راهکارهای افزایش اعتماد به نفس روزانه

راهکارهای افزایش اعتماد به نفس روزانه

همینک در مجله آنلاین فارسی ها با مطلب”راهکارهای افزایش اعتماد به نفس روزانه” در خدمت شما کاربران گرامی هستیم .

یکی از کارآمدترین اشکال آماده سازی ذهنی تصدیق کردن و گفتن جملات مثبت صبحگاهی است. آیا تا به حال خواسته اید چیزی در مورد زندگی خود تغییر دهید؟ شما با این فکر به خواب می روید ، “فردا فرق می کند. فردا آغاز بقیه زندگی من خواهد بود. ” تمایل به تغییر زندگی شما آنقدر شدید است که به سختی می توانید به خواب بروید.حالا میخواهیم راهکارهایی برای افزایش اعتماد به نفس روزانه را با شما در میان بگذاریم.

این چرخه نتیجه این است که شما خود را برای تغییر زندگی خود آماده نمی کنید. تغییر می تواند گاهی اوقات استرس زا و طاقت فرسا باشد ، بنابراین شما می خواهید به توانایی خود برای موفقیت اطمینان داشته باشید . اظهارات شما می تواند به شما در رسیدن به آنها کمک کند.

در این مقاله ، شما ۳۰ تصدیق صبحگاهی را پیدا خواهید کرد که به شما کمک می کند دوباره شروع کنید ، بنابراین ادامه مطلب را بخوانید!

بیش از حد فکر نکن

وقتی تعلل می کنید ، اغلب به دلیل عدم اطمینان در مورد آنچه قرار است بعد اتفاق بیفتد ، است. اگر تجارت همانطور که انتظار داشتید نشد ، چه کاری انجام می دهید؟ چگونه طرد شدن را مدیریت خواهید کرد ، یا اگر اهداف خود را با همان سرعتی که آرزو داشتید نتوانید انجام دهید ، چه می کنید؟

همانطور که در پاسخ به این سال ها تعمق می کنید ، ذهن شما نگران احتمال شکست می شود. در جایی از ضمیر ناخودآگاه خود ، اعتقادی دارید که با ذهن آگاه شما مغایرت دارد. در نتیجه ، شما باید وظیفه برنامه ریزی مجدد ذهن ناخودآگاه خود را برای مطابقت با ذهن آگاه خود بر عهده بگیرید.

کارآمدترین راه برای برنامه ریزی مجدد ذهن ناخودآگاه خود تغذیه با تجربه های موفقیت  است. شما ممکن است باور داشته باشید که هر فیبر وجودی شما می خواهد زندگی شما را تغییر دهد ، اما به ندرت چنین است. در حالی که در سطح آگاهانه ، شما از مزایای تحولی که می خواهید در زندگی خود ایجاد کنید ، آگاه هستید ، ترس اساسی از ناشناخته ها باعث می شود تردید کنید و تعجب کنید که آیا زندگی شما به اندازه کافی خوب نیست.

این شک وقتی که سعی می کنید چیز جدیدی را امتحان کنید به سراغ شما میاید. این احساس را در شما ایجاد می کند که گویی تغییری که می خواهید در زندگی خود ایجاد کنید در صورت شکست زندگی شما را سخت خواهد کرد.

کلید ایجاد اعتماد به نفس

بهترین راه برای غلبه بر ترس و اعتماد به نفس ، برنامه ریزی ذهن با عناصر اعتماد به نفس و ایمان است. ایمان توانایی دیدن آینده ای است که هنوز تجربه نکرده اید. از آنجا که هنوز قوی ترین خواسته های خود را محقق نکرده اید ، عدم اطمینان زیادی در مورد توانایی شما برای انجام این کار وجود دارد. به همین دلیل است که برای شما مهم است که به طور مستمر خواسته ها و توانایی خود را برای تغییر زندگی خود با عبارات مثبت به ضمیر ناخودآگاه خود تقویت کنید.

