رایج ترین نگرانی آدمها در طول زندگی شان

رایج ترین نگرانی آدمها در طول زندگی شان

همینک در مجله آنلاین فارسی ها با مطلب”رایج ترین نگرانی آدمها در طول زندگی شان” در خدمت شما کاربران گرامی هستیم .

گاهی اوقات ما آدمها احساس میکنیم زندگی مان به بن بست رسیده است و نگرانی وجودمان را پر میکند.نگرانی هایی که در زیر آورده شده است رایج ترین و متداول ترین نگرانی هایی است که ما انسانها را در هر گوشه از جهان که باشیم با خود درگیر میکند.

اولین قدم پس از نگران شدن چیست؟ من می ایستم بعد می نشینم سپس چشمانم را می بندم و مغزم را برای ۱۰ تا ۱۵ دقیقه به چالش میکشم. با انجام این کار ، به اصطلاح “مشکلات” خود را از ذهنم بیرون می کشم و احساس شادابی و انرژی می کنم.

رایج ترین نگرانی های آدمها:

۱- صورتحساب ها:

صورتحساب های ماهانه ، سه ماهه یا سالانه بی امان هستند. اگر آنها را نادیده بگیرید ، فقط بزرگتر ، بیشتر و مخرب تر می شوند. مسئله این است: همه ما قبض و صورتحساب داریم …

آسان است که بگویید نگران قبض ها نباشید. همه می دانند که نگرانی در مورد آنها فکر خوبی نیست ، اما وقتی غرق در بدهی هستید و درآمد خوبی هم ندارید ، پاک کردن این نگرانی ها از ذهن شما کمی دشوارتر است.

من با اطمینان به شما میگویم که از دست دادن خانه ، ماشین ، مسافرت  و غیره باعث مرگ شما نمی شود.پس تا جایی در مورد آنها فکر کنید که بتوانید راهی برای پرداخت پیدا کنید نه اینکه کل روز و شب تان را درگیر خود کند.مراقب سلامتی تان باشید اگر از دست برود به سختی باز خواهد گشت.

ترس از صورت حساب های خود را متوقف کنید – به آنها اجازه ندهید زندگی شما را کنترل کنند.

در اینجا چند نکته برای رها شدن از نگرانی درباره صورتحساب ها آورده شده است:

a-بودجه ای برای خود درست کنید و به آن پایبند باشید. این به شما کمک می کند دید بهتری از صورتحساب ها و نحوه تأثیر آنها بر شما داشته باشید.

b-برای خودتان خرج تراشی نکنید لزومی ندارد اگر درآمد خوبی ندارید هرماه پول اشتراک سایت های تماشای آنلاین فیلم را بدهید فعلا سر خودتان را جور دیگری گرم کنید.

c-ابتدا هرگونه بدهی به خانواده و دوستان خود را پس دهید. آنها افرادی هستند که شما بیشتر با آنها سروکار دارید و ممکن است به خاطر بدهکار بودن به آنها هربار پس از دیدنشان دچار نگرانی و اضطراب شوید.

رایج ترین نگرانی آدمها در طول زندگی شان
رایج ترین نگرانی آدمها در طول زندگی شان

۲- پول

مردم درباره پول و کسب آن بیش از حد فکر میکنند و همین موضوع دلیل نگرانی شان میشود.قبول کنید  ثروت مادی به معنای خوشبختی نیست.

سعی کنید روی چیزهایی که باعث خوشحالی شما می شوند تمرکز کنید.پول و کسب آن را اولویت زندگی تان قرار ندهید تا هر لحظه نگران از دست دادن اش نباشید.سعی و کوشش برای کسب روزی حلال عالی است اما اگر بیشتر وقت روزانه تان را صرف فکر کردن به پول و نگرانی درباره به دست نیاوردنش میکنید یعنی خودتان را به ورطه نگرانی و استرس میکشانید.

۳- فکر کردن به گذشته شما را نگران میکند.

گذشته برای یادگیری مهم است ، اما نباید اجازه دهید مدام فکرتان را درگیر خودش کند. در عوض ، رو به جلو فکر کنید و گرد و خاک گذشته را از روی شانه هایتان بردارید.

همه ما در گذشته با موانعی روبرو بودیم. نیازی به فرار یا شرمندگی از اینکه کی هستید یا از کجا آمده اید نیست ، اما اجازه ندهید آنچه برای شما اتفاق افتاده شما را از اهداف شخصی شما دور کند.

از سختی های گذشته درس بیاموزید و دفعه بعد سخت تر بجنگید.

۴- نگرانی شغلی

همیشه پروژه ها ، کارهای خانه ، مشاغل و موارد اضطراری در محل کار وجود خواهد داشت. هیچ کس شغلی ندارد که بدون شرایط استرس زا باشد. به خود سخت نگیرید و نگران نباشید با اشتیاق کارها را پیش ببرید و از زندگی و شغل تان لذت ببرید

وقتی در خانه هستید زمان را با فکر کردن درباره شغلتان از دست ندهید .بیش از حد به شغل خود وابسته نشوید چون وابستگی یکی از عوامل ایجاد کننده نگرانی است.

۵-نگرانی درباره پیری

پیر شدن یک فرآیند دشوار است – نمی توان آن را انکار کرد. همه ما استرس ، اضطراب ، ترس ، نگرانی و تردید یکسانی را پشت سر می گذاریم. قابل درک است که در مورد پیری کمی استرس داشته باشید ، اما باید به خاطر داشته باشید که در این زمینه کاری نمی توانید انجام دهید. خواه ناخواه پیر می شوید.

