۸ حقیقت در مورد کیسه کانگورو ها که احتمالا نمی دانستید

اکثر مردم می دانند که کانگوروها کیسه دارند. اما با دیدن این ۸ حقیقت در مورد کیسه های کانگورو که احتمالا نمی دانستید شگفت زده خواهید شد. به عنوان مثال، آیا می دانستید که نوزاد کانگوروها در کیسه مادرشان به دنیا نمی آیند؟ کانگوروها موجودات باورنکردنی هستند.

حقایق جالب درباره کیسه کانگورو ها

چرا کانگوروها به یک کیسه نیاز دارند؟

کانگوروها برای تولید مثل نیاز به کیسه دارند. اگرچه کانگوروها در کیسه به دنیا نمی آیند، اما هنوز برای بزرگ کردن بچه های خود به کیسه نیاز دارند. کیسه کانگوروها خانه بچه های آنها، در ماه های اول زندگی است. این مکانی است که در آن گرم نگه داشته می شود و غذای مورد نیاز برای تبدیل شدن به یک بزرگسال بالغ را دریافت می کند.

حتی وقتی بچه هایشان کیسه را ترک کردند، برای چند ماه شیر می نوشند. آنها فقط سر خود را به داخل کیسه برمی گردانند و هر زمان که بخواهند شیر می خورند.

کیسه کانگورو ها

آیا بچه کانگوروها در کیسه مدفوع می کنند؟

بچه کانگوروها در کیسه مدفوع می کنند. آنها همچنین در کیسه ادرار می کنند زیرا نمی توانند در چند ماه اول زندگی خود به جای دیگری بروند. زمانی که کانگوروها چند ماهه هستند، هر از گاهی کیسه را ترک می کنند. اما آنها به بازگشت به کیسه ادامه می دهند.

چرا کانگوروها کیسه خود را تمیز می کنند؟

کیسه یک منطقه تقریباً کاملاً بسته است که در آن کثیفی به راحتی جمع می شود. کثیفی نمی تواند از کیسه بیرون بیفتد زیرا کیسه فقط به سمت بالا باز می شود. کانگوروها تنها حیواناتی نیستند که کیسه هایی دارند که در آن بچه های خود را بزرگ می کنند. حیوانات دیگری که کیسه دارند ممکن است سوراخی به سمت عقب داشته باشند، به عنوان مثال، اگر در حال حفاری در خاک باشند و این باعث پر شدن کیسه می شود.کیسه کانگورو به سمت بالا باز می شود اما کثیفی همچنان داخل آن است.

نوزاد ها در کیسه مدفوع می کنند و ادرار می کنند و این بدان معناست که مادر کانگورو باید به طور مرتب کیسه را تمیز کند. روزی که نوزاد جدید متولد می شود، مادر نیز کیسه را تمیز می کند. نوزاد ها نه تنها در کیسه مدفوع می کنند و ادرار می کنند، بلکه وقتی بزرگتر می شوند، هنگام جابجایی و خروج از کیسه، کثیفی را وارد کیسه می کنند. کانگوروها از ۸ ماهگی شروع به ترک کیسه می کنند تا دنیا را کشف کنند .

پیشنهاد می کنیم مقاله “۱۶عکس از حیوانات که جایزه جهانی بردند” را نیز مطالعه بفرمایید.

کانگوروها چگونه کیسه خود را تمیز می کنند؟

آنها در آن زندگی می کنند و همچنین در خانه اول خود ادرار می کنند و مدفوع می کنند.برای جلوگیری از آشفتگی کامل، مادر هر از گاهی کیسه را تمیز می کند.

پس چگونه یک کانگورو کیسه را تمیز می کند؟ یک کانگورو ماده کیسه خود را با لیسیدن پاک می کند. او پوزه بلند خود را داخل کیسه می کند و به سادگی آن را می لیسد. یک کانگورو ماده به راحتی می تواند اطراف جوی را که هنوز به یک پستانک در کیسه چسبیده است تمیز کند، ساده است.

