راههای کلیدی برای رابطه جنسی لذت بخش با همسر

 مشکل در زندگی زناشوئی چه بزرگ باشد و چه کوچک ، کارهای زیادی وجود دارد که می توانید برای برگرداندن زندگی جنسی به مسیر درست خود انجام دهید. سلامت جنسی شما با سلامت کلی ذهنی ، جسمی و عاطفی شما همراه است. ارتباط جنسی ، این کلمه می تواند یک کالیدوسکوپ از احساسات را برانگیزد. از عشق ، هیجان و حساسیت گرفته تا اشتیاق ، اضطراب و ناامیدی – واکنشها به اندازه تجارب جنسی متنوع است. بعلاوه ، بسیاری از افراد در طول یک زندگی جنسی که چندین دهه طول می کشد ، با تمام این احساسات و بسیاری دیگر مواجه خواهند شد.

اما واقعاً رابطه جنسی چیست؟

در یک سطح ، جنسیت فقط عملکرد بدنی هورمونی محور است که برای ماندگاری نسل طراحی شده است. البته ، این دیدگاه محدود ، پیچیدگی واکنش جنسی انسان را دست کم می گیرد. درک شما از خود به عنوان یک موجود جنسی ، افکار شما در مورد اینکه چه چیزی رابطه جنسی راضی کننده ای ایجاد می کند و روابط شما با شریک زندگی از عوامل اساسی در توانایی شما در ایجاد و حفظ یک زندگی جنسی کامل است.

رابطه جنسی

صحبت با شریک زندگی خود

بسیاری از زوج ها حتی در بهترین شرایط صحبت از رابطه جنسی را دشوار می دانند. وقتی مشکلات جنسی رخ می دهد ، احساس صدمه ، شرم ، گناه و کینه می تواند مکالمه را متوقف کند. از آنجا که ارتباط خوب سنگ بنای یک رابطه سالم است ، برقراری گفتگو اولین قدم نه تنها برای داشتن یک زندگی جنسی و زناشوئی بهتر ، بلکه برای پیوند عاطفی نزدیکتر است.

در اینجا چند نکته برای پرداختن به این موضوع حساس آورده شده است:

۱-زمان مناسب برای صحبت را پیدا کنید:

مکالمات جنسی دو نوع است: مکالمه ای که در اتاق خواب دارید و مکالمه ای که در جای دیگر انجام می دهید. کاملاً مناسب است که به همسرتان بگویید چه چیزهایی رابطه جنسی را برای شما لذت بخش تر میکند ، اما بهتر است صبر کنید تا در محیط خنثی تری قرار بگیرید تا در مورد مسائل بزرگتر ، مانند میل جنسی ناسازگار یا مشکلات ارگاسم ، بحث کنید.

۲-از انتقاد بپرهیزید:

 مثبت گویی ، به جای تمرکز روی نکات منفی ، “من واقعاً وقتی موهایم را لمس می کنی دوست دارم”. به یک مسئله جنسی به عنوان مشکلی که باید با هم حل شود به جای گشتن دنبال مقصر ، نزدیک شوید.

۳-با همسرتان در مورد تغییرات بدن صحبت کنید:

اگر گرگرفتگی باعث می شود شب شما بیدار شوید یا یائسگی باعث خشک شدن واژن شده است ، در مورد این موارد با همسرتان صحبت کنید. خیلی بهتر است که او بداند که واقعاً چه اتفاقی می افتد تا اینکه این تغییرات فیزیکی را به عنوان عدم علاقه تفسیر کند. و یا اگر مرد هستید و در نعوظ مشکل دارید ، به همسرتان نشان دهید که چگونه شما را تحریک کند نه اینکه به او اجازه دهید باور کند که دیگر آنقدر جذاب نیست که شما را تحریک کند.

بهبود رابطه جنسی

عشق را با عملکرد جنسی یکی نکنید

جو مراقبت و لطافت ایجاد کنید. اغلب لمس کنید و ببوسید. خود یا شریک زندگی خود را به خاطر مشکلات جنسی مقصر ندانید. در عوض بر حفظ صمیمیت عاطفی و جسمی در روابط خود تمرکز کنید. برای زوج های مسن ، موضوع حساسی دیگری که قابل بحث است این است که چه اتفاقی پس از مرگ شریک زندگی خواهد افتاد . البته بهتر است هرچقدر هم که سن تان بالا رفت امیدوارانه به زندگی در کنار هم بیاندیشید تا اینکه مدام به تنها شدن فکر کنید.

استفاده از استراتژی های خودیاری برای بهبود رابطه جنسی

درمان مشکلات جنسی اکنون بیش از گذشته آسان است. اما ممکن است با انجام چند تنظیم در سبک عشق ورزی خود بتوانید مسائل جزئی جنسی را حل کنید. در اینجا مواردی وجود دارد که می توانید در خانه امتحان کنید.

