اگر مدام از مشکلاتتان میگویید این مقاله را بخوانید

شاید شما به تنهایی به این سطح از خودآگاهی رسیده اید یا شاید نزدیک ترین افراد به شما گفته اند که از ناله های مداوم شما چقدر خسته شده اند. در هر صورت، شکایت از مشکلات خود بدون انجام کاری در مورد آنها، وضعیت را بهبود نمی بخشد. در واقع، این مساله را به خطر می اندازد که کسانی را که دوستشان دارید را از خود دور کرده و شما را به سمت مشکلات عمیق تر بکشاند. در زیر ۱۱ اقدام آورده شده است که می توانید به جای اینکه مدام از مشکلاتتان بگویید، این اقدام ها را انجام دهید.

اگر همیشه از مشکلاتتان میگویید باید:

۱٫ دیدگاهی نسبت به آن موقعیت به دست آورید.

وقتی در آن موقعیت گیر کرده ایم، دیدن محیط اطرافمان به وضوح دشوار است. این مانند تلاش برای بالا رفتن از چاهی است که در آن هستید بدون هیچ نوری برای روشن کردن منطقه اطراف. اگر در تعیین راه حل مشکلات فعلی خود با مشکل مواجه هستید، به این دلیل است که عمیقاً در آنها گرفتار شده اید.

در اینجا یک راه ساده برای نگاهی تازه به چیزها وجود دارد:

فهرستی از تمام ناامیدی هایی که در حال حاضر با آنها دست و پنجه نرم می کنید تهیه کنید. هنگامی که آنها را یادداشت کردید، تمام عوامل مؤثری را که فکر می کنید می تواند با هر ناامیدی مرتبط باشد، یادداشت کنید.

به عنوان مثال، یک بار از این واقعیت که در افزایش قدرت بازویم از طریق ورزش پیشرفت نمی کردم، به شدت ناامید شدم. تنها از طریق فرآیند آزمون، خطا و حذف بود که متوجه شدم به جای بازوهایم، در مچ دستم ضعف وجود دارد.

به این ترتیب، من توانستم تکنیک خود را با این ضعف تطبیق دهم تا زمانی که بتوانم قدرت کافی ایجاد کنم. ناامیدی از کاستی‌های درک شده‌ام ناپدید شد، زیرا می‌توانستم اقدامات محکمی برای بهبود اوضاع انجام دهم.

اگر همیشه از مشکلاتتان میگویید...

۲٫ افکار مثبت را تمرین کنید.

هر بار که متوجه می‌شوید در مورد مشکلی شکایت می‌کنید، آن شکایت را با تمرکز بر قدردانی جایگزین کنید.

به عنوان مثال، اگر از کم خوابی خود احساس ناامیدی می کنید زیرا فرزندانتان مدام در شب از خواب بیدار می شوند، در عوض روی میزان دوست داشتن فرزندت تمرکز کنید.

به عنوان مثال، اگر متوجه شدید که در مورد آخرین آشفتگی هایی که فرزندتان ایجاد کرده و چگونه باید آن را پاکسازی کنید، شکایت می کنید، در نظر بگیرید که اگر ناگهان فرزندتان دیگر در زندگی شما نبود چه احساسی خواهید داشت. این باید شما را از عصبانیت دور کند و در عوض به سمت قدردانی و شکر گزاری سوق دهد.

۳٫ پاسخ های خود را با شرایط تنظیم کنید.

بسیاری از مردم از مشکلات شکایت دارند زیرا قدرت یا اعتماد به نفس لازم برای رویارویی با آن مشکلات را ندارند. گاهی اوقات این به دلیل ترس از رویارویی است، گاهی اوقات به دلیل اهمیت دادن به نظر دیگران است.

مردم به جای صحبت کردن در مورد شرایط ناعادلانه یا رفتار غیرقابل قبول، سر تکان می دهند و در لحظه لبخند می زنند و سپس احساسات خود را برای کسانی که آنها را “امن” می دانند، ابراز می کنند.

اگر به جای بیان احساس خود در حال تسلیم شدن هستید، پاسخ خود را تغییر دهید.

به جای اینکه بگویید از انجام کاری که کسی از شما می خواهد خوشحال می شوید، ابراز کنید که اگر خودش بتواند از عهده آن برآید از آن قدردانی می کنید. اگر متوجه شدید که نمی توانید آن را به صورت شفاهی در لحظه بیان کنید، برایش یک یادداشت بگذارید.

پیشنهاد می کنیم مقاله “۵۰ پیامک عاشقانه صبحگاهی برای همسر” را نیز مطالعه بفرمایید.

۴٫ راه های مختلف برای رهایی از تنش خود را بیابید.

همه ما راه های خاص خود را برای کاهش استرس و ناراحتی های عاطفی داریم و فعالیت بدنی یکی از مفیدترین آنهاست.

بسیاری از ما از مشکلات به دلیل تجمع کورتیزول و آدرنالین در بدن خود شکایت داریم. بدن شما هر زمان که عصبانی یا تحت استرس هستید اینها را آزاد می کند، و مگر اینکه راهی برای از بین بردن آنها از سیستم بدن خود پیدا کنید. این تجمعات می توانند باعث اضطراب، فشار خون بالا، تحریک پذیری، افسردگی، عدم تعادل روده و افسردگی شوند.

۵٫به جای انباشته کردن مشکلات آنها را تخلیه کنید.

آیا می‌دانستید که بین شکایت کردن و تخلیه کردن تفاوت وجود دارد؟ مردم اغلب از این اصطلاحات به جای یکدیگر استفاده می کنند، اما آنها یکسان نیستند.

