بیوگرافی هیتلر دیکتاتور و صدر اعظم آلمان

بیوگرافی آدولف هیتلر

رئیس حزب نازی و فرمانده عالی نیروهای مسلح بود. آدولف هیتلر می گفت: “آلمان یا یک قدرت جهانی خواهد بود یا اصلاً نخواهد بود.” وی در زمان رایش سوم (آلمان نازی) ، صدراعظم آلمان و طراح اصلی جنگ جهانی دوم بود. وی که به عنوان “فیورر” غیرقابل تسلیم شناخته می شود ، مسئول نابودی گسترده و پی در پی میلیون ها یهودی بود که آنها را ناسازگار می دانست.

وی بنیانگذار نازیسم و ​​ضد یهودی سرسخت بود، تلاش کرد تا از طریق راههای مگالومانیایی خود که باعث جنگ جهانی و به پایان رسیدن جنگ جهانی جهانی شد ، ملت بزرگتر و خالص تری را برای قوم آلمان بسازد. وی همچنین نویسنده ، هنرمند و نظامی پرکار بود ، که به استعداد استثنایی رهبری و ذات جوشش شهرت داشت.

این رهبر آلمانی به دلیل مهارت های استثنایی سخنرانی خود از درجه یک سرباز صرف به یکی از ترسناک ترین دیکتاتورهای زمان خود تبدیل شد. رویای او برای ایجاد “نظم جدید” در آلمان اوج دیکتاتوری طولانی و مستبد او بود. سالهای آغازین کار هیتلر با حزب نازی و سیاستهای خارجی تهاجمی وی یکی از عوامل اصلی بروز جنگ جهانی دوم در نظر گرفته شد که در نهایت منجر به سقوط وی و ویرانی گسترده در اطراف اروپای مرکزی و شرقی شد.

دوران کودکی

آدولف هیتلر از آلوئیس هیتلر و کلارا پولزل در اتریش متولد شد. او چهارمین فرزند از شش فرزندی بود که این زوج به دنیا آوردند و هنگامی که خانواده از اتریش به آلمان نقل مکان کردند تنها ۳ ساله بود.

او کودکی بسیار با استعداد بود و در مدرسه بسیار محبوب بود ، اما اغلب به دلیل علاقه به هنر با پدرش درگیر می شد. این امر منجر به جدا شدن هیتلر از خانواده اش شد و او به کودکی گوشه گیر ، ناراضی ، کینه توز ، با خلق و خوی ناپایدار نسبت به پدرش تبدیل شد.

او عمیقاً به مادر خود وابسته بود ،مادرش با سرطان مبارزه میکرد و در نتیجه مرگ در دسامبر ۱۹۰۸ فوت کرد و این ضربه مهیبی به زندگی هیتلر زد.

وی پس از گذراندن چهار سال در لینز ، مستعمره یهودیان ، در ۱۶ سالگی تحصیل را رها کرد و با آرزوی نقاشی شدن به وین رفت. وی دو بار به آکادمی هنرهای زیبا وین مراجعه کرد و رد شد.

او چند سال بی خانمان بود و آثار هنری خود را فروخت تا اندکی پس انداز کند. گفته می شود تعصب نژادی و مذهبی رایج در آن زمان در وین ، بذر یهودستیزی را در هیتلر کاشت.

آدولف هیتلر

نقش آدولف هیتلر در جنگ جهانی اول

در ماه مه ۱۹۱۳ ، هنگامی که جنگ در آگوست ۱۹۱۴ آغاز شد ، او وین را به مقصد مونیخ ترک کرد و به شانزدهمین پیاده نظام باواریا پیوست و به عنوان سرباز خدمت می کرد. او ثابت کرد که سربازی شجاع و توانا است.

 دو بار زخمی شد ، پس از بهبودی ، متقاعد شد كه سرنوشت او نجات یك ملت است .

در تابستان ۱۹۱۹ ، هیتلر با شورش یک گروه کوچک و در عین حال قدرتمند معروف به حزب کارگران آلمان دست به عمل زد. در ۱۶ سپتامبر ۱۹۱۹ ، او وارد همان حزب شد و نام خود را به حزب کارگران آلمان ناسیونالیست تغییر داد. در ژوئیه ۱۹۲۱ ، او خود را به عنوان رئیس حزب به همگان معرفی کرد

هیتلر و حزب نازی

استعداد سخنوری هیتلر کشف شد و وی به عنوان رئیس اصلی حزب کارگران آلمان ناسیونالیست منصوب شد. وی همچنین نماد جدید خود را به گروه داد ، “swastika” ، نمادی نمایانگر رفاه. اعتقاد جدی ، سرسختی و کیفیت سخنرانی های او ، وی را به عنوان “فیورر” (رهبر آلمانی) جنبش تثبیت کرد ، با بیش از ۳۰۰۰ عضو در حزب در مقایسه با ۴۰ عضو اولیه.

