ساخت اسکراب هایی مخصوص لب در منزل ، بسیار راحت

در حال حاضر ، احتمالاً از اسکراب خانگی برای بدن خود استفاده می کنید. اما لب های شما چطور؟ پوست لب فوق العاده حساس است که اغلب مورد غفلت قرار می گیرد. اسکراب لب ، لایه برداری را با رطوبت مورد نیاز ترکیب می کند تا حتی در هوای سرد زمستانی ، لب ها را نرم تر نگه دارد. ضروری است ، به خصوص اگر با لب های خشک و ترک خورده روبرو هستید حداقل هفته ای یکبار این کار را انجام دهید.

به گفته دکتر نیل سادیک ، متخصص پوست در نیویورک ، لب های شما سریعتر از سایر نقاط بدن خشک می شوند ، زیرا سطح لب های شما نازک تر است. علاوه بر این ، میزان رطوبت آنها در مقایسه با دیگر نواحی صورت کمتر است ، که آنها را برای خشک شدن طبیعی آماده می کند. بنابراین از یک لایه بردار ملایم برای از بین بردن پوست مرده روی لب ها استفاده کنید و لبهای صاف و سالم را پیدا کنید.

 اسکراب لب خانگی

۱- لب ها را با شکلات نرم کنید

لب ها با شکر قهوه ای به آرامی لایه برداری می شود در حالی که کره کاکائو و روغن نارگیل رطوبت را حفظ می کند. مقداری پودر کاکائو دوز آنتی اکسیدان های مغذی را اضافه می کند .

۱ قاشق غذاخوری کره کاکائو
۱ قاشق غذاخوری روغن نارگیل
۱ قاشق چایخوری پودر کاکائو
۱ قاشق غذاخوری شکر قهوه ای

کره کاکائو را در یک کاسه مناسب ذوب کنید. آن را به یک ظرف کوچک بریزید و روغن نارگیل را با آن مخلوط کنید. در یخچال بگذارید تا مخلوط تا حدی سفت شود. شکر قهوه ای و کاکائو را هم بزنید.

هفته ای یکبار روی لب ها بمالید. اجازه دهید مخلوط به مدت ۳۰ ثانیه روی لب های شما بماند و سپس با نوک انگشتان خود ماساژ دهید. شستشو دهید و با بالم لب دنبال کنید.

 اسکراب لب خانگی

۲- ساخت اسکراب لب با اسطوخودوس

پودر قهوه پوست خشک را از بین می برد و عسل برای جذب و قفل کردن رطوبت ، عالی است . یک قطره روغن اسطوخودوس ضد التهاب برای تسکین و التیام پوست تحریک شده اضافه کنید .

۱ قاشق غذاخوری قهوه آسیاب شده
۱/۲-۱ قاشق غذاخوری عسل خام
۱ قطره اسانس اسطوخودوس

در یک کاسه کوچک ، قهوه و عسل را با هم مخلوط کنید. اسانس اسطوخودوس را اضافه کرده و هم بزنید تا مخلوط شود. مقدار کمی از اسکراب را روی لب های تمیز و خشک بمالید. اجازه دهید مخلوط به مدت ۳۰ ثانیه روی لب های شما بماند و سپس لب های خود را با نوک انگشتان خود ماساژ دهید. شستشو دهید و با بالم لب دنبال کنید. می توانید هرگونه لوازم اضافی را در یک ظرف کوچک در یخچال نگهداری کنید.

۳- لب های ترک خورده را با گل رز آرام کنید

لب های ترک خورده من این ترکیب آرامش بخش را که از اسید لاکتیک شیر برای لایه برداری استفاده می کند ، بیشتر دوست داشت تا اسکراب. روغن گل رز برای تسکین پوست تحریک شده ضد التهاب است ، و بو و طعم ظریف گل رز یک مزیت آرامش بخش است.

۲ قاشق غذاخوری شیر
۱ قطره گلاب یا اسانس گل رز

شیر و اسانس را در یک ظرف کوچک ترکیب کنید. یک تکه پنبه را به مخلوط آغشته کرده و روی لب ها بمالید. اجازه دهید مایع به مدت ۵ دقیقه روی لب های شما بنشیند (در صورت تمایل می توانید پنبه را روی لب های خود نگه دارید). هرگونه وسایل اضافی را در یخچال قرار دهید و ظرف ۲ هفته استفاده کنید.

۴- اسکراب لب توت فرنگی

توت فرنگی دارای اسید سیتریک است ، که به مرطوب شدن لب ها همراه با شکر خام کمک می کند. به علاوه ، شما یک دوز ویتامین C از توت ها دریافت خواهید کرد تا با علائم پیری در اطراف دهان مبارزه کنید .