ذهن ناخودآگاه خود را به منزله جمع شدن تمام تجربیات زندگی خود تصور کنید. این تجربیات سپس باورهای شما را ایجاد می کند ، که به نوبه خود عادت های شما را ایجاد می کند ، و در نهایت اعمال شما را ایجاد می کند. ممکن است از کودکی طرد شده باشید ، و اکنون از اشتراک عقاید خود اجتناب می کنید. ممکن است یک فعالیت تجاری گذشته وجود داشته باشد که شکست خورده اید و اکنون نمی دانید که مورد بعدی موفق خواهید شد یا خیر.

افراد اطراف خود را تماشا کنید

به اندازه کافی جالب توجه است که برخی از تجربیات گذشته شما حتی متعلق به خود شما نیستند. تجربیات منفی دیگران نیز می تواند منجر به بی عملی و عدم اعتماد به نفس شود. تصور کنید دوستی دارید که همیشه در مورد تجربه افتضاح خود در یک رستوران خاص صحبت می کند. چقدر می خواهید در آن رستوران غذا بخورید؟

بگذارید یک قدم جلوتر بروم. اگر کسی نظر شما را در مورد رستوران جویا شود ، بلافاصله چه افکاری ظاهر می شود؟ سریع افکاری که دوست شما به شما منتقل کرده است میگویید. حتی اگر هرگز شخصاً در رستوران حضور پیدا نکرده اید .

اعم از مثبت یا منفی ، افکار و تجارب مداوم دیدگاه شما را تغییر می دهد و باعث می شود اقدامات شما متناسب با آن تغییر کند. با شروع هر روز با تأیید صبحگاهی خود و به کار بردن جملات مثبت ، آنچه را که به ذهنتان اجازه می دهد در طول روز بیندیشد ، کنترل خواهید کرد. به جای اینکه اجازه دهید ترس و تردید شما را فلج کند ، ذهن خود را با افکار اعتماد به نفس و ایمان پر خواهید کرد.

راهکارهای افزایش اعتماد به نفس روزانه
راهکارهای افزایش اعتماد به نفس روزانه

از گرانبهاترین گنج خود محافظت کنید

تأثیری که تجربیات شما در تصمیماتی که می گیرید وجود دارد در اینجا متوقف نمی شود. همچنین شامل حوادث خیالی است که هرگز برای کسی اتفاق نیفتاده است. آیا تا به حال خود را در پشت یک نیمه کامیون حمل بار درختان قطع شده پیدا کرده اید؟ اگر فیلم Final Destination را دیده اید ، پس می دانید با این کجا می روم. در فیلم ، صحنه ای وجود دارد که بیست چوب از پشت یک نیمه کامیون می افتد و شروع به هجوم رفتن به اتومبیل های پشت سر او می کند.  شیشه جلو اتومبیل می شکنند ، ماشین ها را دور می زنند و ده ها نفر را به کام مرگ می کشانند.

هرکسی که این صحنه را دیده باشد نمی تواند از رانندگی پشت یک نیمه کامیون حامل چوب احساس ترس نکند. حتی اگر این واقعه در زندگی واقعی اتفاق نیفتاده باشد ، ذهن شما می تواند کمتر مراقبت کند. تا آنجا که به آن مربوط می شود ، زیرا “آن را” شاهد بوده اید ، آن را تجربه کرده اید. و از آنجا که آن را تجربه کرده اید ، ذهن شما وقایعی را که منجر به “وقوع” آن شده است تشخیص داده و  به شما “هشدار” می دهد.

 بگویید همانطور که منظورتان است

از نظر شما ، تجربه ها همیشه در ذهن هستند. چه این تجربیات مربوط به خود شما باشد ، چه شخص دیگری ، و یا حتی اگر آنها داستان های خیالی باشند ، ذهن شما از آنها درس می گیرد. به همین دلیل است که تأیید صبحگاهی خود بسیار خوب کار می کند. با گذشت زمان ، ذهن شما این تجربه ها را به عنوان واقعیت می پذیرد. این باعث می شود شما در نهایت اقدامی متناسب با اهداف خود انجام دهید.