آیا فقط کانگوروهای ماده کیسه دارند؟

کانگوروهای ماده کیسه ای دائمی دارند.

اینجا جایی است که کانگوروهای ماده بعد از زایمان بچه های خود را پرورش می دهند.

آیا کانگوروهای ماده با کیسه به دنیا می آیند؟ کانگوروهای ماده با کیسه به دنیا نمی آیند، کیسه با بزرگ شدن کانگورو ماده ایجاد می شود. زمانی که یک کانگورو جوان به دنیا می آید، جنین رشد نیافته به نام جوی است. کور، بدون مو و به اندازه یک دانه ژله است. وقتی به آن نگاه می کنید به سختی می توانید تصور کنید که یک کانگورو است. سپس این کیسه با گذشت زمان رشد می کند تا زمانی که کانگورو ماده در سن جفت گیری بالغ شود.

آیا کانگوروهای نر کیسه دارند؟

یک کانگورو نر کیسه ای ندارد. او نمی تواند شیر تولید کند، بنابراین نیازی به داشتن کیسه نیست، زیرا او نمی تواند جوی تولید کند. جوی ها (نوزاد کانگورها ) نه تنها به مکانی نیاز دارند که در آن محافظت شوند، بلکه برای تبدیل شدن به یک کانگورو بالغ به شیر با تغذیه بر اساس سن خود نیز نیاز دارند. کانگوروهای نر می توانند سرپناه و دمای بدن را گرم کنند، اما نمی توانند شیر تولید کنند و بنابراین نمی توانند به بچه های خود غذا بدهند.

آیا کانگوروها در کیسه به دنیا می آیند؟

کانگوروها در کیسه به دنیا نمی آیند. هنگامی که جوی متولد می شود، از کانال زایمانی که نزدیک دم مادر است بیرون می زند. مادر برای این فرآیند می نشیند و کیسه را می لیسد تا چند دقیقه یا چند ساعت قبل از زایمان پاک شود.

جوی سپس به داخل کیسه می خزد، جایی که خود را به یکی از سرپستان ها وصل می کند. این سرپستان ها شیری را برای جوی فراهم می کنند که حاوی مواد مغذی مورد نیاز جوی است. جوی ها در هنگام تولد نسبتاً رشد نیافته اند. آنها کور، بدون مو، اغلب کمتر از یک گرم وزن و فقط به اندازه یک دانه ژله هستند. اما آنها اندام و پنجه های جلویی بهتری دارند که به آنها امکان می دهد به داخل کیسه برسند.

کیسه کانگورو

کیسه کانگورو چه نام دارد؟

 Marsupium لاتین به معنای “کیسه” است و کانگوروها چون کیسه‌دارند به این نام معروف هستند.

برخی از کیسه‌داران شناخته شده عبارتند از کوکا، کوالا، پوسوم و وومبت. کانگوروها، والابی ها و والاروها در واقع ارتباط نزدیکی با یکدیگر دارند. آیا تفاوت آنها را می دانید؟ تفاوت اصلی آنها اندازه آنهاست وجه مشترک همه آنها این است که بچه هایشان در چند ماه اول زندگی خود در کیسه زندگی می کنند.

5/5 - (2 امتیاز)
فیسبوک توییتر گوگل + لینکداین تلگرام واتس اپ کلوب
 

2 دیدگاه در “۸ حقیقت در مورد کیسه کانگورو ها که احتمالا نمی دانستید

چرت و پر از اشکال نگارشی و تایپی و غیره است
نیاز نیست این همه تکرار کنید تو کیسه ادرار و مدفوع میکنند… انگار یه بچه ۱۰ ساله نوشته

با سلام
نظر شما محترم است اما کاش چند مورد از اشکال های تایپی را که گفته اید را ذکر میکردید. متن، ترجمه و تالیف از سایت تخصصی خارجی در حوزه حیوانات میباشد و نگارش یک کودک ۱۰ ساله نیست.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.