خرگوش چی میخوره؟

غذای خرگوش چیه؟

درست مثل انسانها، حیوان ها هم از یک وعده غذایی خوب لذت می برد. مخلوط خوبی از یونجه ، سبزیجات همچنین آب شیرین خرگوش شما را سالم و شاد می کند. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد غذا خرگوش این حیوان بامزه در ادامه مطلب بخوانید.

*این مطلب در بهمن ماه ۱۴۰۱ بروزرسانی شده است.

یونجه

یونجه تازه باید قسمت عمده ای از رژیم غذایی خرگوش شما را تشکیل دهد و باید همیشه در دسترس باشد. خرگوشهای بالغ می توانند یونجه تیموتی ، چمن و جو دوسر را بخورند ، در حالی که خرگوشهای جوان باید با یونجه تغذیه شوند.

به دلیل داشتن پروتئین و قند بیشتر ، یونجه را نباید به خرگوش های بالغ داد. یونجه برای خرگوش ها مهم است زیرا فیبر لازم برای سلامتی هضم را فراهم می کند و به دندانهای خرگوش (که به طور مداوم رشد می کنند) برای سلامت دندان کمک می کند. قرار دادن یونجه در یک انتهای جعبه بستر همچنین استفاده از جعبه بستر را ترغیب می کند ، زیرا خرگوش ها تمایل دارند همزمان یونجه و مدفوع بخورند.

هنگام انتخاب یونجه ، اطمینان حاصل کنید که ظاهر و بوی تازه داشته باشد. یونجه ای را انتخاب نکنید که قهوه ای یا کپک زده به نظر برسد یا دیگر بویی از علف های بریده شده تازه نداشته باشد. یونجه را در جای خشک و در ظرفی نگهداری کنید که به جریان هوا اجازه می دهد تا کپک نزند. خرید عمده یونجه از یک کشاورز محلی بسیار مقرون به صرفه تر از خرید از فروشگاه حیوانات خانگی است.

سبزیجات

انواع مختلف سبزیجات باید بخشی از رژیم روزانه خرگوش شما باشد. هنگام انتخاب سبزیجات به دنبال چیزی تازه و عاری از سموم دفع آفات باشید. همیشه سبزیجات خود را قبل از تغذیه خرگوش ، کاملاً بشویید. سبزیجات جدید را به مقدار کم تغذیه کنید تا زمانی که بتوانید قضاوت کنید که آیا خرگوش شما به آنها واکنش خوبی نشان داده است. از گیاهان خانگی خرگوش را تغذیه نکنید زیرا بسیاری از آنها برای خرگوشها سمی هستند.

غذای خرگوش چیه؟
غذای خرگوش چیه؟

 

 خرگوش شما ممکن است از برخی از سبزیجات زیر لذت ببرد:

ریحان
برگ کلم بروکلی
هویج (هویج دارای کلسیم زیادی است و باید به میزان کم مصرف شود)
کرفس
گیشنیز

شبدر
سبزیهای کلارد
برگ قاصدک
شوید
کلم پیچ
کاهو
نعناع
جعفری
شاهی

آب

آب تازه باید همیشه در دسترس خرگوش شما باشد. اگر قفس دارید ، بطری آب معلق گزینه خوبی است. خرگوش ها همچنین از یک کاسه آب می نوشند. در یک روز گرم می توانید یک یا دو مکعب یخ در ظرف آب خرگوش خود بیندازید. اگر به نظر نمی رسد خرگوش شما آب کافی می نوشد ، می توانید سبزیجات را هنگام ارائه آنها نسبتاً مرطوب بگذارید.

برای اطمینان از سلامتی خرگوش شما باید فقط گاهی اوقات به آنها داده شود. از کالاهای حاوی کربوهیدرات زیاد مانند نان ، کراکر ، ماکارونی ، چوب شور ، کلوچه ، چیپس یا غلات به خرگوش خود غذا ندهید و هرگز شکلات ندهید زیرا برای خرگوش ها سمی است.

میوه بهترین گزینه برای درمان خرگوش بیمار است ، اما دوباره به دلیل محتوای قند باید مقدار کمی از آن را بدهید. ما سعی می کنیم میوه های ارگانیک خریداری کنیم که می دانیم عاری از آفت کش هستند. مانند سبزیجات ، مطمئن شوید که کاملاً شسته شده اند.

پیشنهاد می کنیم مقاله۱۶ عکس از حیوانات که جایزه جهانی بردند” را نیز مطالعه بفرمایید.

برخی از میوه هایی که خرگوش از آنها لذت می برد شامل موارد زیر است:

توت فرنگی
تمشک
موز
آناناس
سیب (بدون دانه)

دانستنی های جالب درباره زندگی خرگوش ها

خرگوش ها موجودات اجتماعی هستند و در کنار همنوع خود شادترین هستند.اگر به تنهایی نگه داشته شوند، می توانند به شدت غمگین و افسرده شوند.خرگوش ها عاشق معاشرت هستند و وقتی همسفرهایی از نوع خود ندارند تنها و غمگین می شوند

خرگوش ها می توانند تا ۱۲ سال عمر کنند

خرگوش های خانگی می توانند بین ۸ تا ۱۲ سال زندگی کنند. بنابراین خوب است به این فکر کنید که آیا می توانید قبل از گرفتن خرگوش برای این مدت از آنها مراقبت کنید.

