۱۰ نکته ای که باید هنگام انتخاب متخصص اطفال در نظر بگیرید

هر والدینی خواهان بهترین مراقبت های بهداشتی ممکن برای فرزندان خود هستند. یک متخصص اطفال می تواند مراقبت های پزشکی تخصصی مورد نیاز کودک شما را ارائه دهد، زیرا او مسئول سلامت کودک شما از دوران نوزادی تا نوجوانی است. از این رو انتخاب متخصص اطفال مناسب برای کودک بسیار مهم است.

بنابراین، چگونه متخصص اطفال مناسب را انتخاب می کنید؟ انتخاب متخصص اطفال مستلزم تحقیق و بررسی عوامل متعددی است. این پست عواملی را ارائه می دهد که باید قبل از تصمیم گیری نهایی در نظر گرفته شوند.

متخصص اطفال کیست؟

متخصص اطفال یک پزشک است که واجد شرایط لازم برای مدیریت سلامت، رفاه و رشد کودکان، نوجوانان و بزرگسالان جوان است. این یک اصطلاح جامع برای پزشکان مراقبت های اولیه اطفال، فوق تخصص های پزشکی کودکان و متخصصان جراحی کودکان است.

چه زمانی باید جستجوی متخصص اطفال را شروع کنید؟

والدین ممکن است در سه ماهه دوم بارداری، یعنی حدود سه تا پنج ماه قبل از تولد نوزاد، به دنبال متخصص اطفال باشند. یافتن متخصص اطفال مناسب نیاز به تحقیقات مناسب دارد. شروع زودهنگام جستجو به شما زمان زیادی می دهد تا همه گزینه های موجود را قبل از رسیدن به اجماع ارزیابی کنید. این ایده خوبی است که قبل از نهایی کردن یک متخصص اطفال با چند پزشک اطفال ملاقات کنید. سطح راحتی خود را با پزشک بررسی کنید و با آنها ارتباط برقرار کنید.

اگر اخیراً به مکان جدیدی نقل مکان کرده اید یا قصد دارید جابه جا شوید، بهتر است جستجو را زودتر شروع کنید. ممکن است به زمان بیشتری نیاز داشته باشید تا به دنبال یک متخصص مراقبت از کودکان در یک منطقه جدید باشید .

متخصص اطفال کیست؟

مواردی که باید در انتخاب پزشک اطفال در نظر بگیرید:

۱- محل مطب

بهتر است یک متخصص اطفال را در نزدیکی محل سکونت، محل کار یا مهدکودک یا مدرسه احتمالی کودک انتخاب کنید. در طول سال اول، ممکن است لازم باشد به طور مکرر برای واکسیناسیون و معاینات به پزشک مراجعه کنید. همچنین، اگر کودک شما بیمار شد، می توانید به سرعت به کلینیک نزدیک شوید .

۲- توصیه های دوستان و خانواده

دوستان یا اعضای خانواده دارای فرزند و کسانی که اخیراً پدر و مادر شده اند می توانند یک متخصص اطفال را به شما توصیه کنند. به یاد داشته باشید که همه توصیه ها را بررسی کنید و نظر خود را بیان کنید. فقط به این دلیل که یکی از اعضای خانواده یا یک دوست خوب آن را توصیه کرده است، به یک گزینه پایبند نباشید.

۳- بررسی بیماران

بررسی های بیماران می تواند اطلاعات زیادی در مورد عملکرد پزشک اطفال داشته باشد. ممکن است به سنجش شایستگی، رفتار، سبک ارتباطی پزشک، دسترسی در مواقع اضطراری، سهولت رسیدگی به سوالات و توجه به هر بیمار کمک کند. بررسی های بیماران را در وب سایت ها و پورتال های مختلف آنلاین کاوش کنید. همچنین ممکن است به شما در یافتن بازخورد در مورد سایر ویژگی‌ها، مانند سهولت رزرو قرار، رفتار کارکنان، زمان انتظار و فضای اداری کمک کند.

۴- جنسیت

جنسیت ممکن است زمانی که کودک شما نوزاد است مشکلی ایجاد نکند، اما ممکن است با بزرگتر شدن او مشکلاتی ایجاد کند. برخی از کودکان می توانند راحت تر مشکلات خود را با یک متخصص اطفال همجنس خود در میان بگذارند. اگر قصد دارید حتی در دوران کودکی و نوجوانی فرزندتان را نزد یک پزشک متخصص اطفال ببرید، انتخاب پزشک اطفال هم جنس فرزندتان می تواند انتخاب بهتری باشد.

۵- اولین چکاپ و وابستگی به بیمارستان

اگر می توانند برای معاینه اولیه در بیمارستان در دسترس باشند، با پزشک بالقوه اطفال مشورت کنید. به طور معمول، برای حضور در بیمارستان در حین زایمان، متخصص اطفال باید وابسته به بیمارستان باشد. در صورت طبیعی بودن زایمان، نوزاد تازه متولد شده می تواند در هر زمان در ۲۴ ساعت اول معاینه شود. با این حال، زایمان های پیچیده ممکن است نیاز به مداخله فوری داشته باشند.

