۵ مزیت شگفت انگیز شیر گوسفند

۵ فایده شگفت انگیز شیر گوسفند

شیر گوسفند یک جایگزین عالی برای شیر گاو است ، و همچنین تعدادی از مزایای سلامتی را فراهم می کند ، از جمله توانایی آن در کاهش سطح کلسترول ، تقویت استخوان ها ، تقویت سیستم ایمنی بدن ، تحریک رشد و نمو ، جلوگیری از نقایص مادرزادی ، کاهش التهاب و کاهش فشار خون بسیار خوب است.

شیر گوسفند

وقتی صحبت از شیر غیر انسانی می شود ، فقط چند حیوان وجود دارد که جمعیت انسان به آنها اعتماد می کند ، مانند گاو ، بز ، بوفالو و گوسفند. هزاران سال است که شیر گوسفند به عنوان نوعی رزق و روزی در سراسر جهان مورد استفاده قرار می گیرد و گرچه این شیر به اندازه شیر گاو معمول نیست ، اما دلیل محبوبیت چند ساله برای آن وجود دارد.

در واقع به چند علت از شیر گاومیش ، گاو و بز برتر است و همچنین دارای عطر و طعم بی نظیر و خوشمزه ای است که به یک غذای اصلی برای غذاهای برخی مناطق تبدیل شده است. شیر گوسفند از غده پستانی میش (گوسفند ماده) است و برای پرستاری از بچه های آنها در نظر گرفته شده است ، اما انسان ها نیز نسل ها گوسفند پرورش داده و دوشیده اند.

از شیر گوسفند علاوه بر ساخت ماست های مختلف و حتی نوشیدن به عنوان یک نوشیدنی استاندارد ، در تولید بسیاری از پنیرهای معروف شیر گوسفند ، از جمله فتا و روکفورت استفاده می شود ، گرچه این مورد کمتر دیده می شود. هنگامی که شیر را از گوسفندان یا محصولات مشتق شده آن مصرف می کنید ، به طور چشمگیری در پروتئین ، کربوهیدرات ، چربی های مفید ، مواد معدنی ضروری و ویتامین های مهم تقویت می شوید.

با توجه به محدودیت در تولید بیشتر گوسفندان ، پرورش مداوم دشوارتر است ، به همین دلیل شیر گوسفند و محصولات مربوط به آن معمولاً گران تر و سخت تر یافت می شود.

شیر گوسفند در مقابل شیر گاو

وقتی صحبت از محتوای پروتئین می شود ، انواع شیر منابع بسیار خوبی هستند ، اما شیر گوسفند بهترین است. با داشتن ۵٫۴ گرم پروتئین در هر ۱۰۰ گرم شیر ، شیر گوسفند از شیر گاو (۳٫۲ گرم) ، شیر بز (۳٫۱ گرم) و شیر گاومیش (۴٫۵ گرم) بهتر است. این امر اهمیت آن را برای رشد و نمو بسیار مهم می کند ، زیرا پروتئین های کامل برای تولید بافت ها ، سلول ها و مواد استخوانی در بدن ضروری هستند. علاوه بر این ، پروتئین یک شکل عالی از انرژی قابل استفاده و به راحتی قابل دسترسی است که شما را فعال و به طور عادی کار می کند.

پیشنهاد می کنیم مقاله “ویتامین های ضروری برای بدن کدام ویتامین ها است؟” را نیز مطالعه بفرمایید.

ارزش غذایی ۱۰۰ گرم:

آب [g] 80.7
انرژی ۱۰۸
انرژی [kJ] 451
پروتئین [g] 5.98
چربی کل (چربی) [g] 7
خاکستر [g] 0.96
کربوهیدرات ، با اختلاف [g] 5.36
کلسیم ، کلسیم [میلی گرم] ۱۹۳
آهن ، آهن [میلی گرم] ۰٫۱
منیزیم ، منیزیم [میلی گرم] ۱۸
فسفر ، P [میلی گرم] ۱۵۸
پتاسیم ، K [میلی گرم] ۱۳۷
سدیم ، سدیم [میلی گرم] ۴۴
روی ، روی [میلی گرم] ۰٫۵۴
مس ، مس [میلی گرم] ۰٫۰۵
منگنز ، منگنز [میلی گرم] ۰۲/۰
سلنیوم ، Se [میکروگرم] ۱٫۷
ویتامین C ، اسید اسکوربیک کل [میلی گرم] ۴٫۲
تیامین [میلی گرم] ۰٫۰۷
ریبوفلاوین [میلی گرم] ۰٫۳۶
نیاسین [میلی گرم] ۴۲/۰
اسید پانتوتنیک [میلی گرم] ۴۱/۰
ویتامین B-6 [میلی گرم] ۰٫۰۶
فولات ، کل [میکروگرم] ۷
فولات ، غذا [میکروگرم] ۷
فولات ، DFE [میکروگرم] ۷
ویتامین B-12 [میکروگرم] ۷۱/۰
ویتامین A ، RAE [میکروگرم] ۴۴
رتینول [میکروگرم] ۴۴
ویتامین A ، IU [IU] 147
اسیدهای چرب ، اشباع کل [گرم] ۴٫۶
اسیدهای چرب ، کل غیر اشباع مایع [g] 1.72
۱۶: ۱ [گرم] ۰٫۱۳
۱۸: ۱ [گرم] ۱٫۵۶
اسیدهای چرب ، کل اشباع نشده (g) 0.31
۱۸: ۲ [گرم] ۰٫۱۸
۱۸: ۳ [گرم] ۰٫۱۳
کلسترول [میلی گرم] ۲۷
تریپتوفان [g] 0.08
ترئونین [g] 0.27
ایزولوسین [g] 0.34
لوسین [g] 0.59
لیزین [g] 0.51
متیونین [g] 0.16
سیستین [g] 0.04
فنیل آلانین [g] 0.28
تیروزین [g] 0.28
والین [g] 0.45
آرژنین [g] 0.2
هیستیدین [g] 0.17
آلانین [g] 0.27
اسید آسپارتیک [g] 0.33
اسید گلوتامیک [g] 1.02
گلیسین [g] 0.04
پرولین [g] 0.58
سرین [g] 0.49
منابع عبارتند از: USDA [4]

