۱۶عکس از حیوانات که جایزه جهانی بردند

۱۶ عکس از حیوانات که جایزه جهانی بردند

همینک در مجله آنلاین فارسی ها با مطلب”۱۶عکس از حیوانات که جایزه جهانی بردند” در خدمت شما کاربران گرامی هستیم .

۱۶ عکس فوق العاده از حیوانات، که برنده جایزه بین المللی Siena شدند.این عکس ها با توضیحاتی مختصر و کوتاه برای شما در زیر آوردیم.۱۶عکس از حیوانات که جایزه جهانی بردند.

لوکا ونتوری ، بنیانگذار و مدیر هنری جشنواره عکس Siena ، توضیح می دهد: “چند سال پیش ، ما این ماجراجویی را شروع کردیم تا یک شهر تاریخی و زیبا مانند Siena را با یک جشنواره عکس و مسابقه پیوند دهیم: Siena International Photo .حالا جشنواره عکاسی ما در جهان مورد استقبال همه قرار میگیرد.

مسابقه SIPA برای عکاسان حرفه ای ، آماتور و دانشجویی از سراسر جهان آزاد است و توسط یک هیئت بین المللی داوری می شود که شامل عکاسان ، ویراستاران و خریداران مشهور عکس است.

داوران جوایزی را در ۱۰ دسته اهدا کردند: مستند و فتوژورنالیسم ، ورزش در عمل ، معماری و فضاهای شهری ، حیوانات در محیط زندگی خود ، زیبایی طبیعت ، چهره ها و شخصیت های جذاب ، سفرها و ماجراها ، عکاسی خیابانی ،…

عکس های حیوانات

۱-عکس جذاب از زیر اقیانوس:

‘خانه متحرک منجمد’ عکس: GREG LECOEUR

عکس خیره کننده عکاس فرانسوی Greg Lecoeur ، با عنوان”خانه متحرک منجمد” از کوه یخی غول پیکر که توسط  موجودات دیگر احاطه شده است ، برنده کلی جوایز در مسابقه عکاسی SIPA ، @ SIPAContest ، یکی از برترین مسابقات بین المللی عکاسی در جهان شد.

لکور ، عکاس حرفه ای اقیانوس و حیات وحش ،این تصویر را در قطب جنوب ثبت کرده است ، جایی که او اغلب در پروژه های علمی شرکت می کند که عکس های اش شکنندگی اقیانوس ها و اهمیت حفظ سیاره ما را برجسته می کند.

کوه های یخی زیستگاه های عظیم و مرموزی هستند ، پادشاهی پویایی هستند که از زندگی دریایی پشتیبانی می کنند. همانطور که آنها از طریق جریان های قطبی به آرامی می چرخند، کوه های یخ اقیانوس ها را بارور می کنند. آنها با حمل مواد مغذی از زمین ، با ایجاد فیتوپلانکتون که با جداسازی دی اکسید کربن از هوا بر چرخه کربن تأثیر می گذارد ، مسئول “شکوفایی زندگی” هستند.

16 عکس از حیوانات که جایزه جهانی بردند
16عکس از حیوانات که جایزه جهانی بردند

۲-عکس از اورانگوتان

“جهان دارد زیر و رو می شود”عکس: توماس ویجیان – SIPA

نام اورانگوتان در زبان مالایی به معنی “مرد جنگل” است. سه نوع اورانگوتان وجود دارد. یکی از انها در این تصویر است. وزن اورانگوتان های نر بالغ می تواند تا ۲۰۰ پوند باشد. نرهای فلنج دار دارای بالشتک های برجسته گونه به نام فلنج و کیسه گلو هستند که از ان برای سروصداهای طولانی استفاده میکنند.آنها به طور عمده با میوه های وحشی از جمله لیچی ، ترنج و انجیر تغذیه میکنند .