او تبلیغات خود را علیه “Rogues ” ، که مردم آنها  را”دشمن داخلی” می دانستند ، و پیمان ورسای را امضا کردند و به گفته وی ، مسئول تمام مشکلات داخلی آلمان بودند ، متمرکز کرد.

تا سال ۱۹۲۳ ، جمهوری ویمار در آستانه فروپاشی بود و هیتلر تلاش کرد تا دولت باواریا را در مونیخ سرنگون کند. این سرانجام تبدیل به نام ، “Beer Hall Putsch” شد ، جایی که ۳۰۰۰ نفر از مردان هیتلر تلاش کردند “دولت مونیخ” را “پاتچ” (یا سرنگونی) کنند.

وی در تاریخ ۲۶ فوریه ۱۹۲۴ دستگیر و محاکمه شد و به پنج سال زندان محکوم شد. با این حال ، او پس از نه ماه حبس آزاد شد.شکست پوتچ ، ممنوعیت حزب نازی و مدت زندان وی ، هیتلر را قویتر کرد و او قول داد که با ارتش و پلیس تحت فرماندهی خود بازگردد.

در سال ۱۹۲۵ ، تحریم حزب نازی برداشته شد و هیتلر مجدداً مجوز سخنرانی در جمع را پیدا کرد.

در انتخابات ۱۹۲۸ ، به دلیل شروع رکود بزرگ و در نتیجه تهدید اقتصاد آلمان ، مردم ترجیح دادند به حزب نازی هیتلر رأی ندهند و وی فقط ۱۲ کرسی را به دست آورد.

علی رغم این شکست ، نازی ها شروع به پیروزی در محافل بزرگ صنعتی و ارتش کردند و با حمایت مطبوعات ، آدولف هیتلر در معرض دید گسترده ای در سراسر کشور قرار گرفت. همانطور که حیله گر بود ، با استفاده از تمام تکنیک های مدرن اقناع جمعی ، احساسات ملی شورش و تمایل به رهبری قوی را بازی کرد. بنابراین او خود را به عنوان تنها شوالیه آلمان معرفی کرد.

در نتیجه ، در انتخابات ۱۹۳۰ ، نازی ها با کسب ۱۰۷ کرسی عظیم در رایشتاگ ، اکثریت آرا را به دست آوردند. در همان سال ، او رسماً تابعیت آلمان را به دست آورد و در ۱۰ آوریل ۱۹۳۱ کاندیدای ریاست جمهوری شد ، اما توسط فون هندنبورگ شکست خورد.

در سال ۱۹۳۲ ، پس از ظهور نازی ها به عنوان بزرگترین حزب سیاسی آلمان با تقریباً چهارده میلیون رأی موافق ، وی در تاریخ ۳۰ ژانویه ۱۹۳۳ به عنوان صدراعظم آلمان منصوب شد.

هیتلر دیکتاتور بلامنازع محسوب می شد و در آغاز ماه اوت ۱۹۳۴ ، و پس از مرگ فون هیندنبورگ ، تمام اختیارات دولتی را در دست گرفت.

حزب نازی

در طی ۴ سال ، او از یک رشته خیره کننده از موفقیت های داخلی و بین المللی برخوردار شد.

در سال ۱۹۳۵ ، معاهده ورسای را رها کرد و با جذب ۵ برابر تعداد مجاز آن ، ارتش خود را ساخت.

برنامه تسلیحاتی آلمان منجر به اشتغال کامل در آلمان و گسترش بی رویه تولیدات نظامی شد. این ، با موفقیت های سیاست خارجی او مانند پیمان “رم-برلین” ۱۹۳۶ ، “آنشلوس” با اتریش و آزادی آلمان های “سودانی” تقویت شده و هیتلر را به اوج محبوبیت رساند.

تاکتیک های هیتلر انگلیسی ها و فرانسوی ها را به توافق نامه تحقیرآمیز مونیخ ۱۹۳۸ و برچیده شدن دولت چکسلواکی در ۱۹۳۹ تبدیل کرد.

هدف بعدی تعیین شده برای هیتلر لهستان ، انگلیس و فرانسه بود. برای مقابله با جنگ احتمالی دو جبهه ، دیکتاتور نازی با روسیه شوروی پیمان دوستی و عدم تعرض را امضا کرد اما او بعدا نقض کرد.