۱ توت فرنگی
۱/۲ قاشق چایخوری روغن نارگیل
۲ قاشق چایخوری شکر
۱/۲ قاشق چایخوری عسل

توت فرنگی را با چنگال له کنید ، سپس روغن نارگیل ، شکر خام و عسل را اضافه کنید. مقدار کمی از آن را به آرامی روی لب های خود ماساژ دهید. شما واقعاً نیازی به شستن آن ندارید ؛ فقط اضافی را پاک کنید.

۵- اسکراب لب وانیلی

این دستور غذا به ترکیبی فوق العاده شیرین از شکر ، عسل و روغن بادام برای لب هایی که همزمان لایه برداری شده و هیدراته می شوند.

۲ قاشق چایخوری شکر (می توانید تقریباً از هر نوع استفاده کنید: شکر خام ، شکر قهوه ای ، شکر معمولی)
۱ قاشق چایخوری عسل
۱ قاشق چایخوری روغن بادام
۱ قطره اسانس وانیل

همه چیز را در یک کاسه کوچک مخلوط کنید تا یک خمیر به دست آید. با انگشت خود روی لب های خود ماساژ دهید و با آب گرم بشویید.

۶- اسکراب لب دارچین

دارچین به طور طبیعی لب های شما را شفاف تر می کند و لایه برداری ملایم آنها را برای جذب تمام خواص بالم لب آماده می کند. اگر کمی سوزن سوزن شد ، نگران نباشید – این کاملاً طبیعی است و فقط دارچین کار خود را می کند که لب های شما را پرتر می کند!

۲ قاشق غذاخوری شکر قهوه ای
۱/۲ قاشق غذاخوری روغن زیتون
۱/۲ قاشق غذاخوری عسل
۱/۲ قاشق چایخوری دارچین آسیاب شده

مواد فوق را در یک کاسه مخلوط کنید. با نوک انگشتان روی لب ها بمالید و با حرکات دورانی سلول های خشک و مرده پوست را به آرامی پاک کنید. مهم است که از یک تکنیک ملایم استفاده کنید و بیش از حد لایه برداری نکنید تا از پارگی های کوچک در پوست جلوگیری شود.

اسکراب لب

۷- پوست حساس را با اسکراب جو دوسر عسل آرام کنید

جو دوسر آنقدر ملایم است که می تواند پوست حساس یا تحریک شده را لایه برداری کند. فقط برای نرم کردن لب ها یا استفاده از آن به عنوان اسکراب صورت استفاده کنید.

۱ قاشق غذاخوری جو دو سر آسیاب شده
۲ قاشق غذاخوری گلیسیرین
۱ قاشق چایخوری عسل

 به یک ظرف کوچک منتقل کنید و مواد باقی مانده را هم بزنید. حداکثر ۶ هفته در یخچال نگهداری شود.

۸- لب ها را با اسکراب توت فرنگی و خامه هیدراته کنید

توت فرنگی های آنتی اکسیدانی و غنی از ویتامین لب های خشک شده را احیا می کند در حالی که برنج آسیاب شده پوست مرده را از بین می برد و شیر رطوبت را اضافه می کند.

۲ عدد توت فرنگی رسیده
۲ قاشق چایخوری شیر
۲ قاشق چایخوری برنج آسیاب شده

توت فرنگی را در یک کاسه با چنگال له کنید. برنج را اضافه کرده و با هم مخلوط کنید. آنقدر شیر بریزید تا خمیر شود. بلافاصله استفاده کنید و باقی مانده را ذخیره نکنید.

۹- لب ها را با اسکراب موز نرم کنید

جو دوسر پوست های خشک را لایه برداری می کند در حالی که ترکیبات آبرسان ، ضد التهابی و تسکین دهنده آنها به ترمیم لب ها در سریع ترین زمان کمک می کند. موها را برای لب های نرم تر در یک چشمک زدن مخلوط کنید.

۲ قاشق غذاخوری جو دوسر ، ریز آسیاب شده
۱/۸ فنجان موز له شده

موز را له کرده و جو دوسر خرد شده را هم بزنید. با انگشت روی لب ها بمالید و به مدت ۱-۲ دقیقه به آرامی ماساژ دهید. شستشو دهید ، خشک کنید و روی بالم لب بمالید.

۱۰-لب ها را با اسکراب گل تغذیه کنید

این یک اسکراب ساده با گل محمدی و بابونه است که لب های شما آن را دوست خواهند داشت. جو دوسر و گل های خشک لایه برداری می کنند در حالی که عسل و روغن رطوبت را اضافه می کنند .

