۷ حقیقت ناراحت کننده در مورد افرادی که از تنهایی متنفرند

همه در یک مقطع زمانی تنها می شوند. حقایق ناخوشایند زیادی در مورد اینکه چرا مردم از تنهایی متنفرند وجود دارد و ما این را بررسی خواهیم کرد.نکته اینجاست، تنها بودن می‌تواند برای افراد درون‌گرا و برون‌گرا مفید باشد، حتی سلامت عاطفی را بهبود می‌بخشد. اگر فردی درونگرا هستید، تنها ماندن آسان است، زیرا شما چندان یک فرد اجتماعی نیستید .اما درونگراهای سالم به دوستان و خانواده‌شان فکر می‌کنند، مدتی به دیدارشان می‌روند، و آن‌وقت حالشان خوب است.

برونگراها از تنها بودن راضی نیستند. آنها معمولاً ترجیح می دهند بیشتر در کنار دوستان باشند تا افراد درونگرا. افراد برون گرا در هنگام تنهایی، زمان بیشتری را در موقعیت های اجتماعی صرف می کنند.

چرا برخی افراد از تنهایی بیزارند؟

برخی از افراد هستند که دوست ندارند تنها باشند، و من به کسانی اشاره می کنم که نمی توانند لحظه ای تنها باشند. دلایلی برای این طرز فکر ناسالم وجود دارد.تقریباً ۱۰۰٪ مواقع بودن دائماً در کنار افراد دیگر ناسالم است.

۱- احساس می کنید وقتی تنها هستید ، مورد بی مهری قرار می گیرید

فرض کنید در کودکی رها شده اید یا مورد بی توجهی قرار گرفته اید. شما تلاش می کردید که والدینتان متوجه شما شوند، اما آنها همیشه درگیر چیزهای دیگر بودند.متأسفانه، این احساسات تنهایی در شخصیت شما ریشه دوانده است.

احساس تنهایی می تواند باعث شود که شما احساس دوست نداشتن داشته باشید و باعث شود که به شدت به دنبال شریکی برای از بین بردن این احساسات باشید. زیرا هر بار که تنها می‌شوید، احساسی را که قبلاً، در دوران کودکی و در روابط خاص داشته‌اید، به شما یادآوری می‌کند.بودن مداوم در کنار دیگران به شما احساس عشق کاذب می دهد فقط به این دلیل که افرادی در اطراف هستند.

تنهایی

۲- عزت نفس پایینی دارید

راستش را بخواهید، اگر از تنهایی می ترسید، ممکن است عزت نفس پایینی داشته باشید. دلیل: شما نیاز بی پایان به تایید اینکه فردی دوست داشتنی هستید دارید.

می بینید، دریافت تعریف و تمجید به طور موقت احساسات شما را تقویت می کند و با دوستان اطراف، احساس تنهایی نمی کنید. اما وقتی در خانه می مانید و کسی برای صحبت کردن با او نیست، بلافاصله تمام عیب ها و نقص های خود را می بینید.

من در اینجا کمی خشن به نظر می رسم، اما فکر می کنم لازم است. کسی که عزت نفس پایینی دارد مانند سطلی است که در آن سوراخ است. مهم نیست چقدر تعریف، تمجید یا آغوش می گیرید، وقتی همه می روند، همه این چیزها از بین می رود.

۳-شما وقتی تنها هستید، نمی دانید چه کاری انجام دهید

کارهای زیادی وجود دارد که می توانید خودتان انجام دهید. با این حال، برخی از افراد در شروع کار با مشکل مواجه هستند. اگر اینقدر مشروط به بودن همیشه در کنار مردم بوده اید، تنها بودن با انجام کارها به تنهایی احساس غریبگی می کند.

وقتی همه رفته اند و شما را پشت سر می گذارند، ممکن است به اطراف نگاه کنید و هیچ الهامی برای انجام کاری احساس نکنید. به نظر غیرطبیعی می رسد که پروژه های تنهایی را انجام دهید و یا از وقت خود لذت ببرید. و بنابراین، تنهایی به سرعت در این مواقع به وجود می آید.

        پیشنهاد می کنیم مقاله “علت تنهایی مزمن چیست؟” را نیز مطالعه بفرمایید.      

۴- خاطرات شما چندان خوشایند نیست

برای مثال، اگر رویدادهای آسیب زا را در زندگی خود تجربه کرده اید، مانند از دست دادن عزیزان، خاطرات شما می توانند بدترین دشمن شما باشند. در حالی که برخی از مردم می توانند به گذشته نگاه کنند و لبخند بزنند، برخی دیگر خاطرات را به طرز غیرقابل تحملی دردناک می بینند. تنها بودن یعنی فرصت های بیشتری برای فکر کردن به گذشته.

