آیا به خودکشی فکر می کنید؟

اگر به خودکشی فکر می کنید روش هایی برای کنار آمدن با افکار و احساسات خودکشی و غلبه بر درد وجود دارد . هر چقدر هم اکنون دردی را تجربه کنید ، تنها نیستید. بسیاری از ما در مقاطعی از زندگی خود افکار خودکشی داشته ایم. احساس خودکشی نقص شخصیت نیست و به این معنی نیست که شما دیوانه هستید ، ضعیف هستید یا نقص دارید. این فقط به این معنی است که شما مشکلات و ناراحتی ها را بیش از حد بزرگ کرده اید و احساس بن بست میکنید اما با گذشت زمان و پشتیبانی می توانید بر مشکلات خود غلبه کنید.

برخی از بهترین ، تحسین برانگیزترین و با استعدادترین افراد حسی را که اکنون شما درباره زندگی تان دارید ، داشته اند.

شرایط شما مهم نیست ، افرادی هستند که به شما احتیاج دارند ، مکانهایی که می توانید تغییر ایجاد کنید و تجربیاتی هستند که می توانند به شما یادآوری کنند که زندگی ارزش زیستن دارد. برای مقابله با فکر مرگ و قدم برداشتن از لبه پرتگاه ، شهامت واقعی لازم است. شما می توانید از این شجاعت برای رویارویی با زندگی ، یادگیری مهارت های کنار آمدن برای غلبه بر افسردگی و یافتن قدرت ادامه کار استفاده کنید.

خودکشی

هنگام خودکشی خواهشا به این موارد فکر کنید:

احساسات شما ثابت نیستند – آنها دائما در حال تغییر هستند. احساسی که امروز دارید ممکن است با احساسی که دیروز دارید یا احساسی که فردا یا هفته آینده دارید بسیار متفاوت باشد.

نبود شما باعث ایجاد غم و اندوه و ناراحتی در زندگی دوستان و عزیزان می شود.

چیزهای زیادی وجود دارد که هنوز می توانید در زندگی خود انجام دهید.

مناظر ، اصوات و تجربیات در زندگی وجود دارد که توانایی لذت بخشیدن و بلند کردن شما را دارد – و شما آنها را از دست خواهید داد.

توانایی شما در تجربه احساسات لذت بخش با توانایی شما در تجربه احساسات ناراحت کننده برابر است.

چرا احساس خودکشی می کنم؟

انواع مختلف درد عاطفی می تواند منجر به افکار خودکشی شود. دلایل این درد و توانایی کنار آمدن با درد در افراد مختلف متفاوت است. همه ما متفاوت هستیم. علل مشترکی وجود دارد که ممکن است باعث شود ما افکار و احساسات خودکشی را تجربه کنیم.

اگر نمی توانید به غیر از خودکشی به راه حل دیگری فکر کنید ، دلیل بر این نیست که راه حل های دیگری وجود ندارد بلکه شما در حال حاضر قادر به دیدن آنها نیستید. درد شدید عاطفی که در حال حاضر تجربه می کنید می تواند تفکر شما را تحریف کند بنابراین دیدن راه حل های ممکن برای مشکلات دشوارتر می شود – یا ارتباط با کسانی که می توانند حمایت کنند.

درمانگران ، مشاوران ، دوستان یا عزیزان می توانند به شما کمک کنند تا راه حل هایی را ببینید پس لطفا به آنها فرصتی بدهید تا کمک کنند.

احساس خودکشی

افکار خودکشی تقریباً همیشه موقتی است

اگرچه ممکن است به نظر برسد که درد و ناراحتی شما هرگز پایان نخواهد یافت ، اما مهم است که درک کنید که بحران ها معمولاً موقتی هستند. اغلب راه حل ها پیدا می شوند ، احساسات تغییر می کنند ، اتفاقات مثبت غیر منتظره رخ می دهد. به یاد داشته باشید: خودکشی یک راه حل دائمی برای یک مشکل موقتی است. به خودتان زمان لازم برای تغییر اوضاع و فروکش کردن درد را بدهید.

حتی مشکلاتی که ناامید کننده به نظر می رسند نیز راه حل دارند

شرایط بهداشت روانی مانند افسردگی ، اسکیزوفرنی و اختلال دو قطبی همه با تغییر در سبک زندگی ، درمان و دارو قابل درمان هستند. بیشتر افرادی که به دنبال کمک هستند می توانند وضعیت خود را بهبود بخشند و بهبود یابند.

