دست خط تان را ببینید ، شخصیت تان را بشناسید

تعجب آور نیست که شما می توانید براساس آنچه شخص می نویسد چیزهای زیادی درباره شخصیت او کشف کنید . در واقع ، دست خط یک شخص می تواند نگاهی عمیق به شخصیت افراد به شما بدهد . گرافولوژیست ها معتقدند که دست خط می تواند دریچه ای به ذهن نویسنده باشد و با تجزیه و تحلیل نحوه رونویسی حروف و کلمات توسط یک شخص ، می توانید مشخصات روانشناختی وی را تجزیه و تحلیل کنید.

شناخت انسانها با بررسی دست خط

مشاهده اندازه و فاصله

به اندازه حروف نگاه کنید. این اولین و اساسی ترین مشاهده ای است که می توانید درباره دست خط شخصی انجام دهید.کاغذی را به فرد بدهید و از او بخواهید یک جمله برایتان بنویسد ،حالا اندازه حروف را باهم مقایسه کنید.

بزرگ نوشتن نشانه این است که کسی بسیار ریزبین و خوش مشرب است و ممکن است دوست داشته باشد که در مرکز توجه باشد. با این حال ، همچنین می تواند نشان دهنده اعتماد به نفس کاذب و تمایل به چیزی باشد که نیستند.

کوچک و ریز نوشتن می تواند به معنی کمرویی و ترسو بودن کسی باشد. حروف کوچک همچنین می توانند دقت و تمرکز شدید را نشان دهند.

نوشتن با اندازه متوسط ​​به این معنی است که فرد به خوبی با دیگران سازگار است. آنها یک حد وسط خوب را در بین دو افراط اشغال می کنند و در زندگی و رفتار خد با دیگران تعادل دارند.

 بررسی دست خط 

فاصله بین کلمات را بررسی کنید

 اگر کلمات با فاصله بسیار کم کنار هم قرار میگرند این نشان می دهد که شخص از تنها ماندن بیزار است. آنها احتمالاً انتخاب می کنند تا آنجا که ممکن است در کنار مردم باشند . اگر آنها از فضاهای وسیع بین کلمات استفاده کنند ، از استقلال و فضاهای باز لذت می برند. آنها دوست ندارند بیش از حد تحت فشار قرار بگیرند و برای آزادی خود ارزش قائل هستند.

حاشیه صفحه را بررسی کنید

آیا آنها کل صفحه را نوشتند ، یا آیا فضای اطراف صفحه را تمیز نگه داشتند؟ اگر حاشیه بیشتری در سمت چپ صفحه بگذارند ، ممکن است کسی باشد که کمی در گذشته زندگی می کند. از طرف دیگر ، کسانی که فضاهای سمت راست را ترک می کنند ممکن است بیش از حد در مورد آینده نگران باشند و به فکر آنچه در پیش است اضطراب پیدا کنند. فردی که در تمام صفحه می نویسد ، احتمالاً کمی اسپاسیک و دارای ذهنی مسابقه ای و مقایسه گر است.

نامه ها را مطالعه کنید

چندین حرف در حروف الفبا وجود دارد که می توان آنها را به روش های مختلف نوشت ، و هر کس سبک و اولویت خود را توسعه می دهد. روش نوشتن نامه های خاص توسط شخصی می تواند سرنخ بزرگی برای شخصیت وی باشد.

یک حلقه باریک در حروف کوچک “e” می تواند نشانگر بدبینی یا بدگمانی نسبت به دیگران باشد. این شخص ممکن است محافظت و رواقی داشته باشد. یک حلقه گسترده می تواند نشان دهد که فرد نسبت به افراد و تجربیات جدید بازتر است.

شخصی که نقطه “i” خود را بسیار بالا قرار می دهد ، ممکن است خلاق تر و دارای روحیه آزادتر از شخصی باشد که “i” را روی آن بالا قرار می دهد. این افراد تمایل به ساختار و جزئیات بیشتری دارند. اگر نقطه “i” یک دایره باز باشد ، ممکن است روحیه و کودکانه تر باشد.

عبور از “t” با یک خط طولانی نشانگر اشتیاق و عزم راسخ است. ضربدر کوتاه می تواند نشانه بی علاقگی و عدم عزم راسخ باشد. عبور از “t” بسیار بالا می تواند از اهداف بالا و عزت بالا تقلید کند ، در حالی که عبور از “t” پایین می تواند خلاف این را نشان دهد.

شناخت انسانها از دست خطشان
بررسی دست خط 

اگر “o” آنها باز بماند آنها تمایل به بیان و تمایل به اشتراک اسرار دارند. یک “o” بسته می تواند بدین معنا باشد که شخصی حریم خصوصی را ارزشمند می داند و ممکن است به درونگرایی گرایش داشته باشد.

