بیوگرافی نقاش معروف ،باب راس خالق لذت نقاشی

بیوگرافی باب راس

تاریخ تولد: ۲۹ اکتبر ۱۹۴۲

در سن: ۵۲ سالگی درگذشت

همچنین به عنوان شناخته شده است: رابرت نورمن راس

متولد: ساحل دیتونا ، فلوریدا

معروف به عنوان: نقاش

قد: ۱۸۸ سانتی متر

خانواده:
همسر : جین راس (M. 1977 – مرگ او. ۱۹۹۲) ، Lynda Brown (M. 1995 – Death. 1995) ، Vivian Ridge (M. 1965 – Div. 1977)

پدر: جک راس

مادر: اولی راس

خواهران و برادران: جیم راس

بچه ها: باب راس ، مورگان راس ، استیون راس

درگذشت: ۴ ژوئیه ۱۹۹۵

محل مرگ: اورلاندو ، فلوریدا

علت مرگ: سرطان

ایالت ایالات متحده: فلوریدا

*این مطلب در اسفند ماه ۱۴۰۱ بروزرسانی شده است.

باب راس کیه؟

باب راس کیه؟

باب راس یک نقاش مشهور ، خلاق آمریکایی و مربی هنری بود. او در اوایل کار نظامی خود هنگامی که در یک کلاس هنری در Anchorage USO Club شرکت می کرد ، علاقه و ذائقه هنری خود را کشف کرد. محبوبیت و فداکاری راس در زمان خدمت سربازی تا مربی هنری تمام وقت در تلویزیون ، شهرت و شکوه او را به ارمغان آورد.

بزرگترین فعالیت حرفه ای او برنامه تلویزیونی مشهور یعنی “لذت نقاشی” بود که بیش از یک دهه از ۱۹۸۳ تا ۱۹۹۴ در ایالات متحده ، کانادا ، آمریکای لاتین و اروپا پخش می شد. آنچه به نمایش او برتری بیشتری نسبت به دیگران میبخشید این بود که این نمایش تعاملی ، جالب ، خلاقانه و سرگرم کننده بود!

وی روش نقاشی قرن شانزدهم را به نام “alla prima” به کار گرفت و رواج داد ، که توسط یک نقاش آلمانی ، بیل الکساندر ، در تلویزیون معرفی شد. در ال حاضر هم فیلم برنامه ها و نقاشی های او در وب سایت های مختلف وجود دارد و در دسترس علاقه مندان به نقاشی و هنر است.

دوران کودکی و زندگی اولیه

باب راس در ۲۹ اکتبر ۱۹۴۲ در ساحل دیتونا ، فلورید ، از جک و اولی راس متولد شد. در حالی که پدرش نجاری می کرد ، مادرش پیشخدمت بود. راس جوان بیشتر سالهای رشد خود را در اورلاندو ، فلوریدا گذراند. او یک برادر ناتنی به نام جیم داشت.

باب راس فقط تا کلاس ۹ درس خواند و پس از آن مدرسه را ترک کرد تا به پدرش در نجاری کمک کند. پس از آن بود که او بخشی از انگشت اشاره چپ خود را از دست داد. از دست دادن ، هنگامی که می خواست هنر نقاشی را بیاموزد ، اتفاق بدی بود.

باب راس در سن ۱۸ سالگی در نیروی هوایی ایالات متحده ثبت نام شد و در آنجا به عنوان تکنسین کار می کرد. پس از آن ، او به درجه “گروهبان” رسید و در کلینیک نیروی هوایی ایالات متحده در پایگاه نیروی هوایی ایلسون در آلاسکا خدمت می کرد. کوههای بلند آلاسکا و مناظر دیدنی جرقه آغاز بسیاری از آثار او شد.

وی در طول فعالیت نظامی خود پس از شرکت در یک کلاس هنری در Anchorage USO Club مهارت های هنری را کسب کرد. او از زمان استراحت خود برای خلق هنر استفاده کرد و روی تکنیک نقاشی خود کار کرد. در ۲۰ سال خدمت سربازی ، مهارت های نقاشی او به طور قابل توجهی پیشرفت کرد. او به سبک نقاشی “خیس در خیس” تسلط داشت که به او اجازه می داد در کمتر از ۳۰ دقیقه نقاشی جدید را تمام کند.