۱-خود را آموزش دهید:

برای هر نوع مسئله جنسی ، بسیاری از مطالب خوب خودیاری در دسترس است. در اینترنت یا کتابفروشی محلی خود بگردید ، چند منبع مربوط را انتخاب کرده و از آنها برای کمک به خود و همسرتان استفاده کنید. اگر صحبت مستقیم بسیار دشوار است ، شما و همسرتان می توانید قسمت های به خصوص را که دوست دارید هایلایت کنید و آنها را به یکدیگر نشان دهید.

۲-به خودتان وقت بدهید:

با افزایش سن ، پاسخ های جنسی شما کند می شود. شما و شریک زندگی خود می توانید با یافتن یک محیط آرام ، راحت و بدون وقفه برای رابطه جنسی ، شانس موفقیت خود را بهبود ببخشید. همچنین ، درک کنید که تغییرات جسمی در بدن شما به این معنی است که شما برای تحریک و رسیدن به ارگاسم به زمان بیشتری احتیاج دارید. وقتی به آن فکر می کنید ، صرف زمان بیشتر برای رابطه جنسی چیز بدی نیست ؛ عشق ورزیدن می تواند دریچه ای برای نوع جدیدی از تجربه جنسی باز کند.

عشق ورزیدن

۳-از روان کننده ها استفاده کنید:

اغلب ، خشکی واژن که در دوره یائسگی شروع می شود به راحتی با مایعات و ژل های روان کننده قابل اصلاح است. اینها را آزادانه استفاده کنید تا از رابطه جنسی دردناک اجتناب کنید -و باعث افزایش میل جنسی و تنش های فزاینده روابط شود. وقتی مواد روان کننده دیگر کار نمی کنند ، سایر گزینه ها را با پزشک خود در میان بگذارید.

۴-محبت جسمی را حفظ کنید:

حتی اگر از مشکلی خسته ، تنش یا ناراحت هستید ، بوسیدن و نوازش کردن برای حفظ پیوند عاطفی و جسمی ضروری است.

۵-لمس کردن را تمرین کنید:

تکنیک های تمرکز حساس که درمانگران جنسی از آن استفاده می کنند می توانند به شما کمک کنند صمیمیت جسمی را برقرار کنید. بسیاری از کتابها تغییراتی را در این تمرینات ارائه می دهند. همچنین ممکن است بخواهید از شریک زندگی خود بخواهید طوری شما را لمس کند که دوست دارد لمس شود. این به شما درک بهتری از میزان فشار ، از ملایم تا محکم ، می دهد.

۶-موقعیت های مختلف را امتحان کنید:

ایجاد موقعیت های مختلف جنسی نه تنها علاقه به عشق ورزی را افزایش می دهد ، بلکه می تواند به غلبه بر مشکلات نیز کمک کند. به عنوان مثال ، افزایش تحریک در نقطه G که هنگام ورود مرد از پشت به شریک زندگی خود اتفاق می افتد ، می تواند به زن در رسیدن به ارگاسم کمک کند.

ارگاسم

نقطه G

نقطه G یا نقطه گرافنبرگ ، به نام متخصص زنان و زایمان که اولین بار آن را شناسایی کرد ، بافت اسفنجی فوق العاده حساس است که در سقف واژن ، درست در قسمت ورودی قرار دارد. تحریک مناسب نقطه G می تواند ارگاسم شدید ایجاد کند. به دلیل صعب العبور بودن محل و تحریک موفقیت آمیزتر آن به صورت دستی ، نقطه G برای اکثر زنان در حین رابطه واژینال به طور معمول فعال نمی شود.

برای اینکه بتوانید نقطه G را پیدا کنید باید تحریک جنسی شوید. برای یافتن آن ،از همسرتان بخواهید انگشت خود را با حالت نشانه گیری در امتداد سقف واژن  بمالد ، در حالی که در حالت چمباتمه زدن یا نشستن هستید و از شریک زندگی خود بخواهید تا سطح فوقانی واژن خود را ماساژ دهد تا زمانی که متوجه یک منطقه حساس به خصوص شوید. برخی از خانم ها حساسیت بیشتری نشان می دهند و به راحتی می توانند آن را پیدا کنند ، اما برای برخی دیگر دشوار است.

تمرینات کف لگل را انجام دهید

زنان و مردان می توانند با ورزش عضلات کف لگن ، تناسب اندام جنسی خود را بهبود بخشند. برای انجام این تمرینات از ماهیچه ای که اگر می خواهید ادرار را در جریان میانه متوقف کنید ، استفاده کنید. انقباض را برای دو یا سه ثانیه نگه دارید ، سپس رها کنید. ۱۰ بار تکرار کنید. سعی کنید روزانه پنج بار انجام دهید. این تمرینات را می توان در هر مکانی انجام داد – هنگام رانندگی ، نشستن پشت میز خود یا ایستادن در صف بانک .