شما نمیتوانید جلوی پیر شدن را بگیرید، اما می توانید آن را بپذیرید و از وقت خود نهایت استفاده را ببرید.

پیری بخشی از زندگی است. به جای نگرانی در مورد وضعیت سالخوردگی قریب الوقوع ، از حال حاضر که اکنون در آن وجود دارید لذت ببرید.

نمی توانید سرعت را کم و یا کند کنید. در حال حاضر از زندگی خود لذت ببرید.(البته میتوانید با ورزش منظم از فرسودگی جسمی که شاید عاملی برای نگران شدن شما درباره پیری باشد در امان بمانید)

رایج ترین نگرانی آدمها در طول زندگی شان
رایج ترین نگرانی آدمها در طول زندگی شان

۶-نگرانی بعدی ،مرگ است.

دیر یا زود در زندگی خود ، مجبور خواهید شد که با مرگ روبرو شوید. شما نمی توانید مرگ را انکار کنید یا فکر کنید بریا شما رخ نمیدهد مرگ قطعا به سراغ همه ی ما خواهد آمد.البته وقتی شما به زندگی پس از مرگ معتقد باشید نگرانی شما کم میشود چون مرگ را نقطه پوچ زندگی نمیبینید.فکر درباره مرگ نباید به فکر دائمی شما تبدیل شود آنقدری به آن فکر کنید که دیگر برای هر چیز کوچکی بهم نریزید چون میدانید همه چیز فانی است و انگیزه انجام کارهای خوب بیشتری بکنید.همین.

همینک در مجله آنلاین فارسی ها با مطلب”رایج ترین نگرانی آدمها در طول زندگی شان” در خدمت شما کاربران گرامی هستیم .

۷- نگرانی درباره قضاوت دیگران.

وقتی جوان تر بودم ، همیشه می گفتم برایم مهم نیست که مردم درباره من چه فکر می کنند در اواخر ۲۰ سالگی ، من احساس و علاقه خود را پیدا کردم و دوست داشتم برای زندگی ام انجام دهم. بنابراین من بدون اهمیت دادن به نظرات دیگران هدفم را دنبال کردم.

یادتان باشد اگر هر لحظه بخواهید درباره اینکه دیگران درباره شما چه فکری میکنند بیاندیشید افسار زندگی و روانتن از دست شما در خواهد رفت.دیگران انقدر سرگرم زندگی خودشان هستند که بعید است در طول ۲۴ ساعت حتی یک ساعت هم برای اندیشیدن به ما وقت بگذارند پس شما چرا انقدر به آنها فکر میکنید تا اینگونه نگران قضاوت هایشان شوید.

۸ -نگران اشتباهات نباشید.

وقتی اشتباه می کنید زیاد نگران نباشید – هیچ کس کامل نیست.

وقتی اشتباه می کنید ، ناامید می شوید و احساس می کنید همه چیز به هم می ریزد.

مشکلی نیست. شاید بخاطر اشتباه خود به نوعی مجازات بپردازید ، اما مهم این است که شما از آن اشتباه چه درسی گرفته اید؟

مشخص کنید که چه چیزی باعث این اشتباه شده است و چه کاری می توانید دفعه دیگر انجام دهید تا از آن جلوگیری کنید یا نتیجه را حداقل به روشی جزئی بهبود بخشید.

۹-نگرانی درباره چیزهایی که هنوز رخ نداده است.

ممکن است بنزین من تمام شود ، ترافیک شلوغ باشد ، فروشگاه احتمالاً بسته یا شلوغ باشد ، اجناس خیلی گران خواهد بود ، کیف پولم را فراموش می کنم ،اگر ماشینم خراب شود اگر بچه ام زمین بخورد اگر دچار فلان بیماری شوم و …

اینها همه بخشی از افکار منفی است که با اینکه هنوز رخ نداده اند بی جهت شما را نگران میکنند البته فکر کردن شما به آن اتفاقات رخ نداده باعث و بانی این نگرانی بی مورد است.به خاطر این افکار مسخره ، من می خواهم تمام روز را در خانه بنشینم و کاری انجام ندهم.

شما کاری را شروع نمیکنید چون میترسید اتفاق بدی بیفتد.

اقدامات خود را شروع کنید و تأخیر را متوقف کنید.

من می دانم که تسخیر ترس دشوار است ، بنابراین باید با آن روبرو شوید .

نگرانی و استرس
نگرانی و استرس

۱۰-نگران چیزهای کوچک هستید.

شما دیر از خواب بیدار شدید ، نمیدانید غذا چی بخورید؟لباس خوب برای مهمانی امشب ندارید و …

اگر  به این چیزهای کوچک اجازه دهید نگرانی تان را زیاد کنند باید بگویم پس مهیا یک روز بد شوید.

به جای ناامید شدن از چیزهای کوچک ، روی همه نکات مثبت تمرکز کنید. غروب آفتاب ، بوی درختان و گل های اطراف شما ، غذا ، عشق ،خانواده چیزهای بزرگ زیادی وجود دارد که می توانند روز شما را زیبا کنند و نگرای هایتان را کم کنند.

لطفا نظرات خود را درباره “رایج ترین نگرانی آدمها در طول زندگی شان” با ما در میان بگذارید.

Rate this post
فیسبوک توییتر گوگل + لینکداین تلگرام واتس اپ کلوب
 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.