 عکس از حیوانات که جایزه جهانی بردند
عکس از حیوانات که جایزه جهانی بردند

۳-عکس پلنگ سیاه

 “موجود در شب” ، پلنگ سیاه وحشی ، کنیا. عکس: ویلیام بورارد-لوكاس

این عکاس توضیح می دهد: “من عکس های زیادی از پلنگ ها دیده بودم ، اما تا آنجا که می دانستم هیچ کس قبلاً یک سری تصاویر با کیفیت بالا از یک پلنگ سیاه وحشی را در آفریقا ثبت نکرده است.” “من در ژانویه ۲۰۱۹ به کنیا سفر کردم و با راهنماها ، صاحب زمین و محیط بانانی که پلنگ را دیده بودند صحبت کردم. با کمک آنها ، تله های دوربین را نصب کردم و موفق شدم این تصویر از پلنگ را در ماه کامل ثبت کنم. “

 عکس از حیوانات
عکس از حیوانات

۴-عکس از مرغ مگس خوار

 “من یك Bragger هستم!” مرغ مگس خوار با شمشیر. عکس: NICOLAS REUSENS BODÉN – SIPA

یکی از شگفت انگیزترین تجربه ها به عنوان یک عکاس حیات وحش ، ملاقات با این پرنده با شکوه و نزدیک شدن بدون ایجاد مزاحمت ، کاملاً خارق العاده بود!  عکاس Bodén گفت: “هدف اصلی من گرفتن این مرغ مگس خوار شمشیری به روش كاملاً متفاوت ، بسیار نزدیك و دقیق و همچنین نشان دادن محیط اطراف و زیستگاه آن بود. سپس ، من خوش شانس بودم که مرغ مگس خوار دیگری هم آنجا دیدم تا تفاوت اندازه منقار را نشان دهم. “

 عکس حیوانات
عکس حیوانات

۵-بوسه ماهی

 “بوسه” ، جفت گیری ماهی-ماندارین ، عکس: TOBIAS FRIEDRICH – SIPA
ماهی ماندارین معمولاً هر بعد از ظهر هنگام غروب خورشید در آب بسیار کم عمق جفت گیری می کند. هنگامی که ماده تخمک های خود را به حالت تعلیق در می آورد و نر اسپرم خود را از یک صخره مرجانی تند و زننده خارج می کند.

مسابقه عکاسی
مسابقه عکاسی

۶-عکس شکار پلنگ

 “شکار موفق” ، ذخیره گاه Masai Mara در کنیا. عکس: پیتر لیندل
یک پلنگ ماده در حال پیگیری بستر تقریباً خشک رودخانه بود و به دنبال طعمه می گشت. عکاس می گوید: “یک خانواده کوچک warthog ظاهر شد و من تصمیم گرفتم که نزدیک صحنه بمانم زیرا می توان تصور کرد که پلنگ سعی می کند به دنبال جوان برود.” “بعد از تقریباً یک ساعت که باران شروع شد ، حوضچه ها حواس پرت شدند و شکارچی شانس خود را به دست آورد … با موفقیت”.

همینک در مجله آنلاین فارسی ها با مطلب”۱۶عکس از حیوانات که جایزه جهانی بردند” در خدمت شما کاربران گرامی هستیم .

عکس از حیوانات
عکس از حیوانات

۷-عکس زیبای ماهی

 “زندگی در یک جعبه” ، تنگه لمبه ، اندونزی. عکس: GALICE HOARAU – SIPA
یک ماهی نوجوان از خودش در داخل یک چتر دریایی محافظ محافظت می کند. این عکس در هنگام غواصی در آب سیاه در تنگه لمبه اندونزی گرفته شده است.

عکس جالب حیوانات
عکس جالب حیوانات

۸-عکس خرس ماهیگیر

“چشمان آنها احساسات صحبت می کنند” ، خرس ماهیگیری می کند. عکس: توماس ویجیان – SIPA
دیدن ماهی خرس های گریزلی همیشه جذاب است. هر گریزلی تکنیک خاص خود را برای شکار ماهی دارد. در این تصویر ، ماهی هنگامی که به قسمت خارجی دندان خرس برخورد کرد ، پا به فرار گذاشت. منحصر به فرد بودن تصویر در عمق چشمان خرس و ماهی است.

عکس های خاص
عکس های خاص

۹-عکس روباه قطبی

عکس های قابل توجه ، “Snow Monalisa” ، روباه که در مصرف غذا صرفه جویی می کند. عکس: فهاد النزی
روباه قطبی قبل از زمستان غذای خود را در مکان های مختلف ذخیره می کند تا در زمستان به آن برگردد و از خطر مرگ از گرسنگی جلوگیری کند.