جنگ جهانی دوم و جنایات جنگی آدولف هیتلر

در تاریخ ۱ سپتامبر ۱۹۳۹ ، نیروهای آلمانی به لهستان حمله کردند در حالی که رهبر آنها سعی داشت با بیرون راندن لهستانی ها از سرزمین های خود “Lebensraum” یا “فضای زندگی آزاد” آلمان را تأمین کند.

مرحله اول جنگ جهانی دوم تحت سلطه تاکتیک های “Blitzkrieg” آلمان بود که شامل حملات ناگهانی به فرودگاه ها یا سایر تأسیسات نظامی با استفاده از هواپیماهای پیشرفته بمب افکن بود.

سقوط فرانسه انگلیس را درمانده کرد ، اما انگلیسی ها از تعظیم سر باز زدند. نبرد انگلیس ، جایی که RAF مانع از کنترل لوفت وافه بر آسمان انگلیس شد ، اولین شکست هیتلر بود. او عقب نشینی کرد و تصمیم گرفت حمله انگلیس را به بعد موکول کند و به متحدان ایتالیایی خود که در شمال آفریقا می جنگیدند پیوست. وی بخشهایی از یونان ، یوگسلاوی و جزیره کرت را با کمک ایتالیایی ها به دست آورد.

اگرچه او با روسیه( اتحاد جماهیر شوروی) پیمان عدم تهاجم امضا کرده بود ، اما در ۲۲ ژوئن ۱۹۴۱ به سرزمینهای آن حمله کرد.

با ورود آمریکا به جنگ جهانی تا پایان سال ۱۹۴۱ ، انگلیس از پذیرش حق آلمان بر قاره اروپا خودداری کرد. این امر منجر به اجرای “راه حل نهایی مسئله یهود” هیتلر شد ، که از سال ۱۹۳۹ در حال بررسی بود.

به گفته هیتلر ، “راه حل نهایی مسئله یهود” نابودی کامل نژاد یهودی بود. اجرای این طرح علی رغم تهدید صریح وی مبنی بر نابودی هرگونه نابخردی برای جامعه یهودیان در سراسر جهان ، به دلیل عدم تبعیت انگلیس تسریع شد.

اقدامات “ریشه کن کردن یهودیان” قبلاً در مناطقی از لهستان و آلمان انجام شده بود ، جایی که یهودیان به اردوگاه های کار اجباری فرستاده شدند و به طور گسترده نابود شدند. او همچنین در تلاش برای از بین بردن سربازان روسی را هدف قرار داد.

بیش از ۱۰۰ اردوگاه در آلمان و ۱۰۰ اردوگاه دیگر در خارج از کشور ایجاد کرد. آنچه در پی آن رخ داد ، یک سری حوادث وحشتناک بود که در آن هزاران یهودی و گروههای دیگر، با هم جمع شده و به طور سیستماتیک کشته شدند. روشهای کشتار ناخوشایند شامل گرسنگی ، تیراندازی و حتی اتاقهای گاز کشنده بود.

ناکامی ایتالیایی ها در خاورمیانه و ورود ایالات متحده به جنگ از نشانه های قابل توجه شکست آلمان بود که در سال ۱۹۴۲ آشکار شد. با این حال ، هیتلر متقاعد شد که این ستاد نظامی و عمومی وی ضعیف است، سلامتی او نیز در این زمان کاهش یافت.

جنایات جنگی هیتلر

سقوط هیتلر

با آغاز سال ۱۹۴۳ ، آلمان فاقد منابع لازم برای مقابله با هلاکت قریب الوقوع بود. تنها چیزی که از رایش باقی مانده بود ، مسئولیت توده ای نازی ها در بیرون راندن مردگان از اردوگاه های کار اجباری ، سوزاندن اجساد آنها ، از بین بردن تمام شواهد جنایت و اردوگاه های کار در زیر بود.

ژنرالهای هیتلر از امتناع وی از اعتماد به آنها در زمینه های مربوطه خود ناامیدتر شدند و به دلیل اجتناب ناپذیری شکست خود ، آنها یک مقاومت ضد نازی کوچک را برای ترور فیورر در ۲۰ ژوئیه سال ۱۹۴۴ برنامه ریزی کردند.

گازگرفتگی یهودیان ، لهستانی ها و شوروی ها تا نوامبر ۱۹۴۴ همراه با آزمایش های پزشکی بی رحمانه متعددی که بر روی یهودیان در اردوگاه ها انجام شد ، ادامه داشت.

با نزدیک شدن شوروی به برلین و انگلیس و آمریکایی ها ، همراه با متفقین ، قدرت آلمان ضعیف شد.