این تجمعات می توانند باعث اضطراب، فشار خون بالا، تحریک پذیری، افسردگی، عدم تعادل روده و افسردگی شوند. همانطور که قطعا می توانید تصور کنید، این اتفاقات به نوبه خود باعث شکایت مردم از همه این مسائل می شود. سعی کنید راه های مختلفی را برای آزادسازی این انرژی فروخورده پیدا کنید، مانند ورزش یا یادداشت روزانه.

۵٫خوب و کافی بخوابید.

هرکسی که تا به حال با کودک نوپا لجبازی که از چرت زدن امتناع می‌کند، سر و کار داشته باشد، می‌داند که افراد در هنگام کم‌خوابی چقدر کوتاه‌مزاج می‌شوند. نوسانات خلقی، تحریک پذیری، اضطراب و اختلالات شناختی اغلب با کمبود خواب مزمن مرتبط هستند.

اگر قصد دارید خواب منظم، عمیق و آرامی داشته باشید، ممکن است متوجه شوید که انعطاف پذیری عاطفی و ذهنی شما بسیار بیشتر از آن چیزی است که فکر می کردید. در نتیجه، ممکن است به میزان قابل توجهی کمتر شکایت کنید.

۶٫ تغییر را انتخاب کنید.

اگر خیلی از مشکلات خود شکایت می کنید اما کاری برای تغییر شرایط خود انجام نمی دهید، پس آگاهانه تصمیم می گیرید که در آن موقعیت بمانید و بنابراین دلیل واقعی برای شکایت در مورد آن ندارید. به مواردی که بیشتر از آنها شکایت دارید توجه کنید و در نظر بگیرید که چگونه می توانید آنها را تغییر دهید.

در حالی که این کار را انجام می دهید، بهانه های مختلفی را که برای توجیه اینکه چرا هنوز هیچ تغییر واقعی در وضعیت خود ایجاد نکرده اید، بنویسید.

به عنوان مثال، اگر به این دلیل شکایت می‌کنید که شما تنها فردی هستید که کارهای منزل همه به دوش شماست، راه‌هایی را در نظر بگیرید که چرا شریک زندگی یا اعضای خانواده‌تان نمی‌توانند به شما کمک کنند، مانند «اوه، آنها مدرسه بوده اند و خسته اند ، یا من در انجام آن کارها بهتر هستم و اگر آنها هم انجام دهند من باید دوباره آن کار را بکنم.

۷٫ روی چیزهای مثبت تمرکز کنید.

برای اینکه این کار به طور موثر عمل کند، باید از چرخه های طبیعی خود آگاه باشید.

به عنوان مثال، آیا متوجه می‌شوید که شب‌ها عصبانی یا مضطرب می‌شوید، و این زمانی است که بیشتر شروع به شکایت می‌کنید؟ مردم اغلب در زمانی که هیچ تلاش آگاهانه ای برای اذیت شدنشان وجود ندارد در اتفاقات گیر می کنند.

اطمینان حاصل کنید که در مواقعی که معمولاً آشفته هستید، حواس خود را با چیزی جذاب تر پرت کنید. اگر روی چیزی تمرکز کنید که به تمرکز شما نیاز دارد، جایی برای افکار و احساسات مزاحم شما باقی نمی ماند.

یک کاردستی یا سرگرمی جذاب دیگری را پیدا کنید که بتوانید در آن زمان از روز کاملاً در آن غوطه ور شوید و آن را به یک عادت همیشگی تبدیل کنید. خیلی زود متوجه خواهید شد که برنامه روزانه خود را با چیزی بسیار سالم‌تر بازنویسی کرده‌اید.

۸٫ حلقه اجتماعی خود را تغییر دهید.

ما با افرادی که مرتباً با آنها معاشرت می کنیم، ارتباط خاصی ایجاد می کنیم. ممکن است متوجه شده باشید که افرادی که زمان زیادی را با هم می گذرانند، در نهایت موضوعات یکسان گفتگو را تکرار می کنند. این همچنین شامل شکایت دائمی در مورد مسائل شخصی است.

در واقع، جنبه‌های مثبت اغلب به نفع هیجان موقتی که از برانگیختن احساس دیگران ناشی می‌شود، نادیده گرفته می‌شوند.

اگر متوجه شدید افرادی که بیشترین زمان را با آنها می گذرانید بیشتر تمایل شما به شکایت از زندگی را تشدید می کنند به جای اینکه الهام بخش موضوعات جدید عالی برای بحث باشند، پس این وضعیت ناسالمی است که باید خود را از آن دور کنید.

لازم نیست افرادی را که سال‌ها با آنها دوست بوده‌اید رها کنید، اما در عوض، زمان بیشتری را برای خود اختصاص دهید، یا زمان بیشتری را با کسانی بگذرانید که مثبت‌تر هستند یا فعالانه درگیر سرگرمی‌هایی هستند که الهام‌بخش مثبت‌اندیشی هستند.

چرا نباید مدام از مشکلات گفت؟

۹٫ دریافت کمک حرفه ای را در نظر بگیرید.

اگر از مسائلی شکایت کرده‌اید که نمی‌توان آنها را از طریق اقدام مستقیم شما حل کرد، زیرا آنها خارج از کنترل شما هستند (مثلاً آسیب‌های دوران کودکی، جدایی‌های بد و غیره)، احتمالاً باید از کمکی که یک متخصص آموزش دیده می‌تواند ارائه دهد، بهره‌مند خواهید شد. اگر احساس می کنید که تمام علل بالقوه را به تنهایی از بین برده اید، اما احساس می کنید عوامل عمیقی وجود دارند که به دلایلی نمی توانید به آنها دسترسی پیدا کنید، کمک گرفتن قطعا می تواند مفید باشند.

1/5 - (1 امتیاز)
فیسبوک توییتر گوگل + لینکداین تلگرام واتس اپ کلوب
 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.