ادامه “۱۶عکس از حیوانات که جایزه جهانی بردند”:

روباه قطبی
روباه قطبی

۱۰-عکس نهنگ

آثار هنری قابل توجه “تغذیه – لحظه خصوصی” ، نهنگ های اسپرم شیردهی. عکس: MIKE KOROSTELEV – SIPA
عکاس می گوید: “بودن در کنار نهنگ ها در لحظاتی از این دست باعث افتخار بزرگی است.” “بعضی اوقات نهنگ های اسپرم به شما اجازه می دهند در روزهای معاشرت با آنها باشید. وقتی با نهنگ ها در آب هستید ، مهمترین چیز این است که مزاحم آنها نشوید و سعی نکنید رفتار آنها را تغییر دهید. خوشحالم که در این روز این نهنگ ها به من اجازه دادند کنار آنها باشم. “

جفت گیری نهنگ
جفت گیری نهنگ

۱۱-عکس پرنده و هواپیما

آثار هنری قابل توجه ، “مرا دنبال کن” ، پرندگان سار در فرودگاه فلورانس. عکس: MASSIMILIANO GIOVAMPAOLI – SIPA
در مجاورت فرودگاه فلورانس در حالی که هواپیما در حال پرواز است ، گله ای از سارها با جلوگیری از حمله شکارچی به آنها زنده می مانند.

پرندگان سار
پرندگان سار

۱۲-عکس صید ماهی

آثار هنری قابل توجه ، ‘Egg-Spoiled Eggs’ ، خرس قهوه ای و صید ماهی قزل آلا ، دریاچه Kuril ، Kamchatca. عکس: JON LANGELAND – SIPA
یک خرس قهوه ای در دریاچه کوریل ، کامچاتکا ، یک ماهی قزل آلا صید می کند. ماهی قزل آلا هم تخم های خود را از دست می دهد ، که به عنوان هاله ای از لکه های قرمز دیده می شود و هم زندگی خود را قبل از تخم ریزی در رودخانه محل تولد خود از دست می دهد. پس از سالها اقامت در اقیانوسها ، او زندگی اش به پایان میرسد.

صید ماهی
صید ماهی

۱۳-عکس مارماهی

آثار هنری قابل توجه ، مارماهی و میگوی تمیز کننده. عکس: LILIAN KOH – SIPA
همزیستی طبیعی بین مارماهی و میگو است. این مارماهی در حال معاینه معمول دندان خود است. میگوهای تمیز کننده ، انگل ها ، حشرات و جلبک ها را از مارماهی پاک می کند و باعث سلامتی آنها می شود. در عوض ، میگوها یک وعده غذایی رایگان دریافت می کنند.

همینک در مجله آنلاین فارسی ها با مطلب”۱۶عکس از حیوانات که جایزه جهانی بردند” در خدمت شما کاربران گرامی هستیم .

مارماهی
مارماهی

۱۴-عکس جفت گیری لاک پشت

آثار هنری قابل توجه ، “جفت گیری” ، جفت شدن لاک پشت های زیتونی ، اقیانوس آرام ، Ensenada de Muertos ، Baja عکس: JOÃO RODRIGUES – SIPA
دور از خشکی ، در قلمرو دریایی اقیانوس آرام در نزدیکی Ensenada de Muertos ، باخا کالیفرنیا سور در مکزیک ، یک زن و شوهر لاک پشت زیتونی مراسم جفت گیری خود را انجام می دهند. این یک لحظه تعیین کننده است که به بهبود جمعیت دومین لاک پشت کوچک دریایی در جهان کمک می کند.

جفت گیری لاک پشت
جفت گیری لاک پشت

۱۵-عکس رقص ماهی

آثار هنری قابل توجه ، “رقص پمپانو” ، ماهی های جوان پامپانو. عکس: SONGDA CAI – SIPA
رشته ها به ماهی جوان کمک می کنند تا در آبهای آزاد جایی که از سخت پوستان متحرک ، خرچنگ های کوچک و ماهی تغذیه می کند ، در آب قرار بگیرد. باله های بسیار بلند آن همچنین می تواند با تقلید از شاخک های کشنده ماهی های دریایی ، مانع از شکارچیان شود.با بالغ شدن ماهی ، بدن آن بلندتر شده و طول پرتوهای آن کوتاه می شود.

پامپانو
پامپانو

۱۶-شکارچی شب

 “شکارچی شب” ، یک بوف خاکستری بزرگ ، که به دلیل مهارت شکار بسیار زیادش شناخته شده است ، عکس: JONAS CLASSON – SIPA

بوف
بوف
برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 1 میانگین: 5]
فیسبوک توییتر گوگل + لینکداین تلگرام واتس اپ کلوب
 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.