سعی کنید آرام باشید

قبل از برقراری رابطه جنسی ، با یکدیگر کاری آرامبخش انجام دهید ، مانند انجام یک بازی یا بیرون رفتن برای یک شام خوب. یا تکنیک های آرام سازی مانند تمرینات تنفس عمیق یا یوگا را امتحان کنید.

تسلیم نشو اگر به نظر می رسد هیچکدام از تلاش های شما جواب نداد ، امید خود را از دست ندهید. پزشک شما اغلب می تواند علت مشکل جنسی شما را تشخیص دهد و ممکن است بتواند درمان های موثر را شناسایی کند. او همچنین می تواند شما را با یک درمانگر رابطه جنسی که می تواند به شما در کشف موضوعاتی که ممکن است مانع یک زندگی جنسی کامل باشد ، در ارتباط قرار دهد.

عادت های سالم برای بهبود رابطه جنسی تان با همسر

سلامت جنسی شما با سلامت کلی ذهنی ، جسمی و عاطفی شما همراه است. بنابراین ، همان عادات سالمی که برای فرم بدن خود به آن اعتماد می کنید ، می تواند زندگی جنسی شما را نیز شکل دهد.

رابطه جنسی

ورزش ، ورزش ، ورزش

فعالیت بدنی قبل از هر چیز می تواند عملکرد جنسی شما را بهبود بخشد. از آنجا که تحریک بدنی به جریان خون خوب بستگی دارد ، ورزش هوازی (که قلب و رگ های شما را تقویت می کند) بسیار مهم است. و ورزش دارای مزایای دیگری از سلامتی است ، از جلوگیری از بیماری های قلبی ، پوکی استخوان و برخی از انواع سرطان گرفته تا بهبود روحیه و کمک به شما برای داشتن خواب بهتر در شب. همچنین فراموش نکنید که باید تمرینات قدرتی را نیز انجام دهید.

سیگار نکشید

سیگار کشیدن به بیماری عروق محیطی کمک می کند ، که بر جریان خون به آلت تناسلی ، کلیتوریس و بافت های واژن تأثیر می گذارد. بعلاوه ، زنانی که سیگار می کشند دو سال زودتر از افراد غیر سیگاری یائسه می شوند.

درست بخور

زیاده روی در غذاهای چرب منجر به افزایش کلسترول خون و چاقی می شود – هر دو عامل اصلی برای بیماری های قلبی عروقی. علاوه بر این ، اضافه وزن می تواند بی حالی و تصویر بد بدن را تقویت کند. افزایش میل جنسی اغلب از مزایای تناسب اندام است.

ماجراجو باشید

شاید شما هرگز در کف اتاق نشیمن یا در یک مکان خلوت در جنگل رابطه جنسی نداشته باشید. اکنون ممکن است زمان امتحان آن باشد. مکان های جدید را امتحان کنید تا شوق رابطه جنسی برایتان حفظ شود.

بازیگوش باشید

یادداشت های عاشقانه را در جیب شریک زندگی خود بگذارید تا بعدا پیدا کند. با هم حمام بروید – احساس دنج شما هنگام بیرون آمدن از وان ، می تواند منجر به رابطه جنسی شود.

عاشق

خلاق بودن

موقعیت های جنسی خود را گسترش دهید و فرم خود را تغییر دهید. به عنوان مثال ، اگر عادت دارید پنجشنبه شب رابطه جنسی با همسرتان داشته باشید ، به جای آن صبح جمعه را انتخاب کنید. با موقعیت ها و فعالیت های جدید آزمایش کنید.

پیشنهاد می کنیم مقاله “چگونه می توان دندان های خود را با زغال سفید کرد؟” را نیز مطالعه بفرمایید.

مهمتر از همه عاشق یکدیگر باشید

زیر درختی در دامنه تپه برای هم شعر بخوانید. وقتی یک موقعیت خاص نیست ، یکدیگر را با گل غافلگیر کنید. روزی را برنامه ریزی کنید که تمام آنچه انجام می دهید این است که در رختخواب دراز بکشید ، صحبت کنید و صمیمی باشید. مهمترین ابزاری که در اختیار دارید نگرش شما درباره رابطه زناشوئی است. شما که می توانید اطلاعات خوب و چشم انداز مثبتی داشته باشید ، می توانید برای سالهای زیادی زندگی سالم جنسی داشته باشید.

5/5 - (1 امتیاز)
فیسبوک توییتر گوگل + لینکداین تلگرام واتس اپ کلوب
 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.