راس بیش از پیش به کار نقاشی مشغول شد تا جایی که با فروش تابلو های نقاشی شده خود درآمد بیشتری نسبت به کار نظامی خود کسب کرد. پس از آن بود که وی در سال ۱۹۸۱ و با گذراندن ۲۰ سال خدمت ، از نیروی هوایی بازنشسته شد.

بلافاصله پس از بازنشستگی در ارتش ، او شروع به ارتقا روش نقاشی خود کرد. پس از دو سال تلاش ، راس سرانجام پرچمدار نمایش تلویزیونی خود ، “لذت نقاشی” ، را به عنوان تلاشی برای پاسخگویی به مخاطبان گسترده تر راه اندازی کرد. اولین نمایش در ۱۱ ژانویه ۱۹۸۳ اجرا شد.

“لذت نقاشی” برنامه ای برای تجدید حیات حرفه ای راس فراهم کرد. از طریق آن ، او یک روش مطالعه سریع در نقاشی رنگ روغن را که از یک پالت محدود رنگ استفاده می کرد ، به بینندگان خود یاد داد و نقاشی را با سادگی هرچه بیشتر برای همه هنردوستان توضیح داد.

لذت نقاشی

“لذت نقاشی” یک موفقیت عجیب و بزرگ بود و باعث شهرت جهانی او شد. با گذشت بیش از یک دهه ، آخرین قسمت آن در ۱۷ مه ۱۹۹۴ پخش تلویزیونی شد. اگرچه این برنامه خاتمه یافت ، اما تکرارهای آن همچنان در بسیاری از کشورها مخاطبان زیادی دارد.

در کنار نمایش ، راس کارآفرین شد. وی شرکت خود را با نام Bob Ross Inc تاسیس کرد که از طریق آن مجموعه لوازم هنری و کتابهای خود را به فروش رساند. این شرکت حتی کلاسهای نقاشی را که توسط مدرسان آموزش داده شده در ‘روش باب راس’ تدریس می شد ، به بازار عرضه کرد. بعلاوه ، نمایش وی پیش درآمد تبلیغ کلاسها و محصولاتش شد و منجر به کسب سود بیشتر شد.

بیشترین سهم باب راس به عنوان یک نقاش ، تلاش وی برای ظهور مجدد شکل هنری تاریخی “alla prima” یا “نقاشی مستقیم” بوده است که بیشتر به عنوان تکنیک “خیس بر خیس” شناخته می شود. گرچه نقاشان روغن از قرن شانزدهم از این روش استفاده می کردند ، اما در قرن های بعد این هنر محبوبیت خود را از دست داد تا اینکه راس برای احیای مجدد آن تلاش کرد. علاوه بر این ، او نه تنها این روش را رایج کرد ، بلکه روش خاصی در استفاده از رنگ ها را به بازار عرضه کرد تا این کار برای نقاشان جدید مفید باشد.

زندگی شخصی

باب راس سه بار ازدواج کرده بود. اولین ازدواج وی در سال ۱۹۶۵ با ویویان ریج بود و صاحب یک پسر به نام استیون راس شد. استیون مانند پدرش یک نقاش با استعداد بود . راس و ویوان در سال ۱۹۷۷ طلاق گرفتند.

وی سپس در سال ۱۹۷۷ با جین راس ازدواج کرد که سرانجام در سال ۱۹۹۲ بر اثر سرطان درگذشت.

در سال ۱۹۹۴ ، راس مبتلا به لنفوم شد. این بیماری باعث بازنشستگی زودرس او شد. وی آخرین بار در قسمت آخر لذت نقاشی که در ۱۷ مه ۱۹۹۴ پخش شد ، دیده شد.

در سال ۱۹۹۵ ، کمی قبل از مرگ راس با لیندا براون ازدواج کرد. او در تاریخ ۴ ژوئیه ۱۹۹۵ فوت کرد .جسد وی در پارک یادبود وودلاون در گوتا ، فلوریدا به خاک سپرده شد.

