۶ تا از بهترین گیاهان برای قرار دادن در حمام

اگر عاشق گیاهان آپارتمانی هستید، به احتمال زیاد به این فکر کرده اید که آیا می توانید چند گیاه داخل حمام بگذارید. و در حالی که همه گیاهان آپارتمانی مناسب حمام نخواهند بود، اما گیاهان زیادی در محیط گرم و مرطوبی که حمام شما فراهم می کند رشد می کنند.گیاهان می توانند فواید زیادی برای حمام شما داشته باشند. آنها می توانند به حمام زندگی و سرسبزی اضافه کنند، تعداد سموم موجود در هوا را کاهش دهند، باکتری ها را از بین ببرند، رطوبت اضافی را جذب کنند و اکسیژن تولید کنند.

رطوبت کم با انتشار ویروس ها و باکتری ها مرتبط است، در حالی که رطوبت بالا در خانه های ما می تواند منجر به تعدادی از مشکلات مانند رطوبت/کپک، خشکی پوست، سردرد و مشکلات تنفسی شود.با این حال، گیاهان می توانند به تنظیم سطح رطوبت و ایجاد هوای تمیزتر و تازه تر کمک کنند.

دلیل این امر این است که اکثر گیاهان رطوبت گیر طبیعی هستند. هنگامی که در هوای اطراف آب بیشتری نسبت به برگ ها وجود دارد، “روزنه” در برگ ها برای جذب رطوبت باز می شود. این نیز برعکس عمل می‌کند – بنابراین وقتی برگ‌های گیاه آب بیشتری نسبت به هوای اطراف نگه می‌دارند، برگ‌ها تعرق می‌کنند تا رطوبت را آزاد کنند.

گیاهانی که با شرایط گرم و مرطوب سازگاری بهتری دارند معمولاً در محیط حمام رشد می کنند، در حالی که گیاهانی که به شرایط گرم و خشک عادت کرده اند ممکن است آسیب ببینند (با پوسیدگی ریشه و مشکلات قارچی مشکلات رایج هستند).

کارشناسان بهداشت می گویند که سطح رطوبت طبیعی خانه برای سلامتی و راحتی باید بین ۳۰ تا ۵۰ درصد باشد. با این حال، سطح رطوبت حمام پس از حمام یا دوش بخار به میزان قابل توجهی افزایش می یابد – و آن را به خانه ایده آلی برای گیاهان آپارتمانی تبدیل می کند که رطوبت ۵۰٪ یا بالاتر را ترجیح می دهند، مانند آنهایی که در این لیست هستند.

آیا گیاهی وجود دارد که برای حمام مناسب نباشد؟

برخی از بدترین گیاهان برای نگهداری در حمام ساکولنت ها (به استثنای آلوئه ورا)، کاکتوس ها و یوکاها هستند که همگی آب و هوای گرم، آفتابی و خشک را دوست دارند.

۶ تا از بهترین گیاهان برای قرار دادن در حمام

فیلودندرون

فیلودندرون ها از دریای کارائیب، کلمبیا و ونزوئلا سرچشمه می گیرند، جایی که در کف جنگل رشد می کنند. به همین دلیل، آنها به خوبی با شرایط مرطوب و کم نور سازگار هستند و رطوبت نسبی را در محدوده ۶۰-۸۰٪ ترجیح می دهند.این گیاه گرمسیری دارای برگ‌های سبز و براق است که می‌توانند بیضی، قلب یا نیزه‌ای شکل باشند و هر چه رطوبت بیشتر باشد، برگ‌ها بزرگ‌تر می‌شوند.

اگر به خوبی از آنها مراقبت شود، فیلودندرون ها می توانند تا ارتفاع سه متر رشد کنند، بنابراین مهم است که آنها را در جایی از حمام خود قرار دهید که فضایی برای شکوفا شدن داشته باشند. برخی از گونه ها بهتر است آویزان شوند تا بتوانند دنبال شوند، در حالی که برخی دیگر به صورت عمودی رشد می کنند.

فیلودندرون ها نیز مقاوم هستند و مراقبت از آنها نسبتاً آسان است. آنها نور روشن و غیرمستقیم خورشید را دوست دارند و می توان آنها را کم آبیاری کرد. بهتر است در بین نوشیدنی ها اجازه دهید تا سطح بالایی خاک خشک شود. اگر فراموش کردید که دوست سبز خود را نیز آبیاری کنید، نگران نباشید، زیرا فیلودندرون ها برگ خود را می ریزند.

گیاه بامبو مناسب برای حمام

6 تا از بهترین گیاهان برای قرار دادن در حمام

این گیاه جذاب برای اکثر حمام ها بهترین انتخاب است زیرا جمع و جور است و در فضا صرفه جویی می کند. رشد کردن به جای بیرون رفتن و معمولاً تنها به قد ۲-۳ فوت می رسد. همچنین زندگی در محیطی با سایه روشن یا نور غیرمستقیم خورشید و سطح رطوبت نسبی بالای ۵۰ درصد خوشحال‌تر است.

بامبو لاکی معمولاً به صورت دسته‌ای از ساقه‌های گلدانی خریداری می‌شود که برگ‌های بلند و قوس‌دار رشد می‌کنند. تعداد ساقه ها می تواند نماد چیزهای مختلفی باشد – برای مثال، دو ساقه نشان دهنده عشق و سه ساقه نشان دهنده شادی هستند. اکثر مردم بامبو خوش شانس را در خاک می کارند (که باید مرطوب نگه داشته شود)، اما می توان آن را در آب نیز پرورش داد.