۱ قاشق غذاخوری گل محمدی خشک شده
۱ قاشق غذاخوری بابونه خشک شده
۱ قاشق غذاخوری جو دوسر
۱/۴ فنجان روغن ملایم مانند بادام ، زیتون ، جوجوبا یا کنجد

گلهای خشک شده و جو دوسر را در آسیاب قهوه مخلوط کرده و پالس کنید تا خوب خرد شود. آن را به یک ظرف قابل آب بندی منتقل کرده و روغن را با آن مخلوط کنید.

برای استفاده ، یک قاشق تمیز را در شیشه فرو کنید و مقدار کمی را در کف دست خود قرار دهید. اسکراب را به آرامی با انگشت خود روی لب های خود بمالید ، با استفاده از حرکت دورانی ، سپس با آب گرم بشویید.

اسکراب گل

۱۱- اسکراب لب گوجه فرنگی

لیکوپن ، رنگدانه قرمز موجود در گوجه فرنگی ، یک آنتی اکسیدان قوی است که باعث کاهش رادیکال های آزاد در معرض نور خورشید و آلاینده هایی می شود که می توانند به سلول های سالم پوست ما آسیب برسانند. به علاوه گوجه فرنگی یک مبارز عالی برای آکنه است!

۱/۴ گوجه فرنگی تازه
½ قاشق چایخوری شکر دانه ریز

با نصف گوجه فرنگی ، شکر دانه ریز را روی قسمت نمایان شده گوجه فرنگی بپاشید. نصف گوجه فرنگی را به آرامی روی لب های خود بمالید – می توانید گونه ها ، چانه ، پیشانی و بینی خود را نیز لایه برداری کنید! اسکراب را با آب گرم بشویید و با بالم لب دنبال کنید.

۱۲- با اسکراب زردچوبه لبخند سفید تری داشته باشید

بله ، می توانید از زردچوبه برای سفید کردن دندان ها استفاده کنید – چه کسی می دانست؟ این را با انگشت روی لب های خود بمالید و همزمان سفیدی مروارید خود را بکشید.

۱ قاشق غذاخوری خامه ترش یا ماست
۱ قاشق چایخوری زردچوبه

مواد را ترکیب کرده و بلافاصله استفاده کنید.

پیشنهاد می کنیم مقاله “چگونه می توان دندان های خود را با زغال سفید کرد؟” را نیز مطالعه بفرمایید.

۱۳-با ماسک لب کیوی لایه برداری کنید

اگر لب های شما نرم هستند ، لایه برداری با اسکراب می تواند آسیب برساند. این لایه بردار لب از اسیدهای آلفا هیدروکسی طبیعی موجود در ماست (اسید لاکتیک) ، شکر (اسید گلیکولیک) و کیوی (اسید سیتریک) برای از بین بردن پوست مرده استفاده می کند. میوه سبز روشن یک افزودنی سرگرم کننده است که مقدار زیادی ویتامین C (پنج برابر پرتقال!) همراه با ویتامین A ، K و E به همراه دارد .

۱ قاشق چایخوری ماست یونانی
۱/۴ قاشق چایخوری شکر
۱ تکه کیوی ، حدود ۱ تا ۱-۱/۲ قاشق چایخوری

شکر را با ماست ترکیب کنید و بگذارید چند دقیقه بماند تا شکر حل شود. کمی کیوی را له کنید. روی لب ها بمالید و با یک پلاستیک کوچک بپوشانید. اجازه دهید ۵ دقیقه بماند و سپس با آب گرم بشویید.

ماسک لب

۱۴- ماسک لب عسلی

روغن آفتابگردان حاوی لینولئیک اسید ، یک اسید چرب امگا ۶ است. بدن ما نمی تواند این اسید چرب ضروری را که مرطوب کننده و کمک می کند تا بالاترین لایه پوست ، یعنی لایه لیپیدی ، بازسازی شود.

عسل را اضافه کنید ، یک مرطوب کننده که رطوبت را جذب می کند و دارای خواص ضد باکتریایی و ضد التهابی برای تغذیه لب ها است.

۱ قاشق چایخوری روغن آفتابگردان
۱ قاشق غذاخوری عسل خام
مواد را در یک کاسه کوچک ترکیب کنید. روی لب و اطراف آن بمالید. با یک تکه پلاستیکی کوچک بپوشانید. بگذارید ۵ دقیقه بماند ، سپس با آب گرم بردارید.

این مقاله توسط دکتر جینا جانشسکی ، از نظر پزشکی مورد بررسی قرار گرفته است. مثل همیشه ، این توصیه پزشکی شخصی نیست و توصیه می کنیم با پزشک خود مشورت کنید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]
فیسبوک توییتر گوگل + لینکداین تلگرام واتس اپ کلوب
 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.