        پیشنهاد می کنیم مقاله “بیوگرافی داوینچی نقاش معروف ایتالیایی” را نیز مطالعه بفرمایید.      

دانستنی های جالب درباره باب راس

راس یک روش نقاشی تاریخی هنری را به نام “alla prima” رواج داد

روش نقاشی رنگ روغن راس ، “مرطوب روی مرطوب” ، همچنین به عنوان “alla prima” یا “نقاشی مستقیم” شناخته می شود. ”نقاشان روغن حداقل از قرن شانزدهم از این روش استفاده می کنند. راس به عنوان یک نقاش آل اولا ، در یک شرکت عالی است. رامبراند ، هالس ، فراگونارد ، گینزبورو ، مونه ، سارگنت و دی کونینگ از این روش در کار خود استفاده کرده اند.

راس یک سری از رنگها را که مخصوص روش خیس روی خیس ساخته شده بود به بازار عرضه کرد. ثابت شده است که این رنگ ها بسیار سودآور بوده و همچنان منبع اصلی درآمد باب راس ، شرکت هستند.

حداقل ۹۰٪ بینندگان در کنار راس نقاشی نمی کشند

طبق PBS که همچنان شادی نقاشی را پخش می کند ، کمتر از ۱۰ درصد بینندگان در کنار راس نقاشی کرده اند.

راس اغلب نقاشی های خود را برای جمع آوری کمک های مالی در PBS اهدا می کرد

خرید یک نقاشی اصلی باب راس احتمالاً دشوار است. تعدادی از نقاشی های او کپی شده اند. علاوه بر این ، بسیاری از آثار راس هرگز فروخته نشد. راس بسیاری از کارهای هنری خود را به شعبه های خیریه PBS اهدا کرد تا به آنها در جمع آوری کمک های مالی کمک کند.

بهترین مکان برای دیدن نقاشی اصلی باب راس ، بازدید از کارگاه باب راس در New Smyrna Beach ، فلوریدا است. در آنجا مجموعه بزرگی از نقاشی های او را می یابید. در آنجا کلاسهای نقاشی به طور منظم برگزار می شود.

باب راس

BRossob موهای خود را به عنوان یک اقدام برای صرفه جویی در هزینه ها کوتاه نمیکرد

در آغاز کلاس هایی که راس در مراکز خرید و فروشگاه های هنری برگزار می کرد ، دانش آموزان کمی داشتند. به عنوان یک اقدام صرفه جویی در هزینه ها حتی به آرایشگاه هم نمی رفت . بعداً ، در نتیجه درمان سرطان ، راس موهای خود را از دست داد و برای حفظ ظاهر خود کلاه گیس پوشید.

راس در زیرزمین خود نقاشی می کشید

سرانجام ، راس دوباره به اورلاندو ، فلوریدا بازگشت. استودیوی او در زیرزمینش بود.

راس الهام بخش هنرمندان دیگر شد

در سال ۲۰۰۶ ، اسکات کاپلان ، عضو گروه هنر در دانشگاه ایالتی اوهایو ، در نصب و اجرا در گالری ماهان در منطقه کوتاه شمالی کلمبوس ، اوهایو شرکت کرد. کاپلان با عنوان ۳۰ روز ، ۳۰ دقیقه ، ۳۰ نقاشی ، در یک محیط استودیویی سبک نقاشی باب راس را تقلید کرد او با استفاده از یک تخته سه پایه ، سکو ، برس های مشابه و … ، سعی در تقلید از باب راس کرد.حتی این تقلید فقط به خلق اثر هنری محدود نشد و او از ظاهر باب راس هم با پوشیدن شلوار جین آبی و یک تی شرت سفید تقلید کرد.

راز تکنیک های نقاشی باب راس

راس در دوران خدمت در ارتش به نقاشی علاقه پیدا کرد و نقاشی هایی از مناظر آلاسکا را به گردشگران فروخت. در سال ۱۹۸۱ از ارتش بازنشسته شد و با الکساندر دروس خصوصی نقاشی گذراند و در نهایت جای معلمش را در PBS گرفت.