 

گیاه عنکبوت مناسب برای حمام

گیاهان عنکبوتی (chlorophytum comosum) را می توان در جنگل های بارانی آفریقای جنوبی ردیابی کرد، جایی که بیش از ۶۵ گونه مختلف از آن روی زمین رشد می کردند.امروزه گیاهان عنکبوتی یکی از محبوب ترین گیاهان آپارتمانی در سرتاسر جهان هستند که به دلیل طبیعت آسان و ویژگی های تصفیه کننده هوا هستند. در واقع، یک مطالعه نشان داد که گیاهان عنکبوت ۹۵ درصد مواد شیمیایی موجود در هوا را در ۲۴ ساعت حذف کردند.

این گل زیبای گرمسیری دارای برگ‌های زیبا و عنکبوت‌مانند با نوارهای سفید یا زرد عمودی است – و در حالی که از رطوبت نسبی ۵۰ تا ۶۰ درصد و نور روشن و غیر مستقیم خورشید برخوردار است، می‌تواند تقریباً در هر شرایطی زندگی کند.گیاهان عنکبوتی کاملا تشنه هستند و دوست دارند هفته ای یک بار آبیاری شوند، اما اگر فراموش کنید آنها را آبیاری کنید به خوبی باز می گردند – و آنها را به گیاه ایده آلی برای تازه کارها یا افرادی که مشغله کاری دارند تبدیل می کند.

ارکیده

ارکیده های پر جنب و جوش و زیبا (phalaenopsis) گیاهان آپارتمانی محبوبی هستند که بومی آسیای جنوب شرقی و بخش هایی از استرالیا هستند – و با مراقبت خوب می توانند تا ۱۰۰ سال عمر کنند! در طبیعت، ارکیده های پروانه (که به دلیل شکوفه های درخشان آنها نامگذاری شده اند، که گفته می شود شبیه پروانه در حال پرواز هستند) روی درختان جنگل های بارانی رشد می کنند.

ارکیده‌های پروانه در واقع نگهداری بسیار کمی دارند. با این حال، آنها دو چیز را به طور خاص دوست دارند: نور غیرمستقیم و روشن (ترجیحاً در یک پنجره رو به شرق یا غرب) و سطح رطوبت نسبی ۵۰-۸۰%. بنابراین، یک محیط حمام ممکن است زیستگاه ایده آلی برای رشد ارکیده پروانه شما باشد.

بسیاری از مردم تصور می کنند که ارکیده ها پس از اتمام شکوفه مرده اند (بیشتر به این دلیل که به خاطر گل هایشان مشهور هستند). اما ارکیده پروانه دو تا شش ماه از سال گل می دهد و در ماه های باقیمانده استراحت می کند و دوباره پر می شود. بنابراین حتی اگر گیاه شما به نظر می رسد که کاری انجام نمی دهد، معمولاً همینطور است! سعی کنید در این مدت صبور باشید و هفته ای یک بار به ارکیده خود آب دهید.

پیشنهاد می کنیم مقاله “چرا باغبانی برای روحیه شما خوب است؟” را نیز مطالعه بفرمایید.

بگونیا

بگونیا (semperflorens cultorum) بومی آمریکای مرکزی و جنوبی، آسیا و جنوب صحرای آفریقا است که در جنگل‌های بارانی گرمسیری و جنگل‌های مرطوب و خنک زندگی می‌کنند. بیش از ۱۹۰۰ گونه وجود دارد اما برخی از آنها مانند بگونیا رکس، بگونیا متالیکا و بگونیا ماکولاتا به گیاهان خانگی محبوب تبدیل شده اند.

بگونیا منحصر به فرد و جذاب در انواع اشکال، اندازه ها و الگوهای مختلف وجود دارد. برخی از آنها پتانسیل شکوفایی دارند، در حالی که برخی دیگر به خاطر شاخ و برگ های زیبای خود که اغلب دارای نشانه های نقره ای (یا لکه هایی مانند بگونیا ماکولاتا) هستند، شناخته می شوند.

بگونیا از نور روشن، غیرمستقیم یا سایه جزئی و رطوبت نسبی حداقل ۴۵ درصد بهره می برد که رطوبت بیشتری نسبت به اتاق متوسط دارد. با این حال، آنها همچنین مستعد پوسیدگی ریشه هستند، بنابراین باید از آبیاری بیش از حد خودداری شود. این یک عقیده رایج است که قبل از آبیاری باید منتظر افتادن برگ های بگونیا باشید.

گیاه گوزمانیا مناسب برای حمام

گیاه گوزمانیا مناسب برای حمام

اگر به دنبال اضافه کردن رنگ به حمام خود هستید، به جز بروملیاد گوزمانیا نگاه نکنید.

یکی دیگر از اعضای خانواده Bromeliad (همراه با گیاهان هوا)، این گیاهان عجیب و غریب شبیه به بالای یک آناناس هستند – با شاخه های برجسته که از مرکز گیاه در رنگ های مختلف از زرد آفتابی تا بنفش تیره رشد می کنند.

گوزمانیا به طور طبیعی بر روی شاخه های درختان در جنگل های بارانی برزیل، فلوریدا، کاستاریکا و کلمبیا رشد می کند. بنابراین، آنها ترجیح می دهند در نقاط سایه دار با نور روشن و غیر مستقیم خورشید و شرایط گرم و مرطوب (با رطوبت نسبی حدود ۶۰٪) زندگی کنند.در طول دوره های رشد فعال، ممکن است چندین بار در هفته به آبیاری نیاز داشته باشند و به طور کلی، خاک باید مرطوب باشد اما خیس نباشد.

Rate this post
فیسبوک توییتر گوگل + لینکداین تلگرام واتس اپ کلوب
 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.