 آنها استاد شنوایی هستند

اکثر خرگوش ها در واقع می توانند گوش های خود را ۱۸۰ درجه بچرخانند. این چرخش می تواند محل دقیق صدا را مشخص کند.

بیناییشون هم بد نیست

خرگوش ها تقریباً دید ۳۶۰ درجه دارند، اما با چشمان بسته به دنیا می آیند.

 آنها بیشتر از آنچه فکر می کنید به خرگوش های وحشی نزدیک هستند

این حیوانات خانگی ممکن است در رنگ ها و نژادهای اهلی باشند، اما دیدگاه آنها نسبت به جهان بسیار نزدیک به اقوام وحشی خود است. از آنجا که آنها یک گونه طعمه هستند (آنها توسط حیوانات دیگر در طبیعت شکار می شوند)، زندگی تماماً در مورد بقا است و آنها در حالت هشدار دائمی هستند.

این توضیح می‌دهد که چرا بسیاری از خرگوش‌ها دوست ندارند بلند شوند و ممکن است فرار کنند، مخفی شوند، نیش بزنند یا گاز بگیرند – دست‌های شما خیلی بی شباهت به پنجه‌های پرنده‌های شکارچی نیست که برای گرفتن آن‌ها خمیده می‌شوند.

خرگوش ها با استفاده از یک کد مخفی ارتباط برقرار می کنند

خب، این در واقع یک رمز مخفی نیست، اما می‌توان فکر کرد که به این دلیل است که حرکات بدن آنها بسیار ظریف است. خرگوش ها در صورت احساس نگرانی عضلات صورت خود را منقبض می کنند و وضعیت بدن خود را تغییر می دهند. نشانه هایی که اگر به آنها توجه نمی کردید متوجه آنها نمی شدید. این یکی از اصلی‌ترین دلایلی است که اغلب دچار سوء تفاهم می‌شوند و مراقبت صحیح را دریافت نمی‌کنند.

 کارشناسان در حال حاضر توافق دارند که این گونه باید از هم جدا شود. هر دو حیوان از روش‌های ارتباطی متفاوتی استفاده می‌کنند، بنابراین نمی‌توانند یکدیگر را درک کنند و همچنین به رژیم‌های غذایی متفاوتی نیاز دارند. به علاوه، خرگوش ها می توانند به خوکچه هندی آسیب برسانند.

دانستنی های جالب درباره زندگی خرگوش ها

رشد بیش از حد دندان ها در خرگوش ها شایع است

اما بیشتر مشکلات دندانی که بیش از حد رشد کرده اند قابل پیشگیری هستند. بسیاری از صاحبان در نهایت به دامپزشکی مراجعه می کنند زیرا خرگوش آنها یک مشکل دندانی یا دهانی مانند آبسه ایجاد کرده است. اما اکثریت قریب به اتفاق مشکلات دندان خرگوش را می توان به سادگی با تغذیه صحیح به آنها پیشگیری کرد، اگرچه برخی از آنها ژنتیکی هستند.

خرگوش‌ها به منبع ثابتی از یونجه یا علف تازه نیاز دارند تا آن را بخورند

در واقع، ۹۰ درصد از رژیم غذایی روزانه آنها باید از این مواد تشکیل شود. ذخیره بی پایان یونجه و علف برای حفظ سلامت دستگاه گوارش و دندان ضروری است.

 آنها برای سالم ماندن به فضای زیادی نیاز دارند

بر اساس مطالعات، خرگوش‌های جوانی که فضای کافی برای دویدن ندارند، بیشتر در معرض شکستن استخوان‌ها هستند. این به این دلیل است که آنها فرصت های مناسبی برای ساختن بدن خود به درستی دریافت نمی کنند. در مورد اینکه خرگوش ها به چه مقدار فضا نیاز دارند بیابید.

خرگوش ها بسیار تمیز هستند

وقتی خرگوش‌ها گوش‌هایشان را می‌گیرند و آن‌ها را از روی صورتشان پایین می‌آورند تا آنها را بشویید، شما رسماً یکی از زیباترین رفتارهای حیوانات موجود را تماشا می‌کنید.

هویج بهترین غذای خرگوش ها نیست

 سبزیجات ریشه ای بخشی طبیعی از رژیم غذایی خرگوش نیستند و هویج سرشار از قند است، بنابراین فقط باید گاهی اوقات و در مقادیر کم تغذیه شود.خرگوش ها عاشق سبزیجات برگدار مانند اسفناج، شاهی، گیاهان تازه و برگ های قاصدک هستند.

خرگوش ها کرپوسکولار هستند

این بدان معناست که آنها بیشتر در غروب و سحر و دوره های خاصی در طول شب فعال هستند. در مواقع دیگر، آنها عاشق یک چرت زدن خوب هستند.

بسیار اجتماعی هستند

خرگوش ها از بودن در کنار مردم لذت می برند و معمولاً می توانند صاحبان خود را با دید و صدا تشخیص دهند. اما از آنجایی که آنها حیوانات شکاری هستند، ترجیح می دهند هر چهار پا را محکم روی زمین بگذارند. همانطور که گفته شد آنها می توانند حیوانات شگفت انگیز بسازند و حتی می توانند آموزش ببینند.

Rate this post
فیسبوک توییتر گوگل + لینکداین تلگرام واتس اپ کلوب
 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.