وقتی در اطراف افراد دیگر هستید، می توانید به راحتی افکار خود را از خاطرات خود منحرف شوید، در موقعیت های کنونی شرکت کنید و از فعالیت های اجتماعی لذت ببرید. اما وقتی آن‌ها می‌روند، دری باز می‌شود که آن خاطرات با عجله به داخل بازگردند.

برخی افراد خود را با دیگران احاطه می کنند تا از این اتفاق جلوگیری کنند. بله، برای مدتی کار می کند، اما در نهایت، یک بار دیگر تنها خواهید بود.

۵-شما انقدر از تنهایی بیزارید که وقتی تنها میشوید نمیدانه که هستید

یکی از بدترین چیزهایی که می توانید ایجاد کنید، یک طرز فکر به هم وابسته است. می بینید که وقتی به یک بزرگسال تبدیل می شوید، شروع می کنید شادی خود را بر پایه رفتار دیگران قرار دهید. مدام از دیگران می پرسید:

“فکر می کنی چه چیزی من را خوشحال می کند؟”

“به نظر شما باید وزن کم کنم؟”

اگرچه ممکن است این احمقانه به نظر برسد، اما تعداد زیادی از مردم اینگونه فکر می کنند.

می بینید، هدف این است که خودتان را بشناسید و بفهمید که چه چیزی را جدا از نظرات یا ترجیحات دیگران دوست دارید.

چگونه وابسته بودن ما به دیگران مانع از احساس راحتی در هنگام تنهایی می شود؟ چون وقتی تنها هستیم باید به فکر خودمان باشیم. اما نمی‌توانیم، زیرا نمی‌دانیم واقعاً چه کسی هستیم یا چه می‌خواهیم.

۶-شما دقیقا می دانید که هستید

از طرف دیگر، برخی از مردم دقیقاً می دانند که چه کسانی هستند، و این زیبا نیست. بیایید بگوییم که شما بخش زیادی از زندگی خود را صرف ظلم به دیگران کرده اید و از آن دور شده اید. می دانید که در نهایت ممکن است تاوان اعمال خود را بپردازید.

تنها ماندن کارهایی را که انجام داده اید به شما یادآوری می کند زیرا کسی وجود ندارد که این افکار را مختل کند. همچنین ممکن است وقتی تنها هستید احساس گناه وجدان شما را از بین ببرد.

با درک این موضوع، تا حد امکان خود را با مردم احاطه می کنید. اگر روش خود را تغییر داده اید، ممکن است تصمیم بگیرید که با مشکلات خود روبرو شوید یا برای اشتباهات خود عذرخواهی کنید.

در هر صورت، شما از حقیقتی که هستید دور می مانید و نقاب بی گناهی به چشم می زنید. حقیقت این است که یک روز، اعمال شما احتمالاً آشکار خواهد شد. پس می خواهی چیکار کنی؟

۷- ما موجودات اجتماعی هستیم

حقیقت دیگر، حتی برای افراد درونگرا، این است که ما شرطی شده بودیم که موجودات اجتماعی باشیم. از مدت‌ها قبل گروه‌هایی دور هم جمع شده‌ایم، در روستاها زندگی کرده‌ایم و با هم کار کرده‌ایم. بنابراین، اکنون تنها بودن برای برخی تقریباً دردناک به نظر می رسد.

اگر در حال مبارزه برای تنها ماندن هستید و کاملاً از آن متنفر هستید، پس این می تواند یک واکنش طبیعی باشد. بله، برای درونگراها راحت تر است که تنها باشند، اما این حالت اگر موجب این شود که شما نتوانید حتی یک ساعت را بدون دیگران بگذرانید ، اتفاق خوبی نیست.

تنهایی

جمع بندی درباره چرا برخی افراد از تنهایی بدشان می آید؟

هیچ پاسخ ساده ای برای اینکه چرا برخی افراد از تنهایی متنفرند وجود ندارد. همانطور که می بینید، دلایل زیادی وجود دارد که باعث ناراحتی شما می شود. با این حال، تنها ماندن و تنها بودن هنوز هم متفاوت هستند، و این خیلی خوب است که کمی برای خود وقت بگذارید.اگر از تنهایی متنفر هستید، همانطور که اغلب برونگراها انجام می دهند، شاید وقت آن رسیده است که خودتان را بهتر بشناسید.

نکته پایانی: بیایید بین حضور مداوم در جمه و تنها بودن ، تعادلی پیدا کنیم تا شخصیت خودمان را ارتقا دهیم.

Rate this post
فیسبوک توییتر گوگل + لینکداین تلگرام واتس اپ کلوب
 

1 دیدگاه در “۷ حقیقت ناراحت کننده در مورد افرادی که از تنهایی متنفرند

آدم همیشه موجود اجتماعی بوده و از تنهایی بدش می امده

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.