حتی اگر قبلاً تحت درمان اختلالی قرار گرفته اید یا قبلاً برای حل مشکلات خود تلاش کرده اید ، بدانید که اغلب قبل از یافتن راه حل مناسب یا ترکیبی از راه حل ها ، آزمایش روش های مختلف ضروری است. هنگامی که دارو تجویز می شود ، به عنوان مثال ، یافتن دوز مناسب اغلب به یک روند مداوم تنظیم نیاز دارد. قبل از اینکه راه حل مناسب شما را پیدا کنید ، تسلیم نشوید. در واقع همه مشکلات قابل درمان و برطرف هستند.

اقدامات فوری هنگام افکار خودکشی

اگر در این لحظه احساس خودکشی می کنید ، لطفاً این پنج مرحله را دنبال کنید:

مرحله شماره ۱: قول دهید در حال حاضر کاری انجام ندهید

حتی اگر الان خیلی درد دارید ، بین افکار و عمل فاصله بگیرید. با خود قول دهید: “من ۲۴ ساعت منتظر می مانم و در این مدت کار شدیدی انجام نمی دهم.” یا ، یک هفته صبر کنید.

افکار و اعمال دو چیز متفاوت است – لازم نیست افکار خودکشی شما به واقعیت تبدیل شود. هیچ مهلتی وجود ندارد ، هیچ کس شما را تحت فشار قرار نمی دهد تا سریعاً به این افکار عمل کنید. صبر کن. صبر کنید و بین افکار خودکشی و اقدام خودکشی خود فاصله بگیرید.

مرحله شماره ۲: از مصرف مواد مخدر و الکل خودداری کنید

در صورت مصرف مواد مخدر یا الکل ، افکار خودکشی حتی می توانند قویتر شوند. استفاده از داروهای بدون نسخه یا الکل در صورت احساس ناامیدی یا فکر خودکشی بسیار مهم است.

        پیشنهاد می کنیم مقاله “با این روش ها آرامش را در خانه تان بیشتر کنید” را نیز مطالعه بفرمایید.      

مرحله شماره ۳: خانه خود را ایمن کنید

مواردی را که می توانید برای صدمه زدن به خود استفاده کنید ، مانند قرص ، چاقو ، تیغ را از خود دور کنید . اگر قادر به انجام این کار نیستید ، به مکانی بروید که بتوانید احساس امنیت کنید. اگر به فکر مصرف بیش از حد دوز هستید ، داروهای خود را به شخصی که می تواند هر روز یکبار آن را به شما برگرداند ، بر اساس نیاز خود بدهید.

مرحله شماره ۴: احساس خودکشی را برای خود حفظ نکنید

بسیاری از ما دریافته ایم که اولین قدم برای کنار آمدن با افکار و احساسات خودکشی ، تقسیم آنها با شخصی است که به او اعتماد داریم. این ممکن است یکی از اعضای خانواده ، دوست ، درمانگر ، روحانی ، معلم ، پزشک خانواده ، مربی یا یک مشاور مجرب باشد.

شخصی را که به او اعتماد دارید پیدا کنید و به او بگویید که اوضاع چقدر بد است. اجازه ندهید ترس ، شرم و خجالت مانع کمک شما شود. و اگر به نظر نمی رسد اولین کسی که با او تماس می گیرید درک می کند ، شخص دیگری را امتحان کنید. فقط صحبت کردن در مورد چگونگی رسیدن به این مرحله از زندگی خود می تواند فشار زیادی را که ایجاد می کند آزاد کند و به شما کمک کند راهی برای کنار آمدن با آن پیدا کنید.

احساس خودکشی

مرحله شماره ۵: امید داشته باشید ، این مرحله زندگی هم میگذرد

 به این امید داشته باشید که بدترین لحظات و روزها هم پایدار نیستند زندگی مدام در جریان است. مهم نیست که چقدر خودخواهی ، ناامیدی یا انزوایی در حال حاضر تجربه می کنید. فقط به خودتان زمان بدهید.

کمک گرفتن از دیگران

حتی اگر در حال حاضر اینگونه نباشد ، افراد زیادی هستند که می خواهند در این دوران سخت از شما حمایت کنند. با کسی تماس بگیرید. اکنون آن را انجام دهید . با کسی صحبت کنید که سعی نمی کند در مورد احساس شما بحث کند ، شما را قضاوت کند . کسی را پیدا کنید که به راحتی به حرفهایتان گوش کند و در کنار شما باشد.

