سه سالگی می توانند تولید مثل کنند. بر اساس گونه، دوره بارداری می تواند متفاوت باشد. می تواند از ۱۰ تا ۱۲ ماه طول بکشد. یک کره گورخری که در یک زمان متولد می شود. مدت کوتاهی پس از تولد، یک کره گورخر می توانست بایستد و راه برود. در سه سالگی بالغ می شود. تا آن زمان گورخرهای جوان تحت حمایت مادر زندگی می کنند.

بارداری در سگ ها چقدر طول می کشد؟

بارداری در سگ ها که دوره بارداری نیز نامیده می شود، معمولاً بین ۵۷ تا ۶۵ روز با میانگین ۶۳ روز متغیر است.

با یک پرورش برنامه ریزی شده، باید تاریخ دقیق جفت گیری را ثبت کنید. اگر دو جفت گیری وجود دارد، تاریخ ها را یادداشت کنید و انتظار داشته باشید بین ۶۳ تا ۶۵ روز بعد تولد اتفاق بیفتد.

همستر

یکی دیگر از حیوانات با دوره بارداری بسیار کوتاه، همستر جونده است که به عنوان یک حیوان کوچک محبوب است. همستر ماده عمر باروری بسیار کوتاهی دارد و تنها ۱۸ روز است در حالی که باروری همستر نر برای مدت طولانی ادامه دارد. قبل از رسیدن به بلوغ جنسی، تعیین جنسیت آنها تقریبا غیرممکن است.

 

 

Rate this post
فیسبوک توییتر گوگل + لینکداین تلگرام واتس اپ کلوب
 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.