به حروف کوچک “l” نگاه کنید. یک حلقه باریک در “l” می تواند نشانه تنش باشد ، که ناشی از محدود کردن یا محدود کردن خودتان است ، در حالی که یک حلقه گسترده ممکن است به این معنی باشد که ساختار بی نظیری دارید ، راحت و آرام هستید.

حروف کوچکی که گرد هستند را بررسی کنید. یک “گرد” ممکن است به این معنی باشد که نویسنده دوست دارد مردم اطرافشان را راضی نگه دارد و ترجیح می دهد از بحث و جدل دور باشد. “ضعیف تر” نشانه این است که کسی کنجکاو ، سخت کوش و جاه طلب است. سرانجام ، اگر “s” در پایین گسترش یابد ، نویسنده ممکن است به دنبال کار یا روابط مورد علاقه واقعی خود نرود.

طول و عرض حروف کوچک “y” می تواند چیزی به شما بگوید. یک “y” لاغر می تواند نشانگر انتخاب نویسنده در هنگام انتخاب دوستان باشد ، در حالی که “y” گسترده احتمالاً به این معنی است که آنها با رویکرد “بیشتر merrier” به دوستی نزدیک می شوند. یک “y” طولانی نشان می دهد شخصی عاشق کاوش و سفر است ، در حالی که “y” کوتاه ممکن است نشان دهد که شخص ترجیح می دهد در خانه بماند.

شکل حروف را موشکافی کنید

نویسنده ای که از نامه های حلقه دار و گرد استفاده می کند ، تمایل به تخیل ، خلاقیت و هنر بیشتر دارد. حروف اشاره شده می توانند بیانگر شدت ، پرخاشگری و هوش باشند. اگر حروف همه به هم متصل شوند ، نویسنده می تواند نظم و ترتیب بیشتری داشته باشد.

امضا را بازرسی کنید

امضای ناخوانا می تواند نشانه این باشد که نویسنده انسان محافظه کاری است . یک امضای خوانا نشان می دهد که آنها اعتماد به نفس بیشتری دارند و از خود راضی هستند.

شناخت انسانها با دست خط آنها

یک امضای سریع خط خورده نیز ممکن است به معنای بی حوصلگی امضا کننده و قدردانی از کارایی باشد. یک امضای دقیق می تواند دقیق و مستقل بودن امضا کننده را نشان دهد.

به شیب بندی کلمات و حروف نگاه کنید

کلمات ممکن است به راست یا چپ کج شوند ، یا کاملاً قائم باشند. اگر آنها به سمت راست انحراف داشته باشند ، نویسنده احتمالاً بیشتر طرف آسان گیر است و همیشه به دنبال امتحان چیزهای جدید و ملاقات با افراد جدید است. نویسندگانی که کلامشان به چپ گرایش دارد ، ممکن است کمی بیشتر به خود ادامه دهند و از خلوت و گمنامی خود لذت ببرند. اگر نوشتار شخصی مستقیم و پایین باشد ، احتمالاً منطقی و سرسخت است.

این یک گرفتاری دارد. اگر نویسنده چپ دست است ، باید تحلیل انحراف راست و چپ تغییر یابد. به عبارت دیگر ، اگر یک فرد چپ دست کلمه حرف های خود را به راست کج کند ، ممکن است خجالتی تر باشد ، در حالی که اگر کلمات خود را به سمت چپ کج کند ، ممکن است از نظر رفتاری بیشتر اجتماعی و معاشرت داشته باشد.

        پیشنهاد می کنیم مقاله “بیوگرافی داوینچی نقاش معروف ایتالیایی” را نیز مطالعه بفرمایید.      

در نوشته فرد ، جوهر خودکار فشرده شده یا رها است؟

این را می توانید با تاریکی و شدت جوهر موجود در صفحه مشخص کنید ، یا شاید با ورق زدن صفحه کاغذ و دیدن وجود تورفتگی هایی از قلم. افرادی که با فشار زیاد می نویسند معمولاً مسائل را بسیار جدی می گیرند ، اما ممکن است سفت و سخت و بی ثبات نیز باشند. افرادی که خیلی سبک می نویسند معمولاً حساس و دلسوز هستند ، اگرچه ممکن است فاقد انرژی و نشاط نیز باشند.

بررسی دست خط 
شناخت آدمها از روی دست خط شان

به دنبال بخشهایی از دست خط باشید که از بقیه جدا شده اند یعنی با فاصله بسیار زیاد نوشته شده اند. این می تواند نوشتاری ریز و باریک باشد که در سندی پر از دست نوشته های بزرگ  به نظر می رسد. شاید بخشی از نوشتن وجود داشته باشد که عجولانه به نظر برسد ، در حالی که بقیه به طور دقیق نوشته شده است. به این خیلی دقت کنید. نوشتن که متفاوت از بقیه باشد ، می تواند بیانگر عدم اطمینان ، یا حتی دروغ باشد.

5/5 - (1 امتیاز)
فیسبوک توییتر گوگل + لینکداین تلگرام واتس اپ کلوب
 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.