اگر پزشک اطفال را انتخاب کرده اید و نمی خواهید تغییر دهید، می توانید بیمارستان های وابسته به آنها را بررسی کنید. اگر بیمارستان یک بیمارستان چندتخصصی است، می توانید زایمان خود را در بیمارستان برنامه ریزی کنید. این اطمینان حاصل می کند که نوزاد شما فوراً به پزشک اطفال انتخابی شما دسترسی دارد.

۶-بررسی سابقه پزشک اطفال

علاوه بر مدارک تحصیلی، تجربه یک متخصص اطفال نیز باید در نظر گرفته شود. بررسی کنید که پزشک اطفال چه مدت تمرین کرده است و در چه بیمارستانی فعالیت می کند. همچنین می‌توانید بررسی کنید که آیا متخصص اطفال در زمینه‌های خاص، مانند نقص‌های مادرزادی، و برای چه مدت تخصص دارد یا خیر.

۷-امکانات مبتنی بر تلفن و اینترنت

ممکن است مواردی وجود داشته باشد که شما نتوانید شخصاً به همراه فرزندتان به پزشک مراجعه کنید. در چنین مواردی، اگر پزشک اطفال از طریق تلفن یا اینترنت مشاوره ارائه دهد، می تواند مفید باشد. بررسی کنید که آیا پزشک شماره تلفن اختصاصی برای مشاوره تلفنی دارد یا یک تسهیلات تماس تصویری با بیماران ارائه می دهد. اگر پزشک این امکانات را ارائه می دهد، بررسی کنید که فرآیند چگونه کار می کند و آیا استفاده از آن در مواقع اضطراری آسان است یا خیر.

پیشنهاد می کنیم مقاله “راه های درمان یبوست نوزادان در خانه” را نیز مطالعه بفرمایید.

۸-تجربه بازدید مقدماتی

یک ویزیت مقدماتی می تواند به شما کمک کند بفهمید که آیا پزشک اطفال مناسب شماست یا خیر. شما می توانید سطح راحتی و اعتماد به توانایی های آنها را بسنجید. همچنین فرصتی عالی برای در میان گذاشتن مستقیم نگرانی های خود با پزشک است. ممکن است در دوران بارداری یا حتی بعد از تولد نوزادتان ویزیت داشته باشید.

بررسی کنید که آیا به نظر می رسد پزشک اطفال واقعاً به نگرانی های سلامتی احتمالی یا موجود در مورد کودک شما علاقه مند است یا خیر. تمام سوالات شما باید به طور طولانی مورد بررسی قرار گیرد و شک و تردیدها باید برطرف شوند. رفتار کارکنان پشتیبانی نیز می تواند تا حد زیادی در مورد تمرین ارتباط برقرار کند. به رفتار پزشک و کارکنان پشتیبانی مانند پرستاران توجه کنید. سوالات زیر را از خود بپرسید.

آیا آنها زمان کافی را برای درک مشکلاتی که فرزند شما با آن مواجه است صرف می کنند؟
آیا آنها صبور و همدل هستند؟ آیا پزشک یا یکی از کارکنان پشتیبانی وقتی سؤالات زیادی می‌پرسید یا سؤالات خاصی می‌پرسید عصبانی می‌شود؟
آیا آنها حرفه ای بودن و مهربانی را نشان می دهند؟
آیا آنها به نظرات و انتخاب های شما در رابطه با درمان احتمالی کودک شما احترام می گذارند؟

۹- پوشش های بیمه و هزینه های مراقبت

در حین بررسی یک متخصص اطفال، بررسی کنید که آیا طرح بیمه شما را قبول دارند یا خیر. درک خدمات تحت پوشش و معافیت‌ها نیز مهم است. خوب است از سیاست رسمی رسیدگی به فرم های بیمه اطلاع داشته باشید. پیش رفتن با یک متخصص اطفال سازگار با طرح بیمه شما می تواند هزینه های شما را کاهش دهد. با این حال، مراقبت های پزشکی را به خطر نیندازید و یک متخصص اطفال واجد شرایط و با تجربه را انتخاب کنید.

هزینه های کلی مراقبت نیز باید در نظر گرفته شود. هزینه های مشاوره، هزینه های مراقبت های بیمارستانی، هزینه های ویزیت در منزل، ویزیت های معمول و هزینه های ایمن سازی را بدانید. بررسی کنید که آیا هزینه بیشتری برای مشاوره بعد از ساعت کاری دریافت می کنند .

متخصص اطفال

۱۰- خدمات اضافی

بررسی کنید که آیا پزشک اطفال خدمات اضافی ارائه می دهد یا خیر. برخی از کلینیک ها خدماتی مانند تست های آزمایشگاهی، مشاوره سلامت روان و مشاوره سلامت رفتاری را ارائه می دهند. انتخاب یک متخصص اطفال که خدمات متعددی ارائه می دهد می تواند مفید باشد زیرا می تواند به صرفه جویی در زمان کمک کند.

Rate this post
فیسبوک توییتر گوگل + لینکداین تلگرام واتس اپ کلوب
 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.