«نورهای شمالی»، «طلوع اقیانوس»، «قله کوه»، «درخشش غروب آفتاب» و «چشم انداز دریای گرمسیری» برخی از آثار قابل توجه باب راس هستند.

راس از تکنیک نقاشی خیس در خیس یا مرطوب در مرطوب استفاده کرد که به نام آلا پریما نیز شناخته می شود، روی یک لایه پایه نازک رنگ مرطوب. نقاشی می تواند بدون خشک شدن قبلی ادامه یابد. این تکنیک از مجموعه محدودی از ابزارها استفاده می کرد. قرار دادن لایه‌هایی از رنگ‌ها بر روی هم و اجازه دادن به آن‌ها با هم مخلوط و ترکیب به او این امکان را می‌دهد که یک کوه بزرگ و مناطق اطراف آن را در حدود ۲۵ دقیقه نقاشی کند.

تخصص او نقاشی های منظره بود، نه پرتره، او بر اساس تکنیک های مربی خود بیل الکساندر نقاشی میکرده است. او روشی را ابداع کرد تا قلم مو و چاقوی نقاشی همه کارها را انجام دهند. او چند ترفند ساده ارائه داد تا با کمترین تلاش بهترین نتیجه را بگیرد.

عناصر نقاشی باب راس

راس بر رنگ، فرم، خطوط، شکل‌ها، اندازه‌ها و بافت‌ها به‌عنوان عناصر کلیدی برای هر اثر هنری تاکید می‌کرد تا آن را به یک شاهکار تبدیل کند. بنابراین، هر زمان که مهارت های خود را روی بوم امتحان می کنید، این را در نظر داشته باشید.

تکنیک های نقاشی باب راس

چاقوی پالت و قلم مو دو ابزار فوق العاده هستند و بیشتر در کارهای باب راس استفاده می شوند. او از چاقوی پالت خود برای بریدن رنگ استفاده کرد. وقتی می‌گوید «یک رنگ نازک بگیر» باید خیلی مراقب نازکی بودن رنگ باشید، زیرا در نهایت یا رنگ گل آلود خواهید داشت یا حداقل رنگی ندارید. ضخامت مناسب الزامی است، می توانید قسمت های “لذت نقاشی” را برای مراحل سریع و آسان تر، آن هم به روشی آسان و مفصل بررسی کنید.

بوم

مهمترین ابزار برای هر نقاشی باید کاملاً آماده باشد. راس معتقد بود که برای یک اثر هنری عالی، سطوح باید با لایه‌های نازکی از رنگ روغنی پوشانده شوند که لایه‌ای نیمه جامد را تشکیل می‌دهد که در یک فرآیند بسیار تدریجی خشک می‌شود. سبک باب راس یکی از بهترین سبک ها برای مبتدیان برای شروع سفر خود به عنوان نقاش است.

رنگ 

وقتی مبتدی هستید و می خواهید به سبک نقاشی باب راس تسلط پیدا کنید، نقاشی کتاب باب راس پر از رنگ های روغنی غلیظ است. هیچ رنگ اکریلیک هنگام استفاده از سیستم مرطوب روی مرطوب باب کار نمی کند. بنابراین، هنگام خرید چنین رنگ هایی مراقب باشید. ابزار شما باید در حدی باشد که نقاشی شما قابل ستایش باشد.

باب راس در آرامش، شادی و نقاشی زندگی کرد. آثار او نه تنها به روح شما آرامش می دهد، بلکه برای کسانی که می خواهند در دریای نقاشی شیرجه بزنند، درس نقاشی می دهد. برنامه تلویزیونی او برای خیلی ها موهبت است. همانطور که او گفت ما اشتباه نمی کنیم، فقط اتفاقات شاد و کوچک و یا سخت و غم انگیز می افتند و این تصادفات برای ما اجباری است که در این ماشین زندگی، راننده های بهتری باشیم! از تکنیک های نقاشی باب راس پیروی کنید تا نقاشی های روح دار را به تصویر بکشید.

2.5/5 - (2 امتیاز)
فیسبوک توییتر گوگل + لینکداین تلگرام واتس اپ کلوب
 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.