همان کارهایبیرحمانه و اشتیاق به نابودی که منجر به کشته شدن بیش از شش میلیون یهودی در اردوگاه های مرگ به اصطلاح “پاکسازی بیولوژیکی” شد ، سرانجام مردم خود را متوجه خود کرد. هیتلر محکوم به فنا شد. برلین در ۲ مه ۱۹۴۵ سقوط کرد و سقوط آلمان منجر به شروع جنگ سرد بین اتحاد جماهیر شوروی و ایالات متحده شد.

        پیشنهاد می کنیم مقاله “بیوگرافی داوینچی نقاش معروف ایتالیایی” را نیز مطالعه بفرمایید.      

زندگی شخصی هیتلر

تحقیقات و مطالعات حاکی از آن است که هیتلر از تعدادی از مشکلات جسمی مانند ضایعات پوستی ، اسکلروز کرونر ، بیماری پارکینسون ، سیفلیس و سندرم روده تحریک پذیر رنج می برد.

او در سال ۱۹۲۹ با اوا براون ، آشنا شد و در ۲۹ آوریل ۱۹۴۵ با او ازدواج کرد

وی پس از سال ۱۹۳۷ به آمفتامین اعتیاد داشت و در پاییز سال ۱۹۴۲ به یک مصرف کننده ثابت مواد مخدر تبدیل شد.

در نتیجه سو قصد در سال ۱۹۴۴ ، وی دچار پارگی لاله گوش شد .

در تاریخ ۳۰ آوریل ۱۹۴۵ ، وی با تپانچه به همسر و خودش شلیک کرد. اجساد آنها را به باغ های کانون ریچ منتقل کردند ، آنها را با بنزین غوطه ور کردند و سوزاندند.

این اقدام نهایی و وحشتناک در از بین بردن او ، به طور شایسته ای نماد این دیکتاتور بود که میراث اصلی آن در اروپا ویران کردن تمدن آن و فداکاری بیهوده زندگی گرانبهای بشری به خاطر “نژاد” و قدرت بود.

تقریباً بلافاصله پس از مرگ هیتلر وی به عنوان “نویسنده اصلی جنگ بیش از ۵۰ میلیون کشته و میلیون ها نفر دیگر بی خانمان و غمگین” شناخته شد.

 واقعیت های جالب که در مورد آدولف هیتلر نمی دانستید

هیتلر با سبیل هایش شناخته میشد در طول جنگ جهانی اول ، به او دستور داده شد که سبیل خود را کوتاه کند.

او حیوانات را دوست داشت و با به قدرت رسیدن در ژانویه ۱۹۳۳ اعلام كرد كه “در دولت جدید حیوانات در امنیت خواهند بود”.

در سال ۱۹۳۷ ، روانپزشک و روان درمانگر سوئیسی کارل یونگ دست خط هیتلر را تجزیه و تحلیل کرد و نوشت که این شامل “ویژگی های معمولی یک مرد با غریزه اساساً زنانه” است.

آدولف هیتلر در سال ۱۹۳۹ نامزد دریافت جایزه صلح نوبل شد! با این حال ، نامزدی اش از بین رفت و نام او هرگز در لیست نهایی قرار نگرفت.

او سرسختانه مخالف سیگار کشیدن بود و اولین جنبش توده ای ضد سیگار در جهان را در طی دهه های ۱۹۳۰ و اوایل دهه ۱۹۴۰ آغاز کرد.

هیتلر هرگز از یک اردوگاه کار اجباری بازدید نکرد.

هیتلر چنان از کشته شدن می ترسید که چند نفر را استخدام کرد تا قبل از سرو غذا ، غذاهای او را تست کنند.

بیوگرافی هیتلر

بیوگرافی کوتاه هیتلر

تولد: ۲۰ آوریل ۱۸۸۹

در سن ۵۶ سالگی درگذشت

کشور تولد: اتریش

معروف به عنوان: رهبر نازی ، دیکتاتور آلمان و صدر اعظم آلمان

ایدئولوژی سیاسی: حزب کارگران آلمان ناسیونال سوسیالیست (۱۹۲۱–۱۹۴۵)

خانواده:
همسر / سابق: اوا براون (م. ۱۹۴۵–۱۹۴۵)

پدر: آلوئیس هیتلر

مادر: کلارا هیتلر

خواهران و برادران: گوستاو ، آیدا

درگذشت: ۳۰ آوریل ۱۹۴۵

محل مرگ: برلین

Rate this post
فیسبوک توییتر گوگل + لینکداین تلگرام واتس اپ کلوب
 

2 دیدگاه در “بیوگرافی هیتلر دیکتاتور و صدر اعظم آلمان

یکی از بهترین رهبرانی که آلمان به خودش دیده

بزرگ ترین ادم خلاقی که در اروپا حکومت کرده است

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.