چگونه با کسی در مورد افکار خودکشی خود صحبت کنیم؟

دقیقاً همان چیزی را که به خود می گویید به آن شخص بگویید. اگر برنامه خودکشی دارید ، آن را برای آنها توضیح دهید.

عباراتی مانند ، “دیگر نمی توانم تحمل کنم” یا “من تمام شد” مبهم هستند و نشان نمی دهند که واقعاً چیزهای جدی چیست. به شخصی که اعتماد دارید بگویید که به فکر خودکشی هستید.

اگر صحبت کردن برای شما خیلی دشوار است ، سعی کنید آن را بنویسید و یادداشتی را به شخصی که به او اعتماد دارید تحویل دهید. یا برای آنها نامه الکترونیکی یا متنی ارسال کنید و منتظر جواب آنها باشید.

اگر به نظر نمی رسد اولین کسی که با او ارتباط برقرار کرده اید ، چیزی را درک می کند ، به شخص دیگری بگویید یا با یک خط مشاوره تماس بگیرید. اجازه ندهید که یک تجربه بد شما را در یافتن شخصی که می تواند به شما کمک کند متوقف کند.

افکار خودکشی

چگونه با افکار خودکشی کنار بیاییم؟

به یاد داشته باشید که اگرچه به نظر می رسد این افکار و احساسات خودکشی هرگز پایان نخواهد یافت ، اما این هرگز یک وضعیت دائمی نیست. شما دوباره احساس بهتری خواهید داشت. در این بین ، برخی از روش ها برای کمک به کنار آمدن با افکار و احساسات خودکشی وجود دارد.

کارهایی که باید انجام شود:

هر روز ترجیحاً رو در رو با شخصی صحبت کنید. حتی اگر تمایل به کناره گرفتن از دیگران دارید ، از دوستان و آشنایان معتمد بخواهید که وقت خود را با شما تقسیم کنند . یا همچنان با یک خط تلفن مشاوره تماس بگیرید و درباره احساسات خود صحبت کنید.

هر روز یک برنامه مکتوب برای خود تنظیم کنید و هر چه نوشتید به آن پایبند باشید. حتی المقدور یک برنامه منظم داشته باشید ، حتی اگر با احساسات شما در تضاد باشد.

حداقل ۳۰ دقیقه در روز در معرض آفتاب باشید یا در طبیعت قدم بزنید.

 ورزش کنید. برای داشتن حال خوب ، ۳۰ دقیقه ورزش در روز را در نظر بگیرید. اما می توانید از کم شروع کنید. سه بار و ۱۰ دقیقه ورزش کنید تا بر روحیه تأثیر مثبت بگذارد.

برای مواردی که باعث شادی شما می شوند وقت بگذارید. حتی اگر در لحظه چیزهای کمی باعث لذت شما می شوند ، خود را مجبور به انجام کارهایی کنید که قبلاً از آنها لذت می بردید.

اهداف شخصی خود را بخاطر بسپارید. شما ممکن است همیشه دوست داشته باشید به یک مکان خاص سفر کنید ، کتاب خاصی بخوانید ، به مکان دیگری بروید ، یک سرگرمی جدید یاد بگیرید ، داوطلب شوید ، به مدرسه برگردید یا یک خانواده تشکیل دهید. اهداف شخصی خود را بنویسید.

خودکشی

مواردی که باید هنگام افکار خودکشی از آنها اجتناب کنید:

تنها بودن. تنهایی می تواند افکار خودکشی را خیلی بدتر کند. به یکی از دوستان خود ، یا یکی از اعضای خانواده مراجعه کنید ، یا تلفن را بردارید و با یک مشاور تماس بگیرید.

الکل و مواد مخدر. مواد مخدر و الکل می توانند افسردگی را افزایش دهند ، توانایی حل مسئله شما را با مشکل روبرو کنند و شما را مجبور به اقدام تکانشی کنند.

انجام کارهایی که حال شما را بدتر می کند. گوش دادن به موسیقی غمگین ، تماشای عکس های خاص ، خواندن نامه های قدیمی یا رفتن به قبرستان احساسات منفی را افزایش دهد.

فکر کردن در مورد خودکشی و سایر افکار منفی. حواس پرتی ایجاد کنید. فاصله گرفتن از افکار خودکشی می تواند به شما کمک کند ، حتی اگر برای مدت کوتاهی باشد.

 

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]
فیسبوک توییتر گوگل + لینکداین تلگرام واتس اپ کلوب
 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.