فواید شیر گوسفند برای سلامتی

۱-مصونیت را تقویت می کند

با ترکیب غنی از مواد معدنی و مواد مغذی موجود در شیر گوسفند ، از جمله ویتامین های A و ویتامین E ، سیستم ایمنی بدن شما می تواند تقویت سالم و خوبی داشته باشد. ویتامین های A و E هر دو به عنوان آنتی اکسیدان در بدن عمل می کنند ، رادیکال های آزاد را جستجو می کنند و آنها را از سیستم حذف می کنند ، بنابراین از شروع بیماری مزمن و استرس اکسیداتیو جلوگیری می کنند. این نوع شیر ، به طور عمده از طریق فعالیت ویتامین E ، برای بهبود سلامت و ظاهر پوست نیز بسیار مفید است.

۲-از نقایص مادرزادی جلوگیری می کند

شیر گوسفند حاوی تعدادی ویتامین B مختلف است ، از جمله مقادیر زیادی فولات ، که برای سلامت باروری زنان و همچنین متابولیسم کلی ما بسیار مهم است. کمبود فولات با نقایص لوله عصبی ارتباط نزدیکی دارد که می تواند به طور دائمی کیفیت زندگی نوزاد شما را تحت تأثیر قرار دهد. بنابراین ، شیر گوسفند می تواند راهی عالی برای تعادل سطح هورمونی شما و اطمینان از زایمان سالم باشد!

۳-فشار خون را تنظیم می کند

غلظت اسیدهای آمینه کلیدی در شیر گوسفند بالاتر از میزان موجود در شیر گاو ، بز و گاومیش است و این اسیدهای آمینه به روشی مشابه داروهای خاص واسطه فشار خون عمل می کنند. برای افرادی که رویکرد طبیعی به سلامتی خود را ترجیح می دهند ، این نوع شیر می تواند گزینه خوبی برای محافظت از سلامت قلب با کاهش فشار وارد بر عروق و عروق باشد.

۴-جلوگیری از پوکی استخوان با مصرف شیر گوسفند

مانند انواع شیر ، شیر گوسفند حاوی مجموعه قابل توجهی از مواد معدنی ضروری ، از جمله روی ، منیزیم و کلسیم است. اینها همه اجزای مهمی برای تقویت تراکم مواد معدنی استخوان در بدن هستند که با افزایش سن تمایل به کاهش دارند. برای جلوگیری از شروع پوکی استخوان و اطمینان از داشتن یک سبک زندگی سالم فعال تا سنین پیری ، شیر گوسفند یا محصولات آن می تواند گزینه ای موثر و خوشمزه باشد. این ماده تقریباً دو برابر شیر گاو و بز در شیر گوسفند وجود دارد  و از استخوان ها و دندان های شما محافظت می کند!

فواید شیر گوسفند

۵-سطح کلسترول پایین

درست است که شیر گوسفند تقریباً دو برابر چربی شیر گاو دارد ، اما باید به خاطر داشت که همه چربی ها بد نیستند. در حقیقت ، چربی های اشباع نشده تک ، مانند آنهایی که در شیر گوسفند یافت می شوند ، در واقع می توانند به کاهش کلسترول کل بدن کمک کنند. این می تواند به جلوگیری از بروز برخی بیماری های قلبی عروقی مانند آترواسکلروز ، حملات قلبی ، سکته های مغزی و همچنین بیماری عروق کرونر قلب کمک کند. تری گلیسیریدهای با زنجیره متوسط ​​نیز حدود ۲۵٪ محتوای چربی در این شیر حیوانی را تشکیل می دهند و اینها به کاهش رسوبات چربی در بدن و بهبود تبدیل پروتئین به انرژی مرتبط بوده اند.

احتیاط:

همانطور که در بالا ذکر شد ، شیر گوسفند دارای چربی بسیار بالایی است ، بنابراین اگر در حال حاضر از چاقی یا سایر بیماری های مرتبط با اضافه وزن رنج می برید ، استفاده از آن به عنوان منبع مواد مغذی ممکن است عاقلانه ترین انتخاب نباشد. اگر از میزان مصرف خود آگاه نباشید ، میزان بالاتر کالری در این گزینه جایگزین شیر گاو نیز می تواند کاهش وزن را دشوارتر کند. با یک متخصص پزشکی یا یک متخصص تغذیه صحبت کنید تا اطمینان حاصل کنید که تغییر به شیر گوسفند بهترین انتخاب برای رژیم شخصی شما است.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]
فیسبوک توییتر گوگل + لینکداین تلگرام واتس اپ کلوب
 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.