اعتماد به نفس از طریق تجربه حاصل می شود ، بنابراین شما باید تصویری از تغییری که می خواهید در زندگی خود ببینید ، در ذهن خود ایجاد کنید. در ابتدا ممکن است احمقانه باشد ، اما به آن فکر کنید. در هر یک از مثالهای مورد بحث ، اقدامات بر اساس تجربیات گذشته حکمفرما بود. تجربیات گذشته شما درباره تصمیماتی که امروز می گیرید چه می گوید؟

اگر آماده تغییر زندگی خود هستید ، متعهد شوید که ۳۰ روز آینده هر روز این اظهارات صبح را تکرار کنید:

۳۰ جمله صبحگاهی برای افزایش اعتماد به نفس:

مشکلات به من اجازه می دهد نقاط قوت خود را به نمایش بگذارم.
من عاشق تغییر هستم و به راحتی با شرایط جدید سازگار می شوم.
هر روز اتفاقات بزرگی برای من می افتد.
من تمام نیازهایم را دارم تا امروز یک روز عالی بسازم.
من از زندگی ام خوشحال و راضی هستم.
من هر روز و از هر لحاظ بهتر می شوم.
من در راستای هدفم قدم می زنم.
من در زندگی ام در آرامش هستم.
من به توانایی خود برای تغییر زندگی اطمینان دارم.
من اعتماد به نفس را مجسم می کنم.
چالش های من به رشد من کمک می کند.
من با جذب افرادی که می توانند به من کمک کنند موفق خواهم شد.
من می دانم که یک نگرش مثبت می تواند برای من موفقیت ایجاد کند.
من می دانم که توانایی دستیابی به اهدافم در زندگی را دارم.
من افکار خود را بر روی نتایجی که می خواهم ایجاد کنم متمرکز خواهم کرد.
من همیشه خوبی ها را در دیگران و در خودم می بینم.
من خودکفا ، خلاق و مقاوم هستم.
من خودم را دوست دارم.
همه مشکلات من راه حل دارد.
من خالق بهترین اتفاقات زندگی ام هستم.
گذشته من آینده من را دیکته نخواهد کرد.
همه چیز طبق برنامه پیش می رود.
من برای ایجاد زندگی رویایی خود هر مانعی را فتح می کنم.
من فقط مثبت نگری را در زندگی خود ایجاد و استقبال می کنم.
سعادت از درون من عبور می کند.
من کافی هستم.
هیچ کس بهتر از من نیست.
من در کار سخت خود ثابت قدم هستم.
من افراد خوب را در زندگی ام نگه می دارم.
امروز احساس سلامتی و قدرت می کنم.

 افزایش اعتماد به نفس
افزایش اعتماد به نفس

نتیجه نهایی درباره افزایش اعتماد به نفس:

اظهارات صبحگاهی می تواند به شما کمک کند هر روز را با شتاب مثبت آغاز کنید. این حرکت شما را در طول روز و چالش هایی که با آن روبرو هستید سوق می دهد. هدف این است که درک خود را از زندگی تغییر دهید ، بنابراین می توانید اقدامات خود را تغییر دهید.

اعتماد به نفس کمبود ترس نیست ، بلکه درک این است که می توانید هدفی را که تعیین کرده اید به انجام برسانید. به هر کاری که قبلاً انجام داده اید اعتماد دارید. اگر راه رفتن یا دوچرخه سواری را یاد گرفته اید ، دشوار است که کسی شما را متقاعد کند که نمی توانید آن کارها را انجام دهید. با این حال ، اگر از شما بخواهم که به بالای قله اورست راه بروید ، ممکن است اعتماد به نفس شما کم شود.

برای اینکه بتوانید به کاری که انجام نداده اید اطمینان پیدا کنید ، بلافاصله شروع به استفاده از موارد تأیید صبحگاهی کنید. تنها چیزی که می تواند بر شکست غلبه کند ، پایداری و ایمان به خود است. تا زمانی که رویای خود را به واقعیت تبدیل نکرده اید ، به خود وفادار بمانید و هرگز تسلیم شوید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]
فیسبوک توییتر گوگل + لینکداین تلگرام واتس اپ کلوب
 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.